Skocz do zawartości

Następna generacja


Następna generacja  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na początku nadchodzącej generacji mam zamiar zainwestować w:

  2. 2. Co do Cyberpunka 2077 to:

    • biorę na premierę
    • poczekam już na dedykowaną wersję pod next-geny (2021)
    • nie interesuje mnie ten tytuł

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 22.11.2020 o 21:22

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Soul napisał:

Chcesz powiedzieć, że różnica jest mniejsza niż było to przy PS4 i XBOX ONE FAT? 

oczywiście że różnice będą mniejsze.

 

Xbox One vs PS4 był wyścigiem emerytów, z tym że jeden miał amputowaną nogę i był po zawale. Nic dziwnego że jeden sprzęt wyraźnie odstawał.

 

Teraz na start wychodzi dwóch wysportowanych i świetnie przygotowanych przygotowanych zawodowców.

Edytowane przez ASX
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Teraz, Paolo de Vesir napisał:

Pytanie co sobie myśleli producenci konsol gdy wydawali takie słabiutkie konsole w tym 2013? To chyba była pierwsza generacja w której twórcy już od początku narzekali na słaby HW.

 

To był dramat ta poprzednia generacja pod względem mocy. Gdzieś nawet były porównania, że "Cell" w PS3 był mocniejszym procesorem od tego w PS4. 

Odnośnik do komentarza

No tak, są bardzo ładne gry na PS4 - dlatego nie mogę się doczekać PS5, jeśli na podstawowej PS4 wyszły takie killery graficzne jak God of War, Spider Man czy wyjdą, jak nadchodzące The Last of Us II, a przecież na początku generacji zachwycić potrafił DriveClub czy The Order 1886. 

 

Gdyby procesor był mocniejszy w tych konsolach, to może więcej fajnych rzeczy z fizyką moglibyśmy robić. A tak to kicha :/ 

Edytowane przez MatekDM
Odnośnik do komentarza

@Soul

Tak, jest mniejsza, w zasadzie duża mniejsza, bo teraz żadna z konsol nie ma takiego bottlenecka jak ES.RAM w przypadku XB1 (jest też dużo mniejsza niż w przypadku różnic między PS4Pro a XBX). O ironio, największe różnice zobaczymy w cross genowych grach, bo te produkowane są jeszcze z myślą o XB1, więc bruteforcing jest najłatwiejszy i najłatwiej jest wykorzystać nadwyżkę mocy XSX.

@Paolo de Vesir

To nie jest nawet takie trudne do odpowiedzi. MS, projektując i ujawniając marketing konsoli, myślał o szerokim rynku mainstreamowym, stąd sport, tv i kontynuacja Kinecta (i łatwo zrozumieć taką decyzję, bo Kinect zapewnił gigantyczny boost sprzedaży X360) oraz rozmowy o 200 mln sprzedanych konsol.

Sony za to wychodziło z największego dołka w jakim była firma, a sam oddział Playstation z generacji, w której wyszli kilka miliardów dolarów pod kreską (to samo oddział Xbox w przypadku MS), tracąc wszystko co zarobili na PS2. 

W dodatku nastroje były pesymistyczne w branży, szczególnie u większych wydawców.

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza

Tylko te "niewielkie" różnice w mocy pewno z czasem wyjdą w postaci spadków animacji poniżej 60 klatek w grach typu Assetto Corsa czy Dirt Rally, co w moim odczuciu uczyni je totalnie niegrywalnymi. Z tego powodu zamieniłem zwykłe PS4 na prosiaka i jeszcze gdyby nie fakt posiadania kiery G29, to najchętniej przesiadłbym się na iksboksa koksa. 

Różnice w mocy miały, mają i mieć będą znaczenie. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Soul napisał:

Chcesz powiedzieć, że różnica jest mniejsza niż było to przy PS4 i XBOX ONE FAT? 

Czas to zweryfikuje ale 3TF różnicy,  wydajniejsze CPU, szybszy RAM dla gier, 40% wydajniejszy układ RT vs szybsze loadingi  to suche fakty i na papierze różnica kolosalna.

