Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Bielik napisał:

SoD 2 to idealny przykład gry usługi, przypomnę, że premiera była w 2018 roku, a zawartość i usprawnienia pojawiają się po dziś dzień także nie sądzę, by wielkość studia i ilość mechanik w tak dużym stopniu usprawiedliwiała czas tworzenia produkcji.


Co nie oznacza, że gra będzie miała małą zawartość na premierę. Nie grałem w SoD 2, ale nie kojarzę by gra była krytykowana za ubogą zawartość czy coś takiego. Taki Helldivers 2 także powstawał długie lata. Ale zgadzam się, że trójka była ujawniona zbyt wcześnie. Od zapowiedzi jest wielka cisza. Chociaż i tak byśmy wciąż zastanawiali się kiedy Undead Labs coś pokaże.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

No tu jest właśnie  największy potencjał Xboxa... na PC. 

To właśnie użytkownicy PC odpowiadają W dużej mierze za wzrost dochodów Xboxa w ostatnich latach, bo pozwalł im zdobyć graczy w krajach na których konsole nigdy się nie sprzedawały. 

 

Na pewno tu jeszcze dużo do zrobienia, gdyby chociaż sklep Xboxa na PC przypominał ten z konsoli. No i jest tu potencjał na fajną synergie, pomiędzy konsolą, PC i modnymi ostatnio Pecetowymi handheldami jeśli nie zaorają Play Anywhere.

 

Co do chmury, to wiadomo z dokumentów że w trakcie przejmowania Activision Microsoft wstrzymał na jakieś 2 lata wszystkie inwestycje związane z chmurą, usługa od lat jest w fazie beta i do dziś nie ma np. zapowiadanej dawna opcji grania we własne gry. Wynikało to z tego że sama usługa nie cieszyła się popularnością, dwa urzędu regulacyjne obawiały się że po przejęciu Acti, Xbox zyska zbyt mocną pozycję na rynku chmury i obawiali się że narzucą im jakieś ograniczenia 

Odnośnik do komentarza

To było jakoś w czasach rozkwitu steama prawda? Mogli mieć swoją giga platformę, ale pamiętam jak uciążliwym rozwiązaniem był gfwl w chociażby GTA 4, no lekko ujmując gracze nie byli zbyt zadowoleni, bo łatwiej było zagrać w pirata xD

Z drugiej strony Steam debiutował bodajże mniej więcej z HL2 i miał podobne problemy, pamiętam poradnik instalacji gry w Komputer Świat Gry, niesamowita akcja.

Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, Paolo de Vesir said:

 

Zrobili grę która spodobała się wielu osobom i jednak jakiś sukces odniosła. Niedosyt i zawód wynika nie tylko z samej gry, ale i otoczki wokól niej budowanej: pierwszego nowego IP od "MS-u", afera z 30 fpsami, prezłożonej daty premiery. Nie mówiąc o tym, że Todd też dobry ancymon z tym "it just works", a Phil "we're extremely proud of our team at XYZ" Spencer też nie jest lepszy, bo wciąż dochodza informację, że tam w XGS panuje niezły burdel.

 

Nie mówiąc o tym, że MS wizerunkowo zalicza fail za failem, tam naprawdę jest potęzny burdel. Zostaje przymknąć oko i liczyć, że wielka moc MS-u nie spierdoli roboty wielu utalentowanym przecież studiom jakie Xbox ma pod skrzydłami.

 

Z Bethesdą jest jak z Ubi. Bethesda robi te swoje Bethesdagames i albo je lubisz albo wypad. Ubi robi swoje Ubigierki i albo je lubisz albo wypad. Różnica jest taka, że Starfield to miał być tytuł 1st party, konsolowy ex i powód do kupienia konsoli. Ktoś im bronił napisać ciekawszą historię, dialogi, postaci? Posiedzieć trochę nad questami? No nikt. Ale mają to w dupie, bo się nie mieści w to kategorii Bethesdagame. Tak samo jak Ubi zamiast zrobić ciekawą grę jebną na mapie milion znaczników i wyjebka, kilkadziesiąt godzin "zabawy" zapewnione.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Czoperrr napisał:

Z miesiąc mnie tu nie było. Xbox z dostępem do pecetowych sklepików z grami? Petarda :good2:

Dla mnie to w ogóle nie potrzebne bo od tego mam PC. Jak ktoś ma tylko konsole to może i fajny ficzer. Mi tylko brakuje handhelda z gamepassem, żeby dopełnić ekosystem. Czyli rog albo nowy handheld xboxa ale muszą dać steama na niego i możliwość emulacji starych gierek

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem wydawanie handhelda przez Xboxa nic nie zmieni. Nie będzie szału na niego, w zasadzie kupią go pewnie miłośnicy marki.

Pewnie byłby w cenie Legiona czy Roga. Pracują na nakładką xboxowa bankowo dla innych sprzętów. Więc mówię, zostaje sprzęt dla fanów i w gruncie rzeczy przepalony hajs.

Myślę że lepiej gdyby skupili się właśnie na sofcie pod Windowsowe handheldy których pewnie będzie przybywać. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Beelzeboss napisał:

"zaoraja play anywhere" lol. Przeciez to na dobra sprawe w ogole nie istnieje i to nawet w grach ms. Np. takie dosc nowe age of empires 4 tego nie oferuje.

 

Co ty pieprzysz XD

 

Oczywiście, że AoE4 jest play anywhere. Wszystkie gry wydawane przez MS są play anywhere.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, drozdu7 napisał:

Moim zdaniem wydawanie handhelda przez Xboxa nic nie zmieni. Nie będzie szału na niego, w zasadzie kupią go pewnie miłośnicy marki.

Pewnie byłby w cenie Legiona czy Roga. Pracują na nakładką xboxowa bankowo dla innych sprzętów. Więc mówię, zostaje sprzęt dla fanów i w gruncie rzeczy przepalony hajs.

Myślę że lepiej gdyby skupili się właśnie na sofcie pod Windowsowe handheldy których pewnie będzie przybywać. 

Jak będzie kosztować tyle co steam deck i będzie miał windowsa jak rog to czemu nie.

Odnośnik do komentarza

Po prostu ktoś w MSie, kilka lat po premierze SD i Switcha i kilkunastu od kiedy okazało się, że komórki nie zabiją konsol przenośnych wpadł na pomysł, że skoro nie idzie z konsolami to może warto spróbować czegoś nowego? :kekw: 

Odnośnik do komentarza

SD nie ma konkurencji w kwestii- stosunek/cena. 

Pozostali kosztują więcej, ale mają windows i aplikacja Xboxa działa normalnie jak na każdym innym Windowsie. 

Żeby przenośna konsola MS miała jakiś sens, to musi być w okolicy ceny SD. Tyle albo aż tyle. Innej opcji nie widzę. Ciekaw jestem ceny SD2 czy Rog 2.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Beelzeboss napisał:

Ja widzę dwa osobne sku w storze i nie ma przy nich taga play anywhere. Płać dwa razy, ale marketingowo mowimy, ze wspieramy.

trylogia dishonored, the evil within, wolfenstein, quantum break... no trochę się wkurwiłem jak się okazało, że to nie są tytuły play anywhere, ale na szczęście można było zwrócić

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...