Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, tjery said:

No i już ten totalnie głupi przykład z Passatem i Ferrari, jak z nich korzystasz do tego do czego służą, czyli do jazdy to nic się od samej jazdy z nimi nie dzieje.

Nie mówiąc o tym, że OLED nie jest żadnym Ferrari, bo teoretycznie jest to sprzęt dla każdego i do normalnego użytkowania, a nie jakiś luksusowy produkt do ekskluzywnych sesji podziwiania obrazu od święta i wieszania na ścianie zamiast Picassa.

Odnośnik do komentarza

Co nie zmienia faktu, że ta technologia obecnie daje najlepszą możliwą jakość obrazu i jeśli masz na tym punkcie jobla, to nie ma innego wyboru. 

Porównanie do Ferrari nie ma na celu podkreślić jaki to drogi czy ekskluzywny sprzęt, bo obecnie modele 55 cali często są tańsze niż gorsze jakościowo LCD, tylko pokazuje to, że mamy super jakość okraszoną potrzebą specjalnej troski i w każdej chwili może coś paść. 

I żeby ktoś zaraz nie wyskoczył z tekstem, że supercary się nie psują, bo te auta jeżdżą lawetą częściej jak wasze laguny... niekoniecznie podróżując na tor ;)

 

Także ja jako maniak pięknego obrazu mam gdzieś, że coś może się wypalić i choćbym miał kupować nowy TV co 2 lata, to będę to nadal robił. 

 

Kończę już tą dyskusję, bo co miałem w tej kwestii napisać, to już napisałem. 

 

Życzę Wam wszystkim bezawaryjności i radości z posiadanego telewizora, obojętnie w jakiej technologii jest wykonany :)

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Lord Protector napisał:

Mało tego pisałem też kiedyś, że OK nawet jak wypalimy sobie tego OLEDA to na dynamicznym obrazie jest to prawie niezauważalne, no chyba, że ktoś siedzi i ogląda kolorowe plansze xD 

Widocznie nigdy nie widziałeś wypalonego oleda...

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.04.2022 o 18:38, tjery napisał:

 

W sensie, że z dźwiękiem z głośników TV? Przecież to pierdzi jak każdy inny TV, nie ma czegoś takiego jak TV z dobrym dźwiękiem. Może być jedynie lepszy niż w innych TV, ale nigdy to nie będzie nawet stało koło dobrego jakościowo dźwięku.

 

Nie jest to jakość kina domowego to napewno ale specyfikacja 2x 10 W + 20 W subwoofer nie mów że nie daje się odczuć a szczególnie przy Dolby Vision naprawdę robi robotę i nie jest to standard głośników jaki montują we wszystkich tv. Najlepiej grają na standardowy użytkownik z aktywnym Atmos, Oled Surround i koretorem jak poniżej, zapewniam  bez pierdnięcia

 

gENNduP.jpeg

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, starfik napisał:

Ja to nie wiem jak odpowiednio skalibrować oleda. Próbowałem ustawień z youtube. Wszyscy polecają kalibracje od chińczyka, a jak ją wprowadzam to wszystko jest mdłe i za ciemne. Ostatecznie jestem na fabrycznych ustawieniach, bo wszystkie inne wyglądają dla mnie gorzej.

Jeśli chodzi o gejming to hdr w menu konsol ustaw zgodnie z zaleceniami chinczyka w hgig,przełącz potem na dtm. Podbij ostrośc, kolor do 55-60.Zjedź z jasnością do 48,49 i wuala. Oczywiscie game mode, najlepiej poprzez Pc Mode. To tak na start odemnie w wielkim skrócie. Ah i nie zapomnij zgrać poziomu czerni na konsoli i tv bo możesz mieć mleko. Auto-Auto. 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Rash napisał:

Jeśli chodzi o gejming to hdr w menu konsol ustaw zgodnie z zaleceniami chinczyka w hgig,przełącz potem na dtm. Podbij ostrośc, kolor do 55-60.Zjedź z jasnością do 48,49 i wuala. Oczywiscie game mode, najlepiej poprzez Pc Mode. To tak na start odemnie w wielkim skrócie. Ah i nie zapomnij zgrać poziomu czerni na konsoli i tv bo możesz mieć mleko. Auto-Auto. 

Próbowałem na hgig i jeszcze bardziej sprane to było...

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Rash napisał:

Przecież Ci napisalem że w hgig ustawiasz tylko hdr w ustawieniach konsoli po czym przełącz sobie po wszystkim na dtm. 

Dzięki byku, spróbuję. Tylko chińczyk podawał konkretne wartości w hdr ps5, więc nie ma znaczenia na jakim trybie to zrobie. Rozumiem, że na hgig przestawić słoneczka tak jak mi pasują, żeby było ledwo widoczne, a potem zmienić tryb w tv. Kolor domyślnie jest chyba na 100, więc zmniejszanie raczej zrobi go bardziej wyblakłym? Czytałem posty, że ps5 ma problemy z hdr, nie wiem czy to jeszcze aktualne? Może przestawić 4k na -1 lub rgb na full lub low?

