Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Rozterki w tym temacie :shieeet:  przeciez ani cena konsoli (pewnie nie wiecej niz 3k) ani ceny gier (nie zrobia wiecej niz 300zl) nie powinny nikogo odstraszyc kto faktycznie planuje zakup. Z reszta konsola to jeden z nielicznych sprzetow ktore mozna sobie spokojnie wziac na raty jak ktos nie chce od razu wywalic gotowki, gry mozna pogonic na pchlim, no ludzie. To nie telefon za 5k ktory za rok bedzie mial juz 2 nastepcow. Konsola raz na 7 lat wychodzi a tutaj nerwy czy gry beda drozsze 30 czy 40zl. Oczywiscie mogli by juz podac dla swietego spokoju ale jak ktos podjal decyzje o zakupie to kilka stow w jedna czy druga strone tego nie zmieni.

 

Martwi mnie tylko caly czas ile faktycznie bedzie tych gier na premiere. Pamietam jaka bieda przy ps4 byla. Jak na premiere mam dostac spidermana na 5h i fife + nba to XD Mogli by ruszyc pisde z jakimis kolejnymi zapowiedziami czy cos. Rzucili krotkie trailery w czerwcu i cisza przez 2 miesiace. No jest przez to jest delikatny stresik

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Fanek napisał:

Ciekawe jak rozwiążą kwestie rozszerzonego dysku w PS5, o przecież te 850gb to malutko

 

850GB? Hehehe, 850 to on ma w teorii. Dostępne będzie z 760, do tego pliki systemowe i tak dalej, i wolne będzie z 700. Także elo, jak taki Warzone na konsoli ma 200GB :Coolface:

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Podobnie było z PS4 gdzie na samą łódź wrzucili kilkadziesiąt sztuk i swoje wystałem żeby odebrać konsolę czystą (bundle poszły od razu) a czekałem w kolejce na otwarcie. Wszystkie konsole poszły w 5 min! 
 

Takie zagrywki są i były już znane, wystarczy spojrzeć na inne firmy, analogicznie sytuacje a co do sprzedaży i ceny, choćby zawołali 5 tysięcy to i tak te konsole się sprzedadzą jeżeli ogłoszą mały nakład. Telefony ludzie kupują co roku za 5k wiec jaki problem? Wszystko dyktuje marketing i nawet jakby cenę walnęli większą to i tak ludzie kupią bo jest popyt, hype i głód, tyle w temacie. A osobiscie obstawiam sytuacje gdzie będzie mocno ograniczona ilość w Europie a tymbardziej w Polsce i jak ktoś chce mieć szanse to polecam od razu pre ordera robić jak najszybciej będzie to możliwe.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

 

850GB? Hehehe, 850 to on ma w teorii. Dostępne będzie z 760, do tego pliki systemowe i tak dalej, i wolne będzie z 700. Także elo, jak taki Warzone na konsoli ma 200GB :Coolface:

 

Już nie hiperbolizuj, bo przy 500GB mam dostępne 460GB już z plikami systemowymi. 

CoD Warzone zajmuje 100GB, ale przy aktualizacji potrzebuje drugie tyle.

 

A w ogóle po co kupować ps5? Będą jakieś gry na to? Jakieś system sellery? Bo ja tam nie widze, żadnej gry dla siebie która by zmusiła mnie do kupna sprzętu. No i mam nadzieję, że dobrze przetestujecie te beta wersje konsol, żeby mogła za rok wyjść slimka.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

@YETI Nawet płacąc w funtach te 10 więcej się psychologicznie odczuje. Wielu Brytyjczyków (jak i inne narodowości mieszkające na Wyspach) wbrew pozorom czeka na wypłaty nie mając już nic na koncie. Wiem, bo wielu znam. Jest to widoczne szczególnie teraz podczas pandemii, gdy wielu potraciło pracę. Myślę, że wielu nowa cena odstraszy i jeszcze bardziej zmusi do kupna używek w CeXie. Mi to rybka - za takie tytuły jak Tlou 2 czy RDR2 chętnie zapłacę, ale za CoDa albo inne tasiemce robione na szybko? Na pewno nie. Trzeba głosować portfelem.

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, u55r napisał:

Ja więcej jak 2499pln za PS5 nie zapłacę. :cw:a sugerowana cena 499 euro w Europie w tym i Polsce nie przekracza tej kwoty więc chętnie przygarnę na premierę. :sir:

 

Spoiler

PS5%20konsola%20PlayStation%205%20-%20ce

Moim zdaniem nie ma szans na cenę wyższą niż 2500 zł. PlayStation 3 przy cenie 599$/599€ przy kursie na marzec 2007 roku wynoszącym 3.90 za euro kosztowała 2399 zł.

Jeżeli cena PS5 zostanie ustalona na poziomie 499€ za wersję z dyskiem to cena może się wahać między 2200 a 2300 zł.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Fanek napisał:

Ciekawe jak rozwiążą kwestie rozszerzonego dysku w PS5, o przecież te 850gb to malutko

 

W sumie to tam na gry jest ponoć 650GB, ale no będziesz mógł podłączyć dysk, który zostanie zaakceptowany przez sony jeśli chodzi o prędkość 

 

 

Edytowane przez bluber
Odnośnik do komentarza

wszystko zależy od twórców, ich umiejętności optymalizacji.

 

Patrząc na to jak wyglądają gry dzisiaj, jak często zdarza się że do gier wychodzą patche po kilka, kilkanaście gigabajtów naprawiające jakieś pierdoły, to spodziewam się że gry w następnej generacji wcale nie będą zajmować mniej, mimo że pewnie mogłyby.

Odnośnik do komentarza

No to jak zostanie 650 gigsów na gry to nie wiem kto kupi wersję Digital. 

Trzeba będzie instalować grę, przechodzić i kasować robiąc miejsce na kolejną. A gry za 359 pln na stałe przypisane do konta bez możliwości odsprzedaży to lekka porażka. Wersja z napędem będzie sprzedawać się jak świeże buły. 

Gre zainstaluje się na dysk wewnętrzny a wszystkie zdjęcia i zapisane filmy pójdą na dysk zewnętrzny. 

 

 

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Zdrowy rozsądek podpowiada, że osoba ze słabym netem nie wybierze wersji digital only.

Ja na PS4 szybciej ściągnę grę niż zainstaluje z płyty. Na PS5 odczyt z płyty pewnie będzie sporo szybszy, więc argument z wymaganą instalacją jest jeszcze mniej istotny w kwestii wielkości dysku niż obecnie.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, u55r napisał:

No to jak zostanie 650 gigsów na gry to nie wiem kto kupi wersję Digital. 

Trzeba będzie instalować grę, przechodzić i kasować robiąc miejsce na kolejną. A gry za 359 pln na stałe przypisane do konta bez możliwości odsprzedaży to lekka porażka. Wersja z napędem będzie sprzedawać się jak świeże buły. 

Gre zainstaluje się na dysk wewnętrzny a wszystkie zdjęcia i zapisane filmy pójdą na dysk zewnętrzny. 

 

 

No w zacofanej Polsce to faktycznie może być problem. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...