Skocz do zawartości

Disco Elysium


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wybieranie wszystkich opcji dialogowych ma jakieś konsekwencje? Nie mówię o tych które da się wybrać tylko raz popychając dyskusje do przodu. Mam na myśli te, które można powtarzać i pod nimi kryją się inne różne odpowiedzi, ktore można powtarzać. Wydaje mi się, że wpływ mąja tylko testy i właśnie te, które pchają dyskusje do przodu. Mam rację?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Klasa wyglada jak po prostu przygotowana z góry propozycja skilli i perka.  Sam sobie stworzyłem customowego typa o wysokiej Int & Psy, malych Phys & Mot + perk Empathy. Jeszcze nie zakumalem na temat tego kto do mnie gada - ten głos narratora to dla każdej postaci taki sam jest chyba?

 

Od 30 min powtarzam dialogi i próbuje wszystkich ścieżek, faktycznie nie było ściemy na temat Englisha. Po słownik ze dwa razy musiałem sięgnąć :obama:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Fajna gierka, ale pamiętam jak z wypiekami czytałem spusty na pierwszych stronach tematu przy premierze gry, no aż takie arcydzieło to to nie jest moim zdaniem. 

Według mnie fajne połączenie gry przygodowej z soczystym systemem rpg, aczkolwiek rzuty kością w użyciu dialogu powiązanego z atrybutem trochę mnie irytowały, zwłaszcza podczas jednego ze zdarzeń pod koniec gry gdy miałem ponad 90% szans na pozytywny wynik, a mimo to oblewałem :smutas: 

Trzeba też dodać, że gra porusza mocno tematy ustrojów polityczno społecznych co nie każdemu może przypaść do gustu, ja liczyłem na więcej mięska związanego z samym śledztwem. Chciałbym zobaczyć coś w stylu tej gry, gdzie wcielamy się w detektywa policyjnego, ale bardziej "na poważnie". 

Odnośnik do komentarza

Pisalem o tym jakis czas temu, to wlasnie jest problem tej gry ze informacje sa nieprzystepne i samo uniwersum swieze a wiec taki natlok tekstu bardziej szkodzi. Jakby dostac nawet taka sama ilosc ale tekstu o np. Forgotten Realms to byloby do przetrawienia. Ja gre ogrywalem na wielkanoc tego roku i dzisiaj nie pamietam ani jednej nazwy wlasnej, wlasciwie to pamietam tylko imie glownego bohatera, Klaasje i Revachol. 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Il Brutto napisał:

Ja gre ogrywalem na wielkanoc tego roku i dzisiaj nie pamietam ani jednej nazwy wlasnej, wlasciwie to pamietam tylko imie glownego bohatera, Klaasje i Revachol. 

 

 

To brzmi jak bardzo normalna relacja z każdym dziełem sztuki lol. Ja nie pamiętam żadnej nazwy własnej z żadnej gry po wyłączeniu, nie wiem, nie czuję że coś tracę.

 

 

Geniusz Disco Elysium tak samo się opiera na pamiętaniu, jak nazwali Francję a jak Holandię, jak geniusz Sapkowskiego na pamiętaniu, czy zamek Homole należał do Panschwitzów czy do Juraja z Pobieraja. Trochę nie w tym sęk przyjemności chyba, jak dla mnie.

 

W ogóle mnie to nie obchodziło, bardziej bym powiedział, że znajomość realnych tematów, o których mówi gra, daje dużo radości. Trochę trudno byłoby to powiedzieć o Forgotten Realms heh. Ludzie zazwyczaj coś czytając skupiają się na czasownikach, nie rzeczownikach, chyba istotne dla większości literatury fantastycznej. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mógłbym pomijać, ale z tego co widzę tutaj warto wchodzic w interakcje ze wszystkim by zdobywac expa, popychać czas do przodu. Ale jest tego za duzo na moje preferencje, bo gdzie się nie kliknie to odpala się tona dialogow, wewnętrznych myśli i po prostu stwierdzam, że styl do mnie mie trafia, tak samo jak nie każdemu pasuje konkretny gatunek książki.

 

Dzis przełączę na polski. Moze mózg lepiej będzie przyswajał historię, gdy odpadnie dodatkowo wysiłek tłumaczenia z tyłu głowy.

 

PS

jak przepierdziele kasę do drugiego dnia to technicznie jest możliwe by sobie zbrejkować questa? Gdyż wtedy nie będę mial kasy na hotel. Czy gra raczej jest bezpieczna pod względem złych wyborów i zawsze daje jakieś obejście?

Odnośnik do komentarza

Dobrze że o tym wspominasz lol. Twórcy sami kiedyś napisali, że jeśli nie zapłacisz tego dnia, to możesz tylko wgrać starego save'a i zapłacić heh.

 

Trochę dziwne w grze, gdzie generalnie możesz podjąć masę żulerskich wyborów robiących z ciebie wrak człowieka, ale tak, naprawdę nie możesz po prostu zasnąć na ziemi, ani przeczekać nocy. To chyba jedyna taka blokada w tej grze (przynajmniej z tych zamierzonych). I chyba nadal nic w tym nie zmienili przez tyle lat, mimo oburzenia graczy.

 

Tbf, jest naprawdę masa metod żeby zarobić kasę, no ale jeśli to olejesz to chyba nie, nie pójdzie gra dalej. Przynajmniej tak było na premierę.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...