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Michał102 napisał:

Pobaw się jescze ustawieniami w game optimizerze (tam gdzie włączasz VRR itp). Ja ustawiłem wszystko jak radzi chińczyk + preset "fps". Jest trochę jaśniej i ostrzej jak na "std". 

 

 

Szczerze to nie podobają mi się ustawienia chińczyka. Technicznie (liczbowo) na pewno zrobił to najlepiej bo zajmuje się tym zawodowo, ale do normalnego użytkowania (czyli nie tylko oglądania filmów kinowych w nocy) to dla mnie lipa. Obok tv mam białą szafkę do porównania (która właściwie nie jest już biała tylko lekko pożółkła ze względu na lata) i na jego ustawieniach biel telewizora wygląda przy szafce jak siki. Zdecydowanie wolę "przekłamany błękit" i śnieżną biel niż coś takiego

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, sznyta. napisał:

A jak jest z odtwarzaniem plików video z zewnętrznych źródeł w Samsungach?
W x-kom w komentarzach od qn90a ktoś pisze że jest lipa straszna.
Na WebOsie od LG działa dosłownie wszystko co próbowałem odpalić od mpegów po MKV ważące ponad 100 gb

Wysłane z mojego HD1900 przy użyciu Tapatalka
 

Co z tego ze na LG działa jak nie działa Dolby Atmos bo uwalili to po udejtach.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Michał102 napisał:

To balans bieli sobie ustaw pod własne preferencje. 

Ja mam alergie na niebieską biel i ciepły 50 jest dla mnie super. 

Na dtm gry wyglądają wg mnie znacznie lepiej, kolory są soczyste. Ustawiłem wszystko jak chińczyk i na końcu dałem dtm. 

1. Czy kalibrację HDR z poziomu PS5 należy wykonać na hgig i potem zmienić na dtm (mimo, że ustawienia słoneczka będą niewłaściwe na dtm)? Czy ustawić słoneczka już na dtm zgodnie z instrukcją konsoli?

2. Mam wrażenie, że wymuszony HDR na grach SD wygląda lepiej niż prawdziwy obraz. Co myślicie?

3. Czy ustawienie PS5 jako PC ma duże znaczenie, czy mogę zostawić jak jest domyślnie?

4. Czy wyłączenie oszczędzania energii ma znaczący wpływ na życie oleda? Na zwykłej kablówce tryby standardowy i eco są dla mnie ok. Jaką jasność świateł oled najlepiej ustawić? Domyślna to 80, wydaje mi się, że na na oszczędzaniu była niższa.

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, starfik napisał:

Na dtm gry wyglądają wg mnie znacznie lepiej, kolory są soczyste. Ustawiłem wszystko jak chińczyk i na końcu dałem dtm. 

1. Czy kalibrację HDR z poziomu PS5 należy wykonać na hgig i potem zmienić na dtm (mimo, że ustawienia słoneczka będą niewłaściwe na dtm)? Czy ustawić słoneczka już na dtm zgodnie z instrukcją konsoli?

2. Mam wrażenie, że wymuszony HDR na grach SD wygląda lepiej niż prawdziwy obraz. Co myślicie?

3. Czy ustawienie PS5 jako PC ma duże znaczenie, czy mogę zostawić jak jest domyślnie?

4. Czy wyłączenie oszczędzania energii ma znaczący wpływ na życie oleda? Na zwykłej kablówce tryby standardowy i eco są dla mnie ok. Jaką jasność świateł oled najlepiej ustawić? Domyślna to 80, wydaje mi się, że na na oszczędzaniu była niższa.

 

1.Tłumaczyłem Ci już dwa razy. Ustaw na hgig po czym zmień na dtm. 2. Jak Ci tak pasuje, tak też zostaw. 3. Możesz zostawic, u mnie np na Pc mode jest dużo mniejszy banding. 4. Jasnośc sdr przy np kablówc itp- U mnie wartość pomiędzy 40-60 jest ideolo. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Rash napisał:

1.Tłumaczyłem Ci już dwa razy. Ustaw na hgig po czym zmień na dtm. 2. Jak Ci tak pasuje, tak też zostaw. 3. Możesz zostawic, u mnie np na Pc mode jest dużo mniejszy banding. 4. Jasnośc sdr przy np kablówc itp- U mnie wartość pomiędzy 40-60 jest ideolo. 

 

2 godziny temu, mattaman napisał:

. b41ae4ce7c0999bd0f71ec1cdcad51a9.jpg

Dzięki za odpowiedzi. Zacząłem trochę bardziej kumać o co chodzi. Faktycznie nie ma sensu ustawiać na dtm bo jest dynamiczny i konsola źle go zinterpretuje.

Co do czerni z tabelki ponoć lepiej dać czerń na auto bo inaczej jest zgrzyt między konsolą i tv (nie testowałem) 

Edytowane przez starfik
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...