Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

OK, kupuję konsolę i nie działa jak powinna. Czekam na rewizję i okazuje się, że dalej wyje. Mam prawo być w(pipi)iony czy z pokorą schylić głowę, przeprosić Sony, że spieprzyli robotę i samemu wymienić pastę po:

 

a) roku czy dwóch jak skończy się gwarancja

b) od razu zrywając gwarancję

 

No i co ma do rzeczy plan wydawniczy Sony/MS skoro rozmowa jest tylko i wyłącznie o systemie chłodzenia konsoli Sony?:shieeet:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, 20inchDT napisał:

@czarek250885 Przyszło ci do głowy, że nawet jeżeli niektórzy mają preferencje co do marki, to i tak mają inne konsole? Tylko "fani playstation" mogą pisać negatywne rzeczy w dziale :dynia:

To oczywiste, jeśli ktoś ma fundusze i czas może mieć wszystkie konsole i pc. Ja też nie uważam że Sony jest Mesjaszem świata, też widzę rzeczy które mi się nie podobają, ale np w tym momencie nie mam sprzętu od ms więc nie wchodzę do działu xboxa i nie pisze jaki on jest beznadziejny. A ile jest osób jest takich które będą pisać źle bo nie lubią Sony, Ms czy Nintendo. Rzeczowa krytyka jest wskazana. 

 

35 minut temu, Shankor napisał:

Jakby Czarkowi piszczały cewki na smokach od nVidii to by sam sobie je wymienił. No bo olej w aucie! 

Widzę że nie rozumiałeś. Auto było tylko przykładem, że samo tankowanie w dłuższej perspektywie to za mało. I tak samo jest z każdym sprzętem. Musimy o niego dbać i co jakiś czas robić jego przegląd. Jak przepali ci się żarówka to też będziesz wyzywał firmę, że ta żarówka nie jest wieczna? Co do konsol dobrze mieć każdą i wybierać to co nam się podoba. Jednakże w pewnym momencie, gdy założy się rodzinę, pojawią się dzieci, tego czasu zaczyna nam brakować. Nadal mamy swoje hobby i pozostaje nam wybór, ten padł na playstation nie przez fanatyzm a jedynie przez moją analizę sytuacji. Na konsoli Sony mam różnorodność, mnogość wyborów, wszystkie gry multiplatformowe, oraz te na wyłączność w umownej jakości. Niewykluczam że w przyszłości może się to zmienić, jednakże obecnie jest jak jest. To moja opinia, każdy jest inny, każdy ma swoje zdanie. Jednakże trzeba siebie szanować, trzymać jakiś poziom. Wolę merytoryczną wymianę zdań, argumentację, a nie puste memy i obrazki. Ciężko mówić o chłodzeniu w momencie, gdy nic o nim nie wiemy, ba nawet nie wiemy jak konsola wygląda. Liczę że z końcem czerwca zaczną spływać konkrety i wtedy ostatecznie każdy z nas podejmie decyzję jaki sprzęt kupimy. Podstawą jest to byśmy wszyscy czerpali z tego radość. 

Odnośnik do komentarza

Nie byłoby w tym nic złego, gdyby konsola wymagała serwisu po powiedzmy 2-3 latach jeśli dbamy o sprzet należycie. Jeśli ktoś jest flejtuchem, nie odkurza w pokoju i puszcza toksyczne bąki powodujące korozję radiatora, no to konaola ma prawo się wtedy dusić. 

Nie może być jednak tak, że nowy sprzęt po kilku dniach dostaje pier.dolca. Świadczy to tylko o podłych jakościowo podzespołach. 

 

Porównania do eksploatacji samochodu, to też jakieś nieporozumienie. To tak jakby kupić nowy samochód, który od razu wymaga wymiany wszystkich części eksploatacyjnych, które musimy wykonać we własnym zakresie. 

