Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, mozi napisał:

Można i tak ale wczesniej było tak że b seria zawsze cos miała okrojone (akurat tutaj jest inny procek i vrr nie schodzi do 40hz) i jak wyzsze modele dostawały cos w patchu to seria b zostawała w tyle. 

Nie kojarzę by B nie dostawały aktualizacji.

Odnośnik do komentarza

Ja mam B1. Pierwsza aktualizacja po wyciągnięciu z pudła, kolejna była 3 dni temu więc aktualizują. 

 

Jak kupowałem B1 to C1 kosztował tysiaka więcej, a miałem ustalony budżet. Jakbym wiedział, że tak szybko stanieje to te 500 bym na pewno dołożył.

 

Spec od OLEDów, mówił że szkoda dopłacać bo to praktycznie to samo. Natomiast A1 jest już znacznie mniej korzystną opcją.

 

Realne różnice to szybszy procek, trochę jaśniejszy ekran i 2 dodatkowe wejścia 2.1. 

Procek przydatny jeśli chcemy mieć włączone te wszystkie auto ulepszacze AI (ja z tego i tak nie korzystam). Różnica jasności zauważalna pewnie tylko dla purystów, a wejść 2.1 więcej niż dwóch nie potrzebuję.

 

Myślę, że na pierwszy OLED dobra opcja, bo ma wszystko co trzeba, model z tamtego roku i w cenie po której nie będzie się płakało jakby coś miało się stać po dwóch latach gwarancji.

 

Edit: Sprawdziłem promo na C1, na wyprzedaży jest ten z jasną obudową. Tak, że ja osobiście nie wziąłbym bo nie lubię białych/srebrnych TV. Ale to tylko ze względów czysto wizualnych.

Edytowane przez starfik
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Biała jest chyba tylko tylna część obudowy. 

 

Co do jasności, to C1 ma jednak sporą przewagę w trybie gry z HDR/DV. 

Dla mnie C1 świeci na styk i jakby HDR w grach był słabszy tak jak to jest w B1, to byłby już lekki niedosyt. 

Sam chciałem kupić B, ale po poczytaniu testów wolałem jednak dołożyć do C. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Michał102 napisał:

Biała jest chyba tylko tylna część obudowy. 

 

Co do jasności, to C1 ma jednak sporą przewagę w trybie gry z HDR/DV. 

Dla mnie C1 świeci na styk i jakby HDR w grach był słabszy tak jak to jest w B1, to byłby już lekki niedosyt. 

Sam chciałem kupić B, ale po poczytaniu testów wolałem jednak dołożyć do C. 

Tak, tył obudowy biały, a ramka srebrna. Ramka cienka więc nie ma to większego znaczenia. Tak jak pisałem, kwestia indywidualna. Ja wolę mieć ekran otoczony ciemną ramą i czarną podstawkę.

Co do jasności to nie wiem, nie mam porównania. To mój pierwszy TV OLED. Gdybym miał wcześniej, może kupiłbym nawet i G1. No, ale to technologia, nie dogonisz. Za rok będziesz miał jeszcze jaśniejsze, lepsze itd. Wiadomo, zawsze lepiej mieć opcje i ustawić na mniej niż nie mieć, ale dla mnie jasność wystarczająca. 

"The C1 gets brighter, but the difference isn't very noticeable. The C1 also has a wider refresh rate range because it has low frame rate compensation that allows the VRR to drop below 40Hz, which the B1 doesn't have. The B1 has much better gradient handling, so there's less banding in HDR content."

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, starfik napisał:

Ajj szkoda, że nie poczekałem kilku dni i nie kupiłem teraz C1 na wyprzedaży.

 

Pierwotnie chciałem kupić LCD Sony XR90j. Analizowałem miesiącami, a w końcu jak zobaczyłem go w sklepie na żywo to skrzywiłem się, bo na tle innych telewizorów wyglądał gorzej niż mój 8-letni Panasonic (ja wiem, że kalibracja, gówniane sklepowe demo i te sprawy, ale jednak). W końcu wziąłem OLEDa. Raz się żyje, a wcześniej nie testowałem takiego TV. Na telefonie mam AMOLED już 3 lata. Nadal ma super obraz i nawet nie wiedziałbym o możliwych problemach, gdybym nie robił researchu dot. telewizorów (smartfon używałem nie mając świadomości jaki mam typ ekranu). 

