Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nie do końca jest? Z włączonym v-sync screen tearingu nie ma. To, że spadek wyświetlanych fps-ów w przypadku włączonego v-sync jest tragedią to inna sprawa i to zaskutkowało wynalazkami G-Sync, Freesync, czy teraz VRR.

 

Jeśli chodzi o porównanie na konsolach, GTA IV na starych sprzętach było dobrym przykładem ułomności obu opcji. Na PS3 włączony v-sync, co bardziej obciążało sprzęt i brak rwania obrazu, ale w związku z tym pokaz slajdów przez lwią część gry, a na X360 płynna animacja, ale rwanie obrazu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

@up
To nie do końca tak wygląda. I nie o to tutaj chodzi, V-sync (którego G-sync, Free Sync, VRR jest przeciwieństwem jeśli chodzi o koncept działania) nie pomoże w tytułach, które mają unlocked frame rates, bo jego zaletą - upraszczając trochę -  jest właśnie ograniczanie klatek, do stabilnego obrazu.

No i screen tearing dosłownie powstaje przez "nierówne" klatki, ponieważ ten artefakt wizualny występuje gdy jednocześnie na ekranie są informacje z więcej niż jednej klatki gry/filmu/animacji. Na zakończenie dodam, że posiadanie V-sync wcale nie zapobiega screen tearingowi, chociaż naturalnie go ogranicza.

Edit:
V-sync ma też oczywiste wady, jak dodanie input lagu

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Hendrix napisał:

Na zakończenie dodam, że posiadanie V-sync wcale nie zapobiega screen tearingowi, chociaż naturalnie go ogranicza

Zarzuć jakimś źródłem, bo szczerze mówiąc nigdy nie spotkałem się z tym osobiście grając (a v-sync zawsze włączam, nie trawię tearingu), ani nawet nigdy o tym nie czytałem. Wszak od tego jest właśnie v-sync.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy, że ilość klatek, mimo ograniczenia V-synciem, nadal nie jest równa: dajmy na to Division 2 - beta na konsolach miała niestabilną ilość klatek, co powodowało dość mocny screen tearing (mimo posiadania V-sync, które w przypadku tej gry, blokuje na poziomie 30 k/s)

Do wystąpienia screen tearingu wystarczy każdy spadek klatek poniżej granicy blokowanej V-synciem, w tej generacji spadki są mniejsze i rzadsze, więc i screen tearing jest mniej zauważalny oraz rzadziej występujący. 

Na PC w ogóle sprawa jest dość jasna: bez V-sync, gry bardzo często mają wahania kilkunastu, kilkudziesięciu fps, więc screen tearing jest bardzo zauważalny i bywa gigantyczny (PC ma też więcej opcji do zwalczania screen tearingu po stronie użytkownika).

Odnośnik do komentarza

Wraz ze wsteczną z remasterami powinni dać sobie spokój(nie mylić z rimejkami). Chyba, że wersje gier na nowe konsole, to będą wydania typu GOTY( np. duży dodatek do Cyberpunk).

Płacić za to samo, w lepszej grafice, to tak średnio bym powiedział. Nie wiadomo jakie mają plany, mam nadzieję, że będzie prokonsumencko, tak jak u zielonek.

Odnośnik do komentarza

PS5 – cena w pre-orderze w Media Markt

Ponad dwa miesiące temu szwedzki oddział Media Markt zaskoczył umieszczeniem na swojej stronie karty produktu PlayStation 5. Ta nadal jest aktywna, a widoczna na niej cena może przyprawić o zawrót głowy. Szwedzi wycenili next-gena od Sony na 9999 szwedzkich koron, co w przeliczeniu na naszą walutę daje około 3960 zł. Karta produktu zawiera dopisek: Informacje o cenach i produktach są wstępne i mogą ulec zmianie. Wiadomo, że jest to zwykły placeholder i zapewne Szwedzi nie mają pojęcia, na ile Sony wyceni nową konsolę. Lecz ciekawe, czy sklep rzeczywiście jest bardzo daleko od ceny, którą ostatecznie usłyszymy.

