Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wrzucił ceny LG na 2023: https://hdtv.com.pl/threads/nowe-ceny-na-oled-lg-2023-na-polske.153995/

 

Wydaje się drogo, ale patrząc na serię G, bo ta mnie najbardziej interesuje, to jakoś masakrycznie drożej od cen z premiery poprzedniej generacji nie jest. Ja ewentualny zakup planuję na późne wakacje, może do tej pory uda się znaleźć 77G3 z jedynką z przodu.

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza
W dniu 13.04.2023 o 00:20, Chmielinski napisał:

Tanio to już było. 

 

W dniu 6.04.2023 o 15:35, MEVEK napisał:

Ja mam problem z glosem w filmach w formacie x265 od jakiegos czasu. Ostatnio wlaczyle sobie Wicka przed seansem w kinie a tu gruby komunikat ze nie wspiera audio :ohmy: 

Model to 55'C2. Wiekszosc dziala jak ta lala a na wicku zgon. 

A wcześniej działało? Może dźwięk jest zakodowany w DTS?

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.04.2023 o 00:20, Chmielinski napisał:

Od 2017ego siedzę na samsungu KS8000. Patrząc na ceny nowych 77 cali decyzja jest jedna - po wejściu nowych modeli, za rok czeka mnie przesiadka na C2, na którym będę się bujał kolejne 7 lat. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Może tak być.
Lepiej nie krakac.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


 

 

Tak będzie na pewno. 

Ja odkąd przeczytałem kilka postów w tym temacie, to żyję w ciągłym strachu. 

Włączając telewizor staram się cieszyć każdą sekundą w której jeszcze działa prawidłowo, ale gdzieś tam tyka zegar i w każdej chwili może nastąpić tragedia. 

 

Także dobrze się zastanówcie, bo przejebany jest żywot oledziarza :/

Odnośnik do komentarza
21 minutes ago, Michał102 said:

 

Tak będzie na pewno. 

Ja odkąd przeczytałem kilka postów w tym temacie, to żyję w ciągłym strachu. 

Włączając telewizor staram się cieszyć każdą sekundą w której jeszcze działa prawidłowo, ale gdzieś tam tyka zegar i w każdej chwili może nastąpić tragedia. 

 

Także dobrze się zastanówcie, bo przejebany jest żywot oledziarza :/

 

Ja juz prewencyjnie zmniejszam kontrast o 1% co tydzień, tak żeby lepiej spać :nosacz2:

  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 31.03.2023 o 12:30, selene napisał:

Jakieś opinie o PHILIPS 55'' 4K UHD OLED (55OLED856/12)? Spoko czy lepiej coś innego w tym pułapie cenowym?
Nie ukrywam, że wybieram z philipsów ze względu na Ambilight :wub:

Trochę późno odpowiadam, ale może komuś się jeszcze przyda moja opinia :) Dla mnie ambi był głównym powodem przez który wybrałem Philipsa. Jest to dla mnie game changer jeśli chodzi o doznania i po wielu miesiącach pomimo, że już się ten bajer trochę "opatrzył", to dalej często robi efekt "wow" przy wybranych scenach, szczególnie w grach. Z prostych przykładów - przechadzasz się ciemną uliczką w CP2077, podchodzisz do rozświetlonego automatu z napojami i wtedy ambi rozświetla pomieszczenie - mega to "poszerza" scenę i podbija immersję. Albo szybka jazda autem przez ciemny tunel, ambi fajnie reaguje na światła aut z naprzeciwka, latarnie itp. Grając w Star Wars Squadrons japa mi się ucieszyła szeroko, kiedy po zestrzeleniu statku wleciałem prosto w wybuch, w tym momencie całe pomieszczenie rozświetliło się mocnymi kolorami, no mega wrażenie to robi. W filmach i serialach to różnie się sprawdza, zależy jak szybka jest akcja itp. Ale też wielokrotnie potrafi zryć beret. Np scena w którymś odcinku ostatniej gry o tron (straszna chujowizna swoją drogą XD) gdzie typ wszedł z pochodnią do kompletnie ciemnej jaskini i w pewnym momencie smok zionął ogniem od jednej strony sceny do drugiej, światełka na to idealnie zareagowały i z kompletnie ciemnej sceny i pomieszczenia zrobiło sie wszędzie pomarańczowo od ognia :) Nie raz w podobnych momentach z wrażenia zdarzało mi się przewijać scenę. Jasne, po jakimś czasie już się aż tak na to nie zwraca uwagi, ale ja na ten moment nie wyobrażam już sobie tv bez tego bajeru. Zaznaczam jednak, że ja zawsze miałem fioła na punkcie kolorowych światełek, więc to też może wpływać na moje odczucia ;) 

