Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

nie no, to już jest chyba tylko po to, żeby "mieć większego". Przecież z tej odległości nie jesteś w stanie ogarnąć wzrokiem całego ekranu. ja mam jakieś 2m do 55'' i dla mnie to jest optymalna opcja, bo nie musze specjalnie wytężać wzroku, żeby rozejrzeć się za detalami, otoczeniem w grach itd. W przypadku jasnych oledów to już w ogóle głupota, ja się przywyczaiłem ale ziomki jak u mnie oglądają film, to ciągle marudzą, że im pizga po oczach. Przy 77 to chyba w oksach przeciwsłonecznych XD
 

 

Edytowane przez number_nine
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, number_nine napisał:

nie no, to już jest chyba tylko po to, żeby "mieć większego". Przecież z tej odległości nie jesteś w stanie ogarnąć wzrokiem całego ekranu. ja mam jakieś 2m do 55'' i dla mnie to jest optymalna opcja, bo nie musze specjalnie wytężać wzroku, żeby rozejrzeć się za detalami, otoczeniem w grach itd. W przypadku jasnych oledów to już w ogóle głupota, ja się przywyczaiłem ale ziomki jak u mnie oglądają film, to ciągle marudzą, że im pizga po oczach. Przy 77 to chyba w oksach przeciwsłonecznych XD
 

 

Uwielbiam jak ktoś się wymądrza a nie ma pojęcia. Wg Ciebie 2.8m od 77 to za duży ekran. Ok dla mnie EOT. 

Odnośnik do komentarza

jak Ci tak pasuje to spoko. mi nie pasuje, ale to nie znaczy, że ma Cie przez to dupa boleć. Ja lubie mieć wzrok skupiony tak, żebym nie musiał zezować na boki żeby dostrzec wszystko, poza tym wspomniana jasność. w ciemnym pokoju na oledzie często są momenty, że mocno bije po gałach, przy rozmiarze i odległości o jakiej piszesz, to sobie tego nie wyobrażam. No chyba, że ktoś kupuje oleda i ustawia kontrast na 50 XD

Odnośnik do komentarza

ano tak, zapomniałem, że TRZEBA siedzieć w takiej odległości jak się wyczytało w internecie XD żeby każdy pikselek dojrzeć błądząc wzrokiem po ekranie. Jak kiedyś wjedzie standard 8k to rozumiem, że takie 80'' to będzie jako monitor a nie tv. Bo przecież 2 metry od 77 to sie siedziało w czasach 4k

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, number_nine napisał:

ano tak, zapomniałem, że TRZEBA siedzieć w takiej odległości jak się wyczytało w internecie XD żeby każdy pikselek dojrzeć błądząc wzrokiem po ekranie. Jak kiedyś wjedzie standard 8k to rozumiem, że takie 80'' to będzie jako monitor a nie tv. Bo przecież 2 metry od 77 to sie siedziało w czasach 4k

Dalej twierdze ze nie wiesz o czym piszesz. I nie jest to pierwszy raz. I smieszoiwanie nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, number_nine napisał:

to wyjaśnij prosze takiemu noobowi jak ja co tracę siedząc 2m od 55 a nie 77 cali 

Serio? 5 sek w google:

https://www.rtings.com/tv/reviews/by-size/size-to-distance-relationship

https://www.panasonic.com/uk/consumer/televisions-learn/televisions/tv-size-to-distance-calculator-how-to-find-the-perfect-size-tv.html

 

Może Ci jeszcze przetłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, number_nine napisał:

No chyba własnie Tobie trzeba przetłumaczyć, bo według podanej tabelki-wyroczni z internetu Ty siedzisz za blisko przy swoich 77 o co najmniej pół metra, a ja mam idealnie tą samą odległość od 55'' XD szkoda już strzepić ryja, tak jak myślałem chodzi tylko o posiadanie większego 

Ty serio jesteś pierdolnięty.  Zaznaczę Ci bo to Cię przerosło - siedzę dokładnie wg tabeli

 

image.png.4edc5f08023c2ef894438b5d71f25490.png

Ty siedzisz tak:

image.png.0e089b25d6680f427fa7f38fee832eb1.png

Celowo narysowałem mniejsze kółko żeby odzwierciedlić Twój mały mózg

  • Plusik 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza

Zamiast tych tabelek które mają przesadzone minimalne odległości (metr od 55 cali to już faktycznie dyskomfort i wodzenie po ekranie) można użyć wzoru: przekątna x 1.35 = optymalna odległość; przekątna x 1 = minimalna; przekątna x 1.75 = maksymalna. I to przy 4k a że nie zawsze jest 4k w konsolach to wszystko w pobliżu 1.5 x przekątna będzie ok.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, mario10 napisał:

Jak ze wszystkim, każdemu żeby było wygodnie i dopasuje do siebie :)

nie kurwa, masz siedzieć tak jak mozi pokazał w tabelce, bo inaczej nie będziesz w stanie docenić ultra hd. czujesz dyskomfort, ślepniesz od 77 panelu w odległości 2,5m? nieważne, tak podali w tabelce i tak trzeba! XD

  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...