Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości o dostępność konsol złożyłem zamówienie. Gdyby się okazało że konsola faktycznie do mnie trafi to zawsze sprzedam jakiemuś biedakowi który się nie załapał. Ale nie złożyłem preordera bo jeszcze chcą żebym wpłacił Kaucję gwarancyjną :kaz: (środkowy palec).

Markety faktycznie chcą powtórzyć sytuację z premiery PS4 gdzie wyprzedały wszystkie egzemplarze. Dlatego ta przedpłata 250 pln zagwarantuje im że jak wpłacisz to odbierzesz. I na każdej konsoli zarobią te 50 zł. 

Tak więc przechodzę do zielonego X obozu

snap234.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, MYSZa7 napisał:

Co ja pocznę bez tych gier?

Nie wiem, ale zapewne miliony graczy kupią te tytuły w dniu premiery, bo chcesz tego czy nie, są to duże marki, które schodzą w milionach. 

GP przy obecnej cenie to świetna sprawa, tylko jeśli jesteś nastawiony na gry microsoftu, lub nie zależy ci na jakiś multiplatformach, które musisz mieć w dniu premiery, a które trafią za jakiś czas, lub nie trafią w ogóle do gp. Sama cena usługi na pewno pójdzie do góry, skoro ceny gier tak podrożały, to microsoft będzie musił to jakoś odbić, nikt im tych gier za darmo nie udostępnia.

Ceny gier w przedziale 300-350 niestety będą standardem na nowej generacji i mowa o ps5 jak i o xboxie. Raban, bo Sony podniosły ceny gier, podnieśli je wydawcy, wystarczy sprawdzić ile kosztują wymienione gry. Nam pozostaje zagłosować portfelem. Gracze na zachodzie tego tak mocno nie odczują, co innego kraje kategorii B, jak Polska. Wszystkie moje gry w tej generacji kupiłem jako nówki, w nadchodzącej sytuacja odwróci się o 180, albo będą wpadały używki, albo z cyfrowej promocji. Mówili, ze sklepy z pudełkami popadają, tu zapowiada się drugie życie dla używek.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Rozi napisał:

Wy to preorderujecie jeszcze? Wybaczcie, ale jesteście po prostu kompletnymi debilami.


Tak. Bo chcę wejść o punktu obsługi klienta po drodze po Cyberpunka i potencjalnie mieć sztukę czekającą na mnie na magazynie.
pozdrawiam
Debil


Media Markt puścił zamówienie, teraz trzeba czekać na jakiś mail z zaliczką.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, _Red_ napisał:


Tak. Bo chcę wejść o punktu obsługi klienta po drodze po Cyberpunka i potencjalnie mieć sztukę czekającą na mnie na magazynie.
pozdrawiam
Debil


Media Markt puścił zamówienie, teraz trzeba czekać na jakiś mail z zaliczką.

Ale te zaliczki to niezła (pipi)nia, nie ma co. 

2 minuty temu, ListuniO napisał:

Co mnie pc obchodzi to temat o konsolach. 

Odnośnik do komentarza

W sklepach jest specyfikacja z notki prasowej Sony. Mial być uber wyjechany w kosmos turbo hiper dysk ssd o prędkości do 7GB/s. Jest zwykle ssd nvme pod pci 4.0 do 5.5GB/s.

Jakie to są ku wy obsrane. Poświęcili temu dyskowi raz całą konferencje, a teraz jak zwykle dymanko klientów

I nie chodzi o to brakujące 1.5GB/s, chodzi o to, że od roku tylko o tym gadają, miało być lepiej niż na PC, a to już na starcie przegrywa właśnie rywalizację z topowymi dyskami

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ListuniO napisał:

No tyle ze Wam tez podniosą ceny.

Pewnie kiedyś podniosą ale kiedy to będzie to wróżbity Macieja trzeba się pytać. 

Jak, z tym wypalaniem oledów, jakbym się tak martwił to nie mógłbym spać po nocach. 

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

 

3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

W sklepach jest specyfikacja z notki prasowej Sony. Mial być uber wyjechany w kosmos turbo hiper dysk ssd o prędkości do 7GB/s. Jest zwykle ssd nvme pod pci 4.0 do 5.5GB/s.

Jakie to są ku wy obsrane. Poświęcili temu dyskowi raz całą konferencje, a teraz jak zwykle dymanko klientów emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

I nie chodzi o to brakujące 1.5GB/s, chodzi o to, że od roku tylko o tym gadają, miało być lepiej niż na PC, a to już na starcie przegrywa właśnie rywalizację z topowymi dyskami emoji2357.pngemoji2357.png

emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

 

To ze dwie jeszcze zamów emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

Co? Od początku mówili 5,5GB/s (w przypadku nieskompresowanych plików) i ok. 9GB/s (skompresowane). $ony wiele nakłamało, ale akurat nie w przypadku ssd. A to, że na rynku pojawią się z czasem dyski jeszcze szybsze (i przy okazji kosztujące tyle co cała konsola) to chyba oczywiste. 

Odnośnik do komentarza

Te dyski w cenie konsoli (czy nawet lepsze) to już są dostępne, z czasem się po prostu spopularyzują i stanieją.

 

IMO lepsze rozwiązanie dla potencjalnej rozbudowy niż karty pamięci MSu. Przynajmniej cenowo.

Odnośnik do komentarza

Zabawne jest to przekonanie ze Game Pass podrożeje, biorąc pod uwagę ze Xbox All Access to kontrakt na dwa lata i tam cena game passa jest taka sama jak kupując oddzielnie to usługa nic nie podrożeje przynajmniej do 2022.

 

a jak ktoś się martwi o to to nie ma problemu by już dzisiaj wykupil abonament na 2-3 lata do przodu.

 

Game pass na rok to koszt około 600zl w oficjalnych cenach - za tyle nie kupisz nawet dwóch gier na PS5, a przecież na GP jest mnóstwo różnych promocji 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, nero2082 napisał:

Sony się serio zapatrzyło w Apple teraz że głupia gawiedź i tak kupi ich zabawkę, podejrzewam że chcieli przywalić wyższą cenę konsoli ale poczekali na MS i przyrównali żeby nie było przegrywu ; ale ceny akcesoriów mówią mi jedno - będą nas golić równo teraz

Czuje, że docelowo miało być 600 i po prawdzie dużo bardziej wolałbym 600(jednorazowy wydatek), a gry po staremu, ale jak widać wszyscy będą mieć takie ceny. Może PR-owo jakieś gropodobne produkty od UBI trochę zaniżą, ale to będzie wszystko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...