Skocz do zawartości

Następna generacja


Następna generacja  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na początku nadchodzącej generacji mam zamiar zainwestować w:

  2. 2. Co do Cyberpunka 2077 to:

    • biorę na premierę
    • poczekam już na dedykowaną wersję pod next-geny (2021)
    • nie interesuje mnie ten tytuł

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 22.11.2020 o 21:22

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Faka napisał:

Chyba farmazonem jest ten soft, który blokuje odpalanie gier. Prędzej bebechy PS3 usunęli, które było odpowiedzialne za odpalanie wstecznej psx i ps2.

Mój błąd, Google podaje sprzeczne informacje - jedne źródła twierdzą, że aktualizacja systemu odcięła możliwość emulacji, drugie, że nadal jest to możliwe. Wobec braku konkluzywnej odpowiedzi mój poprzedni post należy traktować jako farmazon, przepraszam :(

Odnośnik do komentarza

Spoko, było w tamtych czasach o tym głośno, że już nie będą robić konsol z chipami PSX i PS2, stąd ludzie posmutnieli i pozostawało im kupować już normalne, dlatego te premierowe konsole to tak jak napisałem to święty graal.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, MatekDM napisał:

Wiele razy było wałkowane, że 10,28 jest w szczytowym momencie i prawdopodobnie nie będzie takiej mocy przez cały czas. Były też konkretne wyliczenia tych TF, które wskazywały, że wystarczy obniżyć takty GPU o 200 MHz (zamiast 2230, to 2000) żeby zrobiło się 9,2 TFLOPS'a. 

Ale zdajesz sobie sprawę, że to nie jest tak, że gry dosłownie przez każdą milisekundę wykorzystują 100% gpu (i 100% cpu). Tylko właśnie w szczytowych momentach (kiedy na ekranie dzieje się jak najwięcej) to wtedy potrzebują tyle ile fabryka dała. I wtedy właśnie XSX będzie miał do dyspozycji 12 fanków (i ogólnie zawsze ma tyle do dyspozycji), a PS5 w takich sytuacjach ma "tylko" 10,28.

Jeszcze bym powiedział o technologii AMD SmartShift, ale pewnie zaś by się skończyło na heheszkach, że mityczna moc Cella czy chmury, więc już mi się nie chce gadać o tych terafankach i hercach.

 

dw: @Paolo de Vesir

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiedziałem, że ten artykuł tu wyląduje, bo ładnie się wpisuje w wojenki konsolowe (celowo), pragnę przypomnieć, że wccftech jest bliżej Pudelka świata PC/technologii niż poważnym źródłem newsów, autor tego artykułu był też autorem stwierdzeń: Navi było dla Sony, Chip dla XSX i PS5 będzie ten sam oraz niezliczonych artykułów o kartach AMD, które oczywiście nie okazały się prawdą.

Ale oczywiście, temat nośny to kliki się przydadzą (nie nie jest to najlepsza analiza i zawiera bardzo dużo własnych założeń autora, co trochę dyskwalifikuje to jako fachowy tekst, mimo fachowej terminologii).

Btw. w tekście najciekawsze są rozważania o procesie produkcyjnym silikonu (chociaż autor zdaje się zapominać, że samo AMD poczyniło postępy wew. architektury RDNA, postępy mające na celu poprawić dość znacząco pobór energii, a więc i termalne warunki pracy chipu i to bez przechodzenia w N7+).

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Andrew21 napisał:

Jestem ciekawy ile będzie kosztował xbox series x a ile ps5. Myślę, że xbox series będzie droższy o minimum 100$. Na rynku dostępna będzie również  tańsza wersja xboxa.

 

Według mnie nie będzie znacznie droższy, raczej zakładam, że obydwie konsole będą kosztować bardzo porównywalne kwoty. W Polsce obstawiam przedział 2799-3299 zł. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Andrew21 napisał:

Jestem ciekawy ile będzie kosztował xbox series x a ile ps5. Myślę, że xbox series będzie droższy o minimum 100$. Na rynku dostępna będzie również  tańsza wersja xboxa.

 

Te 100$ to raczej maximum, a ostatecznie będzie pewnie 50.

Edytowane przez Paolo de Vesir
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.03.2020 o 11:04, bluber napisał:


Oni po prostu wjechali na pełnym pewniaku z nową konsola pokazując ją na VGA z totalnego partyzanta, do tego komunikując jasno i klarownie, że nie interesuje ich je,banie się w gimmicki tylko chodzi o czystą moc pod gierki, do tego wsteczna z wszystkimi poprzednimi generacjami (w tym wszystkie gry z Xbox One w bibliotece - oprócz kilku gówien na kinecta) a teraz po prostu powoli przechodzą w kolejną fazę informowania o sprzęcie, dali ją do przetestowania kilku YTuberom w tym totalnie szanowanym jak DF,  którzy mówią, że ta konsola jest potężna i część bardziej hardcorowej publiki po prostu przyswaja te informacje i być może to ich obchodzi i na tym zaważy wybór konsoli w przyszłej generacji, ale 95% konsumentów pewnie ma na koniec dnia wyje,bane ile TF ma jego konsola i czy konsola przeciwnika ma szybki dysk a moja ma dwa razy szybszy więc im bliżej do premiery to wydaje mi się, że strategia będzie taka, że pokażą jak wyglada i chodzi takie Halo Infinite i być może na evencie E3 pokażą kolejne nadchodzące tytuły (bo w sumie pól roku przed e3 było a oni zapowiedzieli cztery nowe gierki - Hellblade 2, Everwild, Project Mara, Grounded) bo z tego co Greenberg mówił to mają do pokazania naprawdę sporo rzeczy, także moim zdaniem na spokojnie do tego podchodzą, robią swoje i mają pewnie ustalony kalendarz aż do E3 z ujawnianiem jakichś newsów na blogu żeby potem je,bnąć z grubej rury (Turn10 musi pokazać nową Forze, PG być może w końcu tego RPGa pokaże, nowa Forza Horizon też czeka na zapowiedz, kolejny projekt Inexile oraz Obsidianu, Double Fine, Compulsion Games się rozrasta i też robią nową grę nie mówiąc o Coalition czy The Initiative - oczywiście to nie oznacza, że każde z 15 studiów 1st party coś pokaże na E3 ale no amunicje mają)

 

 

Zadyszki dostałem czytając to zdanie. Masz, poczęstuj się: .

