Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

boże Square, umiesz ze zrozumieniem czytać całą dyskusję?

Godzinę temu, łom napisał:

Nie ma co liczyć że jeszcze jakaś gra z PS4 dostanie oficjalnego patcha przy okazji premiery PS5 Pro.

 

Godzinę temu, Figuś napisał:

tutaj jedynie pomoże coś na wzór fpsboost, a spokojnie da się to zrobić co pokazują te nieoficjalne patche na zmodowanej konsoli gdzie również RDR2 śmiga w płynnych 60 klatkach

 

51 minut temu, Figuś napisał:

mają wewnętrzne teamy które na luzie to mogą zrobić, chyba nawet zatrudnili kilku ludków którzy robili te patche pod zmodowane konsole, jakiś czas temu założyli dział odpowiedzialny za wsteczną i zachowanie

ale nie muszą

 

 

mają możliwości ale to tylko od nich zależy czy to zrobią, i raczej takich cudów nie spodziewałbym w najbliższym czasie bo to jednak dalej aroganckie Sony, chociaż może w po jimbowej rzeczywistości coś się zmieni w co wątpię

Odnośnik do komentarza

Nie wiadomo jak podejdą do sprawy, AI upscallery też nie działają z automatu, nvidia przetrenowała po prostu X assetów w różnych rozdzielczościach, żeby algorytm to dynamicznie podmieniał i zawarli to w sterowniku GPU. Jak działa to PSSR, to się okaże w testach ale zalecałbym duża dozę sceptyki na tą chwilę, niestety Sony jest przyblokowane SOC AMD i nawet jak to będzie odseparowany hardware moduł to i tak trzeba to jakoś ożenić.

 

Ja się właśnie zastanawiam czy moje pudełkowe czy digital gry w dzień premiery zaciągną patch i będzie lepiej wszystko działać czy będę musiał czekać na łaskę developerów, przypominam że na premierę PRO to będą już roczne gry, ktoś będzie chciał do tego wracać ?

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Igo9311 napisał:

Witam. Żona sprawiła mi prezent i kupiła ps5 digital bez napędu. Stąd moje pytanie czy montaż napędu optycznego to dobry pomysł czy lepiej wymienić sprzęt z wbudowanym napędem?

 

Jeśli jest to Slimka to zawsze dokupić będziesz mógł zewnętrzny napęd. Przy facie nie da rady. IMO napęd lepiej mieć niż nie mieć, bo jednak rynek gier używanych na PS4/PS5 jest naprawdę pokaźny, a te gry często bardzo tanie.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej zarabiajace gry na PSN

 

Marvel's Spider-Man - 315 mln dolarów

God of War: Ragnarok - 279 mln dolarów

The Last of Us Part II - 242 mln dolarów

Spider-Man: Miles Morales - 231 mln dolarów

God of War (PS4) - 229 mln dolarów

Ghost of Tsushima - 215 mln dolarów

Horizon: Zero Dawn - 160 mln dolarów

Horizon: Forbidden West - 150 mln dolarów

Gran Turismo 7 - 141 mln dolarów

The Last of Us Remastered - 108 mln dolarów

Days Gone - 106 mln dolarów

Edytowane przez Homelander
Odnośnik do komentarza

Sony nic nie powie, bo chcę by odbiło się to na sprzedaży zwykłego PS5. Tak samo było z Prosiakiem do PS4, konsole leżały już na paletach w chinach, specyfikacja cała wyciekła, a Sony milczało i udawało do końca że wersja Pro nie istnieje. 

 

A wersja Pro do PS5 ma na celu podbić sprzedaż konsol, która wyhamowuje. A marketingowo będzie sprzedawana wizją rozdzielczości 8K i lepszym raytracingiem. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

Rozumiem, że tylko ze exów? Niezłe zyski patrząc jak drogie, to były gierki. 

Dodatkowo to są dane mniej więcej do połowy 2023 więc taki Ragnarok zarobił w ~pół roku na PSNie niewiele mniej niż Spider w 5 lat.

Z ciekawszych gierek Gravity Rush 2 nie był totalną porażką (500k cyfrówek).

3 minuty temu, iluck85 napisał:

Próbuje rozkminić po co ta wersja pro PS5. Żadnego skoku raczej nie będzie i wygląda jedynie jak skok na kolejne sprzedane kartony. Czy się mylę? Nie wiadomo za dużo, nic oficjalnie nie powiedzieli i tak próbuje ułożyć to do kupy. 

Jeśli przecieki się potwierdzą to wiadomo już wszystko. A przeskok powinien pozwolić żeby gry działały w podobnej jakości do obecnych trybów 30 FPS ale w 60 FPSach (+ lepszym RT). Teoretycznie największą różnice zobaczy się w grach które żeby osiągnąć 60 FPS na PS5 muszą mocno obniżać rozdzielczość (jak teraz Alan Wake 2 czy Immortals of Aveum).

