Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Jezu izi nie zesraj się. Non stop masz ból dupska o te OLEDy bo oglądałeś TVN24 i ci się wypaliło. Z tego co pamiętam to non stop pierdoliłeś, że każdemu po gwarancji, a dokładnie to po 26 miesiącach, się wypali i będzie płacz. Rzeczywistość to zweryfikowała, a ty nadal masz skręt odbytu.

Odnośnik do komentarza

Jakbyś zamiast szczekać przeczytał o czym rozmawiamy to byś zrozumiał, no ale czego qrwa od Insiaka wymagać.

Dyskusja jest na temat używania Oleda pod Windowsem, wypalaniem pasków Windows, mattaman wskazuje nowa technologie QD, która w sumie nie została przez nikogo przetestowana, w sprzedaży od 2 dni chyba, do tego monitor 34 cale za 5500 zł.:facepalm:

To już chyba lepiej kupić sobie te 48 i go wymienić 2 razy w razie czego w tej cenie. 

Odnośnik do komentarza

Każda dyskusja oledowa tylko zyskuje gdy nie ma twoich bardzo ogarniętych opinii. Chuj, że rozmowa o monitorach, chuj że nowa "technologia"… Istotne jest tylko to że dopiero co weszło na rynek i na pewno się zjebie bo izi z forum ekstrima stwierdził, że po dwóch dniach nie ma co wyrokować. Jesteś przykry człowieku który ogląda TVPis i TVN i sobie wyrabia opinie po takiej głupocie.

Edytowane przez Ins
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Jakbyś zamiast szczekać przeczytał o czym rozmawiamy to byś zrozumiał, no ale czego (pipi) od Insiaka wymagać.
Dyskusja jest na temat używania Oleda pod Windowsem, wypalaniem pasków Windows, mattaman wskazuje nowa technologie QD, która w sumie nie została przez nikogo przetestowana, w sprzedaży od 2 dni chyba, do tego monitor 34 cale za 5500 zł.facepalmz.gif
To już chyba lepiej kupić sobie te 48 i go wymienić 2 razy w razie czego w tej cenie. 
Nie rzecz w tym czy przetestowany tylko fakt, że zrobili monitor oled.

Druga sprawa to sprawdź ile kosztował taki monitor na matrycy IPS

Monitory będą zawsze droższe od tv (niższy inpu lag i wyższe częstotliwości odświeżania)
Odnośnik do komentarza

No dlatego mowie, nie wiem kto na rynku PC kupuje takie Monitory, skoro w każdej statystyce steam wychodzi ze 90% graczy gra w Full HD na 10 letnich kartach.

 

Nowych RTXow 1%...

 

Ceny z lekka odklejone, bo co z tego że większe odświeżanie, technologi względem TV o wiele mniej, 99% monitorów nawet bez stref wygaszania, z HDRem na papierze że znacznie mniejszą rozdzielczością.

 

 

Odnośnik do komentarza

Pecetowcy raczej małą uwagę poświęcają monitorowi. Kumpel nie tak dawno modernizował kompa. Wsadził w bebechy prawie 7 tysi, a monitor zostawił stary i on nie widzi potrzeby zmiany. Obraz na tym jest gorszy jak na moim pierwszym LCD 720p, którego to kupiłem na premierę PS3. 

On się bardziej brandzluje tabelkami i kreskami niż jakością którą widzi na ekranie. Dziwne ludzie. 

  • Plusik 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, easye napisał:

To już chyba lepiej kupić sobie te 48 i go wymienić 2 razy w razie czego w tej cenie. 

 

LG C1 48" kosztuje 4800, więc raczej nie wystarczy na wymianę ;)

 

7 godzin temu, Oldboy napisał:

Jak Dolby Vision prezentuje się na CX to bania mała z dźwiękiem jest podobnie nawet bez soundbara.

