Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

I pomyśleć że kiedyś serie Toshinden i Ridge Racer sprzedawały konsole. A dziś studia po 200 osób klepią gre przez dwa lata, potem zmieniają datę premiery dwa razy po to by ostatecznie oddać w ręce graczy produkt cztery miesiące po premierze sprzętu. 

 

Dobrze że PS4 będzie dostawać kolejne gry AAA nawet za rok bo jakoś nie widzę dobrego startu dla nowej generacji gdzie studia developerskie dostały dev kity zaledwie na rok przed premierą konsoli. Czyżby czekały na nas kolejne Knacki i Resoguny. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, kanabis napisał:

Ja tam czekam na Knacka 3. Nie rozumiem o co wam chodzi.

Mam platynke w obu

 

Tiaaa. Ja też czekam. Jeżeli będzie taks różnica względem trójki i dwójki, jak jedynki i dwójki, to już będzie gierka na spokojne 8. 

No i są do bardzo dobre gierki do coopa z dziećmi na easy, a nawet wymagające gierki dla dorosłych na hard. 

 

Zdecydowanie bardziej czekam niż na jakieś lot kupska czy inny gierki usługowe. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Figuś napisał:

Ale proszę się odyebać od Resoguna i Housemarqe. Chętnie przygarnął bym jakiś arkejdowy tytuł od nich na premierę PS5.

@Square jakieś ostrzeżenie dla kolegi bo pcha się w gips

 

Spoko, luzik. Odyebuje się od Resoguna bo oderwać się nie mogłem. :lapka: 

 

Ale wiesz, na start to chciałbym dostać coś przygodowego. PS4 kupiłem razem z Assassins Creed 4: Black Flag pomimo że gra wyszła na PS3 a na PS4 to był Remaster. Konsolę kupiłem będąc mocno hype tamtą atmosferą, preorderami, i wyścigami po pudełka w marketach. Nie sądzę abym znów dał się nabrać na taką samą sytuacje że biegnę po PS5 żeby zagrać w The Last OF US Part II PS5 Remaster :ermm:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Miałem przyjemność bezpośredniego porównania właśnie AC:BF na PS4 i X360 i to była przepaść jeżeli chodzi o grafę. PS5 biorę z myślą właśnie o wstecznej z PS4 której mam zamiar się pozbyć przed premierą PS5 i już na nowej generacji nadrabiać backlog. I wiem o co Ci chodzi U55R bo sam po premierze ps4 więcej grałem na PS3 przez długi czas niż na ps4.

Odnośnik do komentarza

@devilbot Nie potwierdzili nigdzie wstecznej kompatybilności, więc jaki fakt? Ale jeśli mi to umknęło, to z kolei nadal nie wiadomo z czym ta wsteczna kompatybilność i w jakiej formie. Obstawiam pesymistycznie, że tylko PS4 się załapie (wirtualizacja, obsługa płyt, nie tylko cyfrowych fantów), a reszta przez... PS Now, czyli gówno-streaming, czyli żadna wsteczna kompatybilność.

Edytowane przez Berion
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Już chciałem napisać, że to same marketingowe bzdury, ale jeden screen z tego "press packa" raczej rozwiewa wątpliwości: "SIE Believes in Gamer Choice". Raczej... Chociaż nadal może to być tak samo zrealizowane jak w przypadku XBO, który przecież nie ma kompatybilności wstecznej, a mimo to nie przeszkadza MS tak reklamować funkcji pobierania darmowych, przepisanych gier z X360 na XBO, na podstawie oryginalnego nośnika jako walidatora licencji. A więc to co napisałem, nadal ma sens bo nadal to może być spięte z PS Now, tyle że z płytą w środku... Tak nie ma tam ikonki +streaming, ale do premiery wiele się jeszcze może zmienić. Sony już wielokrotnie kłamało i rżnęło potem głupa.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Problem z taką pseudo wsteczną kompatybilnością jest taki, że:

  1. nie możesz uruchomić dowolnej gry tylko taką, która została przepisana (a więc marny procent całej biblioteki)
  2. nie możesz jej uruchomić bez połączenia z siecią (w sensie: nie pobierzesz)
  3. nie możesz jej uruchomić bez aktywnego konta użytkownika i działającej usługi

A więc wniosek jest prosty: to jest tymczasowe gówno dla growych neo nomadów. Zło.

Edytowane przez Berion
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Figuś napisał:

Miałem przyjemność bezpośredniego porównania właśnie AC:BF na PS4 i X360 i to była przepaść jeżeli chodzi o grafę. PS5 biorę z myślą właśnie o wstecznej z PS4 której mam zamiar się pozbyć przed premierą PS5 i już na nowej generacji nadrabiać backlog. I wiem o co Ci chodzi U55R bo sam po premierze ps4 więcej grałem na PS3 przez długi czas niż na ps4.

No dzieki wstecznej dla mnie ps5 jest day one. Zupelnie inna sytuacjja niz przy ps4. 

