Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Bielik napisał:

Ale mówimy w ogóle o mkv z hdd zewnętrznego? Ja coś próbowałem się bawić zarówno kodi jak i vlc i same rozwiązania streamowania tam praktycznie były chyba.

VLC oraz Kodi bez problemu odpalaja mkv z dysku po usb. Niestety VLC nie odtwarza dzwieku ac3. Jest jakis niby kodek zew., ale juz nie chcialo mi sie kombinowac. Kodi totalna kaszana na Xbox Series. Co chwila sie wykrzacza i wyrzuca do dasha, natomiast na androidzie w TV smiga elegancko. Niestety beda musieli wniesc poprawki pod nowe konsole. Na starych bylo ok, natomiast na nowych nie da sie tego uzywac. W Kodi jedynie wkurza mnie maly wybor napisow (chyba 8), a szary wyglada jak bialy w HDR. VLC ma cala palete RGB. Mozna mieszac dowoli, kupa odcieni. W Kodi z kolei smiga dzwiek ac3 bez zadnych kombinacji. VLC nie mozna tez napisow zbytnio umiejscowic pod obrazem. Jest suwak od pozycjonowania, ale dochodzi tylko do 0. Powinien schodzic na wartosci ujemne, by dalo sie to ladnie ustawic. Na 0 napisy sa wciaz za wysoko. W Kodi mniej opcji pozycjonowania, ale ostatecznie po zabawie jest prawie idealnie. 

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Sylvan Wielki napisał:

tEQT57D.jpg


4ty na pokładzie. Chyba skuszę się również na Serię S. Po niemal 4 tygodniach użytkowania SX jestem zachwycony. Kapitalna konsola. :yahoo:

Jednak biała wersja najlepsza. Podziwiam, że trzymasz je wszystkie, mimo, że one to była spoko konsola to jednak technologiczny chłam. 

Odnośnik do komentarza

Witam. Od miesiąca posiadam Xbox series x i jestem w pełni zadowolony z tego zakupu. Konsola super. Niemniej jednak od kilku dni gram w ghost recoon breakpoint i właśnie w tej grze przy dużym zwarciu akcji gra klatkuje...czasami jest niegrywalna...doprowadza do szału...ci może być nie tak? Przecież na tej konsoli ta gra powinna śmigać. Pomocy...

 

Dodam że gram pojedyncza kampanię...

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Faka napisał:

A inne gry patrzyłeś chociaż? Czy nie klatkowały? Bo jak tylko Breakpoint, to gra zwalona, a nie konsola. Niemniej potestuj z innymi grami.

Mam jeszcze mafię 3, fortnite  Fifę 20 i vigor i tam jest ok. Ale z wymienionych to breakpoint ma najlepszą grafikę i to może o to chodzi? Ogólnie problem tak jak pisałem wcześniej pojawia się tylko w dynamicznej akcji blisko. Czy to może być wina konsoli czy tv? Jak może być zwalona gra? 

Odnośnik do komentarza

@lpcl zgadzam się w segmencie koloru. Wbrew obiegowej opinii podstawowy One nie wyglądał źle w czarnym (o ile był zadbany). Niemniej jak tylko zobaczyłem białego One, to zapragnąłem mięć ten sprzęt w domu - wjechał pod strzechy z rewelacyjną szóstą Forzą, Sunsetem, Ryse, Gersami oraz Ori.

Technologicznie widomym było, że Xbox szału pod koniec 2013r nie robi (podobnie jak konkurencja), ale czy taki chłam.... Pojawiło się nań wiele imponujących graficznie gier, a nawet jeżeli coś nie było aż tak bardzo zaawansowane technologicznie, to i tak generowało efekt łał - Ori and the Blind Forest. Takie Ryse mogło się podobać bardziej, albo mniej, ale graficznie zachwycał. :mog:

Mnie Xbox One od pierwszego włączenia zachwycił - ten przycisk, jak i fakt, że konsoli w ogóle nie było słychać. :shok: One S, jak zapewne wiesz, to jego ulepszona, zmniejszona wersja. Taka Slimka. Według mnie biały One S/One X, to jedne z najpiękniejszych konsol jakie kiedykolwiek się ukazały. Zatem nie sposób było sobie odmówić by dołączył do starszej wersji. :drinks:

One X kupiłem na premierę. Innej wersji kolorystycznie było, a wyglądał godnie. Widziałem tu i na sąsiednim forum kilka takich egzemplarzy - Moldar miał biało One X dla przykładu.

