Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, eloszki napisał:

65c22 i 65c21

 

c21LA ma czarny tył obudowy

c22LB - biały

 

można jeszcze spotkać rzadszy c24** ale to pewnie pozaeuropejska dystrybucja.

 

Dobry wybór, w podobnej kasie jeszcze sensownie wygląda S95b od Samsunga. Wyższy budżet to LG G2 defaultowo wieszany na ścianie (jaśniejszy ekran od C2). Polecano też Sony, ale już wieksza kasa.

 

Zobacz ostatnie kilka stron bo to pytanie się często pojawiało i padały propozycje.

 

Chyba że chcesz poczekać na modele 2023, które dają jeszcze więcej jasności w HDR, ale wiadomo, że cena nie zejdzie do sensownej do końca roku zapewne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na pewno różnica będzie jesli chodzi o 4k/120 vrr. Jezeli zas chodzi o sam obraz to duzych fajerwerkow bym sie nie spodziewal, przynajmniej wiele osob mi tak sugerowalo.Na pewno lepszy motion bo to lg od zeszlorocznych modeli dosc podgonilo wzgledem np sony.Jasniejszy w hdr jesli chodzi o male okienka tez będzie.Rozmiarowo zostalbys przy tym samym modelu? 

Edytowane przez Rash
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Rash napisał:

Na pewno różnica będzie jesli chodzi o 4k/120 vrr. Jezeli zas chodzi o sam obraz to duzych fajerwerkow bym sie nie spodziewal, przynajmniej wiele osob mi tak sugerowalo.Na pewno lepszy motion bo to lg od zeszlorocznych modeli dosc podgonilo wzgledem np sony.Jasniejszy w hdr jesli chodzi o male okienka tez będzie.Rozmiarowo zostalbys przy tym samym modelu? 

48

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Rash napisał:

Tutaj masz recenzje modelu 42.W modelu 48 mozesz liczyc na podobne peaki w hdr a wiec na poziomie 700 nitow. Moral z tego taki ze jesli chodzi o samą jasnosc to roznicy względem b8 bym sie zbytnio nie spodziewal.                       

 

To ja zostanę przy b8 mi działa mi dalej kapitalnie.

 

Co do re4r jeszcze.

Sprawdziłem grę na xsx i tam hdr luksja. 

Poczytałem też reddit i tam też piszą o wypranym hdr na ps5 I zalecają grać bez. Także nie jestem sam.

Odnośnik do komentarza

Mordeczki kochane, a jak się to wszystko ma do rozjazdu cenowego (mówimy o OLED65C21LA ) na sklepach?
Mamy tutaj ceny od 7,5 k po 9 k (np.Ceneo) - coś gdzieś czytałem ,że w tych tańszych sklepach tviki mogą być z dystrybucji nie na EU (?) i potem możesz się bujać jak Ci TV padnie?

Widzę że jesteście oblatani w temacie , coś wam się obiło o uszy ? 


 

image.png

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, BieŃ napisał:

Mordeczki kochane, a jak się to wszystko ma do rozjazdu cenowego (mówimy o OLED65C21LA ) na sklepach?
Mamy tutaj ceny od 7,5 k po 9 k (np.Ceneo) - coś gdzieś czytałem ,że w tych tańszych sklepach tviki mogą być z dystrybucji nie na EU (?) i potem możesz się bujać jak Ci TV padnie?

Widzę że jesteście oblatani w temacie , coś wam się obiło o uszy ? 


 

image.png

Ogólnie nie ma co się napalać i lepiej wypatrywać promek/obniżek w bardziej znanych sklepach. Ja kupiłem w neonet i była to najtańsza oferta na ceneo. Na drugi dzień wszystkie większe sieciówki typu ME i MM miały te same lub nawet i kilka zł niższe ceny. 

Z doswiadczenia powiem, że najlepiej brać w MM, tam masz zawsze gwarancję bezproblemowego zwrotu do 30 dni, a w przypadku telewizora jest to bardzo istotne. Ja tam już kilka bublowatych LCD oddałem i nigdy nie było problemu. Nawet nie pytali czemu oddaje... telewizor wzięli, kasę odddali i tyle w temacie. 

  • Dzięki 1
  • This 2
Odnośnik do komentarza

W skrócie: 300+ game mode sdr real brightness, nowy algorytm tpc i gsr czyli nie trzeba będzie juz mieszac w service menu. Hgig 18 klikow w ps5 tj 1500 hight brightness,duzo stabilniejszy APL a tym samym szczytowki utrzymują sie na wysokim poziomie a nie jak w dotychczasowych modelach gdzie po paru sekundach jasnosci z wartosci 800-1000 nitow lecialy na 400-500.Qd-oled jest naprawdę ciekawą technologią ale LG kupilo mnie w 100% tegorocznymi zmianami. Takiego przeskoku jesli chodzi o WOLED nie mielismy conajmniej od 2019 roku czyli od hdmi 2.1.Jedyna szkoda ze na MLA w modelach typu C poczekamy prawdopodobnie do 2025.W przyszlym roku Lg zdecyduje sie na heat sink w modelach C series a dopiero pozniej mozemy spodziewac sie w tych modelach MLA.Aha,nowa powłoka antyrefleksyjna zdecydowanie na plus.Jeszcze większe kąty i nie rozjaśnia czerni w jasnym pomieszczeniu jak w przypadku powłok qd-oled.Wisienką na torcie jest fakt ze G3 w hgig bije na leb mega jasną tegoroczną mini ledke od samsunga jesli chodzi o jasnosc. :cool2:

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
47 minut temu, _Red_ napisał:

To jak to spełnia tegoroczne wymogi energetyczne w ogóle przy takiej spawarce.

Proste.Standardowo czyli fabrycznie  uruchamia sie wlączonymi ustawieniami eco energy saving:P.                          Kolejne porównanie, tym razem z zeszlorocznym A95K.                

 

Edytowane przez Rash
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Udało mi się w końcu sprzedać moją B7-kę i przesiąść na C21. Najbardziej z nowości to inwestowały mnie opcje związane z grami, 120 klateczek oczywiście daje radę, a i ogólnie fajne to całe menu gamingowe.

Poznaje teraz nowy webOS, przeglądam wszelakie opcje i ogólnie "bawię" nowym tv.

W oledzie B7, podobała mi się galeria, teraz w C21 jest dużo bardziej rozbudowana ale dziwię się że po tylu latach dalej nie można używać swoich zdjęć jako wygaszacz przy braku sygnalu zanim odpala się fajerwerki, no chyba że nie potrafię tego ustawić.

Instaluje też brakujace apki svod i mam problem z skyshowtime, apka jest ale przycisk zainstaluje, jest cały biały bez właśnie napisu "zainstaluj" i ni chu, chu nic nie idzie zrobić.

 

E: jeszcze męczę się jak zrobić żeby był widoczny widżet pogody i zegar a tu wyczytałem że kochane lg usunęło to w jednej z aktualizacji i teraz jest jedeo wielkie ch.

 

Edytowane przez vip77
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pojawiła się promka na C21 48"

https://www.neonet.pl/telewizory/lg-48c21la-4k-oled-100hz-dolby-vision.html

 

opis mówi o 100hz, a ten model ma mieć przecież 120hz (czy to, jak widzę w niektórych miejscach w necie, "to samo"?). Zero wzmianki o HDMI 2.1. Niechlujność opisu, jakieś kombinacje? Model się zgadza więc powinienem mieć wyjebane.

W sumie i tak z neonetem niekoniecznie mam ochotę robić biznes, ale jak już zapytałem, to niech zostanie.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...