 

Co do sprzętu elektronicznego, zawsze liczy się szczęśliwy traf. Ja nigdy nie kupię TV Samsunga - ojciec ma LCD Samsung i świeżo po gwarancji już dwa razy naprawiał matrycę (następnym razem pewnie go wywali).

 

Co do nowych LCD Sony też są różne opinie. Dźwięk jak z puszki, wyblakłe kolory, zaciemnione rogi, kiepska konstrukcja ramek, Android wieszający się po tygodniu. Wszystko zależy od tego jak człowiek trafi i na ile jest wybredny.

To ja miałem w sklepie odwrotne wrażenia właśnie obraz mi się podobał, ale szczerze nie wiem dokładnie jakie modele były obok pamiętam jakiegoś lg ale na pewno nie C1 i jakiegoś samsunga.
Na razie nie doświadczam tych wad, które opisałeś może akurat dobrze mi się trafiło. Choć sam wybierałem między C1 a XR90 to jednak XR wygrał, zwłaszcza, że kupiłem  65" za 4k. I z mojej perspektywy wybrałem dobrze, kumpel z C1 w dzień niestety traci obraz to wow, ma salon z oknami na tą samą stronę co ja. Widać sporą różnicę w jasności matryc bo ja czasem z hdr muszę nieco przyciemnić obraz wieczorem bo wydaje mi się za jasny.
Telewizor użytkuję kilka miesięcy i na razie android to rakieta. Kilka dodatkowych aplikacji zainstalowane i działa błyskawicznie.

Też nie jestem jakimś specem od tv, obraz jest dla mnie świetny, dobrze mi się użytkuje więc jestem zadowolony, w sumie to chyba jeden z najlepszych tv od Sony, ale kumpel na C1 też nie narzeka więc przypuszczam, że to już kwestia indywidualna i własnych doświadczeń ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza

Ja na jasność oleda nie narzekam, choć przyznaje, że nie mam mocno nasłonecznionwgo pokoju. 

Natomiast wieczorem jest czasami zbyt jasno i trzeba zjechać z podświetleniem oled. Na przykład w Cyberpunku jak są te neony wbudowane w drogę, to tak walą po oczach, że trzeba je przymykać bo idzie oślepnąć. W jakimś serialu na netflixie były też sceny gdzie świecili latarkami do kamery, to efekt był podobny do realnego i po prostu nie dało się na to patrzeć. 

 

Tak czy owak rozumiem jeśli ktoś ma mocno nasłonecznionych salon i ogląda czy gra w dzień - oled wtedy zatraca przewagę w postaci idealnego kontrastu i światełka oczu nie wypalą. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.04.2022 o 09:07, C1REX napisał:

Każdy też używa ekranu w inny sposób. 
Jeśli ktoś chce mieć ekran do PC, to sytuacja się diametralnie zmienia. Pasek u dołu jest niemal zawsze na ekranie. 

Przeglądarka stron, Excel, Word i masa innego oprogramowania to statyczny biały przez wiele godzin na ekranie. I to nie jakiś tam pseudo biały z filmów i gier, tylko prawdziwy, max wypalający biały #FFFFFF z programów. 

 

Kto mi da tu na forum gwarancję, że mi na PC się OLED przez 7 lat nie wypali? 

 

No z tym paskiem u dołu się mylisz, można ustawić tak, że się chowa i dopiero jak pokierujesz kursorem na na dól poza ekran to się pojawi i po chwili znowu schowa, także spokojnie można używać jako monitora (w sensie jako do PC do grania plus do innych rzeczy dodatkowo, a nie jako zastępstwo monitora jak na PC się tylko pracuje i się nie gra, bo po co wtedy OLED;) )

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, tjery napisał:

 

No z tym paskiem u dołu się mylisz, można ustawić tak, że się chowa i dopiero jak pokierujesz kursorem na na dól poza ekran to się pojawi i po chwili znowu schowa, także spokojnie można używać jako monitora (w sensie jako do PC do grania plus do innych rzeczy dodatkowo, a nie jako zastępstwo monitora jak na PC się tylko pracuje i się nie gra, bo po co wtedy OLED;) )

