Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zakupiłem ER, więc wkraczam w ten nieprzystępny świat.

W sumie nie mam zamiaru pytać gdzie iść najpierw itp. bo chcę sam sobie odkrywać. Ale mam zagwozdke jeśli chodzi o klasę postaci.

Jeśli będę chciał grać z tarczą to Włóczęga i pakowanie w siłę i życie?

A która klasa jeśli chciałbym grać bez tarczy? Być dość szybkim, coś jak w Sekiro. Da się tak wogole? Samuraj to dobry wybór w takim wypadku?

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, drozdu7 napisał:

Wczoraj zakupiłem ER, więc wkraczam w ten nieprzystępny świat.

W sumie nie mam zamiaru pytać gdzie iść najpierw itp. bo chcę sam sobie odkrywać. Ale mam zagwozdke jeśli chodzi o klasę postaci.

Jeśli będę chciał grać z tarczą to Włóczęga i pakowanie w siłę i życie?

A która klasa jeśli chciałbym grać bez tarczy? Być dość szybkim, coś jak w Sekiro. Da się tak wogole? Samuraj to dobry wybór w takim wypadku?

Wszystko się da. Katany, krwawienie i  lekkie wdzianko. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dziś zacząłem od nowa przygodę na nowym sejwie. Po premierze nabiłem 250 h. Nie zaczynałem NG+,stworzyłem nowa postać i....jest wzorowo,błądzę i się gubię, ginę i odkrywam. Mało co pamiętam z ostatniego przejścia więc imersja jest zadowalająca. Myślę,że spokojnie na miesiąc wsiąkne w tytuł. Raczej nie mam zamiaru grać jak za pierwszym razem by odkryć wszystko. Chce soulslike :diablo:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Taak, gra jest świetna i za pierwszym podejściem pominiesz bardzo dużo. Bardzo dużo sekretów jest łatwo przegapić, nie zauważyć jakichś małych detali. Czekam niecierpliwie na DLC, może z jakąś nową instancją, sekretnym miastem lub całym rejonem do eksploracji. Mógłby być nawet trial na wzór Maelstrom Arena z ESO haha ^^

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gram już kilka dobrych godzin, ubiłem z 5-6 opcjonalnych bossów jak tego strażnika na koniu, smoka na jeziorze czy trolla kopacza.

Mapa bez znaczników i samodzielne odkrywanie jest cudowne, naprawdę tak to powinno wyglądać. Ale tą pustą mapą też można być przytłoczonym,gdzie iść i kiedy. 

No nic, przeglądając ten temat widziałem że pisaliście że warto zrobić południową część mapy więc wczoraj wyruszyłem na Płaczący Półwysep. Fuuck ta gra jest ogromna ludzie. 

Przy moim trybie grania to (jeśli po drodze nie rzucę gry w diabły bo się zatem) miesiące mi zajmie przejście..

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.01.2023 o 09:51, messer88 napisał:

dla mnie jest na niej pełno zapychaczy

No w sumie jak tylko wpadłem na ten Płaczący Półwysep to pierwsza jaskinia i znów ten strażnik kot czy pies to jest, tylko z pomagierami. Odpuściłem odrazu i ruszyłem dalej. Nie uważam tego jednak za wadę, bo to rzecz zupełnie opcjonalna. 

Anyway warto było pozwiedzać ten obszar bo pozbierałem kilka fajnych rzeczy. To jest właśnie zajebiste, niby nic wielkiego nie robisz, jeździsz sobie i przeszukujesz, ale zawsze na coś ciekawego można trafić. Przeprawa przez zamek Morne i boss bardzo miła.

 

Już przed spaniem ruszyłem wkoncu w stronę zamku, zobaczyć co mnie czeka z tym Margitem. Zajebałem go za czwartym razem :)

W sumie teraz chyba do tego zamku trzeba będzie iść.

 

 

Odnośnik do komentarza

Okazuje się że ziomek z pracy też gra, tylko na pc. W przypadku 90% gier rozmowa by wyglądała tak: w którym rozdziale jesteś? Aha, no fajna gierka w huj.

A tymczasem od rana co się mijamy to jest "a byłeś tam?", "a walczyłeś z tym?", "a tą windą jechałeś?" i ciągła wymiana zdań, o świecie, broniach itp. a najlepsze że to wszystko pomimo że gówno jeszcze widzieliśmy, bo ja jestem dopiero po zabiciu Godricka :)

 

No można dużo powiedzieć na soulsy/eldena ale kurwa no mało jest gier które tak działają na ludzi i dają taką radość z eksplorowania i grania po prostu 

Odnośnik do komentarza

Sorki za post pod postem, ale chciałem spróbować zawalczyć z bossem w kooperacji z kimś, zobaczyć jak to wpływa na trudność.

Ale kur.wa nie wiem jak to zrobić xd używam tego remedium żeby odsłonić znaki, ale nic mi się nie pokazuje. akurat jestem przed gargulcami, ale dotyczy to też innych miejsc. O co w tym chodzi?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

I ja zacząłem Panowie przygodę z tą grą. 
O Jezusie, jak jest pięknie <3 ten pierwszy widok po wyjściu z krypty. Narazie jestem zaczarowany. Biegam sobie samurajem, poluje na kozy, zbieram jarzębine a przy okazji zabiłem jakichś rycerzyków i dwóch pomniejszych bossów. Poszedłem w kierunku twierdzy ale po przewertowaniu tematu, widzę że musze zawrócić i troche okolice tego pierwszego kościoła pozwiedzać. Narazie jest miód, cud i orzeszki <3

Jakieś tipy na start? Ograłem wszystkie 3 cześci soulsów to nieco ogarniam ale tutaj wjechalo kraftowanie, otwarty świat, jakieś prochy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jako że również początkowo byłem zachwycony grą to podpowiem może czego nie robić, odpuść w dużym stężeniu krypty, jaskinie - są okropne, 10% ma jakieś niepowtarzalne elementy typu zagadka/ pułapki, reszta to niestety labirynciki wyrzucone z automatu, z bossem na końcu będącym kopią bossów z głównego wątku.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gra jest tak skonstruowana że wystarczy odwiedzać te krypty i jaskinie które się trafi po drodze, nie ma czegoś takiego że jesteś za słaby więc trzeba iść lizać ściany gór. Co innego te piwnice które często są w miejscach gdzie są ruiny, tam najczęściej jest tylko jeden pokój z wrogiem i pokój ze skarbem. I tam często są fajne rzeczy.

No chyba że lubisz czyścić, i może jak wielu osobom nie będą przeszkadzać schematy.

Odnośnik do komentarza

I dlatego to jest chujowe w tej grze, może być akurat przydatny Ci item ukryty w takiej lokacji copy paste. Jak Ci się znudzi to polecam sprawdzać se na wiki co jest za item w tych jaskiniach i katakumbach, czy szkoda czasu czy akurat przyda się pod Twoją postać. Dusz akurat w tych lokacjach generalnie nie leci z bossów sporo żeby czyścić to celem levelowania.  

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...