Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

No ale o tych zabezpieczeniach co poszły do przodu to będziemy mogli porozmawiać pod koniec 2023 r, a nie teraz.

Ja w zeszłym tygodniu byłem u kumpla, który twierdził, że nie ma nic na matrycy -  Oled B8. niecałe 3 lata go ma jakoś, po włączeniu planszy z YT jednak okazało się że ma wypalenia - całe szczęście lekkie (tło napisów netflixa) bo telewizji nie ma żadnej i podczas użytkowania normalnego nie jest to widoczne.

Ale jak już są powidoki to niestety będzie tylko coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, easye said:

No ale o tych zabezpieczeniach co poszły do przodu to będziemy mogli porozmawiać pod koniec 2023 r, a nie teraz.

Ja w zeszłym tygodniu byłem u kumpla, który twierdził, że nie ma nic na matrycy -  Oled B8. niecałe 3 lata go ma jakoś, po włączeniu planszy z YT jednak okazało się że ma wypalenia - całe szczęście lekkie (tło napisów netflixa) bo telewizji nie ma żadnej i podczas użytkowania normalnego nie jest to widoczne.

Ale jak już są powidoki to niestety będzie tylko coraz gorzej.

To napisy też mogą uszkodzić oleda?

 

Ja pewnie dziś bym już kupił oleda, szczególnie te Samsungi brzmią ciekawie, ale z drugiej strony trudno byłoby mi komuś polecić. No fajny TV, ale słuchaj nie oglądaj na nim lepiej telewizji, nie graj cały czas w jedną grę, przyciemnij koniecznie napisy, nie zakładaj, że wytrzyma 10 lat jak twój poprzedni LCD, wytłumacz żonie, dzieciom czego nie oglądać... Bo jak coś pójdzie źle, to 1000 euro w piz.du po 3 latach.

 

Tym bardziej, że wiele znajomych mi osób, nawet dobrze zarabiających, nie widzi sensu wydawania dwukrotności ceny dla jakości obrazu, wystarcza im combo 55/65cali + 4k + funkcje smart + znana marka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja cały czas nie rozumiem tej wojenki. Na rynku mamy różne sprzęty do różnych zastosowań i oczekiwań, podobnie jak ze sprzętem audio. Czy audiofil wybierze tanią mante z biedronki, czy kurewsko drogiego lampowca, w którym lampy trzeba co chwilę wymieniać? Fan manty powie, że co to za szmelc, skoro nie wytrzyma tych 3 lat. 

 

Nikt nikomu nie przystawia pistoletu do glowy i na każe kupować oleda. 

Teksty o byciu oszukanym to już niezły lol - ta technologia ma już taką ceche i tyle. Jeśli jeden z drugim nie macie chwili czasu by poszukać jakiejkolwiek informacji o sprzęcie który macie zamiar kupić, to pewno niedługo będziecie mieć pretensje do mamy, że za was dupy nie podciera. 

 

 

Odnośnik do komentarza

@Michał102 - wojenka była bardziej o obrażanie i atakowanie siebie nawzajem, że nowy OLED w konkretnej wersji, którą kupił dany forumowicz nie ma prawa się wypalić przy normalnym użytkowaniu. 

Jeśli komuś się wypalił, to podobno głupek, bo kupił nie ten model TV lub źle go używał np. pozwalając żonie wybrać kanał lub oglądając film z napisami. 

 

Audofile nie wkręcają wszystkim na około, że nowe lampy nie mają prawa się zużyć i jaki debil używa sprzętu do filmów i gier. 

Odnośnik do komentarza
[mention=12697]sznyta.[/mention] - nikt nie zapytał o słonia w pokoju, więc ja to robię - o co chodzi z tym logiem Dragon Ball na zdjęciu? 
Geneza tego logo jest taka, że nie mam chwilowo neta a szukałem czerwonej planszy testowej i załączyłem Kakarota na konsoli
Weźcie wytłumaczcie żonie że kupiliśmy telewizor i ma jakąś listę zakazanych kanałów do oglądania

Ogólnie chciałbym iść dalej w OLED bo to tak jak z murzynem ( po jednym razie nie wracasz do innego- zasłyszane oczywiście), ale to ALE.
Pewnie i tak wezme C1.


