Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby sony zapowiedziało pełne wsparcie z płyt dla ps1/ps2/ps3/ps4 to jak dla mnie rozbili by bank  . Ps2 i ps3 mógłbym schować do kartonów i mieć jeden kombajn od sony no ale nigdy w to nie uwierzę bo byłby to zbyt miły ruch od sony , brak mi w tym wszystkim "dymania" graczy więc w najlepszym przypadku liczę na wsteczną z ps4.

Odnośnik do komentarza

gdyby zrobienie wstecznej z ps1, ps2 czy ps3 było proste to Sony dawno by to zrobiło. Nie sądze by "dymanie graczy" było dla nich jakiś motywem, bo z te remastery nie sprzedają się jakoś specjalnie. Brak wstecznej w PS4 wynika raczej z tego że to trudne zadanie, w które trzeba zainwestować bardzo dużo czasu i pieniędzy.

 

Microsoft ma znacznie prościej bo raz, że nie musi się borykać z tak trudną architekturą w emulacji jak PS3, czy PS2. Ma specjalny zespół od wstecznej, który już kilka lat pracuje, a po trzecie jako stricte software'owa korporacja MS zjadł przez wiele lat zęby na takiej pracy. Ale i tak koniec końców emulacja X360 i Xboxa1 jest  dość ograniczona i liczy tylko kilkaset gier.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Yeti, ale po chuj próbujesz tu robić jakieś CW? Weź się ogarnij.

 

Jak dla mnie dodanie wstecznej z PS4 to mus. Jak już nie raz wspominano pozwala to na łatwą przesiadkę na next-geny, więc sporo osób zamiast czekać dwa lata, zakupi nową konsolę szybciej, co z biznesowego punktu widzenia jest chyba pożądane. A dodatkowo jak aktualne tytuły mają skorzystać z szybkich loadingów to już ogóle bajka dla graczy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Przecież taka prawdziwa wsteczna była już w pierwszych(niewykastrowanych wersjach) PS3. Wkładasz płytę i grasz, w to co masz pod ręką. No, ale pod pretekstem oszczędności wycofali się z tego, żebyś tanim kosztem(dla nich) zapłacił kolejny raz za klasyki z PS2(analogicznie było z  remasterami na PS4).

Nie jestem hakjerem, ale te rzeczy śmigały w 2006, dzisiaj chyba nie powinno stanowić to dla nich problemu. Nie wiem, może to jakaś kosmiczna technologia, która wyjątkowo gryzie się z 8 i 9 generacją. NASA też niby nie pamięta jak się ląduje na księżycu.

Osobiście nie jest to dla mnie  jakiś wyznacznik, który mnie zachęci do nowej konsoli, no ale byłoby miło. Takie Nintendo Wii ogarniało 5 generacji, a Wii U 6 i też się wycofali z BC, żeby było co wciskać na Switcha. Niby żadne zaskoczenie skoro ich konsole są traktowane jak telefony z kolejnymi rewizjami. A tacy tradycyjni, niby ostatnia ostoja gejmingu.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, SlimShady napisał:

Takie Nintendo Wii ogarniało 5 generacji, a Wii U 6 i też się wycofali z BC, żeby było co wciskać na Switcha.

 

Myślę, że tutaj decydującym aspektem była zmiana nośnika z płyt na dyskietki. :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...