 

 

W sensie, że z dźwiękiem z głośników TV? Przecież to pierdzi jak każdy inny TV, nie ma czegoś takiego jak TV z dobrym dźwiękiem. Może być jedynie lepszy niż w innych TV, ale nigdy to nie będzie nawet stało koło dobrego jakościowo dźwięku.

 

3 godziny temu, Michał102 napisał:

Pecetowcy raczej małą uwagę poświęcają monitorowi. Kumpel nie tak dawno modernizował kompa. Wsadził w bebechy prawie 7 tysi, a monitor zostawił stary i on nie widzi potrzeby zmiany. Obraz na tym jest gorszy jak na moim pierwszym LCD 720p, którego to kupiłem na premierę PS3. 

On się bardziej brandzluje tabelkami i kreskami niż jakością którą widzi na ekranie. Dziwne ludzie. 

 

Powoli się to zmienia, sam jak składałem kompa bałem się o monitor i jakość obrazu i jak szukałem w necie to sporo ludzi polecało właśnie C1 48" i tak też wybrałem.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, easye napisał:

No dlatego mowie, nie wiem kto na rynku PC kupuje takie Monitory, skoro w każdej statystyce steam wychodzi ze 90% graczy gra w Full HD na 10 letnich kartach.

 

Nowych RTXow 1%...

 

Ceny z lekka odklejone, bo co z tego że większe odświeżanie, technologi względem TV o wiele mniej, 99% monitorów nawet bez stref wygaszania, z HDRem na papierze że znacznie mniejszą rozdzielczością.

 

 

Tak z 5% jest użytkowników rtx 3070 i wyżej. To jest ponad 6mln ludu, wg mnie całkiem duża grupa klientów ;p.

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, easye napisał:

Według statystyk steam to zawsze jest jakiś ułamek %.

https://store.steampowered.com/hwsurvey?l=polish

 

Może pozostali to zastosowania profesjonalne i kryptowaluty. :dunno:

 

W różnych źródłach widzę różne statsy. PC gamer podaje, że seria 3000 to większy procent graczy na Steam, niż poprzednia generacja kart 2000.

 

https://www.pcgamesn.com/steam/hardware-survey-october-2021#:~:text=In October 2019%2C RTX 2000,generation within the same timeframe.

 

Odnośnik do komentarza

Siema. Krótko: jaki tv LCD w tej chwili najlepiej kupić (4k, HDMI 2.1, vrr) 65 cali do 6000?
OLED mam(b7) niestety klątwa dzień dobry TVN na mnie spadła, więc jako główny tv chce LCD ( team OLED -przepraszam). Te TLC miniled coś warte? Coś w zeszłym roku chwalili ale kąty widzenia strasznie słabe chyba byly.
Oczywiście dołączam dowód wypalenia żeby nie dostać kosy od Pipilono.151a98fcc92218e1dd05ce7521a7f2a0.jpg

Wysłane z mojego HD1900 przy użyciu Tapatalka



  • Haha 1
  • WTF 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, sznyta. napisał:

Siema. Krótko: jaki tv LCD w tej chwili najlepiej kupić (4k, HDMI 2.1, vrr) 65 cali do 6000?
OLED mam(b7) niestety klątwa dzień dobry TVN na mnie spadła, więc jako główny tv chce LCD ( team OLED -przepraszam). Te TLC miniled coś warte? Coś w zeszłym roku chwalili ale kąty widzenia strasznie słabe chyba byly.
Oczywiście dołączam dowód wypalenia żeby nie dostać kosy od Pipilono.151a98fcc92218e1dd05ce7521a7f2a0.jpg

Wysłane z mojego HD1900 przy użyciu Tapatalka


 

Pięknie go załatwiłeś, ile godzin na DDTVN?

Odnośnik do komentarza

Fake! 

  

W dniu 30.03.2022 o 08:49, PiPoLiNiO napisał:

Myślisz, że TV odróżnia prostokąt tv informacyjnej od prostokątu z wynikiem meczu w FIFA i jak rozpozna śniadaniówkę to załącza tryb wypalania? Szybciej wypali w grze bo jest 100% jasności.