Wiem, że można schować. Dyskusja była na temat tego, że OLED nie ma praktycznie prawa się wypalić, jeśli ktoś "normalnie" z niego korzysta. Podałem zwyczajnie swój przykład i swoje nawyki, które już by nie pasowały do "normalnego" używania. Ciemny pasek start to i tak nie jest aż taki problem. Wolę go też nie chować. Sporo korzystam z Excela i Worda. Generalnie sporo aplikacji. 

Jeśli oczojebne loga i paski w kolorze czerwonym, zielonym lub niebieskim w TV są groźne dla matrycy, to jak groźny jest idealnie biały #FFFFFF łączący trzy oczojebne kolory w jeden w aplikacjach odpalonych po 10 godzin dziennie? 

 

Jeśli można podać jeden przykład, gdzie OLED nie jest idealną opcją, to właśnie jako monitor do PC dla niektórych ludzi.  

Odnośnik do komentarza

No to jest chyba oczywiste, że nikt nie będzie kupował telewizora oled i używał go jako monitora do pracy. 

Tak samo jak nikt w takich celach nie nabywał plazmy czy projektora. 

 

To jest jak z samochodami - nie kupisz sobie Ferrari by rozwozić nim kartofle po targowiskach. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

No to szybko przeszliśmy z "nowe OLEDy się nie wypalają", na "nikt normalny nie używa OLED na PC do oglądania YouTube bez pełnego ekranu na przeglądarce z jasnym paskiem zakładek i bez chowającego się paska Start". 

 

Piszę to na lekko i chciałem tylko zatrzymać to atakowanie i obrażanie ludzi, którzy z jakiegokolwiek powodu wspominają o wypaleniach lub wolą LCD. 

Jeden np. woli super jakość w 55 calach, ktoś inny woli 75 cali, nawet jeśli to LCD, a ktoś jeszcze inny filmy najbardziej lubi oglądać w kinie, nawet jak żaden projektor nie ma startu nawet do taniego TV.

 

Przypomnę, że rozmawiamy tylko o wyborze zabawki dla dorosłych. 

:drinks:

Odnośnik do komentarza
No to szybko przeszliśmy z "nowe OLEDy się nie wypalają", na "nikt normalny nie używa OLED na PC do oglądania YouTube bez pełnego ekranu na przeglądarce z jasnym paskiem zakładek i bez chowającego się paska Start". 
 
Piszę to na lekko i chciałem tylko zatrzymać to atakowanie i obrażanie ludzi, którzy z jakiegokolwiek powodu wspominają o wypaleniach lub wolą LCD. 
Jeden np. woli super jakość w 55 calach, ktoś inny woli 75 cali, nawet jeśli to LCD, a ktoś jeszcze inny filmy najbardziej lubi oglądać w kinie, nawet jak żaden projektor nie ma startu nawet do taniego TV.
 
Przypomnę, że rozmawiamy tylko o wyborze zabawki dla dorosłych. 
:drinks:

Chyba nikt normalny nie używa tv 55” lub większego do pracy na PC Do tego jest monitor, biurko i wygodny fotel


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, C1REX napisał:

No to szybko przeszliśmy z "nowe OLEDy się nie wypalają", na "nikt normalny nie używa OLED na PC do oglądania YouTube bez pełnego ekranu na przeglądarce z jasnym paskiem zakładek i bez chowającego się paska Start". 

 

Piszę to na lekko i chciałem tylko zatrzymać to atakowanie i obrażanie ludzi, którzy z jakiegokolwiek powodu wspominają o wypaleniach lub wolą LCD. 

Jeden np. woli super jakość w 55 calach, ktoś inny woli 75 cali, nawet jeśli to LCD, a ktoś jeszcze inny filmy najbardziej lubi oglądać w kinie, nawet jak żaden projektor nie ma startu nawet do taniego TV.

 

Przypomnę, że rozmawiamy tylko o wyborze zabawki dla dorosłych. 

