Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Welna napisał:

Jaki sens ma 8k w 55 calach z 2metrow?

 

Jak ktos moglby mnie uświadomić to bym bardzo prosil

A kto pisał że ma to być 55cali? W moim poście jest jedynie wzmianka że ja mam tv  KD-55XF9005 z 2018 roku, który liczę że również będzie ok na nową generację. 

 

56 minut temu, MarekCol napisał:

Brak obsługi VRR skreśla wiele modeli współczesnych TV. Zależy jakie to dla kogo ma znaczenie.

Nie siedzę tak w technologii tv, jednakże wrzuciłem sobie na szybko z czym to się je. Czytałem już o tym nie wiedząc, że chodzi o wejście hdmi 2.1 dzięki czemu możemy korzystać z odświeżania na poziomie 120 Hz. To też jakiś argument. O tym nie pomyślałem. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza

Zasadniczo nie ma. Dlatego cieszy mnie fakt że w przypadku technologii dotyczącej rozdzielczości doszliśmy tak napradwę do punktu "ostatecznego". 4K natywne w tv/gierkach/vod itp. jest już chyba wystarczające dla rozmiarow do 65 cali. 

Oczywiście 8K przeforsują ale na tym imo się skończy.

Tak jak skonczylo się na pochodnych fhd w telefonach.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Welna napisał:

OK to inaczej

Jaki sens jest w telewizorze 8k w warunkach domowych w standardowym salonie z odleglosci +2 m

"Zeby ktos nie pisal jak to on ma 100 cali i siedzi 1,5 metra i se moze kupic tv za 100 000"

Tu się zgadzam jak najbardziej, nie ma to sensu. Jednakże nie każdy ma mały salon, więc jeśli kogoś stać to może sobie sprawić taką zabawkę. Po krótkiej analizie dochodzę do wniosku, że obecny tv mi wystarczy. Lepiej zainwestować w dobre nagłośnienie. No nic musimy czekać co Sony nam zaproponuje, pewnie na szczegóły będziemy musieli jeszcze czekać, boję się że, aż do premiery Ghost of tsushima. Z drugiej strony nawet jakbyśmy wszystko wiedzieli to na nowe konsole będzie trzeba czekać do listopada, albo i dłużej jesli giganci opóźnią premiere w naszym kraju na rzecz większych rynków, co przy obecnej sytuacji jest bardzo możliwe. Jedyna pocieszająca rzecz to taka, że w końcu zakup to będzie niezły ból głowy, gdyż obie firmy robią wszystko by nam zaimponować, szczególnie Microsoft. Jeśli zaproponują coś więcej niż Froza, Halo i GOW-a może być bardzo ciekawie. Myślę że jeśli różnica w cenie będzie mniejsza niż 100$ to xbox może mieć dużą szansę. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

Te teksty że na xboxie  jest tylko HaloGearyi Forza może były aktualne kilka lat temu, ale dzisiaj parząc na lineup to po prostu niepoważny argument

W sensie duże pozycje AAA których brakuje u konkurencji. Wiadomo teraz to się ma zmienić po zakupie kilku studiów. Więc to co napisałem będzie nieaktualne. Liczę mocno, że każda strona zaoferuje coś świeżego. Może całkiem nowe IP? 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, czarek250885 napisał:

W sensie duże pozycje AAA których brakuje u konkurencji. Wiadomo teraz to się ma zmienić po zakupie kilku studiów. Więc to co napisałem będzie nieaktualne. Liczę mocno, że każda strona zaoferuje coś świeżego. Może całkiem nowe IP?

Nie musisz czekać aż to się zmieni bo to już jakiś czas temu się zmieniło. MS wydał i zapowiedział w ostatnim czasie gry z segmentu tzw. AAA (nienawidze tego biznesowego terminu używanego przez graczy) które nie są należą do tzw. świętej trójcy. W dodatku częśc z nich to świeże nowe IP.

 

Ja wiem że to dzial o playstation więc nie trzeba się tutaj dobrze orientować co słychać na innych konsolach, ale musimy trzymać jakieś standardy

Odnośnik do komentarza

No raczej, dla mnie (mimo iż skłaniam sie ku Xboxowi) kwestia wyboru konsoli na start, nie jest rozstrzygnięta. Mówię na start bo wiadomo że w przeciągu całej generacji, większość bedzie miała obie konsole i nawet ich upgradeowane wersje. 

Dość powiedzieć, że w tej generacji miałem 3 razy Xboxa i 3 razy Ps4, z przerwą na WiiU :)

 

Zostaje teraz kwestia gier, bo czekam na nowe kozackie IP od MS, wiem że potrafią. 

