Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Ludwes napisał:

GTA VI przez jakiś czas tylko na konsoli Sony jak za dawnych lat :obama:

Albo Fortnite 2? Jak wiadomo obecnie Sony+Epic=BWM. 

 

To jakiś random i pewnie zwietrzył okazję żeby nabić sobie trochę osób śledzących, ale pomijać to, taka kosmiczna suma, to można sfinansować 3 duże IP, albo wykupić ze 3 studia (Insomniac kosztowało 229mln $). 

 

 

PS. Z tych przecieków wynika, że chodzi o kilka, dużych marek, nie widziałem tam postów mówiących ze są zwiazene z xboxem, chodź nie można wykluczy, że jakaś gra będzie. 

 

Edytowane przez YETI
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, YETI napisał:

Albo Fortnite 2? Jak wiadomo obecnie Sony+Epic=BWM. 

 

To jakiś random i pewnie zwietrzył okazję żeby nabić sobie trochę osób śledzących, ale pomijać to, taka kosmiczna suma, to można sfinansować 3 duże IP, albo wykupić ze 3 studia (Insomniac kosztowało 229mln $). 

 

 

PS. Z tych przecieków wynika, że chodzi o kilka, dużych marek, nie widziałem tam postów mówiących ze są zwiazene z xboxem, chodź nie można wykluczy, że jakaś gra będzie. 

 

Oczywiście nie wierzę w taka sumę, ale jeśli to byłaby prawda to xDDDDDDDDDD najdebilniejszy ruch z możliwych. Zamiast kupić jakieś studio/powiekszyc istniejace/no korva nie wiem oddać Afryce to wykupić czasową eksluzywnosc. Beka fhoi.

Odnośnik do komentarza

No foxygamer to tak ze dwa poziomy niżej Tiduxa, a ten sam nie prezentuje specjalnie wysokiego poziomu :v  No i najważniejsze:  jak ktoś wymienia kwotę, to w 99% nie wie co mówi - pieniądze w takich umowach zwykle są obarczone: undisclosed fee. Rzadko jakikolwiek dev poza kadrą kierowniczą wie o kwotach (zresztą bardzo rzadko kiedy są to tylko pieniądze, w ramach takich kwot są zwykle: marketing, pozycjonowanie na storze*,  wpływy z subskrypcji,** etc.).

* - pozycjonowanie jest ważnym punktem, widoczność jest bardzo ważna jeśli chodzi o cyfrową dystrybucję

** - wszystkie wpływy z PS+, XboX Games with Gold  etc. - nie idą do platformholderów, oprócz kwot przeznaczonych na zakup gier do tych usług, część w ramach różnych umów trafia do wydawców third-party, szczególnie w przypadku dużych gier on-line (EA/Activision czy 2K, dostaje wynegocjowany procent, zwykle wiąże się to też z umowami marketingowymi/ekskluzywnością etc.
 

12 minut temu, XM. napisał:

Zamiast kupić jakieś studio/powiekszyc istniejace/no korva nie wiem oddać Afryce to wykupić czasową eksluzywnosc. Beka fhoi.


No MS i Sony znacząco powiększają swoje istniejące studia, obie firmy też nadal są na rynku jeśli chodzi o poszerzenie ilości devów (ale nie tylko oni:  EA, Take2, Tencent, Smilegate, Google, Facebook, Activision - wszystkie chcą powiększyć ilość studiów jakimi dysponują), ale to wszystko odbywa się za kulisami i dowiadujemy się z przecieków albo wcale (i ta druga opcja jest częstsza)

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, XM. napisał:

Oczywiście nie wierzę w taka sumę, ale jeśli to byłaby prawda to xDDDDDDDDDD najdebilniejszy ruch z możliwych. Zamiast kupić jakieś studio/powiekszyc istniejace/no korva nie wiem oddać Afryce to wykupić czasową eksluzywnosc. Beka fhoi.

Ja też nie wierzę. Jednakże nie byłby to głupi ruch ponieważ stworzenie nowego IP, kupna nowego studia wiąże się z ryzykiem, a tu pach kupujemy coś co przyciąga ludzi np te GTA 6 na jeden rok i już masz masę zainteresowanych. Mapki do call of duty, jakieś nowe tryby kolejni zainteresowani, dodatki dedykowane pod konsole Sony. Nawet firma może je sfinansować byle mieć coś czego nie znajdziesz u innych. Pierwszy rok jest najważniejszy więc możliwe że poświęcili duże środki, aby przyciągnąć jak największą ilość ludzi. Czas pokaże. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

Czarek, patrz na to co ty możesz na tym zyskać a nie korporacja. 