Wojnę OLED-LCD można rozwiązać tak:
Jesteś singlem- OLED
Masz kobietę lub masz fetysz Doroty Wellman -LCD

Wysłane z mojego HD1900 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Nie ma co śmiać się z oszukiwania i to nie jest wyolbrzymione. Jeśli TV sypnie się od oglądania "zakazanych" kanałów to powinna być taka informacja na pudle, albo od sprzedawców przed zakupem. Jeśli na kubku gorącej kawy muszą nakleić informację, że możesz się poparzyć to tak samo powinni nakleić przekreślone loga tvn, tvp itd. na OLEDach.

Odnośnik do komentarza

Czyli OLED nie ma prawa się wypalić chyba, że:

 

- Kupiłeś nie ten model

- oglądasz TV 

- podepniesz pod PC 

- oglądasz filmy z napisami 

- grasz w gry multiplayer. Tzn. to najlepszy TV na świecie do Halo, Tekkena, czy counter strike, ale nie za dużo. Lepiej pograć w gry na singla i regularnie zmieniać. 

- masz rodzinę. Kto normalny ma rodzinę i pozwala im ruszać TV? 

 

 

Czego jeszcze nie można? Ustawiać TV na max jasność? Nie robić przerw co 2 godziny? 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, C1REX napisał:

Czyli OLED nie ma prawa się wypalić chyba, że:

 

- Kupiłeś nie ten model

- oglądasz TV 

- podepniesz pod PC 

- oglądasz filmy z napisami 

- grasz w gry multiplayer. Tzn. to najlepszy TV na świecie do Halo, Tekkena, czy counter strike, ale nie za dużo. Lepiej pograć w gry na singla i regularnie zmieniać. 

- masz rodzinę. Kto normalny ma rodzinę i pozwala im ruszać TV? 

 

 

Czego jeszcze nie można? Ustawiać TV na max jasność? Nie robić przerw co 2 godziny? 

 

 

Przykro mi byczku. Jedynie filmy z pendrajwa z dubbingiem, takie do 2h max i potem musi odpocząć do następnego dnia, a przez dwa lata nacieszysz się sprzętem. ;)

Odnośnik do komentarza

Jak już pisałem, mam B8 z 9000h nalotu i zero wypaleń. Jeśli ktoś czy tam kogoś żona ogląda codziennie 2h DDTVN to po 4 latach będzie miał 2800h wyświetlania żółtego paska, który oczywiście zużyje w tym miejscu bardziej żółte piksele (wypali je). Przy grach ten problem jest mniejszy, ponieważ w nowoczesnych grach albo można ustawić przezroczystość HUDa albo jest on bardzo stonowany. Mój ojciec np. Przychodzi z pracy i puszcza TVN24 na kilka godzin codziennie w tle. Ale przy takim wykorzystywaniu tv nie jest mu w żadnym wypadku potrzebna jakość oleda. Ja to zawsze porównuje to lustrzanki vs aparat w telefonie. Lustrzanki nie nosisz ze sobą i nie pstrykasz nią 100 zdjęć dziennie, bo po kilku latach będzie wymagała serwisu. Od tego jest telefon, który nie zrobi tak świetnych zdjęć ale za to można nim cykać bez opamiętania, przy -40’C i na Saharze, pod wodą i na grillu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dziś rano poszedłem na kibelek i już miałem zacząć oglądać filmy przyrodnicze na moim amoledowym smartfonie, kiedy to z sąsiedniego pokoju usłyszałem głos Doroty Wellman. Rzuciłem wszystko i ze spuszonymi spodniami i brudną dupą wleciałem do salonu z oledowym tv. Nie mogłem uwierzyć... Żona włączyła Dzień Dobry TVN i beztrosko używała oleda do oglądania telewizji. Czym prędzej wyrwałem jej pilota z rąk i zmieniłem program na Netflix, żeby włączyć jakiś film o kosmosie. Żonie powiedziałem, że z nami koniec i niedługo dostanie papiery do podpisania. Zadzwoniłem jeszcze do oficjalnego supportu LG, ale na szczęście miły pan z obsługi mnie uspokoił. Tak, że jak widzicie oledy nie wypalają się, ale trzeba używać ich z głową.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Spoko @Smiti. Zgadzam się z Twoim postem. Wojna jednak poszła od obrażania i wyzywania ludzi od debili, bo OLED rzekomo nie ma prawa się wypalić przy normalnym użytkowaniu. Jak się komuś wypalił, to debil lub kłamca i źle używał. 

