Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, KarolJanuszGejmingu napisał:

Nie musisz słuchać tego korpo pierdolenia że Wypożyczenie gry to jakaś rewolucja.

Wiadomo, że oni chcą abyś całe życie był uwiązany i płacił haracz i gry które posiadasz nigdy nie były twoje.

Idziesz do sklepu i kupujesz,czy to fizyczna czy digital i jest twoje.

Gamepassa można też kupić na płytkach. Wredny kupił.

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, KarolJanuszGejmingu napisał:

Zdradzę ci sekret, nic nie musisz kupować XD

Nie musisz słuchać tego korpo pierdolenia że Wypożyczenie gry to jakaś rewolucja.

Wiadomo, że oni chcą abyś całe życie był uwiązany i płacił haracz i gry które posiadasz nigdy nie były twoje.

Idziesz do sklepu i kupujesz,czy to fizyczna czy digital i jest twoje.

 

Wszystko ładnie pięknie, tylko co jak za chwilę nie bedziesz miał wyjścia i zmuszony będziesz kupić dany abonament bo płyt nie będzie, lub wydanie będzie tylko cyfrowe?

Jesli zaczynacie dopingować by Sony też skupowało firmy i robiło to co MS, to za chwilę rzeczywiście oni wygrają z tymi abonetami bo innej formy nie będzie. Sami to napedzacie. 

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, czarek250885 said:

Wszystko ładnie pięknie, tylko co jak za chwilę nie bedziesz miał wyjścia i zmuszony będziesz kupić dany abonament bo płyt nie będzie, 

Spokojnie, narazie to jest spekulacja i czarnowidztwo.

Na dzień dzisiejszy możesz udać się do sklepu i kupić sobie gierkę.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o aktualne IP, które dzięki temu zakupowi zyskał MS to z tych żyjących i coś aktualnie znaczących to COD, Diablo, Owerwatch i Wow.

Tony i Crash to nie jest dla ms dealbreaker na taką skalę jak te większe tytuły więc zakładam, że zarówno Cod jak i Diablo- zostaną na Ps a reszta? Wątpię czy ms zechce z czegoś tam skorzystać.

 

Ogromnym plusem bylo by oddelegowanie tych wszystkich studiów do nowych IP a nie klepanie takich samych Codów tylko w innych skórkach co roku.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, KarolJanuszGejmingu napisał:

Spokojnie, narazie to jest spekulacja i czarnowidztwo.

Na dzień dzisiejszy możesz udać się do sklepu i kupić sobie gierkę.

 

No i czym to sie rózni od GP? że POSIADASZ płytę?

To nie czasy PSX czy PS2, Wyłącza serwery za X lat i tak nie pograsz bez pacza (albo pograsz nie w taka wersje jak trzeba)

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Jakim napisał:

Jeśli chodzi o aktualne IP, które dzięki temu zakupowi zyskał MS to z tych żyjących i coś aktualnie znaczących to COD, Diablo, Owerwatch i Wow.

Tony i Crash to nie jest dla ms dealbreaker na taką skalę jak te większe tytuły więc zakładam, że zarówno Cod jak i Diablo- zostaną na Ps a reszta? Wątpię czy ms zechce z czegoś tam skorzystać.

 

Ogromnym plusem bylo by oddelegowanie tych wszystkich studiów do nowych IP a nie klepanie takich samych Codów tylko w innych skórkach co roku.

 

Poczekaj jak skończą się umowy z Sony na promocję CoD'a, wtedy już pewnie żaden nowy nie wyjdzie na PS. MS lekką ręką wydał 70 mld, strata zysków z PS, to żadna strata jak w dłuższej perspektywie więcej ludzi kupi ich konsolę, abonament i gry chociażby na PC.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, MichAelis said:

No i czym to sie rózni od GP? że POSIADASZ płytę?

To nie czasy PSX czy PS2, Wyłącza serwery za X lat i tak nie pograsz bez pacza (albo pograsz nie w taka wersje jak trzeba)

Tym że gra jest moja?

Zapłaciłem za nią raz i mogę zrobić z nią co chce?

Mogę pożyczyć, sprzedać , wyrzucić na śmietnik.

Nie muszę się obawiać o usunięciu z usługi?

Nie muszę grać na siłę? Bo zaraz wyleci.

 

Na dzień dzisiejszy posiadając fizyczna kopie mogę nawet pograć w martwe e football 2020 które konami usunęło z sklepów i wyłączyło serwery.

Offline oczywiście ale sprawdziłem przed chwilą patch się sciaga do najnowszej wersji.

 

Jest jakiś tytuł z czasów PS4 który dziś już nie ma wsparcia?

Nie chodzi mi o wyłączenie serwerów, kompletnie nie ściąga się patch czy to jakiś mit ? 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, KarolJanuszGejmingu napisał:

Tym że gra jest moja?

 

Prawnie nie jest twoją własnością - nie możesz tego oprogramowania kopiować, modyfikować ani udostępniać. Płyta jest jedynie fizyczną formą upoważnienia do korzystania z licencjonowanego produktu. Jak cyfra, tylko, że ta nie ma namacalnego medium.