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, łom napisał:

Dodatkowo to są dane mniej więcej do połowy 2023 więc taki Ragnarok zarobił w ~pół roku na PSNie niewiele mniej niż Spider w 5 lat.

Z ciekawszych gierek Gravity Rush 2 nie był totalną porażką (500k cyfrówek).

Jeśli przecieki się potwierdzą to wiadomo już wszystko. A przeskok powinien pozwolić żeby gry działały w podobnej jakości do obecnych trybów 30 FPS ale w 60 FPSach (+ lepszym RT). Teoretycznie największą różnice zobaczy się w grach które żeby osiągnąć 60 FPS na PS5 muszą mocno obniżać rozdzielczość (jak teraz Alan Wake 2 czy Immortals of Aveum).

Czyli Ragnarok zapewne już na prowadzeniu w zysku netto, ciekawe gdzie w tym SP2. 

Days Gone poniżej Remastera :lul:.

Odnośnik do komentarza

PS4 Pro miało sens, bo gier było sporo. A teraz po co to kupować? Ani Santa Monica, ani GG, ani Naughty Dog nawet nic nie zapowiedzieli. No chyba nikt się nie łudzi, że nagle któreś z nich wyskoczy z ninjagierką na premierę Pro, która ma niby

być w tym roku. Nikt też chyba nie łudzi się, że nagle gierki będą wyglądać jak na kompie klasy "tjery". No to po co? Dla multiplatform z GTA na czele? Tych multiplatform, które muszą działać zadowalająco na Xboxie Series S? Już to widzę jak producenci za darmo produkują super wersje dla PS5 Pro zamiast przesunięcia suwaczka w ustawieniach. Albo nie. A może istniejące exy dostaną paczyki? Te exy, które w ogromnej większości można ograć na PS4?

 

PS5 Pro to kpina i pluniecie w twarz fanom Playstation. Tyle mam do powiedzenia w temacie Pro. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, drozdu7 napisał:

Ja tam na tą wersję Pro sikam ogólnie, ale interesuje mnie czy przy okazji premiery Sony wyda jakąś grę. Czy mają coś przygotowane o czym nie informowali jeszcze 

Nie ma co się łudzić że trzymaja jakieś hity w ukryciu na premierę wersji Pro, z raportów finansowych jasno wynika że większe gierki od Sony będą dopiero w 2025 jak Death Stranding 2.

A w tym roku może wydadzą jakieś mniejsze gierki jak np. remaster Gravity Rush czy jakąś gierke w stylu Astrobota, ale nic pokazującego moc wersji Pro bym się się spodziewał.

Odnośnik do komentarza

To oczywiste że większość istniejących exów (a na pewno tych zrobionych przez wewnętrzne studia Sony) dostaną pacze, przy PS4 Pro nawet InFamous dostał pacza. A co do gier to nikt się nie łudzi że oprawa będzie na równi z PCtami za 1500+$ ale 60 FPSów przy sensownej jakości obrazu (a w bonusie RT) z chęcią zobaczę i jak nic nie skopią to kupię konsolę bo będę miał sensowny przeskok z PS4 Pro i obecnego PCta.

Odnośnik do komentarza

Wymiana ps5 na ps5 pro to pewnie będzie przy sprzedaży tej pierwszej koszt jakiś 1500-2000 zł, czyli kilkukrotnie mniej niż nowa karta graficzna i inne podzespoły do kompa. I jeszcze brak gier na wyłączność więc nikt nikogo nie zmusza. Dla mnie fair trade.

Dawno przestałem wierzyć w te piękne teksty o nieskończonej mocy kolejnych konsol. Pamiętam jak był trailer xbox one x, wynikało z niego że moc konsoli jest tak ogromna że nawet nie widać granic jej możliwości. Po paru miesiącach już szykowali x box series x i wydali go po 3 latach. Nie kojarzę czy podobne bzdury opowiadali przy ps4 pro, ale przy ps5 już na pewno :D

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Homelander napisał:

 

PS5 Pro to kpina i pluniecie w twarz fanom Playstation. Tyle mam do powiedzenia w temacie Pro.

Mój ulubiony tekst. No ale przecież fan ma wybór? Czy złe Sony z pistoletem przy skroni będzie kazało kupić? Pomijam fakt, że zapewne wiele fanów czeka na taki sprzęt. 

Ja osobiście  może nie fan, ale wieloletni użytkownik konsol (nie tylko) Sony, wezmę zapewne day1. Dlaczego? Bo tak…

a tak serio to mogę kupić raz na 3-4 lata konsole wartości średniej komórki, która pewno poprawi  komfort grania, a bazową piątkę wykorzystam na wiele różnych sposobów. 
Jak ktoś będzie sprzedawał starą piątkę, to w ogóle ta przesiadka wyniesie pewnie z 1,5 tys…

  • Plusik 5
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...