 

Sam w Tekkenie chyba 1000 godzin zrobiłem. Jakby mi paski życia się wypaliły, to wina użytkownika, bo ma złe upodobania do gier?

Odnośnik do komentarza

Sam mam Oleda, ale jak to czytam to mi się śmiać chce. Obrońcy Oledów robią już wyższy stopień gimnastyki umysłowej. Sama możliwość wypalenia się podczas robienia rzeczy zupełnie normalnej i dokładnie takiej do jakiej jest przeznaczony, a więc oglądania TV, grania w gry, oglądania filmów z napisami itd. to jest żart. Jakość obrazu jest świetna, ale sama technologia, która tą jakość osiąga jest kiepska, skoro podczas zupełnie normalnego korzystania z TV może dojść do wypalenia. Widziałem tu wcześniej jakiś dziwny przykład z głośnikami, na najlepszych głośnikach tak samo jak na tanich mogę słuchać muzyki, radia itd. tyle czasu ile chce i jak chce i z tymi drogimi się nic nie stanie, gdyż są używane do tego do czego są stworzone, a więc do odbioru dźwięku. O Oledzie tego nie można powiedzieć, bo nie można robić na nim wielu rzeczy, do których w teorii TV jest przeznaczony. No i już ten totalnie głupi przykład z Passatem i Ferrari, jak z nich korzystasz do tego do czego służą, czyli do jazdy to nic się od samej jazdy z nimi nie dzieje.

Edytowane przez tjery
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, tjery napisał:

Sam mam Oleda, ale jak to czytam to mi się śmiać chce. Obrońcy Oledów robią już wyższy stopień gimnastyki umysłowej. Sama możliwość wypalenia się podczas robienia rzeczy zupełnie normalnej i dokładnie takiej do jakiej jest przeznaczony, a więc oglądania TV, grania w gry, oglądania filmów z napisami itd. to jest żart. Jakość obrazu jest świetna, ale sama technologia, która tą jakość osiąga jest kiepska, skoro podczas zupełnie normalnego korzystania z TV może dojść do wypalenia. Widziałem tu wcześniej jakiś dziwny przykład z głośnikami, na najlepszych głośnikach tak samo jak na tanich mogę słuchać muzyki, radia itd. tyle czasu ile chce i jak chce i z tymi drogimi się nic nie stanie, gdyż są używane do tego do czego są stworzone, a więc do odbioru dźwięku. O Oledzie tego nie można powiedzieć, bo nie można robić na nim wielu rzeczy, do których w teorii TV jest przeznaczony. No i już ten totalnie głupi przykład z Passatem i Ferrari, jak z nich korzystasz do tego do czego służą, czyli do jazdy to nic się od samej jazdy z nimi nie dzieje.

Dlatego u mnie tv jest wyłączony i odpalam go tylko raz na miesiąc jak mam gości, żeby włączyć demo oleda z youtube. Pudło po tv stoi na klatce do tej pory, żeby sąsiedzi widzieli kto rządzi. Tak, że z głową panowie, z głową!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, starfik napisał:

Dlatego u mnie tv jest wyłączony i odpalam go tylko raz na miesiąc jak mam gości, żeby włączyć demo oleda z youtube. Pudło po tv stoi na klatce do tej pory, żeby sąsiedzi widzieli kto rządzi. Tak, że z głową panowie, z głową!

Ale o co Ty masz pretensje? 

Weź to chłopie sprzedaj w pizdu i ciesz się z życia, a nie stresujesz się uj wie o co.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Michał102 napisał:

Ale o co Ty masz pretensje? 

Weź to chłopie sprzedaj w pizdu i ciesz się z życia, a nie stresujesz się uj wie o co.

O nic, tak sobie żartuję. Używam oled normalnie, dokładnie tak jak poprzedni telewizor ledowy. A jak coś się popsuje to wrócę i wtedy będę pluł jadem i przestrzegał innych

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...