Skocz do zawartości

Disco Elysium


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, ogqozo napisał:

Czas jest w miarę istotny w grze ale tak naprawdę idzie dość powoli i nie ma co się nim cisnąć. dopóki nie stoisz i nic nie robisz cały dzień

Czas w grze upływa tylko podczas dialogów i czytaniu książek. Nie ma takiego znaczenia jak w Falloucie np., można robić wszystkie poboczne i nic się nie straci z głównego wątku, ani nie przegra.

 

A inne porady? Możesz sobie wybrać jakim typem policjanta i człowieka być, i tak grać. Możesz być komuchem, faszystą, moralistą (centryzm, ha tfu!), śmieciem ludzkim, alkoholikiem, zdrowymwariatem, każde podejście jest ciekawe, ale żadne nie sprawi, że coś "popsujesz".

Odnośnik do komentarza

Tak, ale tylko w drugim dniu.

Spoiler

W trzecim otwiera się śluza i mamy darmowe spanko u praczki, a nawet po drugiej w nocy mamy kilka możliwości zarobku hajsu. A jeśli nie zarobimy, to pozostaje pójście spać w śmietniku i game over.

Z resztą i tak sam Garte mówi, że MUSIMY zapłacić za nocleg, tak jak i Kim.

Odnośnik do komentarza

zawsze jak widze nowe posty w tym temacie to wiem, ze albo trzeba zakasac rekawy bo jakis podgracz bedzie probowal pisac, ze ta gra nie jest wybitna, albo z przyjemnoscia poslucham jak ktos ja chwali i zaczyna wlasnie swoja przygode w martinaise.

 

dorzuce swoje 3 grosze:

- regularnie sejwowac bo sie lubi zcrashowac

- nie powtarzac checków - czesto po nieudanym wychodzi fajniejszy outcome

- dzwonić do skutku (PDK)
- zaprzyjaźnić się z Kimem

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ölschmitz napisał:

 

dorzuce swoje 3 grosze:

- regularnie sejwowac bo sie lubi zcrashowac

- nie powtarzac checków - czesto po nieudanym wychodzi fajniejszy outcome

- dzwonić do skutku (PDK)
- zaprzyjaźnić się z Kimem

Zinternalizować zaawansowaną teorię rasy.

Odnośnik do komentarza

Ta gra jest tym czego szukałem w swoim zagrajmerskim życiu. Prawdziwą opowieścią którą kształtuje jak chce. Cały dzień dziś grałem. Jak w rdr 2 r* zrobił tak żywy świat że łatwo było zapomnieć że to gra tak samo tu jest z opowieścią, mega ciężko zrobić coś co nas wybije z tego świata. Rozwaliło mnie jak gadałem sobie dla beki z babą przed księgarnią i wkręcałem jej że może jej mąż zaginął aż w końcu te dialogi które z początku do niczego nie prowadziły dały mi nowe zadanie. Definicja gry rpg.

Zawsze lubiłem te strare pctowe rpgi jak fallout i inne tylko miałem z nimi problem. Walka. Nie trawie walki w tych grach, nawet w moim ukochanym falloucie umierałem w środku podczas walki, tu jej praktycznie nie ma więc jest ideolo. Tak samo lubie visual nowelki z chin ale też mam z nimi problem. Wybory które się tam podejmuje są zazwyczaj chuya warte+ poza czytaniem nic innego nie robimy. W de wybory mają znaczenie a poza czytaniem rzeki tekstu mamy też trochę urozmaicenia chociażby tym zwykłym chodzeniem po mieście. W personie to na mnie działa i tu tak samo. No jestem kupiony na maksa i to mimo że świat gry to niezbyt moje klimaty. Polecam dla prawdziwych graczy :sonkassie:

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mnie osobiście tylko nieco zamuliła ilość tekstu. Tak, wiem że o to chodzi w tej grze i to tak jakby czepiać się książki, że jest gruba, ale tematy ideologiczno-polityczno-komuszo-marksistowskie nie są moją pasją. 

 

Dla kogoś kto się tym para to z Disco będzie się czuł jak w sklepie z cukierkami. 

 

Oczywiście ukończyłem, ale byłem już zmęczony :dog: Jestem jednak ciekaw kilku rozwiązań fabuły gdybym poszedł w siłę, a nie intelekt.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście ilość tekstu czasami może przytłoczyć, szczególnie jak wchodzą info o świecie to człowiek czuje się przytłoczony ale gram sobie na chilku, powiedziałbym że nawet traktuje to bardziej jak czytanie książki a nie gre. A za kilka lat chętnie sprawdze ścieżke policjanta mięśniaka który nie stroni od alko i narkotyków :gigabeta: Na ten moment staram się chłopaka wyprowadzić na prostą bo mi za niego wstyd

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, maciucha napisał:

Po 3h nawet nie wiedziałem, że potrzebowałem takiej gry :obama:

Ta gra jest tak zajebista, że ilość ciekawej treści bije na głowę 10 innych rpgów pod względem samych dialogów i możliwości zakończenia tematów. Najlepiej napisany cRPG od czasu Planespace: Torment. 

W dniu 20.01.2023 o 16:19, tjery napisał:

Jo, też przeszedłem beż żadnego problemu, także o crashe na PC raczej się nie musisz martwić.

Potwierdzam, gra na PC jest już mocno dopracowana od dawna, a grałem w połowie 2021, jeszcze przed tą reedycją Final Cut. 

Odnośnik do komentarza

"Mi działa" mdr. To tak nie działa, że gra każdemu cały czas crashuje, to by dopiero było cienkie. Po prostu ryzyko jest stosunkowo spore więc IMO warto save'ować bo utrata pół godziny gry czy więcej może nie każdemu pasować. Na forach o grze nadal posty o crashach w różnorakich sytuacjach i bugach blokujących grę nadal regularnie się pojawiają.

Odnośnik do komentarza
17 hours ago, Pupcio said:

Rzeczywiście ilość tekstu czasami może przytłoczyć, szczególnie jak wchodzą info o świecie to człowiek czuje się przytłoczony ale gram sobie na chilku, powiedziałbym że nawet traktuje to bardziej jak czytanie książki a nie gre. A za kilka lat chętnie sprawdze ścieżke policjanta mięśniaka który nie stroni od alko i narkotyków :gigabeta: Na ten moment staram się chłopaka wyprowadzić na prostą bo mi za niego wstyd

Gra nie oferuje zadnych wyborow poza politycznymi i nie masz praktycznie mozliwosci zeby wplynac na zdarzenia. Co jest oczywiscie skandalem biorac pod uwage ze ta gierka chce aspirowac do jakiegos wielkiego dziela w kategorii erpegow. Dokladajac do tego bardzo slabe zakonczenie niestety ale dostajemy sredniaka, ktorego warto ograc bo oferuje cos nietypowego.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...