Chyba mało kto pamięta że trochę wydajniejsze CPU XO niż PS4 pozwoliło w niektórych grach na płynniejszą rozgrywkę, np: AC czy W3, itd. Różnica między konsolami wcale nie musi oznaczać rozdzielczości a może = lepszą płynność, RT czy inne bajery graficzne/fizyczne.

 

Ja rozumiem misje Hendrixa, wrócił na forum akurat na drugi dzień po prezentacji PS5 że mu właśnie wtedy neta podłączyli. Na pozytywny tweet/news o XSX reaguje dosyć agresywnie ale znajdzie tu poklask wśród kilku osób którzy byli rozczarowaniu w zeszłym tygodniu. I nie to nie CW tylko takie samo wróżenie z fusów jak dysk SSD które niweluje magicznie różnice bo tak pisali pracownicy Sony. Pożyjemy, zobaczymy.

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Daddy napisał:

Chyba mało kto pamięta że trochę wydajniejsze CPU XO niż PS4 pozwoliło w niektórych grach na płynniejszą rozgrywkę, np: AC czy W3, itd.

Chyba mało kto pamięta że taki W3 chodził w 900p. Co nie Daddy? :D Sam na premierę W3 zmieniłem XO na PS4 i z tego co pamiętam dużo gier na XO miało niższą rozdziałkę ale było trochę płynniejsze od PS4 na którym te same gry latały w 1080.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Daddy napisał:

Czas to zweryfikuje ale 3TF różnicy,  wydajniejsze CPU, szybszy RAM dla gier, 40% wydajniejszy układ RT vs szybsze loadingi  to suche fakty i na papierze różnica kolosalna.

Chyba mało kto pamięta że trochę wydajniejsze CPU XO niż PS4 pozwoliło w niektórych grach na płynniejszą rozgrywkę, np: AC czy W3, itd. Różnica między konsolami wcale nie musi oznaczać rozdzielczości a może = lepszą płynność, RT czy inne bajery graficzne/fizyczne.

 

Ja rozumiem misje Hendrixa, wrócił na forum akurat na drugi dzień po prezentacji PS5 że mu właśnie wtedy neta podłączyli. Na pozytywny tweet/news o XSX reaguje dosyć agresywnie ale znajdzie tu poklask wśród kilku osób którzy byli rozczarowaniu w zeszłym tygodniu. I nie to nie CW tylko takie samo wróżenie z fusów jak dysk SSD które niweluje magicznie różnice bo tak pisali pracownicy Sony. Pożyjemy, zobaczymy.

 

O Jezu, a co się stanie jak jednak ten Xboksik nie będzie aż tak dużo lepszy od PS5? Normalnie dramat, koniec świata. 

 

Idealny przykład, że niektórzy wcale nie trolluja w console wars. 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Daddy napisał:

Czas to zweryfikuje ale 3TF różnicy,  wydajniejsze CPU, szybszy RAM dla gier, 40% wydajniejszy układ RT vs szybsze loadingi  to suche fakty i na papierze różnica kolosalna.

Chyba mało kto pamięta że trochę wydajniejsze CPU XO niż PS4 pozwoliło w niektórych grach na płynniejszą rozgrywkę, np: AC czy W3, itd. Różnica między konsolami wcale nie musi oznaczać rozdzielczości a może = lepszą płynność, RT czy inne bajery graficzne/fizyczne.

 

Ja rozumiem misje Hendrixa, wrócił na forum akurat na drugi dzień po prezentacji PS5 że mu właśnie wtedy neta podłączyli. Na pozytywny tweet/news o XSX reaguje dosyć agresywnie ale znajdzie tu poklask wśród kilku osób którzy byli rozczarowaniu w zeszłym tygodniu. I nie to nie CW tylko takie samo wróżenie z fusów jak dysk SSD które niweluje magicznie różnice bo tak pisali pracownicy Sony. Pożyjemy, zobaczymy.