 

w przypadku kupowania exów nie ma tak naprawdę  wygranych (bo nic de facto nie zyskujesz), są tylko przegrani (ludzie którzy dostaną grę z opóźnieniem)

Moja wypowiedź tyczyła się jedynie tego jak wyobrażam sobie działania korpo. Patrzą na słupki i decydują czy coś im się opłaca czy nie. Teraz na topie jest właśnie GTA online, jakieś strzelnki f2p, no i dalej trzeba uderzać w duże tytułu. Osobiście nie popieram praktyk czasowej ekskluzywności, pamiętam jaki byłem zły gdy Nintendo podpisało umowę z capcomem na serię resident evil na Gacka, co zmusiło mnie do kupna tej konsoli. Dzisiaj tu mamy wszystko jutro może być na odwrót a tracą tak naprawdę gracze. Jedynie co mogę zaakceptować to gra, którą zleca się zewnętrznemu studiu jak ms zrobił z tą grą o legionie rzymskim, czy Sony z the order 1886. Nikt nie płacze, gra w 100% opłacona przez korpo. Może jeszcze bym zrozumiał, że Sony czy Ms płacą kasę by dany dev zrobił dodatek na ich konsole, ale to już wprowadza zamieszanie. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, YETI napisał:

Albo Fortnite 2? Jak wiadomo obecnie Sony+Epic=BWM. 

 

To jakiś random i pewnie zwietrzył okazję żeby nabić sobie trochę osób śledzących, ale pomijać to, taka kosmiczna suma, to można sfinansować 3 duże IP, albo wykupić ze 3 studia (Insomniac kosztowało 229mln $). 

 

 

PS. Z tych przecieków wynika, że chodzi o kilka, dużych marek, nie widziałem tam postów mówiących ze są zwiazene z xboxem, chodź nie można wykluczy, że jakaś gra będzie. 

 

 

To FAKE info niestety.

  • WTF 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Bzduras napisał:

Dlaczego nie wydali do tej pory dwójki to dla mnie rzecz tajemnicza i średnio zrozumiała.

Przeczytaj wypowiedzi Sama Lake wszystko ładnie opisywał w wywiadach.

 

Wg jego wypowiedzi Remedy po premierze pierwszej części bardzo chciało zrobic Alana Wale 2, ale żaden wydawca nie zdecydował się sfinansować sequela, pomimo tego że pitchowali demo (które można znaleźć w internecie jeśli się poszuka) do wszystkich możliwych wydawców.

 

Jedynie Microsoft wykazał zainteresowanie w trakcie rozmow, ale nawet on nie chciał kontynuacji Alana tylko wymusił postawienie na nowe IP i tak Alan Wake 2 wyewoluował w Quantum Break.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Bzduras napisał:

Tak jak wyżej, Remedy zachowało prawa do IP. Dlaczego nie wydali do tej pory dwójki to dla mnie rzecz tajemnicza i średnio zrozumiała.

W sumie nic nie stoi na przeszkodzie by wydali dwójkę, no chyba że mają jakąś umowę z ms co do tej gry i to ich blokuję. Ogólnie było wiele dobrych gier, które sprzedały się w mniejszej ilości, a może nie w takiej jakiej życzyłyby sobie korporacje. Ja np strasznie lubiłem pierwszego dead spaca, miał świetny klimat i historie, szkoda, że później poszli pod masówkę i to już nie było to. 

Odnośnik do komentarza

Remedy nie wiążą żadne umowy z MS, ostatnio nawet odzyskali od nich prawa wydawnicze do pierwszej części. 

 

Jedyną przeszkodą w powstaniu AW2 są pieniądze bo jak napisałem przed chwilą, nikt nie chciał sfinansować sequela. 

 

Ale teraz być może się to zmieni bo Remedy podpisało umowę wydawniczą z Epiciem, więc teraz jest zdedywanie większa szansa że nowy Alan Wake powstanie, zwłaszcza że sam Sam Lake wciąż jest zdeterminowany by kontynuować historię Alana.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...