Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

There’s an enormous amount to do at any given time, whether it be grinding for runes and getting materials to craft items, or trying out fighting one of the bosses, being invited to a player’s world, or just exploring the vast landscapes in front of you. And the real beauty of it is that the game feels truly open in what you choose to do and when. It’s not just an open world in terms of where you can go, but also in terms of what you can do. The possibilities feel endless. 

 

https://www.rpgsite.net/preview/12375-six-hours-with-elden-ring-formidable-fantastic-and-frightening

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja sobie zażyczyłem na walętego odroczony prezent - dużą ilość czasu na granie (szczególnie w nocy) w wiadomy weekend w wiadomą pozycję xd Lepsze niż lodzik, bilet na koncert, skarpety, czekoladki? No kurwa. Dawno mnie już tak hype nie telepał. Nawet H2FW mnie nie grzeje jak powinien przy tych ocenach i wyglądzie. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Cedric napisał:

No ja się tylko boję o bugi - skoro nawet w nowym Horizonie na to narzekano w wersji recenzenckiej, to aż się boję co będzie przy okazji Eldenka, gdzie raczej budżet dużo mniejszy. 

No w żadnym DS na premierę nie było problemów więc miejmy nadzieję, że i z dużym światem sobie poradzili.

Odnośnik do komentarza

w fullu udźwig nie skaluje się już ze STR tylko z endurance(stamina), tak jak w DS1. bardzo ważna zmiana jeśli chodzi o staty.

 

najbardziej uniwersalną i optymalną klasą startową będzie vagabond - korzystne rozłożenie statów zarówno pod melee jak i ewentualną hybrydę. sprzęt też ma fajny - broadsword, halabarda i tarcza. do tego fajnie wygląda. samurai z kolei wygląda kozacko (samurai duh!) i zaczyna z kataną (uchigatana). eh co wybrać...    

Odnośnik do komentarza

Moja historia z szeroko pojętymi soulsami wygląda tak, że próbowałem 2 razy Bloodborne i ni ciula do mnie nie trafiło. Teraz widzę taki hype na Elden Ring, tylko czy po takich doświadczeniach z BB już jestem totalnie stracony, czy dać szansę ER? Może ktoś tak miał, że dopiero przy którejś części zaskoczył?

Odnośnik do komentarza

BB jest jednak trochę różne od Soulsów/Elden Ring. Pytanie co do Ciebie nie przemawiało w tamtej grze?

 

W moim przypadku zaczęło się od chyba 4-5 podejść do Dark Souls. Za każdym razem odbijałem się jak od ściany i wmawiałem sobie, że to nie dla mnie (z powodu trudności oczywiście), choć cholernie podobała mi się estetyka/setting gry. W pewnym momencie ot tak zaskoczyło i 60 godzin później miałem już za sobą podstawkę + DLC. 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, tjery napisał:

Moja historia z szeroko pojętymi soulsami wygląda tak, że próbowałem 2 razy Bloodborne i ni ciula do mnie nie trafiło. Teraz widzę taki hype na Elden Ring, tylko czy po takich doświadczeniach z BB już jestem totalnie stracony, czy dać szansę ER? Może ktoś tak miał, że dopiero przy którejś części zaskoczył?

 

Kupuj, najwyżej odsprzedasz na pchlim po dwóch dniach, więc ktoś i tak skorzysta, a ty pozbędziesz się wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, tjery napisał:

Moja historia z szeroko pojętymi soulsami wygląda tak, że próbowałem 2 razy Bloodborne i ni ciula do mnie nie trafiło. Teraz widzę taki hype na Elden Ring, tylko czy po takich doświadczeniach z BB już jestem totalnie stracony, czy dać szansę ER? Może ktoś tak miał, że dopiero przy którejś części zaskoczył?

BB, Souls i Sekiro to jednak trochę różne gry. Elden Ring będzie inny przez ten open world. Daj szansę. Spróbuj różne klasy. Może np. mag Ci podejdzie. Jak masz możliwość, to spróbuj też co-op, bo gra będzie tętnić życiem zaraz po premierze. 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, tjery napisał:

Dzięki, no nic, chyba wychodzi na to, że trzeba będzie spróbować :) boję się jedynie tego poziomu trudności, człowiek był młodszy to miał cierpliwość, a teraz to nawet rzadko z normala na hard robię, co kiedyś było pierwszą czynnością w każdej gierce.

Jeśli poziom trudności Cię odstrasza, to bardzo gorąco polecam co-op z kumplami i z voice chatem. Taki Nioh 1 i 2 zyskuje moim zdaniem jakieś 2 oczka do oceny grając z fajnymi ludźmi. Mam nadzieję, że tu też to fajnie rozwiążą. 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, tjery napisał:

Dzięki, no nic, chyba wychodzi na to, że trzeba będzie spróbować :) boję się jedynie tego poziomu trudności, człowiek był młodszy to miał cierpliwość, a teraz to nawet rzadko z normala na hard robię, co kiedyś było pierwszą czynnością w każdej gierce.

 

W prawie każdym tytule gram na poziomie normal, bo zwykle jego zmiana kończy się sztucznym podbijaniem zdrowia i siły przeciwników. Nie mam na to ochoty. W przypadku gier From trudność ta jest jednak inna, bardziej satysfakcjonująca i wcale nie tak frustrująca jak może się wydawać.

Jak w Soulsach czy BB wpadnę w jakiś ślepy zaułek i zabije mnie grupa mobów albo zrzuci mi na głowę głaz to sam się do siebie śmieje, że tak mnie urobili. Mam na przyszłość nauczkę. Tak samo niesamowitą frajdę sprawia przejście długiego, pełnego pułapek lochu, z którego wyniosło się kilka worków lootu. Albo ubicie za pierwszym czy drugim razem bossa, do którego niektórzy inni na forum robią 10te podejście. Nie inaczej jest ze znalezieniem sekretnej lokacji, która wymaga specjalnego przedmiotu lub użycia wcześniej nauczonego gestu w odpowiednim miejscu.

 

Także nie przejmuj się poziomem trudności. Zawsze można podbić poziom postaci, skorzystać z pomocy innych graczy/npców albo użyć czarów do przyzwania fantomowych pomagierów. W Elden Ring jest jeszcze to ułatwienie, że po porażce z bossem odradzamy się praktycznie obok jego areny.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...