Edytowane przez Observer
Odnośnik do komentarza
W dniu 21.03.2020 o 18:52, Hendrix napisał:

Wiedziałem, że ten artykuł tu wyląduje, bo ładnie się wpisuje w wojenki konsolowe (celowo), pragnę przypomnieć, że wccftech jest bliżej Pudelka świata PC/technologii niż poważnym źródłem newsów, autor tego artykułu był też autorem stwierdzeń: Navi było dla Sony, Chip dla XSX i PS5 będzie ten sam oraz niezliczonych artykułów o kartach AMD, które oczywiście nie okazały się prawdą.

Ale oczywiście, temat nośny to kliki się przydadzą (nie nie jest to najlepsza analiza i zawiera bardzo dużo własnych założeń autora, co trochę dyskwalifikuje to jako fachowy tekst, mimo fachowej terminologii).

Btw. w tekście najciekawsze są rozważania o procesie produkcyjnym silikonu (chociaż autor zdaje się zapominać, że samo AMD poczyniło postępy wew. architektury RDNA, postępy mające na celu poprawić dość znacząco pobór energii, a więc i termalne warunki pracy chipu i to bez przechodzenia w N7+).

 

Wrzuciłem to tylko jako ciekawostkę, osobiści nie znam tej strony.

Każdy się mądrzy więc ;)

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Generalnie ta strona bardzo polega na plotkach, jeśli chodzi o wytworzenie ruchu na stronie, często bywają to najbardziej absurdalne rzeczy, czyli absolutnie niezweryfikowane konta na twitterze, "insiderzy" w stylu Tidusa czy ludzi od MisterXmedia i wielu podobnych.

Chociaż jest sprawnym agregatem dzięki temu, więc wszystkie plotki są w jednym miejscu (te poważne też wrzucają - mimo, że generalnie lepiej gdzie indziej później o danej rzeczy poczytać).

Odnośnik do komentarza

@Hendrix a jak to jest z tym lockhartem? Na początku m$ mówił o swoich konsolach następnej generacji w liczbie mnogiej, potem niby się z tego wycofali, bo devi zaczęli narzekać, a ostatnio znowu zaczęły się pojawiać plotki, że coś jest na rzeczy? Nawet w kontekście sony były "informacje" (czyt. kolejne ploty), że wprowadzą od razu dwie wersje na rynek. Choć w przypadku ps5 to jak coś to mam nadzieję, że chodzi o wersję pro, a nie jeszcze słabszą od podstawowej ;) 

Odnośnik do komentarza

@MBeniek

Z Lockhartem jest tak, że devsi go średnio chcą, MS chce, bo chce mieć opcję mainstreamową konsoli (i nadal stawia, że PS5 będzie tańsze), jak będzie ostatecznie, to tylko MS wie (profile do Lockharta są gotowe btw. więc to nie jest tak, że developerzy nie wiedzą z czym mieliby do czynienia, devkit jest jeden, tak czy tak, swoją drogą sam devkit do XSX jest mniejszy od devkitu PS5).

Tak samo nie jest tak, że tylko Sony ma świetne rozwiązania audio, MS też będzie miał swoje rozwiązania w tej kwestii (też dobre, chociaż Sony ma większe doświadczenie w kwestii audio, plus ich ostatni zakup Audiokinetic)

Btw.
Od czasu do czasu przeglądam CW i tam już totalnie część osób odpływa. "Wielkie różnice" skończą się na różnicach w dynamicznej rozdzielczości, niewidocznej różnicy w efektach (I mean, nikt na forum nie rozpozna - nawet na dużym zbliżeniu - zmian rozdzielczości zastosowanych efektów, bo głównie do tego to się sprowadzi). Różnicach w RT (btw. obie konsole są za słabe na rozbudowane RT, jeśli ktoś tego chce to zapraszam na oczekiwanie na premierę 3080 od NV). 

Zakładając tylko różnice wydajności GPU, nie uwzględniając korzyści z bardzo wysokiego taktowania, 9tf vs 12.1tf to różnica między 4K a 1800p  (przy czym obecne silniki i ich przyszłe iteracje, stawiają i tak na różne formy rekonstrukcji i dynamiczną rozdzielczość, nie natywną, zacierając różnice między nimi jeszcze bardziej).
Zakładając 10tf (nie 10.28) to 1944/2016p vs 4K.

Teraz tak: DF, na 300% zoomie nie był w stanie odróżnić obydwu rozdzielczości w DMC5,  wy też ich nie odróżnicie, szczególnie jeśli nie gracie na 65+ calach,  kilkadziesiąt cm od TV.  Pisałem kilka miesięcy temu, będę pisał nadal - to najbardziej zbliżone do siebie konsole od bardzo dawna (nawet jeśli prezentują inne podejście i różnią się - przy czym nie piszę tu o mocy - bardziej od siebie niż XB1 i PS4). Najlepiej będzie mieć obie, albo PC i PS5, bo obydwie firmy nie przestaną inwestować w gry i tym razem obie są na to w pełni przygotowane.
 

  • Plusik 10
  • Dzięki 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...