Co do SX, tak, wydaje mi się, że skusiłbym się na biały kolor, ale skoro problem był z dostępem podstawowej i jedynej przy tym wersji, to ucieszyłem się, że choć tę będę miał, a jak w temacie zakupowym wspomniałem - Series X na żywo prezentuje się znakomicie :lapka:

Jeżeli chodzi o sprawę kupna, MM razu pewnego mieli .... jeden egzemplarz na stanie. Pojechałem po niego i w drzwiach wyjściowych jakiś facet mnie mijał z tą ostatnią sztuka. :pechowiec:
Jakiś czas później mieli trzy konsole. Tym razem się udało. Miałem brać w zestawie z Valhallą, ale mieli tylko gołe. Machnąłem ręką zatem na brak wyboru pierwszej opcji, bowiem piątki jeszcze nie miałem, a chciałem już pograć na nowej generacji, a jakiż to problem grę dokupić. :dunno:

Konsol żadnych się nie pozbywam. Nawet kultowy Pegasus odpoczywa u mnie na emeryturze, a biały One(S) tak mi się podoba, że do dzisiaj w growym pokoju stoją oba na widoku.

A QR to rewelacyjna sprawa.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Kuki85 napisał:

Mam jeszcze mafię 3, fortnite  Fifę 20 i vigor i tam jest ok. Ale z wymienionych to breakpoint ma najlepszą grafikę i to może o to chodzi? Ogólnie problem tak jak pisałem wcześniej pojawia się tylko w dynamicznej akcji blisko. Czy to może być wina konsoli czy tv? Jak może być zwalona gra? 

 

Raczej zwalona optymalizacja gry, z konsolą jak najbardziej masz ok, skoro te inne gierki dobrze Ci chodziły. Na reddicie też opisali ten problem z framerate, więc sam nie jesteś.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Sylvan Wielki napisał:

@lpcl zgadzam się w segmencie koloru. Wbrew obiegowej opinii podstawowy One nie wyglądał źle w czarnym (o ile był zadbany). Niemniej jak tylko zobaczyłem białego One, to zapragnąłem mięć ten sprzęt w domu - wjechał pod strzechy z rewelacyjną szóstą Forzą, Sunsetem, Ryse, Gersami oraz Ori.

Technologicznie widomym było, że Xbox szału pod koniec 2013r nie robi (podobnie jak konkurencja), ale czy taki chłam.... Pojawiło się nań wiele imponujących graficznie gier, a nawet jeżeli coś nie było aż tak bardzo zaawansowane technologicznie, to i tak generowało efekt łał - Ori and the Blind Forest. Takie Ryse mogło się podobać bardziej, albo mniej, ale graficznie zachwycał. :mog:

Mnie Xbox One od pierwszego włączenia zachwycił - ten przycisk, jak i fakt, że konsoli w ogóle nie było słychać. :shok: One S, jak zapewne wiesz, to jego ulepszona, zmniejszona wersja. Taka Slimka. Według mnie biały One S/One X, to jedne z najpiękniejszych konsol jakie kiedykolwiek się ukazały. Zatem nie sposób było sobie odmówić by dołączył do starszej wersji. :drinks:

One X kupiłem na premierę. Innej wersji kolorystycznie było, a wyglądał godnie. Widziałem tu i na sąsiednim forum kilka takich egzemplarzy - Moldar miał biało One X dla przykładu.