O samym tv możesz poczytać wcześniej w tym temacie, w necie też jest od groma filmów czy artykułów na jego temat. Nie mam porównania z innymi oledami, ale przesiadając się ze zwykłego, taniego 4k LED poczułem różnicę jak między ps3 a ps5. Oczywiście dużo zależy od źródła obrazu, nie każdy streaming potrafi zapodać aż tak dobrą jakość, ale oglądając serial Władca Pierścieni byłem w szoku, że to tak dobrze może wyglądać. TLoU też wyglądał nieziemsko. Scene z zapalaniem świateł w centrum handlowym przewijałem 3 razy :D TV generuje też zaskakująco dobry dźwięk, dzięki wbudowanemu małemu subowi. Nawet nie chce mi się do niego podłączać zewnętrznych głośników, no ale ja głównie gram/oglądam na słuchawkach.

Edytowane przez number_nine
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, number_nine said:

Trochę późno odpowiadam, ale może komuś się jeszcze przyda moja opinia :) Dla mnie ambi był głównym powodem przez który wybrałem Philipsa. Jest to dla mnie game changer jeśli chodzi o doznania i po wielu miesiącach pomimo, że już się ten bajer trochę "opatrzył", to dalej często robi efekt "wow" przy wybranych scenach, szczególnie w grach. Z prostych przykładów - przechadzasz się ciemną uliczką w CP2077, podchodzisz do rozświetlonego automatu z napojami i wtedy ambi rozświetla pomieszczenie - mega to "poszerza" scenę i podbija immersję. Albo szybka jazda autem przez ciemny tunel, ambi fajnie reaguje na światła aut z naprzeciwka, latarnie itp. Grając w Star Wars Squadrons japa mi się ucieszyła szeroko, kiedy po zestrzeleniu statku wleciałem prosto w wybuch, w tym momencie całe pomieszczenie rozświetliło się mocnymi kolorami, no mega wrażenie to robi. W filmach i serialach to różnie się sprawdza, zależy jak szybka jest akcja itp. Ale też wielokrotnie potrafi zryć beret. Np scena w którymś odcinku ostatniej gry o tron (straszna chujowizna swoją drogą XD) gdzie typ wszedł z pochodnią do kompletnie ciemnej jaskini i w pewnym momencie smok zionął ogniem od jednej strony sceny do drugiej, światełka na to idealnie zareagowały i z kompletnie ciemnej sceny i pomieszczenia zrobiło sie wszędzie pomarańczowo od ognia :) Nie raz w podobnych momentach z wrażenia zdarzało mi się przewijać scenę. Jasne, po jakimś czasie już się aż tak na to nie zwraca uwagi, ale ja na ten moment nie wyobrażam już sobie tv bez tego bajeru. Zaznaczam jednak, że ja zawsze miałem fioła na punkcie kolorowych światełek, więc to też może wpływać na moje odczucia ;) 

O samym tv możesz poczytać wcześniej w tym temacie, w necie też jest od groma filmów czy artykułów na jego temat. Nie mam porównania z innymi oledami, ale przesiadając się ze zwykłego, taniego 4k LED poczułem różnicę jak między ps3 a ps5. Oczywiście dużo zależy od źródła obrazu, nie każdy streaming potrafi zapodać aż tak dobrą jakość, ale oglądając serial Władca Pierścieni byłem w szoku, że to tak dobrze może wyglądać. TLoU też wyglądał nieziemsko. Scene z zapalaniem świateł w centrum handlowym przewijałem 3 razy :D TV generuje też zaskakująco dobry dźwięk, dzięki wbudowanemu małemu subowi. Nawet nie chce mi się do niego podłączać zewnętrznych głośników, no ale ja głównie gram/oglądam na słuchawkach.

