Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Figuś napisał:

Jest jeszcze Housemarqe, ale oni odchodzą od kozak qurwa arcade shoterów z coopem kanapowym i online :/

Mogliby już zapowiedzieć to AAA nad którym pracują, bo jestem ciekaw co to takiego. Może w przyszłości dostaniemy jeszcze jakiegoś arcade od nich jak Resogun 2.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Figuś napisał:

oni odchodzą od kozak qurwa arcade shoterów z coopem kanapowym i online

Odchodzą, bo z każdym ich tytułem te gierki sprzedawały się coraz gorzej, więc raczej nie będą dokładać do interesu. Próbowali z battleroyalem (ten ich stormdivers), ale na szczęście z tego zrezygnowali i teraz pracują nad grą AAA, ale chyba jeszcze nie jest pewne czy to dla sony czy jakiś bardziej "niezależny" projekt.

 

12 godzin temu, ASX napisał:

takie np. Gearsy 4 czy 5 czy wychodzące w tym roku Halo to chlubne wyjątki w branży tj. Wysokobudżetowe gierki posiadające opcje kanapowego multi.

Nie wiem co jest niewysokobudżetowego w takich grach jak Borderlands 3 czy Diablo 3, no ale ok - girsy i halo to chlubne wyjątki.

 

Co do wish studio to faktycznie szkoda. Mogli im dać prawa do buzza (zastanawia mnie czy sony w ogóle jest jeszcze właścicielem tego ip) to pewnie sprzedaż od razu by podskoczyła. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, MBeniek napisał:

Odchodzą, bo z każdym ich tytułem te gierki sprzedawały się coraz gorzej, więc raczej nie będą dokładać do interesu.

Jedyny tytuł do którego dokładali to Nex Machina, bo to ich własne IP. Cała reszta to gierki Sony.

 

7 minut temu, MBeniek napisał:

Próbowali z battleroyalem (ten ich stormdivers), ale na szczęście z tego zrezygnowali

Nie zrezygnowali. Po prostu wszystko nad czym pracują zostało tymczasowo wstrzymane, a cała para idzie w to AAA.

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Square napisał:

Jedyny tytuł do którego dokładali to Nex Machina, bo to ich własne IP. Cała reszta to gierki Sony.

Chodziło mi, że gdyby dalej trzymali się tego typu projektów, to musieliby się liczyć z tym, że raczej kokosów na tym nie zarobią, a nawet wręcz przeciwnie. A skoro nawet na swoim blogu napisali, że 'arcade is dead' to raczej ciężko byłoby im znaleźć jakiegoś wydawcę, który wsparłby taki projekt.

 

45 minut temu, Square napisał:

Nie zrezygnowali. Po prostu wszystko nad czym pracują zostało tymczasowo wstrzymane, a cała para idzie w to AAA.

I serio uważasz, że wrócą do tego projektu? Tym bardziej, że większość ich fanów była sceptycznie do tego nastawiona, a nawet z samych gameplayów gra prezentowała się po prostu biednie w porównaniu z innymi battleroyalami co już są na rynku. 

 

edit: wiem, że to może nieodpowiedni temat, ale tak w skrócie to co zepsuli w kanapowym co-opie w B3?

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, MBeniek napisał:

I serio uważasz, że wrócą do tego projektu? Tym bardziej, że większość ich fanów była sceptycznie do tego nastawiona, a nawet z samych gameplayów gra prezentowała się po prostu biednie w porównaniu z innymi battleroyalami co już są na rynku. 

Nie mam pojęcia i jak dla mnie mogą to skasować. Ostatnie testy były w lipcu, potem na początku roku było info, o przesunięciu wszystkich prac do tego projektu AAA. HMQ w tamtym roku pracowało nad co najmniej 3 projektami.

Z tego co ludzie pisali na discordzie to gameplayowo było to najlepsze battle-royale.

 

Co do BL3 to np brak zmiany vertical/horizontal, spierdolone UI, słaba optymalizacja, tylko dwóch graczy itd. itp. Ludzie już dali sobie spokój z proszeniem o zmiany, bo zawsze padała odpowiedź "we're looking into this". Z każdą aktualizacją nowe bugi, a stare nie są naprawiane, albo wracają w kolejnym updacie. No ogólnie słabo to wygląda.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Uwierzę jak samo Sony coś zapowie. Kiedy to miał być pokaz ps5? W lutym? Mamy końcówkę kwietnia a my widziałyśmy logo, trochę cyferek i pada. Trzymam kciuki aby to było jak najszybciej, ale jakoś się nie napalam. Jeżeli już miał bym się nakręcać to obstawiam czerwiec i okolice anulowanego E3. MŚ już zapowiedział, że coś zorganizują online. 

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, creatinfreak napisał:

Uwierzę jak samo Sony coś zapowie. Kiedy to miał być pokaz ps5? W lutym? Mamy końcówkę kwietnia a my widziałyśmy logo, trochę cyferek i pada. Trzymam kciuki aby to było jak najszybciej, ale jakoś się nie napalam. Jeżeli już miał bym się nakręcać to obstawiam czerwiec i okolice anulowanego E3. MŚ już zapowiedział, że coś zorganizują online. 

Luty, to były tylko i wyłącznie plotki, tu masz oficjalną zapowiedź numeru na czerwiec, gdzie mają się pojawiać informacje o grach na PS5. 

 

Weźmy pod uwagę jeszcze ten tweet i pokaz w maju jest bardzo prawdopodobny. 

 

PS. Jeszcze co do Silent Hill na PS5, osoba która twierdzi, że gra jest w produkcji, zapytana czy możemy spodziewać się pokazu wraz z PS5, odpowiedział MAYby. 

https://www.eurogamer.pl/articles/2020-04-25-plotka-reboot-silent-hill-na-ps5-zostanie-zapowiedziany-w-maju

Odnośnik do komentarza

No chcą zacząć od nowa, bez cyferek/podtytułów, sama marka była martwa od jakiegoś czasu - jak chcą się odciąć od wcześniejszych projektów, to taki reboot/softreboot jest najrozsądniejszą drogą.  Zresztą na razie to musimy zobaczyć czy plotki okażą się prawdą w ogóle - wtedy można coś więcej napisać.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...