Zalecam odpocząć od CW, może coś poczytać, albo nie wiem - pograć, oprócz, tego, że suche fakty w tym przypadkiem "suche" nie są (i prezentujesz je jak najgorszy fanboy), to widzę też już zahaczanie o teorie spiskowe. Jeśli według ciebie "dosyć agresywnie" reaguję na tweety/posty o XSX, to ciężko racjonalnie na to odpisać. Ciekawe, że to ja zapostowałem, z bardzo dużym wyprzedzeniem (bo sam czytałem wyniki tego repozytoriom, trochę przed tym jak weszło to w obieg informacyjny), że github ewidentnie wskazuje na przewagę XSX, albo to, że od dawna sugerowałem, że XSX będzie mocniejszy (ale, że różnice będą najmniejsze od dawna, bo tak wynika z moich rozmów z ludźmi, którzy pracują nad grami na obie maszyny). 

Patrząc po twoich wpisach CW, masz też problem z czytaniem ze zrozumieniem, tak jak ludzie, którzy oskarżali Johna z DF o to, że mówił, o tym, że PS5 jest szybsze (szybsze w sensie mocniejsze, bo tak to niektórzy fanboje jego wpisy odebrali, niestety), a do którego sprostowanie cytowałeś w CW  (robiąc prztyczek w moją stronę, chociaż już kiedyś prosiłem, żeby do CW mnie nie mieszać, bo wojny konsolowe mnie nie interesują). Oczywiście ewidentnie nie śledziłeś czego ono dotyczy, bo tryumfalnie obrałeś sobie to za kolejny przykład dlaczego mój kawałek plastiku jest lepszy.

W przeciwieństwie do twojego podejścia, nie staję za żadnym plastikiem i nie kłócę się z ludźmi o to, który jest lepszy, więc nie "nie rozumiesz misji Hendrixa", bo jej po prostu nie ma.

Damn, że też tak trollowy temat do odsapnięcia w pracy jak CW, niektórzy traktują tak poważnie.

 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Kyo napisał:

Chyba mało kto pamięta że taki W3 chodził w 900p. Co nie Daddy? :D Sam na premierę W3 zmieniłem XO na PS4 i z tego co pamiętam dużo gier na XO miało niższą rozdziałkę ale było trochę płynniejsze od PS4 na którym te same gry latały w 1080.

Oczywiście że tak, pisałem co dała tylko mała różnica w CPU na korzyść XO pod względem płynności w odniesieniu do Hendrixowych teorii że teraz to tylko 300% zoom na trawę w tle.

Była moc cella, ogromne światy dzięki BR, ESRAm, moc chmury, teraz moc SSD.

 

@Hendrix  załóż bloga/newsa na ppe bo się tu marnujesz jako fanatyk PS  ;) 

 

  • Plusik 2
  • WTF 1
  • Minusik 17
Odnośnik do komentarza

Ale to nie są Hendrixowe teorie - zobacz na test DF odnośnie DMC - oni przy takim zoomie sami nie byli pewni czy gra chodzi w natywnym 4K. Chyba trochę źle to odbierasz. I tutaj podobne są teorie bo jeśli na takim XSX będziesz miał 4K a na PS5 1800p to faktycznie różnica może być niezauważalna dla odbiorcy końcowego na TV 4K (ale nadal tam będzie więc argument do CW jak najbardziej użyteczny). Gdzie 900p vs 1080p było bardziej zauważalne przy tak dużych rozdziałkach może być praktycznie znikoma. 

 

W moim przekonaniu różnice będą  zauważalne (i im dalej tym mocniej) - czas i devi to zweryfikują kto miał więcej racji. Ja tam liczę na dobrą zabawę przy konsoli i w CW. 

Odnośnik do komentarza

Nie no kur.wa nie chcecie mi powiedzieć użytkownicy Xboxa i potencjalni kupcy XSX, że patrzycie na tą konsolę tylko przez pryzmat mocy. 

A jakby miał 10tf albo mniej niż plejka5? To byłby desant z pokładu? 

 

Ja się cieszę że w teorii narazie bedzie to mocny sprzęt. Ale jeszcze bardziej cieszę się że wygląda mi to na sprzęt przemyślany, robiony na spokojnie i że będzie stabilny.