 

19 minut temu, KarolJanuszGejmingu napisał:

Nie muszę grać na siłę? Bo zaraz wyleci.

 

Nie znam jeszcze sytuacji w której ktoś kupił cyfrówkę, a gra została mu zabrana. Z resztą Karolu mam wrażenie, że identyfikujesz grę wypożyczoną z abonamentu z kupnem na własność gry w dystrybucji cyfrowej, a to dwa diametralnie inne przypadki.

 

Odnośnik do komentarza

Gierki nawet z PS3 można spokojnie spaczować, inna kwestia że duża ich część działała normalnie bez żadnych paczy. A gry cyfrowe nie znikają z serwerów nawet jeśli są niedostępne w sklepie, przykładowo mogę nadal pobrać Scotta Pilgrima z PS+ na PS3 mimo że w sklepie PSN go nie ma. Jeśli ktoś by dezaktywował możliwość pobrania już zakupionej gry wtedy był by problem.

Odnośnik do komentarza
15 minutes ago, Paolo de Vesir said:

 

Prawnie nie jest twoją własnością - nie możesz tego oprogramowania kopiować, modyfikować ani udostępniać. Płyta jest jedynie fizyczną formą upoważnienia do korzystania z licencjonowanego produktu. Jak cyfra, tylko, że ta nie ma namacalnego medium.

 

 

Nie znam jeszcze sytuacji w której ktoś kupił cyfrówkę, a gra została mu zabrana. Z resztą Karolu mam wrażenie, że identyfikujesz grę wypożyczoną z abonamentu z kupnem na własność gry w dystrybucji cyfrowej, a to dwa diametralnie inne przypadki.

 

No tak te kwestie prawne pewnie masz rację,

Odnośnik do komentarza

W sensie prawnym nie jest własnością ale jest w sensie takim, że mam płytę i nawet zakładając bardzo, bardzo odległy scenariusz, że wyłączają serwery, że nie można nawet pobrać patcha to wkładam płytkę i mogę w grę grać. W przypadku usługi jest się cały czas na łasce korporacji, która może w każdej chwili, każda grę z niej zdjąć i wtedy się nie pogra a dla kogoś kto też lubi wracać do gier w przyszłości to będzie bardzo słaba perspektywa, dlatego uważam game passa i podobne usługi jeśli będą za bardzo złą rzecz w perspektywie czasu, jeśli one wypchną kiedyś całkowicie inne formy dystrybucji gier.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Qbon napisał:

W sensie prawnym nie jest własnością ale jest w sensie takim, że mam płytę i nawet zakładając bardzo, bardzo odległy scenariusz, że wyłączają serwery, że nie można nawet pobrać patcha to wkładam płytkę i mogę w grę grać. W przypadku usługi jest się cały czas na łasce korporacji, która może w każdej chwili, każda grę z niej zdjąć i wtedy się nie pogra a dla kogoś kto też lubi wracać do gier w przyszłości to będzie bardzo słaba perspektywa, dlatego uważam game passa i podobne usługi jeśli będą za bardzo złą rzecz w perspektywie czasu, jeśli one wypchną kiedyś całkowicie inne formy dystrybucji gier.


Nie wiem jak sprawa wygląda na PS5, ale na Xboxie są gry, których niestety nawet nie odpalisz bez ściągnięcia patcha. Po włożeniu płyty od razu prosi o pobranie aktualizacji. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, czarek250885 napisał:

Wszystko ładnie pięknie, tylko co jak za chwilę nie bedziesz miał wyjścia i zmuszony będziesz kupić dany abonament bo płyt nie będzie, lub wydanie będzie tylko cyfrowe?

Jesli zaczynacie dopingować by Sony też skupowało firmy i robiło to co MS, to za chwilę rzeczywiście oni wygrają z tymi abonetami bo innej formy nie będzie. Sami to napedzacie. 

 

Też myślę, że tak będzie. Mamy jakiś inny wybór? Masz jakiś pomysł co możemy zrobić aby temu zapobiec? Ja nie widzę żadnego rozwiązania ab móc się temu jakoś przeciwstawić, a wszystko zmierza w kierunku cyfrowym. Popatrz na serwisy stremingowe, możesz mieć bogatą bibliotekę filmów pod jednym kliknięciem pilota/myszki w cenie abonamentu. Nie potrzebujesz mieć kolekcji 200 czy więcej płyt aby mieć co oglądać. Nie musisz nawet tyłka ruszyć z fotela aby włączyć film. Komfort i wygoda. Jeszcze kiedyś dużą popularnością cieszyły się pirackie wersje gier i przeróbki konsoli. Teraz już chyba mało kto się w to bawi, a grę w wersji cyfrowej możesz kupić o wiele taniej ze stron oferujących cd keye albo konto na allegro. Ludzie stopniowo się do tego przyzwyczają i z wygody nawet nie będzie im się chciało posiadać fizycznych wersji. Albo pojawi się jeszcze jakaś nowa pandemia, gdzie będą nas czekać nowe serię lockdownów i innych ograniczeń.

