Skocz do zawartości

Disco Elysium


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

@stoodio nie no mowie oczywiscie o drugim tormencie. w pierwszym tez (nie lubie tego systemu), ale nie az tak.

 

w dwojce tak jak pisalem, wiekszosc gry przelazlem bez walki. ale byl taki jeden moment, gdzie (to chyba nie spoiler, bo nawet nie pamietam o co tam chodzilo) - sie ratowalo jakis ludzi i bylo coraz mniej czasu i przy okazji walka z potworami. chyba sie nie dalo tego uniknac i szlag mnie trafial.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie jest kilka takich błędów, przynajmniej były jak ostatnio grałem (niedawno). Nie wiem, jak dokładnie z butem, może czegoś nie kliknąłeś, trudno powiedzieć z dystansu. Ale są takie rzeczy,  że coś nie zalicza się z nieoczywistych powodów. Niezbyt wiele, ale pewnie każdy kilka z nich doświadczy w trakcie gry.

 

Rozwala mnie, że np. przez tyle lat nadal nie naprawili listy rzutów, gdzie rzeczy, które już nie są możliwe (bo sprawa rozwiązała się w inny sposób) nadal są wyświetlane do końca gry. To jest dość oczywiste i powszechne, a dalej zostało jak jest.

 

No i crashe, częste crashe, nadal muszę o tym pisać, bo nie chcecie być jak ja i się o tym dowiedzieć po pół godziny bez save'owania.

Odnośnik do komentarza

Kontakt z rodzimym komisariatem - co tam się działo :rotfl:

Podoba mi się oryginalna stylistyka - od grafiki (animacja, lokacje) po menusy (portrety, ikonki). Muzyczka też klimatyczna, wreszcie siadła mi gierka po wczorajszej nocnej sesji. Na razie ani ze mnie komusze nasienie ani faszystowska świnia.

Z minusów to fikcyjność świata przedstawionego, choć z drugiej strony tym łatwiej nam się wczuć w zdezorientowanego protagonistę (abstrahując od absurdalnych pytań czym jest książka etc.).

Odnośnik do komentarza

Napisane to jest naprawdę po mistrzowsku - nużące dialogi, które miałem ochotę skipnąć (zazwyczaj geopolityczne tyrady), mogę zliczyć na palcach jednej ręki dobrego stolarza ;) Przy tym mamy solidny dubbing: Cuno, Miarogłowy, Silleng :obama: To nie jest jakieś nieprzystępne czytadło, od którego po 15 minutach się odbijemy.

Zacząłem 3 dzień i dochodzi sporo intrygujących wątków, choć pewnych rzeczy powoli zaczynam się domyślać...

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.01.2022 o 10:00, stoodio napisał:

Kontakt z rodzimym komisariatem - co tam się działo :rotfl:

 

No to jest mistrzostwo :D Tylko jedna rzecz już na początku w tej grze zaczyna mnie wku.rwiać. Właśnie...prowadzę super zabawną rozmowę z komisariatem, która trwa powiedzmy 20 minut, potem od razu dzwonię do tej Sylvie, mija kolejne 15 minut (w realu, nie w grze), a tu na wskutek złego poprowadzenia rozmowy nagle tracę morale i gra się kończy. Wtf?! Trochę kijowo. Mam wrażenie, że straciłem te 40 minut, bo teraz będę musiał wracać do poprzedniego sejwu i jeszcze raz w cholerę czasu odgrywać te dialogi :/ 

Odnośnik do komentarza

Też tak miałem, uznałem to za nawet zabawne, że mój bohater jest w takim stanie, że jeszcze jedno niepowodzenie życiowe kończy się zgonem. Łatwo jest dość szybko zdobyć kilka punktów doświadczenia by podwyższyć zdrowie, albo przynajmniej przedmioty leczące.

 

Polecam zapisywać tak czy siak, bo gra crashuje, zwłaszcza podczas dowolneg loadingu, nie na każdym sprzęcie równie często, ale każdemu się może zdarzyć, a to boli bez zapisywania gry.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, mugen napisał:

Tak tylko podpowiem, bo może ktoś przeoczył, ale jak wam spada morale czy zdrowie w trakcie rozmowy to można je w tym samym momencie podładować używając itemka.

A jakiego itemka używa się do podładowania morale? Serio pytam, bo jestem na samym początku i chyba niczego jeszcze takiego nie zebrałem.

Odnośnik do komentarza

Z tym strerowaniem to czasem tylko miałem problemy ze znalezieniem ścieżki, bo na konsoli steruje się gałką (nie wiem czy na PC jest point & click?). Np. biegałem w kółko w górę i w dół po tych samych schodach, nie mogąc dobrze trafić w ścieżkę na wyższą kondygnacje, czasem utykałem jak chodziło się po podwyższeniach i nierównościach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...