Odnośnik do komentarza

Ja miałem problem z głośną konsolą od samego początku niemalże (jest ryzyko, że cwaniaczki z xconsole wcisnęli mi refurba, bo taniej było i 3 rok gwarancji dokładali). Niestety dałem się zwieść stereotypowi, że PS4 jest głośna i ch*j. I tak z rok albo i ponad się z nią męczyłem trochę, aż nie wytrzymałem, odwiedziłem gostka co robi na miejscu w Oświęcimiu (i jest weteranem który zaczynał od napraw PSX-ów) i tak mi wyczyścił wszystko, że konsola ponad półtora roku cicho jak mysz chodziła. Jak zaczęła nieco podnosić tony, to po prostu nie czekałem i pojechałem kolejny raz, teraz znowu cicho, czasami wiatrak pomrukuje i tyle. Żałuję, że od razu tam nie pojechałem, bo pewnie skróciłem trochę przez to żywot konsoli, chociaż pewnie po kupnie PS5 pójdzie na zasłużoną emeryturę i może od czasu do czasu ją odpalę, jak teraz PS3. Swoją drogą, rozumiem że u niektórych może i kilka lat chodzić po spa cicho, u mnie się bardzo kurzy, a konsola jest często na chodzie - ponoć jestem w top 3 u tego serwisanta jeśli chodzi o czas użytkowania.

 

Co ciekawe, spa na PS4 jest tańsze niż te które było na PS3 (tam też raz robiłem w trakcie długiego życia konsoli). Chyba to wlaśnie zasługa uproszczonej rozbiórki i czyszczenia. Raptem 150 PLN lub 200 w trybie ekspres (1 godzina na miejscu). No to za cenę gierki raz na półtora roku czy tam dwa lata mogę przeboleć, a i fajnie mieć czystą w środku i na zewnątrz konsolę ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
A może i tak mi się poyebało i chodzi o te chłodzenie wodne, anyway, tak czy siak nadal to lepsza opcja niż wiatraki.
No.. konsola i chłodnica obok w komplecie hehe.

A tak serio. Faktycznie PS4 chodzi głośno (mam pro). Nie mam zamiaru wymieniać pasty czy czegokolwiek, bo mi się nie chce. Nie przeszkadza mi to, bo nie muszę ściszać czy coś w podobie, ale wiem, że nie wszystkich stać na ten komfort. Słabe chłodzenie - słabe (tanie) komponenty.
Odnośnik do komentarza

Slimy są cichutkie. 

 

23 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Fajna zaczepka z tym czarkiem, ale CW piętro niżej. Nie mówiąc już o tym, że padały z powodu YOLDa PS3, tak jak muchy padały napędy w PS2 i PSX. MS spieprzył sprawę z X360 ale zaoferował pomocną dłoń, problem wyeliminował i wyszedł z tego generalnie zwycięsko. Co Sony robi na głosne konsole? Ma wy(pipi)ane.

 

Zrównywanie problemu YLoDa i RRoDa to znana manipulacja, ale niestety, nie przejdzie, nie ta skala. Tak samo mityczna awaryjność starszych Plejaków. Mam 4 stacjonarki Sony, z żadną nie było problemów, może poza laserem w PSXie, zajechanym marnej jakości kopiami, ale oryginały śmigają do dziś, po ponad 20 latach. Zresztą to samo się tyczyło dwójek, które padały tym, co męczyli je DVDripami z du.py. 

 

Czemu od razu zaczepka? Zwykłe fakty, ludzie trzymają konsole w ciasnym, ciepłym kącie, nie dbają o czystość w pokoju, więc proszą się o kłopoty. Za zaproszenie do siebie podziękuję. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, czarek250885 napisał:

