Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Smutnych czasów dożyliśmy, że ludzie jarają się jak domy w Afganistanie, bo launch title na mocarną superkonsolę to w większości odgrzewane kotlety :( 

Cen gier nie ma nawet co komentować, oczywiście, że koszty produkcji gier są coraz wyższe, tak samo jak produkcji np. filmów, ale jakoś nikt potem nie chce za bilet do kina 100zł, bo budżet filmu to by 200 mln dolarów :reggie: Potem takie Activision biadoli, że oni prawie już muszą zamykać studia takie koszty i jak nowy CoD byłby po 60$ to zbankrutują, a potem zaglądasz w raport za 2019 gdzie mieli 1.5 MILIARDA dolarów czystego zysku.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, _Red_ napisał:

Zespol developerski, caly ten koszt produkcji tytułów AAA przewyższa znacznie to co było 20 lat temu. Aż się dziwię, że gry w miare podobnie kosztowaly przez cały ten czas.

 

Kosztowały tyle samo, ale twórcy odbijali sobie w DLC i mikropłatnościach tam gdzie mogli.

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Paolo de Vesir said:

 

Kosztowały tyle samo, ale twórcy odbijali sobie w DLC i mikropłatnościach tam gdzie mogli.

 

Oczywiście, że tak, w tej chwili wszyscy zarabiają więcej na dlc i skórkach dla konia, niż na samej grze. No ale jak można zarabiać jeszcze więcej i jeszcze producenci konsol temu przytakują no to ja też bym się na miejscu producentów zgodził.

Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, _Red_ said:

Cos czuje, że przy okazji odbioru Cybera wyjdę od razu z PS5 pod pachą i zagram w wersję "upgraded". Porownam przy okazji jak wyglada na PS4, a potem czwóreczka poleci na OLX.

Jeśli faktycznie jest ta wsteczna kompatybilność i odpalę parę nieukończonych gier (w tym Cuphead z PSN), to nie widzę sensu trzymać dwoch konsol.

 

A co do cen nowych gier - 350zl to dużo, no co powiedzieć. Ale na PSX pamietam jak Soul Blade kupowalem za 229zl gdy minimalna krajowa była ok 700zl. 

 

Zespol developerski, caly ten koszt produkcji tytułów AAA przewyższa znacznie to co było 20 lat temu. Aż się dziwię, że gry w miare podobnie kosztowaly przez cały ten czas.

skad pewnosc, ze redzi od razu wypuszcza upgraded cb2077 ? beda raczej zajeci przez nastepne pol roku patchowaniem lewitujacego motocykla

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

Poraz pierwszy w życiu nie widzę sensu kupowania PS5, czy Xa na premierę. Dawniej, albo brałem konsolę day1, albo zbierałem pieniądze, bo nie było mnie stać. Nie wiem, może jakbym miał mocarny TV, a Cyberpunk zacząłby zbierać dziesiątki to myślałbym inaczej, ale teraz mam wyj... i prędzej kupię Switcha pro w marcu, jeśli wyjdzie, niż którąś z konsol konkurencji. Dlatego, że w następnym roku będzie w co grać u Ninny, a te zapowiedziane gry na PS5 nie pojawią się szybciej, niż w roku 2022, bo wiadomo, że musieli pokazać datę 2021, odnośnie niektórych exów.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Emet napisał:

Koszty kosztami, podwyżki podwyżkami... ale czemu gry w US mają kosztować $69, a w EU $95 ?!

Przecież zawsze nas w pupę robią z przelicznikiem. To żadna nowość. Teraz to jednak poszli na całość. To jest już zwykle skur...

Jeśli te EU ceny to nie błąd to ja odpadam. Nie będę płacił 350 zł za grę bez względu na to czy to remaster czy nowa pozycja. Może kupię za rok-dwa.

 

3 minuty temu, zdrowywariat napisał:

Poraz pierwszy w życiu nie widzę sensu kupowania PS5, czy Xa na premierę. Dawniej, albo brałem konsolę day1, albo zbierałem pieniądze, bo nie było mnie stać. Nie wiem może jakbym miał mocarny TV, a Cyberpunk zacznie zbierać dziesiątki to myślałbym inaczej, ale teraz mam wyj... i prędzej kupię Switcha pro w marcu, jeśli wyjdzie, niż którąś z konsol konkurencji. Dlatego, że w następnym roku będzie w co grać u Ninny, a te zapowiedziane gry na PS5 nie pojawią się szybciej, niż w roku 2022, ale wiadomo, że musieli pokazać datę 2021, odnoście niektórych exów.

Pierwszy raz w życiu kompletnie nie jaram się nadchodząca generacją. Nie dość, że na start oba systemy nie mają nic nowego i przełomowego, to jeszcze wywalili ceny gier w kosmos. Jasne, spodziewaliśmy się podwyżek, ale nie o prawie 100 zł. Niech ktoś się puknie.

Odnośnik do komentarza

Przy popularności gier na świecie obawiam się, że nie zrobi to wielkiej różnicy, zaraz wszyscy influencerzy (tfu), jutuberzy, twiczerzy, mixerzy i inne robaki dostaną swoje PS5, będą wychwalać pod niebiosa, dzieciaki będą klikać jak szalone, wyświetlenia pójdą w setki milionów i wszystko się nakręci do tego stopnia, że zabraknie konsol.

 

I HAVE MY PS5 AND GUYS ITS AMAZING, SPIDERMAN LOOKS BETTER THAN MOVIE WITH TOBEY MAGUIRE 

 

20.000.000 views

Edytowane przez Bartg
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, KarolJanuszGejmingu napisał:

No nawet na zachodnich portalach są narzekania
80€ za grę to już przesada ale oczywiście zebrało się Sony
Microsoft udaje niewiniątko ale ceny będzie miał takie same swoich gier.

Xboxa ratuje gamepass. A tak gry będzie trzeba kupować używane. Będę musiał się pogodzić z tym , że czegoś nie ogram na premierę.

 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Andżej napisał:

skad pewnosc, ze redzi od razu wypuszcza upgraded cb2077 ? beda raczej zajeci przez nastepne pol roku patchowaniem lewitujacego motocykla

 

Pewnosci nie mam, ale bazowałem na tym:

 

Cyberpunk 2077 will get a free upgrade for next-gen consoles at launch. PS4 and Xbox One owners of the game will get a "more robust" update for the PS5 and Xbox Series X, CD Projekt Red has confirmed

Odnośnik do komentarza

Dość mam pier.dolenia o kosztach produkcji. Rynek gierek to najbardziej dynamicznie rosnąca gałąź rozrywki i rosnące koszty produkcji na bank były zrównoważone zwiększoną liczbą odbiorców, wprowadzaniem cyfrówek, dlc i mkrotransakcji. Sprzedawanie oprogramowania tysiącom a milionom kosztuje tyle samo i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dystrybucja nigdy nie była tak prosta i tania a mimo to molochy wydawnicze pożerają coraz większą porcję tortu. W ostateczności zawsze mogą planować budżet z myślą o niższej cenie produktu.

Czysty skok na kasę i nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej.

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...