 

Jedyna wada tego TV jaką zauważyłem po pół roku, to przy oglądaniu meczy na streamingu przy chwilowym spadku jakości (np na Viaplay, C+ czy szczególnie to było irytujące oglądając NBA w dedykowanej apce) przełącza mi czasami automatycznie tryb obrazu z wybranego na poprzednio używany (zazwyczaj ze Sport na Film), co jest dość mocno irytujące.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Bartg napisał:

Jedyna wada tego TV jaką zauważyłem po pół roku, to przy oglądaniu meczy na streamingu przy chwilowym spadku jakości (np na Viaplay, C+ czy szczególnie to było irytujące oglądając NBA w dedykowanej apce) przełącza mi czasami automatycznie tryb obrazu z wybranego na poprzednio używany (zazwyczaj ze Sport na Film), co jest dość mocno irytujące.

A nie da się w apce ustawić na sztywno danej jakości? Bo pewnie jedna opcja ma np hdr, druga nie i wtedy będzie przełączać zgodnie z tym co źródło zapoda. Ja to widzę tylko w momencie przeskakiwania między aplikacjami albo jak na podglądzie odpalają się trailery np na netlfixie, ale w tym przypadku to się akurat dobrze sprawdza

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, number_nine said:

A nie da się w apce ustawić na sztywno danej jakości? Bo pewnie jedna opcja ma np hdr, druga nie i wtedy będzie przełączać zgodnie z tym co źródło zapoda. Ja to widzę tylko w momencie przeskakiwania między aplikacjami albo jak na podglądzie odpalają się trailery np na netlfixie, ale w tym przypadku to się akurat dobrze sprawdza

 

Da się na sztywno oczywiście, ale wiadomo że głównie Viaplay lubi zgubić jakość w dowolnym momencie, a w hdr na pewno nie nadają, nawet w 4k nie :leo: Wiec to nie kwestia hdru. Na szczęście dzieje się na tyle rzadko, że nie chciało mi się szukac na avforums w dedykowanym temu TV temacie bo ma 2137 stron. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Homelander napisał:

LG C2 OLED? Ktoś coś?

W sensie zastanawiasz sie nad zakupem? Jeśli tak to bierz póki jeszcze jest bo powoli koncówka sie zaczyna.Lada moment sklepy zapchają się tegorocznymi modelami które w przypadku modeli C niczym się nie będą różnic no moze poza tym ze algorytm tpc zostal wkoncu naprawiony.

Odnośnik do komentarza

Teraz pytanie jak to zrobić: mam dwa tv LCD: 65 cali i 50. 50 dałbym do pokoju chłopakom. Kupić 77 cali i dać do salonu, podłączyć do niego PS5 i grać na takim ogromnym panelu, a 65 do sypialni i tam bym zostawił Series S i Switcha, czy raczej kupić tego oleda mniejszego jak 50 cali i jego dać do sypialni, a w salonie zostawić lcd? Skłaniam się ku pierwszej opcji, ale nie wiem czy będzie się dobrze grało na tak dużym ekranie, w sensie czy nie będą kafle biły po oczach. Skłaniam się bardziej ku opcji właśnie z 77 cali

Odnośnik do komentarza

Finansowo nie jest źle, jednak u mnie inna jest wartość pieniądza. 65 cali LG C3 kosztuje 2500$, ale 77 już 3500. Czy warto tego tysiaka dokładać? Teraz mam 65 jak pisałem i jest to duży tv, no ale jak się przesiadać to na większy, nie? :) 83 to już 5300 i tu już imo nie warto dopłacać. Salon jest duży. No nic, czekam na skończenie domu, przeprowadzkę i potem jeszcze raz się zastanowię. Ale raczej jestem przekonany do pomysłu 77 cali. Jak znajdę wtedy C2 w dobrej cenie to wezmę C2, a jak nie to C3. Chyba, że jeszcze coś innego macie do rozważenia. Może być trochę droższe jak jest lepsze, ale bez przesady :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...