Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby Sony teraz oficjalnie powiedziało, że ich gry wychodzą na PS4/5 i pc jednocześnie jak gry Microsoftu to składam małego pc na mini itx.

Nawet gdyby była czasowa ekskluzywność rok czy dwa to i tak warto by było. Wszystko w jednym miejscu, wszędzie 60+ klateczek. Aż mi się przypominają czasy technikum i mój smok i5 2500k + GTX 670:wub:

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Jakim napisał:

Wyciekł trailer gameplayu z Godfall czyli pierwsza w pełni oficjalnie zapowiedziana grę na ps5 i PC. Szału nie robi.

 

klik

Wygląda jakieś trzy razy gorzej niż na tym pierwszym gifie. Materiał podobno z początku 2019, ciekawe czy ten trailer miał się pojawić na PS Meeting. 

 

Potwierdzenie 

 

 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Nie jara mnie ten panel, no co to komu? Tylko oszpeca pada. Tak samo dioda. Adaptacyjne triggery? Jestem na tak. Wibracje haptyczne? Jestem na tak. Lepsza bateria, mam nadzieję. To tyle odnośnie pada. A jakby tak zamienili miejscami lewy analog z krzyżakiem to by się działo! xD (wolę tą opcję, na padzie z DC, GC, czy Xa, lepiej mi się grało).

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, aph napisał:

Dlatego jednym z najbardziej chwalonych programów dla SSD jest SSD Fresh….

https://www.dobreprogramy.pl/SSD-Fresh,Program,Windows,48266.html

Którego główne ficzery to między innymi:

Cytat

Program rozwijany jest od kilku lat i cieszy się opinią jednego z najlepszych darmowych rozwiązań tego typu. Z jego poziomu przeprowadzić można optymalizację dysku SSD, obejmującą m.in. wyłączenie systemowej funkcji indeksowania plików oraz defragmentacji woluminów, dezaktywowanie mechanizmu Timestamp (przechowywanie informacji o czasie dostępu do plików), Prefech (wczytywanie często używanych aplikacji do pamięci RAM) oraz rejestrowania zdarzeń systemowych.

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, aph napisał:

W przypadku SSD zalecana jest coroczna defragmentacja.

e- a jeśli okaże się że dyski w next genach to będą jakieś wynalazki, to chociażby dla bezpieczeństwa.

 

Wręcz przeciwnie. Defragmentacja systemu plików na partycjach, sprawia że przepisujesz klastry, tak aby możliwie wszystkie pliki leżały obok siebie. A skoro tak, to zużywasz komórki. Poza tym na szybkich NAND Flash i 3D X-Point (rodzaje zastosowanych pamięci) jakie są w SSD nie ma to sensu bo IOPS jest bardzo wysoki i narzut jaki będzie w przypadku sporego, mocno pofragmentowanego pliku jest wtedy i tak marginalny. Ostatnim gwoździem do trumny tego stwierdzenia jest fakt, że UFS2 (a taki znajdziesz na głównej partycji PS3 i PS4) nie ulega aż takiej fragmentacji jak w Windows systemy FATopodobne i NTFS (jak jest w przypadku ReFS to nie wiem). Nawet na PSVita TexFAT się tak nie fragmentuje (więc podejrzewam, że po prostu planista w Windows jest do dupy).

 

Te cuda ficzery, które robią "optymalizatory SSD" to wyłączanie zbędnych opcji i usług w Windows. Równie dobrze możesz to sam zrobić, albo nawet zostawić jak jest bo aktualizacje w Win10 są agresywne i często z powrotem przestawiają to co użytkownik sam ustawił... i ani przyrostu na wydajności nie odczujesz, ani nienadwyręrzy to specjalnie ilości cykli zapisu per komórka.

Edytowane przez Berion
  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...