Skocz do zawartości

Resident Evil 3 Remake


Rekomendowane odpowiedzi

Demko ograne, ogólnie jest bardzo dobrze, ale mam nadzieję że to jakiś stary build. Pokrótce co mi się nie podobało:

 

- niestabilny framerate na ps4 pro

- brak dynamicznych cieni, przez co grafika wygląda sterylnie w wielu miejscach, szczególnie gdy mamy obiekty położone tuż przy źródłach światła (głownie ogień). Leżące na ziemi zombie mocno "odstają" od reszty

- okrojona fizyka (ragdoll) i brak odstrzeliwania kończyn (i ogólnie gore) to chyba moje największe rozczarowanie. Bardzo traci na tym rajcowność :/

- Nemesis ma bardzo graniczone pole działania i nawet w tym krótkim demie to widać. Jest wiele miejsc do których nie może wejść, "chowanie" się przed nim w safe roomie czy w alejce prosi się o muzyczkę z benny hilla i mocno zaburza immersję.

 

Osoby które narzekały na Mr X raczej niech sobie od razu odpuszczą granie, bo widać że tutaj Nemesis będzie pojawiał się co chwila i nie można mu uciec. Podstawą będzie wymasterowanie uniku, nie da się mu uciec truchtem tak jak w dwójce - wygląda na to że unik będzie tutaj tak samo istotny, jak np parry w Sekiro. W pełnej wersji podobno da się go "ubić" na dłużej po kilku powaleniach, w demie to nie działa.

 

Wiele z tych zarzutów to może być kwestia specjalnie zrobionego dema (możliwe że w pełnej wersji będzie to wyglądało inaczej, i taką mam nadzieję), ale powtórze to po raz trzeci: powinni byli poczekać z tą grą na następną generację. I mówię to ja, "psychofan" Residentów.

 

Tak czy siak day one, a dla porównania sobie odpale jeszcze demko na PC (ale wątpię że będzie dużo lepiej, design gry powstał wszak pod current geny).

 

 

Odnośnik do komentarza

Zapomniałem dodać, ze mamy nowego przeciwnika. Cos ala RE4(widać inspiracje obcym). Daje w spoiler..

 

Spoiler

RESIDENT-EVIL-3-Raccoon-City-Demo-202003

RESIDENT-EVIL-3-Raccoon-City-Demo-202003

RESIDENT-EVIL-3-Raccoon-City-Demo-202003

RESIDENT-EVIL-3-Raccoon-City-Demo-202003

 

Nie będzie tak ciężko. Nemesis klęka za 3 strzałem ze strzelby w klatkę piersiową  :P

 

P.S

Jak zmienicie poziom trudności to jest większy ekwipunek i kałach do dyspozycji.  :banderas:

RESIDENT-EVIL-3-Raccoon-City-Demo-202003

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Ale cudeńko - w zasadzie to więcej tego samego, co w RE2 (czyli podobnie, jak w oryginale), ale bardziej nastawione na strzelanie i akcję (czyli znów podobnie jak w 1999).
Początkowa scenka to trochę cringe, bo dialogi są residentowo żenujące, ale Jill wygląda świetnie, podobnie jak fryzura Carlosa :)

No i klimacik gęsty jak cholera, muzyki prawie nie ma, w zamian mamy jakiś przeciągły, niepokojący dźwięk, który wierci nam dziurę w mózgu, ciemno (niestety znów nie ma swobodnej latarki, tylko skrypty), każdego trupa sprawdzam nożykiem, lokacje pieczołowicie wykonane, masa szczegółów, skróty niczym w Dark Souls... Coś pięknego :fsg:

Jeszcze nie przeszedłem, bo zayebau mnie Nemesis - będzie ciężko z tym sukinkotem, bo mimo naszej większej mobilności to wciąż Resident, a nie jakiś dynamiczny slasher, a ten gnojek to dużo zwinniejsza bestia od tego klocka z RE2 - będzie płacz co bardziej przeczulonych jednostek.
Teraz wracam do DOOMa, ale jak mi się znudzi rzeź demonów to wrócę na rewanż w Racoon City.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na PC demo działa bezbłędnie - stałe 60 klateczek z włączonym co się da (i wyłączonym blurem, bo wiadomo - po co to istnieje?) i sprzęt nawet nie wchodzi z wiatrakiem na obroty. Magiczny jest ten silnik, a po demie już wiem, jaka platforma będzie najsłuszniejsza do ogrywania tego mesjasza.

Odnośnik do komentarza

Tak w ogóle to ta klasyczna muzyczka w save roomie :fsg: Nie powiem, nostalgia wjechała z kopa w paszczę aż miło, taki subtelny callback do oryginału zawsze jest mile widziany. Nadal ciekawi mnie również, czy reszta oryginalnego OSTa będzie dostępna i w jakiej formie (może cięgi jakie zebrał Capcom za sprzedawanie klasycznych kawałków wystarczą, żeby podmianka OSTa była ficzerem w samej grze, a nie płatnym dodatkiem) - chyba nie odniesiono się oficjalnie do tej sprawy. Tak czy siak, takie rimejki mogę przygarniać i jeśli oznacza to "niskie oczekiwania" to spoko, jakoś to przeżyję :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

zagralem w demko. wrazenia bardzo dobre.

jedyne co mi sie nie podobalo:

-jill sie zachowuje jak suka. koles jej mowi ze staraja sie ratowac cywili a ta go praktycznie wysmiewa, cywile przebiegaja obok niej a ta zamiast krzyczec zeby biegli do metra to jedynie komentuje jakby karaluchy znowu zobaczyla w kuchni. co do zachowania do najemnikow moge zrozumiac bo umbrella wiec ich nie lubi ale obawiam sie ze cala gre bedzie taka mila dla wszystkich #notmyjill

-jak probowalem wrocic do sejfu z celownikiem by sobie skrocic droge to sie okazalo ze zombiak ktorego tam zabilem jednak udawal i teraz wali w drzwi, fajnie by bylo jakby sie przebil i je otworzyl zamiast blokowac wiecznie i musialem dluzsza droga (skrypt sie zbugowal czy jak)

-nemesis jest o wieeeeele latwiejszy do wykiwania w pole niz sie spodziewalem, latwiej go zgubic niz zombiaka. za to jego spadanie z nieba jak superman to chyba nie ta gierka.

-nadal nie mozna uzyc herba ktory podnosze przy pelnym inventory?

-sub bronie jak noz na minus, wolalem jak pomagalo to uciekac od zombie ale pewnie razem z unikami i beczkami byloby za latwo wiec rozumiem

 

no i sciagneli ostatnia rzecz z revelations 2 o ktorej zapomnieli przy sciaganiu do re2remake czyli uniki. ale dobrze je tutaj rozwineli trzeba przyznac.

raz mi sie udalo zrobic ten autounik co jill robi jak sie chce strzelic do typa co jest za blisko (w oryginale za chiny tego nie umialem opanowac)

 

gierka bedzie solidnym remakiem

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...