Skoro Sony takie złe to pewnie nikt ich sprzętu nie kupuje(zaczepka dostosowana do poziomu). A tak z innej beczki, strasznie daje po oczach w komentarzach to że są grupki, które trzymają jedną bądź drugą stronę i sobie dogryzają. O ile rozumiem fanów playstation którzy wchodzą tu bo jest to temat o ich przyszłej konsoli, tak nie rozumiem niektórych fanów xboxa, którzy wchodzą tu by ponarzekać, jak to Sony ma wszystkich w głębokim poważaniu. Ja odwiedzam dział xboxa, nawet ostatnio się wypowiedziałem, ale w życiu nie wchodziłbym tam, by pisać jaki to ms jest zły. Obserwuję rynek i cieszę się gdy jest rywalizacja bo to tylko na plus dla nas. Myślicie że ms kupiłby nowe studia gdyby nie fala krytyki fanów marki, że chcą więcej gier ex? Dzięki Sony xbox może doczekać się czegoś świeżego, czegoś czego będą zazdrościć fani PlayStation. I w drugą stronę Sony widząc ruchy konkurencji również zainwestowało w nowe studia. Ta walka może przynieść tylko nowe lepsze gry, nikt nie będzie ryzykował kichy, nawet ms zrozumiał, że trzeba dać więcej czasu deweloperom. 

 

Posiadałem każdą konsole Sony od czasów PSX przez PSOne po Vite czy PS4Pro mogę się na temat ich jakości wypowiadać czy nie bardzo bo się spłakusiałeś, że ktoś miał czelność wejść tutaj i skrytykować komponenty, których używa Sony? Przecież to są powszechnie znane problemy z sprzętem, dużo konsumentów się z tym boryka w tym na tym forum masz tonę przypadków w których ludzie wymieniają pasty, całe konsole, pady, kupują drugiego pada i stacje dokującą aby móc grać bez problemu bezprzewodowo etc To nie jest tajemna wiedza i jakiś ukryty spisek na temat konsol Sony (podobnie jak cykające Xboxy czy driftujące analogi w Swtichu - tylko, że o tym tutaj nie pisze bo po pierwsze nie spotkałem się z tymi problemami posiadając zarówno Xboxa Fat jak i X a także Swticha klasycznego i Lite) tylko powszechna raczej opinia na ich temat, i to jest ewidentnie duży problem gdyż tak jak pisałem wcześniej, nigdy nie posiadałem tak kiepsko wykonanej konsoli, która wyje na poziomie odkurzacza (~60db) ani nie posiadam w swojej kolekcji kontrolera w którym zeszła gumka od rekreacyjnego grania (jeden analog od x360 został zjedzony przez kota i to tyle) 

 

44 minuty temu, kotlet_schabowy napisał:

Zwykłe fakty, ludzie trzymają konsole w ciasnym, ciepłym kącie, nie dbają o czystość w pokoju, więc proszą się o kłopoty

 

Dziwnym trafem trzymają 10 innych urządzeń w takich samych warunkach, które działają bez zarzutu od ponad 12 lat i jakoś potrafią trzymać kulture pracy bez odlatywania spod telewizora. Obrona marki wchodzi na kolejne poziomy absurdu. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kotlet_schabowy napisał:

Mam 4 stacjonarki Sony, z żadną nie było problemów

 

A no jak nie miałeś to wszystko OK xdd

 

U mnie było 50/50 ze stacjonarkami, bo PSX i PS3 działały bez zarzutu (nie grałem nigdy na piratach), a PS2 z czasem miewało już problemy z odczytywaniem płyt, a PROsiak z pierwszej rewizji wył niemiłosiernie. Problem chłodzenia PS4 to naprawdę nie jest jakiś wyimaginowany zarzut tylko zwykła codzienność użytkowników, nawet rewizje PRO mają problemy z hałasem z odrzutowca.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, bluber napisał:

 

