Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko stwierdziłem fakty, ze piszesz bzdury, podobnie jak Rash - bo wielkość telewizora nie ma żadnego znaczenia w organicznej matrycy. Banding poza tym nie oznacza ze telewizor sie zepsuł, bo nawet nie obejmuje tego gwarancja. Wada technologi i tyle. 

To tak samo jakbyś pisał, że LCD z cloudingiem, czy rozświetlaniem stref jest "wadliwy". To też jest wada technologii. I sorry, że się odzywam  za każdym razem jak widzę gościa, który albo z braku wiedzy, albo "może przez to, że ktoś mu płaci!" :teehee: wprowadza innych w błąd. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, easye napisał:

Ja tylko stwierdziłem fakty, ze piszesz bzdury, podobnie jak Rash - bo wielkość telewizora nie ma żadnego znaczenia w organicznej matrycy. Banding poza tym nie oznacza ze telewizor sie zepsuł, bo nawet nie obejmuje tego gwarancja. Wada technologi i tyle. 

To tak samo jakbyś pisał, że LCD z cloudingiem, czy rozświetlaniem stref jest "wadliwy". To też jest wada technologii. I sorry, że się odzywam  za każdym razem jak widzę gościa, który albo z braku wiedzy, albo "może przez to, że ktoś mu płaci!" :teehee: wprowadza innych w błąd. 

 

 

 

Easy nie chce mi sie zwyczajnie odsylac do linkow ze stron typu avs gdzie grono nazwijmy to powaznych ludzi takich jak np d-nice,kalibrator ktory skalibrowal dziesiatki tysiecy sztuk tv na kazdym kroku potwierdza ze jezeli chodzi o problemy z vertical bandingiem nasilają sie w rozmiarach 77 +. Prosze tylko zanim nastepnym razem zarzucisz komus prdolenie glupot to zwyczajnie sie zastanow. 

  • Haha 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.03.2023 o 22:10, easye napisał:

Hej, pamiętam że ktoś używał w temacie 42 calowego Oleda z PC.

Można się zastanawiam nad tym, ale ze gram też sporo w FPSy boję się że nie bedzie to najwygodniejsze rozwiazanie.

 

widziałem, ze w menu Oleda można ustawić rozdzielczość obrazu na 21:9 i symulować (z pasami u dołu i gory) monitor 34 calowy. Ktoś to testował? Jak to działa?

 

 

Tak, bierzesz sobie 16:9, 21:9, 32:9 wg własnego widzimisie, TV ma to wbudowane, tylko gierkę zresetuj i już, magia! Jak grasz w FPSy to co nie będzie najwygodniejszym rozwiązaniem? To, że się obsrasz, że jesteś cienki w FPSy, czy obsrasz się tylko dlatego, że 120Hz na OLED 42'' to za mało klatek na competitive gaming? Ja pierdolę. Weź już to po prostu kup.

Odnośnik do komentarza

Mam porównanie. Tzn na codziennie używam tych 3 monitorów. Lg 42 C2, Samsung G9 49 cali ultra szeroki i 24 cali 280Hz typowo pod FPSy. Powiem Ci że jak nie jesteś na zawodach to bez znaczenia. Na każdym tak samo dobrze przegrywam :D. Z tych 3 brałbym OLEDa. Ewentualnie dokładał do monitora ciut mniejszego. Do Lg to biurko minimum 80Cm głębokości, a osobiście lubię go używać na metrowym stole. Ewentualnie uchwyt który wystaje poza obrys biurka, tzn można go wychylić. Lg nie jest ultra ciężki także nie musi to być jakiś drogi Ergotron jak przy G9.

Odnośnik do komentarza

@MarekCol - no z tą opcja super, pisałem że 43 cale 50cm od nosa (mam biurko głębokość 63 czy 67 cm) grając na myszce będzie średnim rozwiązaniem, bo pewnie wzrok całego ekranu nie ogarnie.

Single to co innego, gdzie mogę się odsunac od biurka z padem.

 

Moge jeszcze zawiesic, ale miejscówkę mam taka, że nawet trudno byłoby się z biurkiem odsunac.

