Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Mario82 napisał:

Witam mam zamiar zakupić nowy monitor pod swoją ps5 i myślałem o samsungu odyssey g7 27" tyle że on ma rozdzielczość 1440 a z tego co kojażę to ps5 nie obsługuje tego formatu i tu moje pytanie czy jest sens zakupu tego monitora . A może ktoś ma taki monitor podpięty do swojej ps5 ?

Ja bym brał minimum HD jeśli nie zależy Ci na 4k

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Mario82 napisał:

Witam mam zamiar zakupić nowy monitor pod swoją ps5 i myślałem o samsungu odyssey g7 27" tyle że on ma rozdzielczość 1440 a z tego co kojażę to ps5 nie obsługuje tego formatu i tu moje pytanie czy jest sens zakupu tego monitora . A może ktoś ma taki monitor podpięty do swojej ps5 ?

Monitory 1440p są mocno odradzane do ps5, bo gry będą renderowane w 1080p, co wygląda bardzo słabo na monitorach 1440p. 

To już lepiej kupić możliwie mały TV 4K lub za grosze kupić 1080p, ale to szkoda trochę takiej konsoli na takim monitorku :sapek:

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, C1REX napisał:

Monitory 1440p są mocno odradzane do ps5, bo gry będą renderowane w 1080p, co wygląda bardzo słabo na monitorach 1440p. 

To już lepiej kupić możliwie mały TV 4K lub za grosze kupić 1080p, ale to szkoda trochę takiej konsoli na takim monitorku :sapek:

Nie chce tv bo zależy mi na niskim opuźnieniu a wiadomo jak to jest w TV,  obecnie gram na monitorze msi 27" g27c4 ale myślałem na czymś lepszym i z tąd moje pytanie . Słyszałem że monitory 1440 są naprawde ciekawe a ten odyssey g7 ma świetne opinie , szkoda że ps5 nie obsługuje tej rozdzielczości a inne konsole tak , a wy na czym gracie?

Odnośnik do komentarza

@Mario82 - kolega zaraz po moim poście dodał ważne info o tym, że niektóre monitory skalują z 4K w dół. 

 

Oto lista takich monitorów, która znalazłem w sieci:

 

LG 34WL750
~~LG 32GK650F~~ (apparently only does 1440p 100hz over HDMI)
LG 27GL850
LG 27GL83A
Samsung G7
Samsung G5
Samsung CHG70
Gigabyte AD27QD
Gigabyte FI27Q-P
Gigabyte FI27Q
Gigabyte CV27Q
Gigabyte G27QC
Gigabyte M27Q (added thru User recommendation)
Asus VG27AQ
Asus VG27WQ
Asus VG32VQ
Asus XG279Q
MSI MAG272QR
MSI MPG343CQR
MSI PS321QR
MSI MPG341CQR
MSI MAG274QRF-QD
MSI MPG341CQRV
MSI MAG274QRF
MSI MAG342CQR
MSI AG321CQR
BenQ EX2780Q
BenQ EX3203R
Lenovo Y27Q
Acer VG271UP
Dell S3220DGF
Razer Raptor 27
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Mario82 napisał:

Czyli ten samsung g7 będzie działał z ps5 w 1440p a konsola będzie go widzieć jako 4k ? 

 

Tylko ciekawe co z resztą parametrów jak opuźnienie i Hz?

144Hz, ale input lag podobny do telewizorów LG i Samsunga. 

Przy 60Hz, to input lag ma nawet gorszy od telewizorów. Jak uwzględnisz jeszcze response time, to LG OLED zjada taki screen na śniadanie. 

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Mario82 napisał:

Czyli ten samsung g7 będzie działał z ps5 w 1440p a konsola będzie go widzieć jako 4k ? 

Wg internetu - tak

1 godzinę temu, Mario82 napisał:

Tylko ciekawe co z resztą parametrów jak opóźnienie i Hz?