Posiadałem każdą konsole Sony od czasów PSX przez PSOne po Vite czy PS4Pro mogę się na temat ich jakości wypowiadać czy nie bardzo bo się spłakusiałeś, że ktoś miał czelność wejść tutaj i skrytykować komponenty, których używa Sony? Przecież to są powszechnie znane problemy z sprzętem, dużo konsumentów się z tym boryka w tym na tym forum masz tonę przypadków w których ludzie wymieniają pasty, całe konsole, pady, kupują drugiego pada i stacje dokującą aby móc grać bez problemu bezprzewodowo etc To nie jest tajemna wiedza i jakiś ukryty spisek na temat konsol Sony (podobnie jak cykające Xboxy czy driftujące analogi w Swtichu - tylko, że o tym tutaj nie pisze bo po pierwsze nie spotkałem się z tymi problemami posiadając zarówno Xboxa Fat jak i X a także Swticha klasycznego i Lite) tylko powszechna raczej opinia na ich temat, i to jest ewidentnie duży problem gdyż tak jak pisałem wcześniej, nigdy nie posiadałem tak kiepsko wykonanej konsoli, która wyje na poziomie odkurzacza (~60db) ani nie posiadam w swojej kolekcji kontrolera w którym zeszła gumka od rekreacyjnego grania (jeden analog od x360 został zjedzony przez kota i to tyle) 

 

 

Dziwnym trafem trzymają 10 innych urządzeń w takich samych warunkach, które działają bez zarzutu od ponad 12 lat i jakoś potrafią trzymać kulture pracy bez odlatywania spod telewizora. Obrona marki wchodzi na kolejne poziomy absurdu. 

Widzę, że dalej ciężko zrozumieć mój punkt widzenia. Podkreślam ponownie, Sony nie jest Mesjaszem. Ja również dostrzegam wady. Pisałem, że każda konstruktywna krytyka jest dobra. Problem wycia konsoli występuje i nikt temu niezaprzecza. Ja nie bronię playstation i również mogę się tu wypowiedzieć mając każdy ich produkt od psxa. Widzisz może łatwiej zobrazuje Ci to w ten sposób. Spotykasz się z kobietą, jest ok, ma to czego oczekujesz. Po pewnym czasie rozważasz czy to jest odpowiedni wybór, sumujesz plusy i minusy. W momencie gdy plusy przeważają minusy podejmujesz kolejny krok. Zawsze znajdziemy jakąś wadę, kwestia na ile ona nam przeszkadza? Nikt nie zmusza nikogo do kupna, to tylko twój własny wybór. Uwierz, że Sony z pewnością zna problem i raczej nie powtórzy tego błędu jeśli nie chcę stracić potrcjalnego klienta np ciebie. Ale również nie wrzucajmy do jednego worka wszystkich, bo nie każda konsola wyje. Gdybym był uszczypliwy powiedziałbym, że xbox ma najlepszą kulturę pracy co powoduje, że jest trzecią najlepiej sprzedającą się konsolą na rynku, a w historii nigdy nie sprzedało się więcej xbox-ów niż playstation, ale jakie to ma znaczenie w momencie, gdy wszyscy grający bez względu na preferencje sprzętowe czerpali z tego przyjemność czyli to, o co chodzi w tym hobby. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

PSX i PS2  zepsuły mi się ze względu na pirackie modyfikacje i chyba to był główny powód ich awarii (poza tym nie kojarze, żeby ktoś miał inne problemy), PS3 chodziła mi bez zarzutu. Na dodatek wszystkie miały świetną kulturę pracy, trafiła się PS4, której egzemplarze, obojętnie jakiej rewizji czy modelu to istna loteria. Nie wiem co poszło nie tak.

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Ja miałem zarówno RROD jak i YLOD, więc ta cała gadka z anegdotycznymi przykładami "tylko sprzęt firmy której nie jestem fanboyem się psuje, a tej mojej ukochanej firmy nigdy" trochę mnie bawi. Zwłasza że ci co im niby osobiście wystąpiła każda możliwa awaria sprzętu Sony opisywana w necie to najbardziej zajadli wojownicy spencera w CW. Przypadek? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza

A wracając do pytania, które zadałem wcześniej jednakże w tym całym zamieszaniu temat został pominięty. Czy ktoś bez względu na preferencje ma zamiar wymieniać tv pod nową generację? Póki co tv z 2018 KD-55XF9005 powinien mi starczyć również na tą nadchodzącą generację, jednakże chętnie poczytam o zdaniu innych osób. Wiemy że obie konsole będą obsługiwać 8k zapewne w filmach, więc czy to wystarczający powód by przechodzić z 4k na 8k?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...