Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Ukukuki napisał:

 

 

Tradycyjny system dystrybucji gier to epoka kamienia łupanego. Kocham zbierać pudełka ale to nie jest przyszłość tego rynku. 

 

Jak pudełka znikną, to będę już tylko wspominał granie :) 

 

Tutaj lokalny król zielonych to dobrze skwitował:

 

 

8 godzin temu, ASX napisał:

wielu osobom nie spodoba się to co napiszę, ale przyszłością branży jest dystrybucja gier bez podziału na hardware.

 

Prędzej czy lub raczej później Sony, gdy już Game Pass będzie zbyt duży by go ignorować otworzy się na abonament Spencera, tak samo jak otworzyli się na inne serwisy abonamentowe jak Netflix, Spotify czy Disney Plus, które już są dostępne na ich konsolach. A przecież Sony wciąż produkuje i zarabia na produkcji filmów i muzyce. Podobnie będzie z grami, Sony wciąż będzie robić to co robiło do tej pory czyli wypuszczać gry na swoje konsole i PC, w klasycznej dystrybucji. A jednocześnie mogą zarabiać na tym że pozwolą na swoich konsolach odpalić gry w chmurze z Game Passa.

 

Netlixa sobie możesz puścić na każdym urządzeniu mobilnym- telefon, tablet. Można sobie puścić w przeglądarce na każdym kompie i netflix jest "wbudowany" w TV gdzie ma swój przycisk na pilocie, można sobie odpalić na Apple TV itd. 

Więc całkiem możliwe że za xx lat sprzęt będzie marginesem i może nawet zniknie. Będzie jakaś mała skrzynka w klimacie Apple TV, pad sobie dokupisz jaki chcesz i opłacisz abonament tam gdzie chcesz i w co chcesz grać. Chcesz obejrzeć Czarnobyl? Kupujesz HBO GO, chcesz obejrzeć Wiedzmina? Oplacasz Netflixa. A gdzie i na czym- Twój wybór.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Qbon napisał:

Tylko, że to prowadzi do czegoś bardzo złego, mianowicie centralizacji całego rynku w rękach 2,3 największych korporacji, długofalowo to nie przyniesie dobrych skutków. Odnoszę wrażenie , że na ten moment mało kto to rozumie co mnie trochę dziwi. W przypadku każdego wydawcy, czy Ms, czy Sony potępiałbym takie działania. Te firmy niech tworzą na wyłączność ale własne tytuły a nie wykupują cały rynek albo jedni albo drudzy.

 

Cały świat zmierza w kierunku kontroli przez kilka korporacji. Mówi się, że za kilka(naście ?) lat będziemy pracować albo dla rządu albo dla korporacji. W internecie można znaleźć grafikę, która pokazuje powiązania kapitałowe największych korporacji na świecie - całość jest w rękach kilku podmiotów. Czy długofalowo nie przyniesie to dobrych skutków to nie wiem. Prawdopodobnie odbije się to nam czkawką ale co możemy na to poradzić? Na obecną chwilę to jeszcze nie jest koniec świata, bo M$ pomimo posiadania tych wszystkich studiów nie wydał żadnej gry dla której faktycznie warto by było kupić ich sprzęt, a nie ma tego konkurencja. Póki co pozycja Sony i tak jest o wiele lepsza. Koniec końców może się okazać, że M$ wpompuje kupę kasy w gry i będzie je rozdawać za półdarmo, a zabraknie tego czegoś w grach i nic im nie wyjdzie. Wątpię w taki scenariusz ale jest on możliwy.

 

5 godzin temu, Qbon napisał:

No mnie się nie marzy, ani monopol Sony ani Ms ani nikogo innego więc nie wiem do kogo pijesz... Jest taka magiczna różnica między tworzeniem własnych gier na wyłączność a przejmowaniem wielkich wydawców 3rd party. jeśli jedna korporacja skupuje większość dużych wydawców po to żeby odciąć konkurencję od gier, które na nią wychodziły to już zaczyna się monopol. Małymi krokami, pewnie, że nie od razu ale ja nie wiem co będzie za kilka lat, bo przecież Ms ma worek pieniędzy bez dna więc teoretycznie mogą wszystko kupić. Już pisałem, że nie zmienia to nic dla mnie w sensie grania, bo najwyżej będą grał na Xboxie w to czego nie będzie na PS a by mnie interesowało, jestem po prostu przeciwnikiem takich działań bez względu na to kto to robi. 