 

55 minut temu, sznyta. napisał:

Siema. Krótko: jaki tv LCD w tej chwili najlepiej kupić (4k, HDMI 2.1, vrr) 65 cali do 6000?

No w tym roku chyba znowu nic sie nie zmienilo, albo Sony albo Samsung.

Samsung ma 1 model kose na ten rok (Samsung QN91), ale mi np. zawsze kolory w Sony prosto z pudelka pasowały znacznie bardziej.

Na Samsungach VRR działal podobno bez zarzutu, nawet w trybie gry, Sony jak zwykle daje dupy w tym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Pięknie go załatwiłeś, ile godzin na DDTVN?
Żona oglądała rankami. No na pewno nie więcej niż 2 h i to nie codziennie. Oczywiście pierwsze wypalenia zaczęły wychodzić miesiąc po gwarancji. Trochę się zawiodłem bo jednak 6 koła się dało.
Jak się gra to nie przeszkadza ale "Mad Maxa Fury Road" jak oglądałem to kłucie w sercu było(pomarańczowa pustynia przez większość czasu).

Wysłane z mojego HD1900 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

No niestety trzeba to zaakceptować, że te telewizory nie nadają się do oglądania tego typu kanałów. 

 

I warto nawet na naszym forumku o tym od czasu do czasu wspomnieć, bo ktoś nieświadomy kupi, wypali go tymi kanałami, a potem żal jaki to oled wujowy. 

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Michał102 napisał:

No niestety trzeba to zaakceptować, że te telewizory nie nadają się do oglądania tego typu kanałów. 

 

I warto nawet na naszym forumku o tym od czasu do czasu wspomnieć, bo ktoś nieświadomy kupi, wypali go tymi kanałami, a potem żal jaki to oled wujowy. 

No szkolny błąd, chłop kupił telewizor i żona ogląda na nim telewizję 2h dziennie. Warto o tym pamiętać, jak ktos chce włączyć programy z kablówki to niech używa  "wyłącz obraz" z menu! dzwiek nadal leci...

 

:stupid:

 

 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, easye napisał:

No szkolny błąd, chłop kupił telewizor i żona ogląda na nim telewizję 2h dziennie. Warto o tym pamiętać, jak ktos chce włączyć programy z kablówki to niech używa  "wyłącz obraz" z menu! dzwiek nadal leci...

 

:stupid:

 

 

Powinien wtedy kupić LCD. 

Ja nie oglądam telewizji i świadomie kupiłem oleda, bo moim użytkowaniem wypalić go będzie trudno. 

Odnośnik do komentarza
Siema. Krótko: jaki tv LCD w tej chwili najlepiej kupić (4k, HDMI 2.1, vrr) 65 cali do 6000?
OLED mam(b7) niestety klątwa dzień dobry TVN na mnie spadła, więc jako główny tv chce LCD ( team OLED -przepraszam). Te TLC miniled coś warte? Coś w zeszłym roku chwalili ale kąty widzenia strasznie słabe chyba byly.
Oczywiście dołączam dowód wypalenia żeby nie dostać kosy od Pipilono.151a98fcc92218e1dd05ce7521a7f2a0.jpg

Wysłane z mojego HD1900 przy użyciu Tapatalka




Kosa i tak się należy za oglądanie tv śniadaniowej

A tak serio to współczuję. Ale to nadal B7. Model sprzed 5 lat.

Czasy gdy system anty wypaleniowy powodował statyczne elementy za mgłą. Od wtedy zabezpieczenia poszły mega do przodu, co pokazuje chociażby eliminacja mgły od modeli z 2021 roku.

No i nadal nic to nie zmienia w sumie w kwestii oled. Każdy wie, że można wypalić i każdy wie że są lata świetlne przed lcd w jakości obrazu.

Lubię analogię do aut. Kupujesz pasata i jeździsz. Kupujesz Ferrari i zapierdalasz. Więc szybciej rozbijesz się tym bardziej za(pipi)istym. Tu tak samo
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...