Co do SX, tak, wydaje mi się, że skusiłbym się na biały kolor, ale skoro problem był z dostępem podstawowej i jedynej przy tym wersji, to ucieszyłem się, że choć tę będę miał, a jak w temacie zakupowym wspomniałem - Series X na żywo prezentuje się znakomicie :lapka:

Jeżeli chodzi o sprawę kupna, MM razu pewnego mieli .... jeden egzemplarz na stanie. Pojechałem po niego i w drzwiach wyjściowych jakiś facet mnie mijał z tą ostatnią sztuka. :pechowiec:
Jakiś czas później mieli trzy konsole. Tym razem się udało. Miałem brać w zestawie z Valhallą, ale mieli tylko gołe. Machnąłem ręką zatem na brak wyboru pierwszej opcji, bowiem piątki jeszcze nie miałem, a chciałem już pograć na nowej generacji, a jakiż to problem grę dokupić. :dunno:

Konsol żadnych się nie pozbywam. Nawet kultowy Pegasus odpoczywa u mnie na emeryturze, a biały One(S) tak mi się podoba, że do dzisiaj w growym pokoju stoją oba na widoku.

A QR to rewelacyjna sprawa.

Spoko miałem je wszystkie ale one s nadal najładniejsza konsola, chyba nawet ever. 

Gdyby tego dziadowskiego Jaguara zastąpili czymś mocniejszym. Szkoda, że nie wejdą do współpracy z Intelem i nvidią. Niestety byłaby pewnie to zbyt droga opcja dla graczy a ja bym chętnie dopłacił parę stów, żeby dostać strzała w pysk. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Faka napisał:

 

Raczej zwalona optymalizacja gry, z konsolą jak najbardziej masz ok, skoro te inne gierki dobrze Ci chodziły. Na reddicie też opisali ten problem z framerate, więc sam nie jesteś.

Dzięki za szybką odpowiedź. No i cenne uwagi. A mógłbyś podać mi link do tej dyskusji?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Faka napisał:

 

 

Tutaj są podane różne wątki z problemami gry.

Dzięki serdeczne. Nie potrzeba było mi wchodzić w te linki bo widzę że ludzie mają podobne problemy z tą gra. A może podasz mi kilka tytułów innych gier które wyciągnęły by grafika z tej konsoli dużo. Chodzi mi o przetestowanie konsoli w wymagających grach...

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Faka napisał:

Dużo gier to na razie takich nie ma, ale masz takie Gears 5, Forza Horizon 4, na pewno Cyberpunk 2077 (ale to chyba po paru łatkach XD). 

Kurde...wszystkie które podałeś to nie mój klimat...ale poszukam sam czegoś fajnego. Dzięki jeszcze raz za zainteresowanie. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Kuki85 napisał:

Sandboxy najczęściej ale nie jakieś SF. Wyścigi kiedyś... ale teraz nie jaraja mnie wogole...

No to trochę masz zawężone pole w tym zakresie. Ale jako anegdotę powiem, że kiedyś (w sumie to chyba miałem z 10 lat) byliśmy ze starszym kuzynem w sławnej lub niesławnej giełdzie w szkole na grzybowskiej i pamiętam (czasy amigi) jak jeden koleś (tak ok. 40) dopytywał się o gry z kotami. :D

Więc tak czy inaczej jesteś chyba w lepszej sytuacji jeżeli chodzi o gierki. Spróbuj cybera, nie jest to raczej typowy sandbox jak gta ale w sumie dobra gierka. 

Odnośnik do komentarza

Polecam przełamywać swoją niechęć do innych gier i gatunków. Ja rozumiem, że ktoś pograł trochę i nie pasuje, ale...

Mój przykład - Horizon 4. Wyścigi arcade, w otwartym świecie - nie dla mnie. Ogólnie mam dość open-world'ów. Jeśli wyścigi, to 'simy'. Nigdy bym nie kupił. Dziś uważam, że to jedna z najlepszych gier od Wiedźmina 3. Tu wychodzi też największy plus Game Pass'a, bo to dzięki niemu dobijam do czterdziestu godzin w Godrizona :xboss:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...