Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ten gamepass był taki super to na zachodzie Xbox byłby o wiele popularniejszy niż PlayStation.

A jest na odwrót,niikt z tego sobie nic nie  robi bo gra na premierę kosztuje jak dla przeciętnego Polaka 60 zł .

 

Edytowane przez KarolJanuszGejmingu
Odnośnik do komentarza

Jakimś fanboyem Sony nie jestem i to co zrobili w zeszłej generacji bardzo mi się podobało pod względem gier jeśli w tej będą dostarczać takie same sztosy to mnie w zupełności urządza bo nie jestem w stanie ograć gier z dwóch konsol mimo, że kilka gier ze strony MS bym przyjął do ogrania, ale ciekaw jestem co wyniknie z tych wszystkich przejęć. Sony niech robi swoje i będzie w dobrej kondycji choć sam nie wiem jakie zyski czerpią choćby z takiego cod-a, ich polityka cenowa generalnie jest słaba, ale wybaczam dopóki tak dobre gry wypluwają.

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, KarolJanuszGejmingu said:

Gdyby ten gamepass był taki super to na zachodzie Xbox byłby o wiele popularniejszy niż PlayStation.

A jest na odwrót,niikt z tego sobie nic nie  robi bo gra na premierę kosztuje jak dla przeciętnego Polaka 60 zł .

 

To dlaczego pośpiesznie pracują nad swoją wersją usługi? Rynek się zmienia. Sam zbierałem kiedyś gry, mam ich 200 na różne platformy, ale od zakupu XSX rok temu całkowicie zmieniłem swój sposób grania i nie wyobrażam sobie teraz płacić 350zł za grę na premierę kiedy za tą samą kwotę wykupiłem abonament na niecałe 3 lata.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że CoD zostanie na PS, ALE w takiej formie jak obecnie, wydane już gry i Warzone - jak tylko skończy się umowa marketingowa z Sony na promocję, to już żaden nowy CoD nie wyjdzie na PS, bo na tej platformie nie ma GP. 

 

MS wyłożył 70 mld i ktoś myśli, że obejdzie ich strata kilkuset mln rocznie na sprzedaży na PS?

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, KarolJanuszGejmingu napisał:

Gdyby ten gamepass był taki super to na zachodzie Xbox byłby o wiele popularniejszy niż PlayStation.

A jest na odwrót,niikt z tego sobie nic nie  robi bo gra na premierę kosztuje jak dla przeciętnego Polaka 60 zł .

 

 

25 mln subskrypcji, a XS w USA > PS5 w listopadzie i grudniu, więc chyba tak źle nie jest.

Odnośnik do komentarza

25 milionów subskrypcji za GP to jest całkiem OK wynik. PS Plus ma niecałe 50 mln zdobyte głównie dzięki sukcesowi ps4. 

Walka w tej generacji będzie o wiele ciekawsza. 

Sony nie musi też dawać swoich gier DayOne do swojego nowego PS Plus, bo konkurencja i tak tych gier nigdy nie będzie miała. 

Ważne, że te gry się kiedyś pojawią, a generalna oferta będzie wystarczająco atrakcyjna dla przeciętnego gracza. 

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od ilości wysokiej jakości gier które Sony da radę wyprodukować (lub wykupić czasowego exa). Jeśli będzie stały dopływ tytułów i powiedzmy średnio co 2 miesiące wyjdzie hicior to zbytnio nie mają czym się przejmować bo to przekona do kupna konsoli (i zostawiania kasy w PSNie) masę ludzi, ale żeby tak się stało to takie ND musiało by wydawać z 4 tytuły na generację a nie 2.5. No chyba że wyrobią sobie takie marki jak Nintendo i czego by nie wydali to się sprzeda w 10+ mln egzemplarzy. A stratę CoDa za te dwa lata mocno odczują bo jest dużo osób które grają tylko w tą serię, tak samo jak są Fifowcy czy fanatycy NBA2k i zostawiają kasę w mikrotransakcjach.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, C1REX napisał:

25 milionów subskrypcji za GP to jest całkiem OK wynik. PS Plus ma niecałe 50 mln zdobyte głównie dzięki sukcesowi ps4. 

Walka w tej generacji będzie o wiele ciekawsza. 

Sony nie musi też dawać swoich gier DayOne do swojego nowego PS Plus, bo konkurencja i tak tych gier nigdy nie będzie miała. 

Ważne, że te gry się kiedyś pojawią, a generalna oferta będzie wystarczająco atrakcyjna dla przeciętnego gracza. 