A Sony, jestem przekonany że wypyerdoli z czymś na start, że właśnie line up przykryje całe to pieprznie o ułomnej konsoli. Mają czym uderzyć i wiedzą o tym

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

Te teksty że na xboxie  jest tylko HaloGearsy i Forza może były aktualne kilka lat temu, ale dzisiaj patrząc na lineup to po prostu niepoważny argument

Raczej jest tylko Forza, bo ostatnim częścią Halo i Girsow daleko do poziomu jaki prezentowały na x360. 

Porównywać gry na ps4 i xbox one, dobry żart.

Wystarczy spojrzeć na ten roku, sytuacja taka sama jak w poprzednich latach, przepaść. 

Edytowane przez YETI
  • Plusik 1
  • WTF 1
  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza

Coraz więcej czytam artykułów twierdzących że premiera PS5 może odbyć się w tym roku ale i konsola będzie droższa niż PS4. I liczba konsol w dniu premiery też będzie znikoma, więc szansa na kupienie PS5 w tym roku wygląda coraz gorzej. Nawet przedpłacony preorder nie zagwarantuje że sklep nie wycofa oferty bo sam nie będzie wiedział czy uda się jakieś egzemplarze dostać. A nawet jeśli to cena będzie na pewno wyższa bo znajdą się wierni fani z odłożoną gotóweczką. :lapka:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, YETI napisał:

Raczej jest tylko Forza, bo ostatnim częścią Halo i Girsow daleko do poziomu jaki prezentowały na x360. 

Porównywać gry na ps4 i xbox one, dobry żart.

Wystarczy spojrzeć na ten roku, sytuacja taka sama jak w poprzednich latach, przepaść. 

 

Nie bardzo wiem o czym mówisz..

Gears 4 przeszedłem z bananem na ustach, świetna gra, więc dla mnie twierdzenie, że daleko jej do poziomu z X360 to zwykłe opowiadanie bajek. Niebawem zabieram się za 5 część.

Jeżeli chodzi o ten rok, to dopiero co skończyłem świeżutkie  Ori and the will of the wisps (i prawdę mówiac jest to dla mnie ścisły top gier mojego życia), a pod koniec roku wpadnie Halo Infinite. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Shago napisał:

 

Nie bardzo wiem o czym mówisz..

Gears 4 przeszedłem z bananem na ustach, świetna gra, więc dla mnie twierdzenie, że daleko jej do poziomu z X360 to zwykłe opowiadanie bajek. Niebawem zabieram się za 5 część.

Jeżeli chodzi o ten rok, to dopiero co skończyłem świeżutkie  Ori and the will of the wisps (i prawdę mówiac jest to dla mnie ścisły top gier mojego życia), a pod koniec roku wpadnie Halo Infinite. 

 

No tutaj ewidentnie  wjechało CW, totalnie niepotrzebnie. 

Odnośnik do komentarza

Też tak uważam, porównywać ostatnie odsłony girsow i Halo do pierwszych czy trzecich części tych gier, słabe trollowanie. Te gry zbyd dużo dzieli, począwszy od świetnego, wówczas niemal rewolucyjnego gameplayu, sukscu jakie osiągnęły na rynku czy samym ocen recenzentów czy graczy. Niestety, ale teraz to jedynie nieudana próba ratowania legend. 

 

Ale wracajmy do tematu. 

 

Maj? 

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Shago napisał:

Gears 4 przeszedłem z bananem na ustach, świetna gra, więc dla mnie twierdzenie, że daleko jej do poziomu z X360 to zwykłe opowiadanie bajek

 

No chciałbym mieć takie samo odczucie. Dla mnie GoW4 jest niewiele lepszy od Judgment. 

 

GoW1 to była zupełnie nowa jakość i strzał w papę po przesiadce z poprzedniej generacji. Coś jak Killzone 2 na PS3 czy Motorstorm który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Halo 3 było słabe graficznie ale i tak cała reszta w tym tytule to był sztos. X360 miała świetny start i generację. Masa genialnych gier i świetnych nowych marek na niej startowało. Gdyby nie mieli problemów z padającymi konsolami to by odstawili Sony jak Nintendo PSP. To jak zepsuli start następcy 360 też był pięknym prezentem dla konkurencji plus brak silnych exów w porównaniu do Sony które w tej generacji radzi sobie świetnie bez tak mocnego wsparcia zewnętrznych twórców. Bardziej pasował mi zawsze klimat gierek na Xboxie ale w tej generacji nie ma dla mnie ani jednego exa dla którego warto było kupić tą konsole, chyba ,że ktoś lubi samochodówki wtedy platforma docelowa. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Ludwes napisał:

zawsze mnie to rozwala, jak ktoś odnośnie xboksowych exów pisze, że no w sumie nic ciekawego oprócz tej forzy, a to jeszcze trzeba samochodowki lubić, jakby to był jakiś upośledzony gatunek

jeszcze dodając, że to jazda w kółeczko, a gdy zagra już zagra w tę Forzę to opad szczeny i jak to możliwe, że to takie dobre

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...