I tak 95% gier działa w 60 fps a te co mają tryb 120 to najczęściej mocno obniżają jakość obrazu (nie licząc wyjątku w postaci Ratcheta w trybie 40 fps) więc nie wiem po co do konsoli więcej niż 120. Nie wiem jaki jest lag, rzadko kiedy na to zwracam uwagę bo większe znaczenie ma lag w samej grze niż w monitorach czy tv które mają poniżej 20 ms.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Mario82 napisał:

Czyli nie warto brać tego samsunga 1440p bo pomimo że ma 240 Hz i czas reakcji 1ms to na ps5 będą gorsze wartości . Szkoda że sony jak zwykle robi wszystko po swojemu . Dzięki za info i chyba zostaje przy swoim msi 

1. Większość gier na ps5 nie ma 120Hz. Zero gier na konsole ma 144fps i tym bardziej 240fps.

2. 1ms input lag i response time (dwie różne rzeczy), to bujda na resorach i producenci po swojemu to liczą. Po realne liczby trzeba sięgać do testów dobrych recenzentów. Samsung i LG robią TV z input lagiem jak w dobrych monitorach. LG OLED ma super response time bijąc większość monitorów LCD na głowę. 

 

Z drugiej strony ten G7 240Hz też ma dobry input lag przy 240Hz, których konsole nie obsługują. 

Chcesz mieć najlepszy response time i input lag i żadnych kompromisów? - PC Master Race. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, C1REX napisał:

Recenzja monitora QD-OLED od spoko ludzi.

 

 

Lol, w życiu bym się nie spodziewałem że ten monitor bedzie potrzebował chłodzenia, które swoją droga nie jest najcichsze...

 

2 największy minus to powłoką antyrefleksyjna, która przez odbicia całkowicie psuje czern.:facepalm:

 

 

Odnośnik do komentarza

Swoją drogą, czy na rynku PC-towym są monitory które jakością (a konkretnie czernami i HDRem) nie odbiegają od topowych FALDów? Zawsze jak czytam te specyfikacje wyświetlaczy z kontrastem 1:1000 albo HDRem na poziomie 350cd zaczynam się zastanawiać czy aby na pewno nie jest to prank.

 

Pytam, bo będę planuję wymianę monitora. :lapka: 

Odnośnik do komentarza

@Paolo de Vesir- większość monitorów PC ma panel IPS i brak local dimming. Do tego często brak 4K i HDMI 2.1. 

Monitory Samsunga mają dobre oceny i panel VA. 

 

Tutaj lista monitorów z najlepiej ocenionym kontrastem.

 

https://www.rtings.com/monitor/tests/picture-quality/contrast-ratio

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, easye napisał:

Lol, w życiu bym się nie spodziewałem że ten monitor bedzie potrzebował chłodzenia, które swoją droga nie jest najcichsze...

 

2 największy minus to powłoką antyrefleksyjna, która przez odbicia całkowicie psuje czern.:facepalm:

 

 

 

Szum wentylatorów na karcie graficznej i procku jest ok, ale ten w monitorze juz nie :dynia:

Odnośnik do komentarza

No jak np. pracuje to nie chodzi mi żaden wentylator.

Chłodzenie monitorów? No dla mnie idiotyzm, to powinny być urządzenia bezgłośne. 

 

Chciałbyś by Ci telewizor szumiał cały czas, w sumie czemu nie w końcu jak włączasz konsole to szumi tak? No Dynia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, C1REX napisał:

@Paolo de Vesir- większość monitorów PC ma panel IPS i brak local dimming. Do tego często brak 4K i HDMI 2.1. 

Monitory Samsunga mają dobre oceny i panel VA. 

 

Tutaj lista monitorów z najlepiej ocenionym kontrastem.

 

https://www.rtings.com/monitor/tests/picture-quality/contrast-ratio

Rtings ma dalna ostatnio. W 1 artykule jadą np. G7 za HDR tylko na papierze by w kolejnym pisać że to jeden z najlepszych monitorów HDR na rynku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...