Będą Gearsy, Forza, będzie Game Pass, wsteczna. Wszystko co znamy. Może wkoncu pojawią się nowe IP (wierzę). Droga MS zapoczątkowana na tej generacji raczej się nie zmieni. Tak jak droga Sony i ich gry ekskluzywne, cinematic experience, napędzane reklamami i marketingiem. 

 

To wszystko będzie jednak hooy wielki, jak nie będzie żadnych nowych rozwiązań. Jeśli dalej bedzie biedna fizyka i AI, to tak naprawdę co nam z tej nowej generacji 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Kyo napisał:

Ale to nie są Hendrixowe teorie - zobacz na test DF odnośnie DMC - oni przy takim zoomie sami nie byli pewni czy gra chodzi w natywnym 4K. Chyba trochę źle to odbierasz. I tutaj podobne są teorie bo jeśli na takim XSX będziesz miał 4K a na PS5 1800p to faktycznie różnica może być niezauważalna dla odbiorcy końcowego na TV 4K (ale nadal tam będzie więc argument do CW jak najbardziej użyteczny). Gdzie 900p vs 1080p było bardziej zauważalne przy tak dużych rozdziałkach może być praktycznie znikoma. 

 

W moim przekonaniu różnice będą  zauważalne (i im dalej tym mocniej) - czas i devi to zweryfikują kto miał więcej racji. Ja tam liczę na dobrą zabawę przy konsoli i w CW. 

to normalka że przy dużych rozdzielczościach małe różnice w ''p'' ciężko wyłapać ale napisze to jeszcze raz że różnice w grach na rozdzielczości się nie kończą i porównywanie różnic pomiędzy xsx a ps5 do przykładu 300% zoomu z dmc5 jest słabe w uj. Równie dobrze można wrzucić wtedy RDR2:

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, drozdu7 napisał:

A jakby miał 10tf albo mniej niż plejka5? To byłby desant z pokładu?

 

Prawdopodobnie gdyby był słabszy to bym nie kupował go day one i pod kątem multiplatform, tak jak zrobiłem z PS4, wyszedł Bloodborne to kupiłem konsole a Xboxa dopiero pózniej dla Forzy Horizon czy Sunset Overdrive oraz pierwszej części Ori. Na początku generacji ważne jest żeby mieć w co grać bo zazwyczaj jest kilka gier i trzeba grać na siłę i szukać perełek (vide start PS4 gdzie więkoszość osób była zachywcona Resogunem i bardzo słusznie bo to wyborna gra, ale gdyby mieli większy wybór myślę, że większość by olała ten tytuł) sam po premierze Bloodborne za bardzo nie miałem w co grać na PS4 i z braku laku grałem w takie Shadow of Mordor czy innego Infamousa SS - nie powiem żeby to był jakiś wybitnie spędzony czas, ot zwykły growy fast food. Teraz sytuacja jest diametralnie inna wiem, że cała moja biblioteka nieogranych jeszcze gier z 4 generacji xboxa i to co jest w Game Passie będzie dostępne day one więc nie ma się czym martwić że kiedykolwiek zabraknie mi materiału do ogrywania a świadomość, że jednak gram w najlepsze możliwe jakościowo multiplatformy jest dla mnie uspokajająca bo wiesz jak mam wybór zagrać w coś w 900p a na drugiej konsoli w dwa razy lepszej jakości to wybiorę tę drugą i tyle. Ja nie jestem przywiązany do żadnej z firm, jasne mam swoje sympatie i pewne podejście mi się podoba bardziej od drugiego (wykonanie sprzętu, jego głosność, pad, usługi tj. save w chmurze za free, wsteczna, gamepass) ale w sumie to mam konsole od każdego producenta i na każdej potrafię się dobrze bawić w zależności w co gram (a nie oszukujmy się granie opiera się na multiplatformach - z tego co patrzyłem jakiś czas temu to 95% przez mnie ogranych gier na poprzedniej generacji to gry multiplatformowe) i jaki to jest komfort grania. Jeśli PS5 będzie oferować lepszą jakość to dlaczego miałbym nie wziąć jej jako konsoli wiodącej?

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...