 

Kiedyś zamiast przejmowania popularne było podpisywanie umów na wyłączność na dany tytuł. Widocznie ktoś sobie wykombinował, że lepiej jest się zabezpieczyć i kupić całe studio, a właściwie to pewnie prawa do marki. Firmy już nie są tak chętne do eksperymentowania  wydawania nowych tytułów, a klepią kolejne części tego samego.

 

Odnośnik do komentarza

Dlaczego ludzie nie potrafią cieszyc się graniem, albo potrafią, ale szukają sobie problemów?

Ja, jak każdy tutaj gram od dziecka czyli ponad 30 lat (o kurva :blush:) i dawno granie nie dawało mi tyle radości, a gry nie były  tak łatwo dostępne jak obecnie. Panowie, jak dla mnie to gaming przeżywa swoja złota erę, a boomerzy niech wciąż żonglują płytkami lub sciagają gry z torrentów jak 20 lat temu :potter:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiem że pisałem to wiele razy, ale nadal nie sądzę, by Microsoft strasznie chciał zarabiać bezpośrednio na subskrypcjach na Game Passa.

 

Głównym źródłem dochodu tej firmy są serwery i samo zwiększanie udziałów w gierkach to jeden z elementów wspierania tej już teraz najbardziej dochodowej, ale i najbardziej się rozwijającej gałęzi ich asortymentu. Szczerze to sam jako gracz ignorujący nawet online i inne wynalazki, przez lata trochę lekceważyłem znaczenie tego zdania, aż pracując przy serwerach i obserwując różne deale podpisywane w mojej okolicy przez Microsoft nieco zdałem sobie sprawę z tego, że to jest ich największy zarobek, do którego płatności ie muszą przekonywać żadnego gracza ani żadnej masy indywidualnych klientów.

 

Generalnie za ich zyski każdy będzie płacił pomału różnymi kanałami, nie tylko poprzez subskrypcję Game Passa. Nawet przez podatki, bo np. państwa płacą firmom żeby stawiać ogromne farmy serwerowe na ich terenie. Źródła przychodu są bardzo różne, ale zarobek jest ogromny, stawką posiadanie świata, a rywalizacja z Google i Amazonem zacięta.

 

To też jeden z powodów, dla których rywalizacja z Sony w "wojnie konsolowej" ich raczej kompletnie nie obchodzi. Bardzo możliwe, że jeśli ludzie będą grać w gry Microsoftu na dowolnym urządzeniu, nawet na konsoli Playstation, to Spencer będzie miał z tego tylko więcej banknotów do ocierania łez (śmiechu) czytając CW. Prawie 3 lata po ogłoszeniu, że Sony będzie teraz korzystać z Azure do gamingu - czyli że Sony i Microsoft współpracują w najważniejszej biznesowo kwestii! - trochę mnie rozwala, że niektórzy nadal się w tę "wojnę" tak wkręcają. Same firmy wydają się bardziej przerażone konkurencją Google czy Amazona, niż siebie nazwajem (i Sony pośrednio, a Microsoft bardzo dosłownie to właśnie mówi w mediach. Spencer dosłownie powiedział "nie widzimy Sony i Nintendo jako naszej konkurencji, tylko Google i Amazona). Właściwie nie widzę śladów jakiejś rywalizacji pomiędzy nimi.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Miejsce pudełek jest w muzeum. Na cholere to zbierać? I tak z reguły bez Day One patch te płyty są guzik warte, bo zwyczajnie zawierają błędy, przez które granie jest uciążliwe. Do tego i tak dochodzi potrzeba instalacji, a później wachlowanie płytami... W dobie QR zmiana płyt to :sick:. No i gry to nie filmy, do których chętnie się wraca.