 

W tym przypadku nawet ważniejsze niż liczba 25 mln subskrypcji jest fakt, że to przyrost aż o 7 mln w przeciągu roku, czy roku z hakiem.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie czytam wszystkie posty i powiem szczerzę, że  w tej generacji, więcej halo jest o kupowaniu studiów niż o nowych mocnych IP. Dziwnych czasy, że wykupuję się twórców na własność, przez co zmuszani jesteśmy do tego by korzystać z różnych sprzętów. To największy rak, że gry, które były multiplatformowe stają się nagle grami na wyłączność. Strach pomyśleć co to będzie na koniec roku? Za chwilę może inni duzi gracze wykupią resztę i będziemy potrzebować xboxa, PlayStation i dobrego kompa. To nie jest dobry kierunek dla gracza. Ale może ja jakiś staroświecki jestem i teraz trzeba wykupić milion abonentów z różnych źródeł i wmawiać sobie, że tak właśnie piwinno być.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
22 minutes ago, czarek250885 said:

Tak sobie czytam wszystkie posty i powiem szczerzę, że  w tej generacji, więcej halo jest o kupowaniu studiów niż o nowych mocnych IP. Dziwnych czasy, że wykupuję się twórców na własność, przez co zmuszani jesteśmy do tego by korzystać z różnych sprzętów. To największy rak, że gry, które były multiplatformowe stają się nagle grami na wyłączność. Strach pomyśleć co to będzie na koniec roku? Za chwilę może inni duzi gracze wykupią resztę i będziemy potrzebować xboxa, PlayStation i dobrego kompa. To nie jest dobry kierunek dla gracza. Ale może ja jakiś staroświecki jestem i teraz trzeba wykupić milion abonentów z różnych źródeł i wmawiać sobie, że tak właśnie piwinno być.

Masakra, lepiej by było żeby wszystkie gry ukazywały się tylko na PlayStation. Nie bylibyśmy zmuszani do kupowania dwóch lub więcej konsol...

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, czarek250885 napisał:

Tak sobie czytam wszystkie posty i powiem szczerzę, że  w tej generacji, więcej halo jest o kupowaniu studiów niż o nowych mocnych IP. Dziwnych czasy, że wykupuję się twórców na własność, przez co zmuszani jesteśmy do tego by korzystać z różnych sprzętów. To największy rak, że gry, które były multiplatformowe stają się nagle grami na wyłączność. Strach pomyśleć co to będzie na koniec roku? Za chwilę może inni duzi gracze wykupią resztę i będziemy potrzebować xboxa, PlayStation i dobrego kompa. To nie jest dobry kierunek dla gracza. Ale może ja jakiś staroświecki jestem i teraz trzeba wykupić milion abonentów z różnych źródeł i wmawiać sobie, że tak właśnie piwinno być.

Przeważnie nie chce mi się pisać w takich tematach, ale to jakieś brednie. Mam wszystkie trzy konsole i na każdej jest coś co mnie do niej przyciąga. Rak, że będą exy? Przecież jest TONA exów na Switchu i PS. MS ma ich niewiele. A teraz jakiś płacz. I jakieś marudzenie, że bidne sony, bo je ms zabija. No chyba tylko ten CoD je boli aż tak boli. Nie pojmuję jak bardzo, bo dla mnie CoD to tylko WZ z ziomeczkami (na xie akurat). Nie wiem brak CoDa sprawi odpływ aż tylu graczy z PS5? Za dwa lata jak może przestaną umowy obowiązywać?

 

Sony na rynku konsol stacjonarnych ma mega przewagę sprzedażową (PS4!), a teraz Niny się odwija mocno Switchem sprzedażowo. Gdzie tam MSowi do tego. MS chce sprzedawać GP. Nieważne gdzie. Te 25mlnów to też PCty only. Mobilki też chcą. Sony tego (i Niny) nie wybiją.

To z punktu widzenia finansowego.

 

Prywatnego - niech Sony robi te ex dobre jak robi. Skupuje japońszczezne. Od tego mam PS. I od fajnego, krótko trzymającego baterię pada.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, mugen napisał:

Skąd te dane?

 

Wystarczy spojrzeć na dane sprzedaży. Na forach Asasyni i CoDy be i syf, a sprzedaż top na PS na zmianę FIFA, CoD, Asasyn. To samo z subskrypcjami, na forach wszyscy jadą na promkach, a w realu wszyscy pewnie po bożemu z kartą podpiętą pod konsolę i cyklicznym zakupem.

Odnośnik do komentarza
36 minutes ago, czarek250885 said:

teraz trzeba wykupić milion abonentów z różnych źródeł i wmawiać sobie, że tak właśnie piwinno być.

Zdradzę ci sekret, nic nie musisz kupować XD

Nie musisz słuchać tego korpo pierdolenia że Wypożyczenie gry to jakaś rewolucja.

Wiadomo, że oni chcą abyś całe życie był uwiązany i płacił haracz i gry które posiadasz nigdy nie były twoje.

Idziesz do sklepu i kupujesz,czy to fizyczna czy digital i jest twoje.

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...