Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no dla mnie np 30fps bez uplynniacza na oledzie to totalna porażka od zawsze. Co do standardowych treści w fhd dużo zależy od wielkości matrycy i odległości z jakiej ją oglądamy jak i od samego panelu i jego ustawien. Takie np sony w swoich master series od lat słynie z mega dobrego upscalowania niższych rozdzielczości ale lg jak już wspominałem parę postów wcześniej, począwszy od zeszlorocznych modeli rownierz podciągnęło się na duży plus i dla mnie np pomimo przesiadki z 55 na 65 cali obraz teraz jest naprawdę ładniejszy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie zapytam was jako fachowców. Czy jeśli mam Samsunga 55cali z 2017r za 3k (z którego jestem zadowolony i wydaje mi się że całkiem daje radę) to czy naprawdę odczuję przesiadkę na powiedzmy TCL 65cali C735 qled 144hz? Czy właśnie to odświeżanie, vrry i inne bajery sprawia że w np w grach będzie jakaś różnica?

Pytam bo taki tv kosztuje prawie 4k, a czy najtańszy OLED będzie od tego wyraźnie lepszy? Pozdrawiam 

Edytowane przez drozdu7
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, drozdu7 napisał:

Panowie zapytam was jako fachowców. Czy jeśli mam Samsunga 55cali z 2017r za 3k (z którego jestem zadowolony i wydaje mi się że całkiem daje radę) to czy naprawdę odczuję przesiadkę na powiedzmy TCL 65cali C735 qled 144hz? Czy właśnie to odświeżanie, vrry i inne bajery sprawia że w np w grach będzie jakaś różnica?

Pytam bo taki tv kosztuje prawie 4k, a czy najtańszy OLED będzie od tego wyraźnie lepszy? Pozdrawiam 

Może test pomoże https://hdtvpolska.com/test-recenzja-telewizor-tcl-c735-qled-opinie-cena-144hz-do-grania/10/

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, mitra napisał:

Tak tak, ja różne testy czytałem i wyszło że w tym segmencie to całkiem dobry tv.

Mi raczej chodziło o to czy sama jakość obrazu będzie jakoś zauważalnie lepsza od kilkuletniego lcd z odświeżaniem 60hz. 

Z chęcią bym przesiadł się na taką 65ke ale w głowie też mam że może wstrzymać się jeszcze trochę czasu i jednak kupić jakiegoś OLEDa. Z drugiej strony taki najtańszy OLED na niecałe 6k to nie są jakieś biedackie wersje?

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, drozdu7 napisał:

 

Mi raczej chodziło o to czy sama jakość obrazu będzie jakoś zauważalnie lepsza od kilkuletniego lcd z odświeżaniem 60hz. 

 

Nie będzie. 

Chcesz wyraźnego przeskoku w jakości obrazu, to albo LCD z topowej półki (choć ja osobiście LCD żadnego nie polecam, ale to moje zdanie), albo średni OLED. 

Średni OLED, to np. LG serii B, który dosłownie pozamiata LCDkiem ktorego podlinkowałeś. Jeśli byłbyś w stanie dorzucić jeszcze nieco kasy, to bierzesz serię C i masz w gaciach mokrą plamę i spokój z TV na wiele lat. 

 

Edytowane przez Michał102
  • Dzięki 1
  • This 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
22 minuty temu, _Red_ napisał:

Dopiero co wydali firmware naprawiający fakap z ciemnością, a już kolejny update do LG OLED: 03.33.15

 

Ktoś brał? Techniczny koksu jeszcze nie recenzował na YT.

 

Na stronie LG klasycznie release notes mówią "fixes minor bugs".

Ja właśnie zasysam. Ponoć nic specialnego.Cała wiara czeka na uptade który naprawi tpc czyli auto dimming w ciemnych scenach tak jak naprawili to w tegorocznych modelach. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Schranz1985 napisał:

Powiem szczerze że te wszystkie patche i updejty to zmora dzisiejszych czasów.
Mam takie odczucie że więcej psują niż naprawiają.
Wszędzie tak jest
Patch do patcha, updejt 1.107
Jeeezys

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

No niestety. Lg też zalicza wpadki na szczęście nie tego kalibru jak np samsung gdzie notorycznie dosłownie rozpieprzali ludziom szkiełka jak w przypadku qledów gdzie modele które premierowo jak na swoje czasy mega dawały radę jeśli chodzi o local dimming, tak po aktualkach nie przypominały już tvika kupionego w dniu premiery. O ich zeszlorocznym s95b nie ma co nawet wspominać bo tam to już wogole był kabaret. 

Edytowane przez Rash
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, easye napisał:

Czy ktoś na forum posiada QLED QN91B?

 

Bo na papierze wygląda dużo dużo lepiej niż poprzednik QN90, który miał problemy zGhostingiem.


Wpisz w szukarkę w tym temacie, była cała litania na temat QN91B i właśnie ghostingu w nim, z nagranym gameplayem itp:

image.thumb.png.5e911f41580b80c34ea692504bb90979.png

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

Dostaniesz, ale to co się dzieje z cenami w "poważnych" sieciówkach to jest iksde. Przez tydzień cena X, z dnia na dzień cena X+1500 zł, za tydzień "promocja" 500 zł niżej, za dwa tygodnie 1000 zł w dół, raz na miesiąc akcja typu "kup z konsolą i TV wyjdzie cię tyle, ile miesiąc temu bez konsoli" itd.

No czekam do 10 czerwca aż skończy się ta zajebista promocja na zwrot za konsolę. 2000 zł zwrotu za konsolę, ok, ale podniesiemy ceny tv o 2000 zł :kaz:

Odnośnik do komentarza

Czyli pierwszy raz w zyciu mogę uznać, że zakup C2 55" bez żadnych pierdół i czekania na keszbeki w grudniu w okresie przedświątecznym za 5500 zł był dobrą decyzja. Plus wygrana drukarki w konkursie tego sklepu xD

 

PS

TV jeszcze działa, nawet wypaleń nie ma. Chyba że moje zawodowe :kekyayaya:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie, poszukiwany monitor do mocarnego sprzętu z RTX 4090 na pokładzie. Budżet do 3000 zł. Ważne żeby był zakrzywiony i miał min. Te 30 cali. 

 

Wstępny wybór padł na Gigabyte M32UC: https://www.x-kom.pl/p/1050274-monitor-led-32-i-wiekszy-gigabyte-m32uc-hdr-kvm-hdmi-21.html

 

Jednak jak zagłębiłem się w HDMI 2.1 w tym konkretnym monitorze, to podobno przy podłączeniu do konsoli jest problem z uzyskaniem pełnej przepustowości i dysponujemy jedynie próbkowaniem 4.2.2. Z drugiej jednak strony nie sądzę, żeby w przyszłości podłączana była konsola. 

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...