Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MYSZa7 napisał:

> działa do tej pory

> po wymianie pasty i thermopadów

 

:gayos:

Działa? Działa, na ch uj drążyć temat.

PCta otwieram co trzy cztery miesiące żeby wyczyścić wiatraki, pastę co dwa lata też prewencyjnie wymieniam, pewnie dlatego od ośmu lat nie mam z nim większych problemów oprócz zyebanego jednego gniazda od RAMu.

 

Ciekawe co na premierę w XSX wsadzą tym razem po świerszczach w XO. :dog:

 

Ludzie kupują co roku srajfony czy szajsungi po pięć koła które lubią się wyginać albo baterie wybuchać. Kupują OLEDy za jeszcze grubszy hajs i w trakcie gwarancji pan serwisant trzy razy przyjeżdża wymieniać matryce bo martwy pixel/wypalenia/bluming-sruming. Czemu mam się zastanawiać na wydaniem ok 3k na nową konsolę której się nie mogę doczekać? Zyebie się to się zyebie, wymienią na gwarancji, a jak zyebie się po gwarancji to kupię drugą w nowszej rewizji i tyle(no chyba że kryzys :/ )

 

Swoją drogą rozpierdala mnie założenie z góry że PS5 będzie chu jowe na starcie, a XSX królem na białym koniu

comment_qmX7H8d1OvGe00AhxXvL7qu4Ic1DX9i0

 

 

a tak naprawdę wcale bym się nie zdziwił jak będzie sobie można usmażyć wołowinkę z Kobe na wylocie powietrza dzięki mocy 25TF RTX LGBT RTV EURO AGD

 

 

kobe-beef-steaks.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Figuś
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

Ale spokojnie Figuś, po prostu zaprzeczyłeś sobie w poście, bo gdyby nie wymiana pasty i thermopadów we własnym zakresie konsola by teraz pewnie ledwie zipiała. Staram się dbać o każdą konsolę jaką mam i niestety moja pierwsza PS4 (Slimka to moja czwarta(!) PS4, 1216 chodził bez zarzutu, później niestety dałem się nabrać na Pro, które znowu chodziło jak (pipi)) to był bubel i to wina producenta, że chodziła tak jak chodziła. Z tego co pamiętam nawet z gwarancjami był problem i ludzie głównie na własną rękę musieli wszystko naprawiać albo po prostu kupować nową konsolę.

 

Na razie to wszystko przewidywania, ale patrząc jak Sony idzie na łatwiznę w kwestii hardware'u i jego jakości to nie spodziewałbym się na ten moment cudów jeśli chodzi o PS5. Na dodatek ludzie dają Sony na to przyzwolenie, kupując nową konsolę jak stara się zepsuje po gwarancji, co sam przyznajesz. Po co się starać jak i tak kupisz nowy egzemplarz? W przypadku MS myślę, że mogę być pewny, że nawet jeśli coś się zepsuje to problemu z gwarancją nie będzie. Od czasów 360 ich serwis działa bez zarzutu, a na dodatek od tamtego czasu popracowali nad samą konstrukcją swoich konsol i naprawdę ciężko się do czegoś przyczepić, szczególnie do kultury pracy, która jest półkę wyżej od konkurencji. Na szczęście moja Slimka spisuje się zaskakująco dobrze i oby tak pozostało.

Odnośnik do komentarza

Ale w czym macie problem? Tacy jesteście upośledzeni manualnie, że nie potraficie zmienić pasty i wyczyścić wnętrza? Przecież to są podstawowe rzeczy konserwacyjne, dzięki którym konsole, pc, laptopy się nie przegrzewają i mogą działać bezawaryjnie. Nie będę wspominał o ogólnej awaryjności, powtarzaniu sprzętu itp. W samochodzie też nie zmieniacie opon, nie sprawdzacie ciśnienia w gumach i nie zmieniacie oleju? To przecież oczywista oczywistość. Aż przeraża mnie wiedzą z tego zakresu na tym forum. Chociaż w sumie nie przeraża, bo to tutaj normalne :D I jeszcze wyśmiewać się z gościa, że sobie sam zmienił wątpliwej jakości pastę w konsoli, żeby mu cicho chodziła, no beka w człon :D

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, MYSZa7 napisał:

Niesamowite jest to Sony. Dzięki ich konsoli możesz zostać domorosłym mechanikiem.  Pytanko mam, wiesz kiedy wymienić te gumki pod konsolą? Nie jestem pewien czy konsola dalej będzie stabilnie stała w miejscu.

 

Stoi cały czas stabilnie. Może warto kupić prosty mebel albo wyremontować chałupę? 

 

Skomplikowane życie masz jak widzę. Żadnych zdolności manualnych, wszystko trzeba robić za Ciebie, nawet Sony musi za darmo zmienić kilkuletnią pastę, bo tego nie potrafisz, odkurzyć konsolę. Obiad też kto Co robi? Kanapki na śniadanie? Po rzyci też musi ktoś podrapać?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Nie każdej ps4 wymiana pasty i termopadow pomaga. Jak kupiłem amatora, to wył przeokrutnie od samego poczatku. Od razu wymieniłem paste i termopady olewając gwarancję i konsola była praktycznie bezgłośna. Przez te kilka lat aż do momentu sprzedaży chodziła idealnie. Potem zachciało mi się prosiaka i powtórka z rozrywki - od razu grzebanie w bebechach bo przy czymś takim można po prostu oszaleć (to nie jest głośniejsza praca, tylko straszny hałas przewyższający niektóre odkurzacze). 

