Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Faka napisał:

Co-op? I na uj mi to, gdy singiel był dobrze zrobiony.

Jedno nie wyklucza drugiego. Tym bardziej jeśli to ma być jakiś osobny dodatkowy tryb. Ale też mam nadzieję, że nie zrobią z tego jakiegoś monster huntera nastawionego na multi.

W sumie jedynka też powstawała z myślą o coopie, tylko wycieli go aby nie ograniczać pozostałych funkcjonalności. Więc nie dziwne, że teraz na next-genie wracają do pomysłu. I nie dziwne też, że sony chce mieć w repertuarze więcej gier oferujących tryb multi.

 

6 minut temu, suteq napisał:

A gdzie on pisał, że to są gry w stylu Horizona? Coop po prostu do takiej gierki nie pasuje i tyle. 

Monster Hunter World coś ci mówi? ;) 

Edytowane przez MBeniek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, suteq napisał:

A gdzie on pisał, że to są gry w stylu Horizona?

Zrozumiałem jego wypowiedz w ten sposób że ma jakieś zastępstwo dla Horizona w coopie

19 minut temu, suteq napisał:

Coop po prostu do takiej gierki nie pasuje i tyle. 

Widocznie twórcy gry uważają inaczej ;) Ba nawet jedynka na pewnym etapie była projektowana pod kooperacją, co widoczne jest na wielu grafikach koncepcyjnych. Więc wygląda na to że po prostu realizują swoje ambicje

horizon_zero_dawn-wide_dfd76555-9b31-4dd

aff3a2_6347289.jpg

b_NUcPFvWt5SjUGKvlSp-xsFSoJ7k5Pr6fbr01gB

Pomijam już fakt że Sony przyda się jakaś gra z coopem w ramach urozmaicenia, bo kiedy ostatnio zrobili jakąś grę z kooperacją? Chyba Knack 2 był ostatni

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

Splitscreen to duże wyzwanie technologiczne dla twórców i zawsze będzie wymagać sporo pracy, czasu i kompromisów w produkcji niezależnie od tego jak mocnt będzie sprzęt, a potem korzysta z niego bardzo mały odsetek graczy (mniej niż 10%). Więc nic dziwnego że chyba wszyscy poza niektorymi devami z nientendo i xboxa, go porzucili. 

 

Jeśli coś ma szansę się zmienić to tylko pod wpływem nacisku społeczności. Jeżeli wydawcy zauważą że pod względem wizerunkowym opłaca im się implementować splita to niektórzy mogą to zrobić (tak było w przypadku Halo np. Gdzie gracze wymusili na twórcach podzielony ekran w następnej części). Ale jeżeli będziemy prezentować nastawienie: "po co mi coop, mam inne gry do splitscreena" to raczej na żaden renesans kanapowego grania nie ma szans.

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

Więc nic dziwnego że chyba wszyscy poza niektorymi devami z nientendo i xboxa, go porzucili.

236e17a73d0ae54a7fa423ee156c3dd5.png

 

Po pierwsze, masz jakieś źródło z tym "mniej niż 10%"? A po drugie, nawet jak udajemy, że u sony nie istnieje np. coś takiego jak playlink, czyli cała seria gier poświęcona kanapowemu multi, to jest sporo multiplatform, które albo mają ten tryb albo się nawet na nim opierają - seria borderlands, diablo i większość h'n's, trine, overcooki, fortnajty, jakieś shoot'em upy, way out, move out i wiele innych. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MBeniek napisał:

Po pierwsze, masz jakieś źródło z tym "mniej niż 10%"?

Przyznaje się że nie mogę znaleźć oryginalnego źródła ale pamiętam że 343 argumentowało wycięcie splitscreena tym że korzystało z niego bodaj 4%, dlatego użyłem bezpiecznego mniej niż 10% ektrapolując statystyke bo wątpie by z innymi grami było inaczej.

 

2 godziny temu, MBeniek napisał:

A po drugie, nawet jak udajemy, że u sony nie istnieje np. coś takiego jak playlink, czyli cała seria gier poświęcona kanapowemu multi, to jest sporo multiplatform, które albo mają ten tryb albo się nawet na nim opierają - seria borderlands, diablo i większość h'n's, trine, overcooki, fortnajty, jakieś shoot'em upy, way out, move out i wiele innych. 

No fajnie że istnieje seria casualowych popierdółek z serii playlink i gierki third party które wymieniłes, ale trudno to uważać za argument za tym że devi Sony dbają o lokalny coop w swoich grach (o splitscreenie nawet nie mówie).  Żeby nie było to na xboxie też nie jest jakoś super ale takie np. Gearsy 4 czy 5 czy wychodzące w tym roku Halo to chlubne wyjątki w branży tj. Wysokobudżetowe gierki posiadające opcje kanapowego multi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...