Skocz do zawartości

Disco Elysium


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze osoby ze studia odeszły, także nie oczekuję już za wiele po sequelu. Ehh.

 

 

Cytat

I, Martin Luiga, a founding member and Secretary of the ZA/UM cultural association, as well as the assembler of most of the core team, am hereby dissolving the ZA/UM cultural association (not to be confused with the ZA/UM company, on which subject I would note that neither Kurvitz, Hindpere nor Rostov are working there since the end of last year and their leaving the company was involuntary. Which would seem like bad news for the loving fans that are waiting for the Disco sequel.)

The reason for dissolving the cultural organization is that it no longer represents the ethos it was founded on. People and ideas are meant to be eternal; organizations may well be temporary. I find that the organization was successful overall and most of the mistakes that were made were contingent, determined by the sociocultural conditions we were thrown into. I still encourage people to organize, and I would say that one of the qualities that the ZA/UM cultural organization sorely lacked was pretty much any formal structure.

For a while, it was beautiful. My sincerest thanks to all that have rooted for us.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dopiero przechodząc tę grę kolejny raz, znajduje się więcej smaczków i bardziej rozumie i docenia ten świat:

Spoiler

dialog u babeczki robiącej nietypowe kostki (pierwszy raz ją spotkałem) i tekst Władczości o ważności owadów w sprawie.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Gra chyba dalej jest dość podatna na crashe na większości systemów, więc może żeby save'ować. 

 

Na początku dwie rzeczy mogą jakoś cisnąć. Po pierwsze jeśli masz niskie "HP" to możesz szybko zginąć wskutek jednej czy dwóch głupich decyzji. Chwilkę może zająć zdobycie środków leczących albo podwyższenie "HP" levelując. Po drugie potrzebna jest kasa na nocleg, nie jest trudno tę kasę zebrać na luzie poprzez wiele różnych sposobów, no ale trzeba to zrobić zanim minie czas na zapłatę, to nie jest żart. Czas jest w miarę istotny w grze ale tak naprawdę idzie dość powoli i nie ma co się nim cisnąć. dopóki nie stoisz i nic nie robisz cały dzień, większe znaczenie ma tak naprawdę to że na niektóre rzeczy trzeba poczekać określoną liczbę dni i inaczej się nie staną.

 

W grze pomaga znacząco ogarnąć system, to nie jest gra tekstowa tylko najerpegowszy RPG z systemem który działa inaczej niż można by intuicyjnie myśleć, liczba expa który możemy zdobyć czy też liczba skillchecków na wszystko jakie będziemy mogli wykonać jest duża ale ostatecznie ograniczona, ogólnie warto wiedzieć że to nie jest tak że tylko sobie klikasz rozmowy i na to samo wyjdzie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem z 2 godzinki wczoraj i na ten moment jestem zachwycony. Śliczna oprawa, świetne dialogi i polskie tłumaczenie no trafiło w moje gusta. Troche się bałem że to będzie czytanka nic nie robionka ale jednak się myliłem, coś czuje że jak się wkręcę to może się okazać to jedną z moich GIER ŻYCIA.

Aa i udało mi się zdjąć krawat bezpiecznie :gigabeta: co prawda prawie dostałem zawału jak po niego podskoczyłem no ale ważne że dałem rade xD

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Figaro napisał:

a jak z jakością pl tłumaczenia?

Zajebiste jest.

1 godzinę temu, Figaro napisał:

dużo pewnie straconych smaczków.

Nie do końca, bo przekład w miejsce "smaczków hamerykańskich" wkłada smaczki polskie i tak np. hobocop to żulicjant, i tak dalej, i tak dalej. Tytaniczna praca ekipy działającej nad tłumaczeniem jest widoczna od razu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...