 

10 godzin temu, Daddy napisał:

Tak, tak, Sony kupuje Nintendo lub Nintendo kupuje Playstation  :yao:   romansowali ze sobą na początku lat 90tych i już nigdy więcej nie chcieli.

U Nintendo będzie po staremu bo i po co mają coś kombinować jak mają się świetnie mimo słabej konsoli i braku tych wszystkich multiplatform/dużych gier.

Problem to ma Sony które pewnie klepnie sobie czasowe exy/małe studia pod skrzydła no może jakiegoś wydawcę jak SE.

 

Ale co to za argument, że w latach 90 romansowali ze sobą i już potem nie chcieli? Na obecną chwilę konsolidacja nie była opłacalna. Minęło 30 lat, a rynek się zmienił. Świat się zmienił. W latach 90 Chiny były przedmiotem żartów i dowodem na wyższość ustroju państw zachodnich nad komunizmem czy tym co z niego zostało. A teraz? Chiny są w stanie rzucić wyzwanie największemu mocarstwu na świecie i wywrócić dotychczasowy ład światowy. Mają dużo pieniędzy i przejmują coraz więcej zachodnich firm w różnych branżach. Dla Japończyków nie do przełknięcia mógłby być fakt, że Chińczycy kupują ich jedną z najbardziej znanych firm więc mogliby postawić na konsolidacje.

 

53 minuty temu, Qbon napisał:

W sensie prawnym nie jest własnością ale jest w sensie takim, że mam płytę i nawet zakładając bardzo, bardzo odległy scenariusz, że wyłączają serwery, że nie można nawet pobrać patcha to wkładam płytkę i mogę w grę grać. W przypadku usługi jest się cały czas na łasce korporacji, która może w każdej chwili, każda grę z niej zdjąć i wtedy się nie pogra a dla kogoś kto też lubi wracać do gier w przyszłości to będzie bardzo słaba perspektywa, dlatego uważam game passa i podobne usługi jeśli będą za bardzo złą rzecz w perspektywie czasu, jeśli one wypchną kiedyś całkowicie inne formy dystrybucji gier.

 

Z tym wkładaniem płytki do napędu i graniem, to też nie zawsze się uda jak konsola będzie odcięta od serwerów. Przy wcześniejszych generacjach chyba jednak bardziej się starano wydać skończony i grywalny produkt. Teraz w dobie dostępu do internetu i patchy dnia pierwszego pozycja może być niegrywalna albo daleka od ideału. Nie grałem w CP77 na premierę ale było słychać dużo głosów krytyki, a taki najnowszy AC:Valhala pobrał praktycznie całą zawartość z internetu zamiast instalować z płyty. Jakimś rozwiązaniem na przyszłość może być zakup starszych konsol i gier na nie.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, knotek napisał:

Fizyczny nosnik gier od dawna jest tylko ułudą własności, taką próbą oszukania się "hej, jest rok 2004, grasz na PS2 , jest zayebiście"

No ale tak nie jest. I ja nie mam z tym problemu, tak jak nie mam problemu ze spotify czy netfliksem.

Rozumiem Twój argument. W sensie prawnym masz rację, ale realnie masz płytę i możesz odpalić na konsoli bez podpięcia do netu. To nie jest to samo co cyfra, która wymaga działającego serwera do grania.

Piszę to jako osoba grająca wyłącznie na cyfrach, ale widząca zasadniczą różnicę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, C1REX napisał:

Rozumiem Twój argument. W sensie prawnym masz rację, ale realnie masz płytę i możesz odpalić na konsoli bez podpięcia do netu. To nie jest to samo co cyfra, która wymaga działającego serwera do grania.

Piszę to jako osoba grająca wyłącznie na cyfrach, ale widząca zasadniczą różnicę.

To życzę powodzenia w przechodzeniu gier ostatnich 2 generacji bez patchów day1 i kolejnych.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, A_Bogush napisał:


Nie wiem jak sprawa wygląda na PS5, ale na Xboxie są gry, których niestety nawet nie odpalisz bez ściągnięcia patcha. Po włożeniu płyty od razu prosi o pobranie aktualizacji. 

Na PS5 można normalnie odpalić gry bez aktualizacji, jest komunikat, że funkcje sieciowe nie będą działać bez najnowszej wersji ale jak gra jest singlowa to bez znaczenia generalnie. Oczywiście nie odpali się gier w ten sposób, w których trzeba być cały czas on line, np seria the division. Póki co tak to wygląda ale oczywiście to się kiedyś może też zmienić że gry nie będą się uruchamiały bez aktualizacji, do tego dążą korporacje bo im to na rękę, dlatego Sony jak dla mnie robi to lepiej póki co bo nie wymusza bycia on line w swoich grach. Mimo wszystko dla mnie byłaby i tak  lepsza płyta niż usluga, bo z usługi może zostać cokolwiek w dowolnym czasie wywalone. 

23 minuty temu, Rtooj napisał:

To życzę powodzenia w przechodzeniu gier ostatnich 2 generacji bez patchów day1 i kolejnych.

W sumie w przypadku gier Sony jest to jak najbardziej możliwe bo są dopracowane bardzo dobrze na premierę nawet bez premierowego patcha, wyjątkiem było tu days gone. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...