Skocz do zawartości

Disco Elysium


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, _Red_ napisał:

Khem... Glupie pytanie, ale zapłaciłeś managerowi za szkody i za nocleg? Inaczej nie odblokuje on drzwi.

 

Hehe, no nie ;) On jakiejs horrendalnej kwoty żądał, nawet nie wiem czy tyle mam. Mam nadzieję, że teraz morale mi nie zacznie spadać z powodu braku snu :/ 

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.12.2021 o 21:47, _Red_ napisał:

edit 4

skonczone. Mindfucked. Zmeczylem się godziną czytania dialogow i mam dość wizualnych nowel na jakis czas, pogralbym teraz w jakiegos piu-piu odmózdzacza.

 

Podobnie. Jestem na ostatniej prostej do finiszu, ale chyba przeholowałem z zadaniami, bo najzwyczajniej w świecie formuła mnie zmęczyła.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czezare napisał:

Hehe, no nie ;) On jakiejs horrendalnej kwoty żądał, nawet nie wiem czy tyle mam. Mam nadzieję, że teraz morale mi nie zacznie spadać z powodu braku snu :/ 

 

No to musisz bardziej zwracać uwagę na dialogi w grze opartej wyłącznie o dialogi xD To w zasadzie podstawowy początkowy quest - opłacić hotel (i jak bardzo kasę rozpieprzysz to można zablokowac sobie grę na amen bez alternatywy). Potem na szczęście od dnia trzeciego:

Spoiler

w wiosce znajdziesz darmową chatkę u starej praczki.

 

Brak snu nie wpływa na statystyki. Możesz śmiało grać do 2 w nocy, wtedy czas się zatrzymuje i można albo w opór toczyc rozmowy z tymi, ktorzy jeszcze są na nogach (zegar nie ruszy), albo iść spać. 

Odnośnik do komentarza

A udało się komus kupić latarnię? Chyba 700 golda.

 

Ogolnie kasa byla mi potrzebna tylko na:

- hotel na 2 dni (wlacznie z zapłata za zniszczenia), ale sponsoruje nas Kim oraz Joyce jak dobrze zagadamy o jałmużnę.

- boomboxa do odtwarzania taśmy ważnej dla fabuły

- ubranka dla skilli

- fajki (coś mozna potem podpalić...)

- alkohol (żule opowiadają historyjki za flache)

 

I chyba tyle, dużo mi zostało. Brałem jałmużny, sprzedawalem graty i butelki. Cala gra z reklamowką w łapie xD

Odnośnik do komentarza
21 hours ago, _Red_ said:

Z tym strerowaniem to czasem tylko miałem problemy ze znalezieniem ścieżki, bo na konsoli steruje się gałką (nie wiem czy na PC jest point & click?). Np. biegałem w kółko w górę i w dół po tych samych schodach, nie mogąc dobrze trafić w ścieżkę na wyższą kondygnacje, czasem utykałem jak chodziło się po podwyższeniach i nierównościach.

Na PC point and click. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

o jezu ogozo, przeciez to jak w zyciu. grales w klasie ze znajomymi w sloneczko? nie? juz nie zagrasz. chyba, ze z doroslymi, ale to nie to samo.

 

paliles fajki w kiblu w szkole? nie? zablokowales to sobie, czas minal.

 

moja ulubiona scena w DE to rozmowa przez telefon (ten publiczny chyba niedaleko kosciola). nie wiem czy da sie ja zablokowac. jesli nie to polecam podzwonic do skutku.

Odnośnik do komentarza

Ok, czuję się teraz jak frajer widząc że przyspieszyli loadingi 500x. Chyba pora retroaktywnie podrzucić grę z 2. na 1. miejsce w GOTY.

 

 

Disco Elysium to przykład, że w świecie gier jest coś sprawiedliwego. 2 lata po wydaniu wybitnej gry na peceta, twórcy są w stanie naprawiać masę rażących błędów, wydawać grę na konsolach, pudełkowo, dodać tłumaczenia na różne języki. Promocja gry nie musi bynajmniej kończyć się na hype'owaniu przed premierą.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 18.07.2022 o 10:45, stoodio napisał:

Powiedziałem sprawdzam - drugie podejście całkowitym bezmózgiem 1/1/5/5. Już na początku jest wesoło :pawel:

 

Kończę dzień pierwszy - minimalna inteligencja nie ma niestety znacznego wpływu na sposób prowadzenia rozgrywki. Wiadomo - trudniej zaliczyć stosowne skill checki i to w sumie tyle. Nadal z powodzeniem prowadzę tyrady, ironizuję, rozprawiam o polityce. Sporadycznie Harry "udaje" głupka, ograniczając się słowami w stylu "co chcesz osiągnąć".  Nie ma mowy o jakiejś dodatkowej zawartości czy też innym charakterze narracji. "Dumb as a rock"? Nic z tych rzeczy...

 

To nie jest poziom znany z FO2:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Czołem

Niech mi ktoś powie co robić dalej? Mam wrażenie że się zablokowałem bez wyjścia. Od kilku h fabuła nie ruszyła nic do przodu. Mam wrażenie że przeklikalem już wszystko. Do tajnego przejścia z kuchni nie umiem się dostać. Klucz za oknem 'zablokowany' a do pokoju tej kobiety nie umiem wejść. 

 

Z kościoła nie umiem pozbyć się Sonnie bo też test wypadł negatywnie. 

 

https://ibb.co/ySPj8y7
https://ibb.co/6yHPn8x

 

Ps. Jeśli to ma jakieś znaczenie gram na Switchu

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...