Skocz do zawartości

Resident Evil 3 Remake


Rekomendowane odpowiedzi

Tak czy siak RE2 2019 pokazało, jak należy odświeżyć klasyczne odsłony i mam nadzieję, że RE3 będzie bardzo podobnie potraktowane.
Zniszczalne środowisko? Elementy MMO? Aktywności graczy rodem z Dark Souls/Death Stranding? A może różnokolorowy loot rodem z Diablo III?

Widzę, że niektórzy ładnie się odklejają w tym temacie - ma być jakaś innowacja i ch#j! Inaczej gry nie mozna chwalić, bo powoduje zastój w branży. :reggie:
To ja poproszę o więcej tak zayebiście grywalnych zastojów :notbad:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, zdrowywariat napisał:

Przy numerku 4, czy 7 można eksperymentować, a nawet trzeba. Druga i trzecia część powinna być bigger, better and more badass. Nie cierpię tasiemców, ale trylogia na podobnych założeniach jest całkiem ok. Już w Veronice pobawili się inną kamerą, a w czwórce całkowicie zmienili założenia, niestety piątka i szóstka nie udźwignęła ciężaru zajefajności czwórki.

 

Tym bardziej, że czwórka to tak naprawdę pełnoprawna część "6" biorąc pod uwagę CV i Zero. Chyba mało kto pamięta jakie były narzekania po premierach tych dwóch ostatnich (zwłaszcza RE0), że to już mega odcinanie kuponów i tworzenie do porzygu tego samego. Czwórka w takiej formie to była w zasadzie konieczność. A, że tak mocno podzieliła fanbase? Cóż, to też było nieuniknione. 

 

Cytat

Z siódemką znowu zaryzykowali. Tak że dejcie (co niektórzy) Capcomowi spokój. 

 

Właśnie. Niewiele jest serii, które mają TYLE lat na karku i cały czas trzymają cholernie wysoki poziom (pomijając drobne wpadki i eksperymenty po drodze). Już tylko za to Capcomowi należy się jakiś jebitny medal. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zero wczoraj wziąłem, zero i czwórkę ogrywałem na Gacku, a później na Wii, i teraz na Switchu. Pewnie włączę i mnie zassa (jedynka i czwórka już ograna). Nie pamiętam narzekań, ale w mojej opinii zero też jest dosyć oryginalne i różni się od trylogii, jeszcze bardziej, niż Veronica. Wiem, że to są szczegóły, bo w Veronice zmienili tylko kamerę na ruchomą, a w zero dali możliwość grania dwoma postaciami naraz, ale diabeł tkwi w szczegółach i czasem to wystarczy. Oj gdyby z innymi seriami działo się to co z RE, jak na przykład Silent Hill, to byłoby pięknie. Nie dość, że eksperemyntują to jeszcze remaki piękne dostarczają, bo która seria dostała 3 remaki? Do tego kozackie, bo strzelam, że trójka też będzie mega. I nową część też bym widział w tym stylu.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Ja sobie teraz w wolnych chwilach dobijam 100% w Remake 1 oraz pogrywam w oryginalnego RE3 w wersji na Ps1 i jak dla mnie te gry wciąż mają niesamowity gameplay, a różni je w zasadzie jedynie oprawa. W Remake 1 nawet nie korzystam z "unowocześnionego" sterowania - sterowanie czołgiem po prostu jest częścią tego oldskulowego doznania.

Wspaniałe gry się po prostu nie starzeją.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Harbuz napisał:

Nie grałem nigdy w trójkę, chociaż miałem kiedyś pełną wersję na kompa z CDAction. Gra jest dłuższa niż RE2? Czas gry w RE2 był dla mnie w sam raz, ale gdyby był krótszy to byłbym zawiedziony.

Dluzsza niz pojedynczy scenariusz z re2. jesli liczyc leon a + claire b to krotsza

 

ps choc rekord swiata w re3 tez o 8 minut mniej niz jeden scenariusz z re2 :P

Edytowane przez Gattz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Będzie problem. W trailerze około 60 sekundy Jill turla się pod bramą w metrze a w tle widać wyraźnie jak Nemesis idzie sobie spacerkiem.  Nie wygląda to na skrypt tylko zapowiada powtórkę z Remake 2 czyli Nemesis  chyba będzie takim samym wrzodem na dupie jak pan X co jest dla  mnie nieporozumieniem.

W grze nastawionej na eksplorację gdzie nie można się chować np. w szafie żeby przeczekać taka forma ciągłej ucieczki to nieporozumienie, pójście na łatwiznę. Bardzo tanie rozwiązanie . Nawet pierwszy Evil Within pozwalał wejść do szafki. Oby Capcom nie poszedł tą drogą.

  • WTF 3
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Pure Bladestone napisał:

Będzie problem. W trailerze około 60 sekundy Jill turla się pod bramą w metrze a w tle widać wyraźnie jak Nemesis idzie sobie spacerkiem.  Nie wygląda to na skrypt tylko zapowiada powtórkę z Remake 2 czyli Nemesis  chyba będzie takim samym wrzodem na dupie jak pan X co jest dla  mnie nieporozumieniem.

W grze nastawionej na eksplorację gdzie nie można się chować np. w szafie żeby przeczekać taka forma ciągłej ucieczki to nieporozumienie, pójście na łatwiznę. Bardzo tanie rozwiązanie . Nawet pierwszy Evil Within pozwalał wejść do szafki. Oby Capcom nie poszedł tą drogą.

Stwierdzasz jaka gra będzie po paru sekundach trailera? Grałeś ty w ogóle w oryginał?

Odnośnik do komentarza

No ja się nie zgadzam ogólnie z jego postem, bo wyciągnąć taki wniosek, że Nemek nie będzie biegał po dosłownie kilkusekundowej cutscence jest kompletnie z dupy, ALE jest to bardzo zastanawiające jak go w grze zaimplementują. Czy będzie to biegający Mr. X na sterydach czy może taki Birkin, gdzie dana lokacja będzie piaskownicą do pokonania go. Wiadomo, pierwsza opcja zdecydowanie bardziej pożądana i taką sam bym chciał widzieć, ale ciężko sobie mi wyobrazić przy tym gameplayu biegnącego gościa, który jest w stanie przejść pewien obszar 2/3x szybciej od Mr. X.  W oryginale z tym problemu nie było, ale dzisiaj w takiej formie wydaje się to dość przesadzone, także nie zdziwię się jak Nemesisa po prostu znerfią :/ 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...