Odnośnik do komentarza

Sam jestem na etapie researchu i polowania, więc zdążyłem się dowiedzieć, że B mają mniejszą jasność, "tylko" 2 złącza hdmi 2.1 i słabszy procek, zatem teoretycznie gorsze działanie OS i rzekomo słabszy potencjał upscalingu treści. Poza tym C mają obsługiwać jakieś tam nadawanie TV przyszłości, ale w to nie wnikałem. Może coś jeszcze, ale generalnie raczej nie ma przepaści między nimi.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla entuzjastów technologi Oled pare filmów przedstawiających tegoroczny Lg G3.Pod koniec tygodnia spodziewać sie mozna konkretnych liczb ale w paru wstępnych recenzjach potwierdza sie 1400+ nitow w filmmaker mode w okienkach 1-10%.Color volume tez w góre. Niestety potwierdza sie na obecną chwile brak tpc/gsr w service menu.Na poniższych filmach rzeczywiscie  LG G2 przy G3 wygląda momentami jakby leciał w eco mode.Wow.          

 

 

 

Edytowane przez Rash
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Chmielinski napisał:

Wiadomo coś o cenach G3 w Polsce? Póki co widziałem tylko w eurasach i sporo w górę względem G2 :nosacz2:

Ciągle nic. Niepokojącą wydaje sie na pewno różnica w cenie jesli chodzi o tą deklarowaną na usa a tą na europe.Podejrzewam ze np model 65 może startowac z pulapu 17000+...:wallbash:                     Ciekawe jak ceny bedą kształtowac sie na przestrzeni czasu,G2 np startująca z pulapu 16500  była do wyrwania w okolicach Świąt w granicach 10000.

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Michał102 napisał:

Ciekawe jakim sposobem ogarnęli prawidłowe działanie TPC, czy sprzętowo, czy może oprogramowaniem. 

Jeśli to drugie, to może naprawią też w C1/C2, bo te telewizory nadal dostają aktualizacje. 

Sprzętowo niestety. Niby ten nowy procesor ogarnia logarytm na zasadzie ruchu tj. Statyczny obraz np podczas filmu na pauzie powoduje stopniowe wygaszanie ekranu natomiast obraz w ruchu nawet podczas dlugich nazwijmy to ciemnych scen pozostaje na tym samym poziomie. Poniżej pierwsze w pełni legitne liczby  w HDR Filmmaker model co do skalibrowanej G3:                         1% 1447 nits
2% 1449 nits
5% 1438 nits
10% 1430 nits
18% 978 nits
25% 689 nits
50% 464 nits
75% 337 nits
100% 222 nits.                                  Nie no,jeszcze niedawno takie liczby byly czyms nie do pomyslenia.To szkielko naprawdę miażdży.Najwazniejsze do tego ze dzięki MLA matryca nie pobiera wiecej energi niz zeszloroczne modele i tym samym nie naraża panel na szybsze wypalenia.           Jak hajp to hajp: g3 vs zeszloroczny qd oled a95k.             

 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Donatello1991 napisał:

Sytuacja hdr ps5 oled b8

Kiepskie kolory w hdr.

Góra z/dół bez hdr.

20230325_143924.jpg

20230325_143911.jpg

Pierwsze co, tylko w re4 czy w kazdej grze? Jesli w resie to w jakim trybie grasz? Jesli perf+ unlocked to zmien na ustawienia rgb na limited/limited tv i konsole. Pozdro

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Rash napisał:

Dunno. Sproboj z tym rgb,ewentualnie wrzucalem Wam w temacie samego resa ustawienia oled pod resa4 od gamingtecha.Spróboj moze jego ustawien. 

Screenshot_20230324-164343.png

Wszystkiego już próbowałem co się dało. Nawet jeszcze raz posirawdzalem inne gry. 

Także tylko i wyłącznie wina gry. 

Wiec będę grał hdr off, bo wygląda tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Donatello1991 napisał:

Wszystkiego już próbowałem co się dało. Nawet jeszcze raz posirawdzalem inne gry. 

Także tylko i wyłącznie wina gry. 

Wiec będę grał hdr off, bo wygląda tak jak trzeba.

Jedyne co jeszcze przychodzi mi do glowy to Hgig/Dtm. Czego uzywasz podczas gry na ps5? 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Donatello1991 napisał:

Nie mam hgig to jest b8.

Tylko dtm

 

I tu moze jest pies pogrzebany bo czytalem ze akuratnie dtm w tej grze mocno przeswietla obraz. W takim razie sprobowalbym zejsc troche jasnoscia w samej grze bo naprawili suwak i zmniejszajac ogolna jasnosc obrazu nie zmniejszasz jasnosci highlitsow. Ale skoro probowales tez tego to pozostaje juz chyba tylko sdr. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...