 

Cala generacje przegralem na x360 , kiedy wyszlo ps4 to zamiast kupowac ja to opylilem xboxa i kupilem ps3. Ogralem wszystkie exy i to byl strzal w dziesiatke. Potem wyszedl wiedzmin na ps4 i to byl juz okres imo kiedy kupienie ps4 bylo oplacalne. Teraz nie ma co sie czaic. I dobrze. 

Szkoda ze sony korporejszyn i microsoft korporejszyn regularnie odrzucaja cv beriona. Chlop wszystko by lepiej zrobil, lepsze gry, lepsze konsole. Widac ze sie zna. A tak to ciagla wszystko chu.jowe wypuszczaja i biedny berion musi recepty na prozac wykupywac

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza

W marudowaniu buliona jest trochę ziarn prawdy, ale rzeczywistość jest taka, że devowie często idą na skróty z róznymi systemami by dowieźć coś na czas. Niestety dużo rzeczy po premierze nie jest już zmieniana i dostajemy często grę 8/10.

 

Ale marudowanie w dosłownie w każdej grze to niestety za dużo :klapek:

 

 

Odnośnik do komentarza

A ja tam swoich konsol nie sprzedaje. Mam PS4 w edycji 500 million i bardzo mi się podoba. Wsteczna kompatybilność mnie nie dotyczy bo mam do tego konsolę. W przypadku Xboxa Series X gdzie nigdy nie miałem żadnej konsoli M$ to akurat będzie mocny argument żeby nabyć ich konsolę. 

 

To co chciałbym zobaczyć na następnej generacji to kasowanie z listy trofeów, gier których akurat nie chce nam się wbijać do końca, mam np 33% albo wyłączono serwery i platyna jest nie osiągalna to wciskam Delete i wyrzucam grę z listy. Wydaje mi się że wielu graczom spodobałoby się takie oczyszczenie. Myślę nawet o ogarnięciu jakiejś zbiorowej petycji z podpisami żeby taka opcja została zauważona przez SONY i dodana w którejś aktualizacji Firmware konsoli. Zmianę nicka wprowadzono właśnie na takiej samej zasadzie. Petycja - Podpisy - I BAM! mamy taką możliwość. 

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, u55r napisał:

To co chciałbym zobaczyć na następnej generacji to kasowanie z listy trofeów, gier których akurat nie chce nam się wbijać do końca, mam np 33% albo wyłączono serwery i platyna jest nie osiągalna to wciskam Delete i wyrzucam grę z listy. Wydaje mi się że wielu graczom spodobałoby się takie oczyszczenie. Myślę nawet o ogarnięciu jakiejś zbiorowej petycji z podpisami żeby taka opcja została zauważona przez SONY i dodana w którejś aktualizacji Firmware konsoli. Zmianę nicka wprowadzono właśnie na takiej samej zasadzie. Petycja - Podpisy - I BAM! mamy taką możliwość. 

To już jest psychiczny problem tej części graczy, a nie faktyczna potrzeba. Wyobraź sobie, że ktoś włamuje ci się na konto i usuwa ten DOROBEK ŻYCIA. Możesz ukryć jak nie chcesz patrzeć i to jest rozwiązanie Sony. Zmiana nazwy wyświetlanej ma jakiś logiczny sens i dla tego została wprowadzona.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, u55r napisał:

To co chciałbym zobaczyć na następnej generacji to kasowanie z listy trofeów, gier których akurat nie chce nam się wbijać do końca, mam np 33% albo wyłączono serwery i platyna jest nie osiągalna to wciskam Delete i wyrzucam grę z listy. Wydaje mi się że wielu graczom spodobałoby się takie oczyszczenie. Myślę nawet o ogarnięciu jakiejś zbiorowej petycji z podpisami żeby taka opcja została zauważona przez SONY i dodana w którejś aktualizacji Firmware konsoli.

 

Nigdy tak nie będzie (taka opcja jest jedynie na debug firmware, czyli legitnie tylko na debug kitach), bowiem trofea są formą darmowego dla wydawcy i dewelopera gry, wirusowego marketingu. Z wielkim bólem w rzyci dodali opcję ukrywania zestawów 0%, a Tobie się marzy kasowanie...

 

Nikogo żadne petycje nie obchodzą i nikt ich nie czyta. Zejdź na ziemię, naiwny człowieku. Jedyną formą wywieranej presji jest stałe zalewanie wszystkich kanałów promocji przez społeczność skupioną wokół danego IP, negatywnymi komentarzami bo to się realnie przekłada na zasięgi i przynosi realne zyski bądź straty.

 

@krzychu392 Kasowane fizycznie są tylko na konsoli, po stronie Sony nadal istnieją i nadal się synchronizują (a przynajmniej tak jest na PS3, podejrzewam jednak że na PSV i PS4 również (na tych konsolach ten system uległ zmianie, ale na obu format jest ten sam, więc sądzę że i działa to tak samo)). Nie biorą za to udziału w statystykach, więc muszą być jakoś podobnie oflagowane jak te ręcznie odblokowywane w menu konsoli bo te też się "nie sumują".

 

Taka ciekawostka, która nikogo zapewne nie interesuje...

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...