Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, czy będzie głośna jak Pro, czy wzięli to pod uwagę przy projektowaniu. No i czy na start będą dwie wersje, czy Pro po paru latach, co wydaje się mieć większy sens. W sumie to najbardziej mnie interesuje + wygląd/ergonomia pada.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Figuś napisał:

Taki sam scenariusz jak z zapowiedzią PS4

Luty - detale, kilka gier i pad

E3 - wygląd konsoli i cena na premierę

Nie ma co porównywać do ps4, bo czasy się zmieniły. Wtedy chociażby nie dostawaliśmy wcześniej artykułów z detalami o konsoli tak jak teraz. W ogóle w lutym wychodzi tlou2, a w marcu ff7 - sony nie będzie specjalnie odwracać uwagi od ex'ów zapowiedzią nowego sprzętu. Obstawiam, że jakoś niedługo przed e3 zorganizują ps meeting, aby na samych targach wydawcy mogli już normalnie zapowiadać gry na następną generację. Tym bardziej, że sami mówili, że nie chcą, żeby od oficjalnej prezentacji konsoli do premiery minęło dużo czasu (wzorując się na tym jak to jest przy smartfonach).

Odnośnik do komentarza

DualShock 5” - nazwa nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona - zaoferuje rzekomo nowe doznania dotykowe dzięki systemowi haptycznemu i adaptacyjnym, programowalnym spustom. Informacje o urządzeniu podało Sony, a także dziennikarz, który miał okazję przetestować sprzęt.

Sony zrezygnowało z techniki wibracji, która „towarzyszy konsolom już od piątej generacji”. Teraz gracze będą mogli rzekomo poczuć nawet teksturę „dotykanego” materiału lub płynu - Sony podało przykład brodzenia w błocie. Ponadto, doznania po zderzeniu ze ścianą w grze wyścigowej a starciem dwóch zawodników w produkcji sportowej, będą się znacząco różnić.

Informacje potwierdza dziennikarz z redakcji Wired, który spotkał się z przedstawicielami japońskiego koncernu i miał okazję sprawdzić następcę DualShocka 4 w akcji.

„Biegłem postacią przez platformówkowy poziom z różnymi powierzchniami, a każda zapewniała odmienne i zaskakująco wciągające dotykowe doznania. Piasek był powolny i trudny do poruszania się, tak samo błoto. Na lodzie, wysokiej częstotliwości reakcja analogów sprawiała, że czułem, jak moja postać się ślizga. Kiedy wskoczyłem do basenu, czułem opór wody, a na drewnianym moście »sprężyste« doznanie” - tłumaczy.

Dziennikarz czuł też znaczącą różnicę między jazdą na torze a poza torem w Gran Turismo Sport przeniesionym na PS5. „Kidy zrobiłem to samo na tym samym torze z PS4 i DualShockiem 4, to doznanie zupełnie znikło” - napisał.

 

Pad do PS5 oferuje też adaptacyjne triggery (przyciski L2 i R2), których zachowanie będą mogli zaprogramować deweloperzy gier. Twórcy zmodyfikują przykładowo opór stawiany przez spusty.

Nowy system może mieć zastosowanie przykładowo podczas strzelania z łuku - spusty będą stopniowo stawiać coraz większy opór, symulując wysiłek, jaki postać wkłada w napinanie cięciwy.

Nowy kontroler ma złącze USB typu C i - według dziennikarza - jest nieco cięższy niż DualShock 4. Co ciekawe, nad padem pracowano równolegle z poprzednim modelem. „DualShock 5” był gotowy na premierę PS4 Pro i Sony zastanawiało się, czy włączyć go do nowego wydania konsoli. Zdecydowano się jednak nie pogłębiać podziałów między graczami.

Członek redakcji Wired twierdzi, że pad wygląda bardzo podobnie do DualShocka 4 z PS4, ale ma „małą dziurkę”, która może wskazywać na obecność opatentowanego przez Sony wirtualnego asystenta. Reprezentujące koncern osoby nie chciały się jednak wypowiedzieć na temat doniesień.

https://www.eurogamer.pl/articles/2019-10-08-dualshock-5-szczegoly-na-temat-pada-do-ps5-nowy-system-haptyczny-i-adaptacyjne-spusty

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, krzychu392 napisał:

Ciekawe, czy będzie głośna jak Pro, czy wzięli to pod uwagę przy projektowaniu. No i czy na start będą dwie wersje, czy Pro po paru latach, co wydaje się mieć większy sens. W sumie to najbardziej mnie interesuje + wygląd/ergonomia pada.


Wersje Pro są też uzależnione od rozwoju technologicznego,  przejście w produkcję na 5nm, ma zaoferować dość mały przyrost mocy per wat, a 3nm, prawdopodobnie czasowo nie zgra się z połową generacji.
 

10 minut temu, MBeniek napisał:

Nie ma co porównywać do ps4, bo czasy się zmieniły. Wtedy chociażby nie dostawaliśmy wcześniej artykułów z detalami o konsoli tak jak teraz. W ogóle w lutym wychodzi tlou2, a w marcu ff7 - sony nie będzie specjalnie odwracać uwagi od ex'ów zapowiedzią nowego sprzętu. Obstawiam, że jakoś niedługo przed e3 zorganizują ps meeting, aby na samych targach wydawcy mogli już normalnie zapowiadać gry na następną generację. Tym bardziej, że sami mówili, że nie chcą, żeby od oficjalnej prezentacji konsoli do premiery minęło dużo czasu (wzorując się na tym jak to jest przy smartfonach).


Tak, ale są też uzależnieni od branżowych imprez i konkurencji. GDC (16-20 marca) w przyszłym roku będzie PEŁNE rozmów o przyszłej generacji i gwarantuję, że większość rzeczy (minus ostateczny wygląd) będzie znanych do tego czasu.

Nie zdziwiłbym się gdyby w marcu odbył się PS Meeting.

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

PS5 numerem jeden na twitterze. Sony fajnie rozgrywa to marketingowo. Spodziewałem się zapowiedzi w stylu poprzednich konsol, a tu mamy dawkowanie informacji, przez co ludzie skupiają się bardziej na poszczególnych informacjach. Microsoft wrzucił zapowiedź nowego xboxa na e3 między trailerami wielu gier, a gracze teraz pytają, jaka będzie ich odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, YETI napisał:

PS5 numerem jeden na twitterze.

Ty, no nie wiem

Aktualne trendy

Najpopularniejsze w Cały świat

1·Światowe trendy

#InternationalLesbianDay

Tweety: 29,7 tys.

2·Światowe trendy

EmirSibel GizliAşk

3·Światowe trendy

#MEB2019AlanDegisikligi

Tweety: 7 249

4·Światowe trendy

#KurdsSideWithTurkey

Tweety: 24,7 tys.

5·Światowe trendy

Sherman

Tweety: 31,3 tys.

6·Światowe trendy

#BarışPınarı

Tweety: 11,8 tys.

7·Światowe trendy

#GOT7inAmsterdam

Tweety: 220 tys.

8·Światowe trendy

Captain Kangaroo

Tweety: 20,9 tys.

9·Światowe trendy

Silivride ZulümBitsin

Tweety: 3 943

10·Światowe trendy

Blizzard

Tweety: 139 tys.

Pokaż więcej

Odnośnik do komentarza

Nie wiem z czego podnieta odnośnie modułowego instalowania gier, czy naprawdę w dzisiejszych czasach to taki duży problem by zainstalować/ściągnąć w grę w całości? Szczególnie w dobie SSD? 

 

No fajnie że jest taka opcja ale to żaden dealbreaker.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...