:drinks:

Niby robią teraz lapki z wbudowanym ekranem OLED. Trzeba potestować.

Zobaczymy jak z moim TV, eksploatuję go mocno i gram online codziennie w te same pozycje ze stałym UI. Jak coś się zjebie to na pewno dam tutaj znać.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, starfik napisał:

Niby robią teraz lapki z wbudowanym ekranem OLED. Trzeba potestować.

Zobaczymy jak z moim TV, eksploatuję go mocno i gram online codziennie w te same pozycje ze stałym UI. Jak coś się zjebie to na pewno dam tutaj znać.

Sam jestem ciekawy jak u Ciebie się ten OLED sprawdzi. To Twój jedyny/główny monitor? 

 

Na moim PS Vita mam na ekranie plamki, ale widać je tylko na jednolitym tle. 

 

Sam rozważałem OLED jako drugi/trzeci monitor tylko do gier i filmów. Jednak LCD w tej samej cenie to rozmiar lub dwa większy, a 77 cali OLED tani nie jest. Do tego oglądam filmy z napisami, a te podobno mocno wypalają i warto chociaż je zmniejszyć i przyciemnić. 

 

Spoiler

burn-in-user-subtitle-red-large.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, C1REX napisał:

Sam jestem ciekawy jak u Ciebie się ten OLED sprawdzi. To Twój jedyny/główny monitor? 

 

Na moim PS Vita mam na ekranie plamki, ale widać je tylko na jednolitym tle. 

 

Sam rozważałem OLED jako drugi/trzeci monitor tylko do gier i filmów. Jednak LCD w tej samej cenie to rozmiar lub dwa większy, a 77 cali OLED tani nie jest. Do tego oglądam filmy z napisami, a te podobno mocno wypalają i warto chociaż je zmniejszyć i przyciemnić. 

 

  Ukryj zawartość

burn-in-user-subtitle-red-large.jpg

 

To mój TV w salonie i jedyny jaki mam. Używam go do normalnej telewizji, Netflixa, playera i hardcorowej gry na PS5. Chodzi i po 12 h dziennie. Miałem brać LCD, ale postanowiłem zmierzyć się z technologią nad którą tyle osób się spuszcza i wyrobić sobie zdanie. Jak coś się sypnie to pewnie zostanę zagorzałym przeciwnikiem i nigdy więcej po taki TV nie sięgnę (tak jak po LCD Samsunga). Tu jeszcze jest opcja, że jak coś się stanie przez 2 lata to wymieniają matrycę i bywa, że wymieniają na taką z najnowszych modeli (ale i tak pozostanie mi niesmak). Moi znajomi, którzy używają OLEDów w ogóle nie mają takich rozterek, ja niestety lubię wszystko analizować. 

Dodatkowo uważam, że jak LG pisze na pudle, że to idealny telewizor do gier, a w rzeczywistości wypaliłby mi UI to dla mnie będzie zwykłe oszustwo i wprowadzanie klienta w błąd. No bo po co kupujesz telewizor? Ma stać w pudle, czy masz oglądać wyłącznie filmy z lektorem z Netflixa bo inaczej się popsuje? Tak samo gość, który oglądał Tvp info przez 12 godz. dziennie - nie dziwi mnie, że u emerytów TV gra cały dzień, a każdy powinien oglądać to co chce i ile chce. Powinni wymieniać mu matryce do końca gwarancji, albo oddać kasę. Jeśli wypalanie to realny i częsty problem to niech nakleją na pudła ostrzeżenie, żeby nie oglądać kablówki i nie grać w gry, albo korzystać z TV max godzinę dziennie (tylko wtedy nikt nie kupi). Nie może być tak źle bo firmy poszłyby z torbami. Co to za interes sprzedać TV i za darmo wymieniać w nim przez 2 lata matryce lub zwracać kasę, a na końcu i tak stracić klienta i reputację? Inna sprawa, że teraz wszystko robią z krótką żywotnością i bez odpowiednich testów. Internet rozpieścił producentów, bo mogą wypuścić bubel i próbować łatać aktualizacjami, albo obiecać że jakaś funkcja będzie później. Obecnie po gwarancji tak samo sypią się OLEDy jak i LCD.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...