Jednak w tym przypadku operacja nic nie daje i konsola dalej wyje jak opętana. 

Ktoś tu na forum zasugerował zdjęcie górnej obudowy i tak też uczyniłem. To chyba jedyny sposób by te straszliwe berachło nie doprowadziło użytkownika do ciężkiej choroby psychicznej. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Mardok1986 napisał:

 

Stoi cały czas stabilnie. Może warto kupić prosty mebel albo wyremontować chałupę? 

 

 

Najpierw naucz się samodzielnie myśleć, bo nawet nie zrozumiałeś mojego pytania. 

 

4 minuty temu, giger_andrus napisał:

Tak to w życiu bywa :)

 

Nie przeczę, że się do tego nie przyczyniłem, kupując Prosiaka. Choć żadna mi się nie zepsuła, tylko chodziły jak (pipi), z wyjątkiem matowego fata i slimki. Na szczęście inne konsole to wymianka. 

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Mardok1986 napisał:

Ale w czym macie problem? Tacy jesteście upośledzeni manualnie, że nie potraficie zmienić pasty i wyczyścić wnętrza?

Ale dlaczego ja mam to robić w ogóle? Jakby sprzęt był od podstaw dobrze zrobiony to nie trzeba byłoby robić takich rzeczy. Nie po to kupuję zamkniętą architekturę, żeby potem bawić się w serwisanta i poprawiać po nieudolnych projektantach konstrukcję konsoli. 

 

To jest żenujące jak próbujesz wybielić nieudacznictwo japońskiego giganta w projektowaniu i składaniu PS4. Konsolę to ja mogę przeczyścić sprężonym powietrzem, a nie ją rozkręcać do płyty głównej żeby wymienić pastę. Jakby ktoś chciał wymieniać pastę to by wybrał PC, który jest OTWARTĄ konstrukcją.  

 

Niedługo dojdzie do takich absurdów, że ludzie bardzo chętnie będą kupować konsolę w częściach i będą dziękować, że wspaniała korporacja dała im możliwość samodzielnego poskładania no bo w czym problem prawda? XD

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, suteq napisał:

(...)

 

Niedługo dojdzie do takich absurdów, że ludzie bardzo chętnie będą kupować konsolę w częściach i będą dziękować, że wspaniała korporacja dała im możliwość samodzielnego poskładania no bo w czym problem prawda? XD

Ekhem

https://gizmodo.com/the-nintendo-switch-is-sold-out-this-fan-says-they-bui-1842879627

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, suteq napisał:

Ale dlaczego ja mam to robić w ogóle? Jakby sprzęt był od podstaw dobrze zrobiony to nie trzeba byłoby robić takich rzeczy. Nie po to kupuję zamkniętą architekturę, żeby potem bawić się w serwisanta i poprawiać po nieudolnych projektantach konstrukcję konsoli. 

 

 

Nie żebym kogokolwiek bronił ale każdy sprzęt który ma w sobie termopastę będzie wymagał jej wymiany gdy ta straci swoje właściwości. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Od kiedy się przyjęło, że konsola ma być tania? Od czasów wpadki sony z ps3?
Te konsole na premiere zaczynają kosztować tyle co średniej jakości smartfon to sorry ale oni muszą na czymś ciąć koszty, trochę to bezsens bo wolałbym zapłacić więcej ale cóż tak musi być.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Ukukuki napisał:

 

 

Nie żebym kogokolwiek bronił ale każdy sprzęt który ma w sobie termopastę będzie wymagał jej wymiany gdy ta straci swoje właściwości. 

Koleżko, ale ludzie wymieniali pasty nie wiele lat po kupnie konsoli (gdyż albo już ją sprzedali albo im padła) tylko kilka miesięcy po kupnie bo nie mogli znieść buczenia na cały pokój. Nie bez powodu cały temat w dziale PS4 jest przepełniony postami o rozkręcaniu konsoli i wymianie pasty. 

 

37 minut temu, Mardok1986 napisał:

 

A kto składa konsole? Sony? Czy fabryki gdzieś tam w Chinach? No właśnie, to w czym problem. Na kilka milionów konsol jakiś odsetek ma problem ze źle nałożona pastą, bo jakiś chińczyk się spieszył. Jesteś po prostu debilem jak tego nie wiesz :D No i xboxowcy (pipi)ć do tematu o xboxie. Dziękuję.

Debila to sobie w domu znajdź, proponuję zacząć od lustra. :)

 

Sony projektuje konsole, wybiera materiały z jakich ma być stworzona, wybiera podzespoły, wybiera też pasty i jak to ma być złożone. W przypadku PS4 dali w tej kategorii ciała i nawet najlepsza fabryka na świecie nie zmieniłaby nic gdy mają z góry ustalone komponenty. I to nie jest kwestia jakiegoś małego odsetka tylko jest to nagminny problem zarówno premierowej PS4, Slimki oraz edycji Pro. Oczywiście, zdarzają się ciche egzemplarze, sam taki posiadałem ale to nie zmienia faktu, że internet jest przepełniony tysiącami postów, komentarzy czy filmików pokazujących jak im konsola odlatuje. Gdyby było inaczej to też nie powstawałyby poradniki jak wymienić pastę w PS4, a ludzie nie kupowaliby po 6 egzemplarzy konsoli w ciągu kilku lat w nadziei, że w końcu trafią na cichy egzemplarz. Jakość wykonania PS4 woła o pomstę do nieba i jak teraz będzie podobnie z PS5 to Sony będzie w głębokiej dupie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...