 

Cena PS5 wyniesie około 800 dolarów, czyli w bezpośrednim przeliczeniu po obecnym kursie – lekko ponad 3100 zł. Taką wycenę next-gena od Sony przedstawił w lipcu Michael Pachter, analityk z firmy Wedbush Securities. Do tego musielibyśmy doliczyć cło, marżę sklepów, VAT oraz inne cuda i już mamy kwotę przekraczającą 4 tys. zł. W najlepszym razie (jeśli Sony dużo dołoży do interesu) na sklepowych półkach zobaczylibyśmy metkę 3499 zł.

 

Hideki Yasuda, analityk firmy Ace Research Institute, twierdził w lipcu, że Sony ustali cenę konsoli na poziomie 499 dol., co w przeliczeniu na naszą walutę daje lekko ponad 1950 zł. W takim przypadku moglibyśmy zobaczyć konsolę na sklepowych półkach w Polsce pewnie w granicach 2499-2999 zł.

 

 

https://planetagracza.pl/cena-ps5-ile-zaplacimy-za-nowa-konsole/

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Ukukuki napisał:

No ja mam nadzieje ,że sytuacja jaka była z PS4 się nie powtórzy i dowalą do pieca z podzespołami. A najlepiej dwie wersje konsoli na start. Jedna dla masowego odbiorcy a druga dla zapalonych graczy

Ktoś biedniejszy nie nie może być zapalonym graczem? :philosoraptor:

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Fanek napisał:

Imo nowa konsola będzie trochę droższa od PS4 bo i tak się sprzeda, ale nie będzie to cena okolić tysiąc dolców.

Bardziej 100-150$ droższa niż PS4, to nadal ma się sprzedawać w milionach.

Patrząc po sytuacji na rynku telefonów, to sprzeda się tak i tak. Wystarczy, że MS dowali podobną cenę i jedyną alternatywą jest Nintendo, ale to ma przyciągnąć czymś innym.

Odnośnik do komentarza

Zależy jak to będzie wyglądać day one, zazwyczaj preorderowcy na premierę dodatkowo za parę groszy dostają gierkę lub dwie i drugiego pada, jak to było z PS3 i PS4 potem w tej samej cenie przez kilka Miechów golasy latały. Myślę że tu tak samo będzie cena do 3000zl ps5 jakaś gierka i dwa pady to będzie dobry deal.

 

imo najbardziej realny scenariusz to 2699-2799pln za startowy bundlepack day one co zawiera gre lub dwie, dodatkowego pada, ew kamerkę jeśli to nadal będzie w jakikolwiek sposób wspierane. Sama konsola po premierze 2399-2499 za golasa.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Fanek napisał:

Hideki Yasuda, analityk firmy Ace Research Institute, twierdził w lipcu, że Sony ustali cenę konsoli na poziomie 499 dol., co w przeliczeniu na naszą walutę daje lekko ponad 1950 zł. W takim przypadku moglibyśmy zobaczyć konsolę na sklepowych półkach w Polsce pewnie w granicach 2499-2999 zł

 

Czyli nawet mniej, niż PS2 kosztowała na premierę w Polsce w 2000 roku. Czyli tragedii nie ma.

Odnośnik do komentarza

Pro kosztowalo 1800 chyba 3 lata temu.
I teraz tak, z jednej strony ja bym rozumiał że za taki sprzęt jak ps5 to nawet 3k może jest akceptowalne ale jednak przeskok cenowy z 1800 na 3k dla przeciętnego szarego człowieka to by było za dużo.
Obstawiam cene 2.5k, jak bedzie więcej to sam sie zastanowię czy nie poczekać z rok czasu jako posiadacz pro, a jestem pyerdolniety na punkcie konsol.
Ale jaram sie jak nigdy dotąd a 34l na karku...

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jak na start bedzie 2.5k to po roku na swieta moze byc np 2.2k z 2 grami bundle czy cos i wtedy sprzedajesz gry za 3stowki i wychodzi 1900.
Ja kupilem pro rok po premierze używke z 4 grami za 1200 gdzie gry poszły za 350 zł(a i je jeszcze ogralem wpierw :))
Dla wielu pewnie bedzie to bariera psychologiczne kupić poniżej 2k.
Czy warto czekać rok zeby przycebulic kilka stów to juz inna kwestia.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...