Game Pass to najlepsze, co spotkało branżę, nigdy granie nie było tak przystępne. Świetnie, że MS chodzi na zakupy, więcej dobra wyląduje w abonamencie :banderas:

Odnośnik do komentarza

Dla mnie jako konsumenta same plusy z ich polityki. Zamiast płacić więcej za mniej, dostaję znacznie więcej za ułamek tej kwoty, którą kiedyś wydawałem na gry. Za jakiś czas taki sam dostęp będę miał do gier Acti, które często omijałem przez zaporowe ceny. W tej samej cenie mogę sobie pograć w kultowe klasyki gatunku RTS na PC, które MS ciągle rozwija (Age of Empires).

 

Jakby mi ktoś 6 lat temu powiedział, że w dzień premiery będę mógł grać w najnowsze gry z serii Halo, Forza, Age of Empires, Doom, Call of Duty, Diablo itd. mając jednocześnie dostęp do setek innych gier od większości wydawców od 40 zł miesięcznie, to bym powiedział, że to jakieś SF.

 

Narzekać na to mogą chyba tylko szambonurki żyjące w piwnicach na utrzymaniu rodziców.

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Shago napisał:

Miejsce pudełek jest w muzeum. Na cholere to zbierać?

Bo może niektórzy lubią mieć fizycznie to co kupią i postawić na półce ? Mimo, że cyfrowa dystrybucja rośnie to jednak wciąz bardzo dużo ludzi woli kupować gry w pudełkach.

 

Godzinę temu, SnoD napisał:

Narzekać na to mogą chyba tylko szambonurki żyjące w piwnicach na utrzymaniu rodziców.

No chyba właśnie odwrotnie :D Szambonurki żyjace w piwnicy na utrzymaniu rodziców prędzej będą miały kasę na taki abonament niż możliwość kupienia gry za ok 300 zł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gry w których interesuje mnie tylko single wciąż wolę kupić fizycznie, przejść i do paczkomatu. Po co ma to śmiecić wirtualna bibliotekę jak nigdy nie wrócę. Nie rozumiem pytania po co fizykale :dunno:

Z eshopa czy steama z chęcią bym refundnął albo w ogóle w cholerę wyrzucił parę tytułów z konta żeby nie widzieć.

Odnośnik do komentarza

Młode pokolenie bedzie stawiac na cyfrowa dystrybucje. Tak sie wychowuja i bedzie dla nich to normalne. Niemniej pudelka wciaz stanowia silny marketing. Wchodzisz do super marketu a tam przy wejsciu wystawiona polka z FIFA czy GTA. Wtedy nawet ktos kto nie jest graczem moze zainteresowac sie grami. Pudelka nie znikna szybko.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, PanKamil napisał:

Gorzej jak sony ma umowę aby acti np. przez 5 następnych lat wydawało cod pod brandem playstation. Wtedy raczej będą woleli zapłacić kary za zerwanie umowy:pawel:

Chyba nigdzie nie można znaleźć na ile Sony ma umowę z Acti.  Ale można zauważyć dziwną zmianę w tej ekskluzywności na dodatki dla Sony:

 

Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku zawierał ekskluzywny tryb przetrwania na PS4 przez rok.

Call of Duty: Black Ops Cold War miał tryb Zombie dostępny tylko na PS5 i PS4 również na rok.

Call of Duty: Vanguard były to tylko pierdoły, nie żadne specjalne tryby - nie żebym dawał wiarę jakimś teoriom spiskowym, ale podobno rozmowy o przejęciu przez Microsoft Activision Blizzard trwają od listopada zeszłego roku

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza
Teraz, tedi007 napisał:

Chyba nigdzie nie można znaleźć na ile Sony ma umowę z Acti.  Ale można zauważyć dziwną zmianę w tej ekskluzywności na dodatki dla Sony:

 

Call of Duty: Modern Warfare z 2019 roku zawierał ekskluzywny tryb przetrwania na PS4 przez rok.

Call of Duty: Black Ops Cold War miał tryb Zombie dostępny tylko na PS5 i PS4 również na rok.

Call of Duty: Vanguard były to tylko pierdoły, nie żadne specjalne trymy - nie żebym dawał wiarę jakimś spiskom, ale podobno rozmowy o przejęciu przez Microsoft Activision Blizzard trwają od listopada zeszłego roku:we_need_to_go_deeper:

Zwykły śmiertelnik raczej nie pozna detali takich umów :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...