Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie zaczyna coraz bardziej irytować problem z padami, włączam konsole z pada, (choć często nie da się jej z pada włączyć) pad nie działa, innym razem włączam konsole z pada, pad w menu działa, w grze już nie, pomaga tylko restart konsoli. Do tego słuchawki, które całkowicie zaczęły wyłączać dźwięk, z tym że nie rozłączają się z konsolą, wtf!? 

Coś z łącznością w tej konsoli jest nie halo. I to oba pady się tak zachowują, nie tylko ten z zestawu z konsolą, Elite v2 to samo. 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

Nie no, nie ma opcji, irytuje mnie to, ale nie oddam konsoli teraz, przed końcem roku, bo dostanę ją pewnie w nowym. Poczekam jeszcze, zobaczę, może coś zmienią kolejne update'y i ewentualnie po nowym roku będę coś działał. 

 

Swoją drogą mógłby ktoś napisać jak wygląda cała procedura jak oddaje konsole do Microsoftu? Gdzieś dzwonię i zamawiam kuriera? Bo chyba lepiej niż do sklepu? 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ElGritar napisał:

Czy to normalne, że konsola po uruchomieniu dobre kilka minut mieli płytę w napędzie? Co prawda napęd nie hałasuje jakoś specjalnie, ale trochę mnie to dziwi, że tak długo to trwa. Po wyłączeniu konsoli też uruchamia się napęd (ustawiony tryb oszczędzania energii). 

Też tak mam, Xbox one X też tak miał. Najlepiej nie mieć płyty w napędzie wtedy jest bezgłośny

Odnośnik do komentarza

No u mnie trwa to jakieś 5 minut... Słychać, że coś zczytuje z kilkadziesiąt sekund może, a później te kilka minut słyszę, że płyta po prostu chodzi w tym napędzie. Na szczęście dźwięk jest normalny, bo u niektórych ten napęd nieźle hałasuje. Może to też kwestia Cyberpunka, który jest na dwóch płytach tylko po to, aby zainstalować po 8gb z każdego nośnika... 

Odnośnik do komentarza
12 hours ago, krupek said:

Po włożeniu płytki i aktualizacji gry, napęd dość głośno pracuje. To tylko podczas aktualizacji tak się dzieje, czy coś nie tak?

Tylko przy aktualizacji i potem przy sprawdzaniu płyty. Napęd jest zdecydowanie głośniejszy niż wiatrak, na szczęście używany jest sporadycznie, nawet jeśli gra się w płytowe wersje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Wooyek napisał:

Nie no, nie ma opcji, irytuje mnie to, ale nie oddam konsoli teraz, przed końcem roku, bo dostanę ją pewnie w nowym. Poczekam jeszcze, zobaczę, może coś zmienią kolejne update'y i ewentualnie po nowym roku będę coś działał. 

 

Swoją drogą mógłby ktoś napisać jak wygląda cała procedura jak oddaje konsole do Microsoftu? Gdzieś dzwonię i zamawiam kuriera? Bo chyba lepiej niż do sklepu? 

a pada zaktualizowałeś?

Odnośnik do komentarza

Jest gdzieś lista dostępnych obsługiwanych urządzeń i akcesoriów? Chodzi mi o system dźwięku 5.1 - Logitech z-5500. W ustawieniach systemowych dot głośności i wyjścia audio mam takie możliwości:

- stereo bez kompresji

- 5.1 bez kompresji

- 7.1 bez kompresji

- bitstream wył

 

Przy sprawdzaniu ustawień dźwięku chciałem wybrać opcję 5.1 bez kompresji (cokolwiek to znaczy) jednak po wybraniu wyskakiwał mi bląd systemowy, że mój odbiornik audio tego nie obsługuje. Koniec końców działam ba tym ostatnim "bitstream wył" jednak w grze słyszę dźwięk 5.1 a nie np. stereo. Dźwięk leci po HDMI do TV, a z TV po kablu optycznym do 5.1. Mogę wybrać format bitstream tylko pomiędzy "dolby digital", a "DTS...". W pozostałych przypadkach występuje podobny błąd jak wyżej. Nie wiem czy to cokolwiek zmienia skoro wcześniej i tak wybrałem "bitstream wył".

 

Spotkał się ktoś z podobnymi problemami?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Elitesse napisał:

Jest gdzieś lista dostępnych obsługiwanych urządzeń i akcesoriów? Chodzi mi o system dźwięku 5.1 - Logitech z-5500. W ustawieniach systemowych dot głośności i wyjścia audio mam takie możliwości:

- stereo bez kompresji

- 5.1 bez kompresji

- 7.1 bez kompresji

- bitstream wył

 

Przy sprawdzaniu ustawień dźwięku chciałem wybrać opcję 5.1 bez kompresji (cokolwiek to znaczy) jednak po wybraniu wyskakiwał mi bląd systemowy, że mój odbiornik audio tego nie obsługuje. Koniec końców działam ba tym ostatnim "bitstream wył" jednak w grze słyszę dźwięk 5.1 a nie np. stereo. Dźwięk leci po HDMI do TV, a z TV po kablu optycznym do 5.1. Mogę wybrać format bitstream tylko pomiędzy "dolby digital", a "DTS...". W pozostałych przypadkach występuje podobny błąd jak wyżej. Nie wiem czy to cokolwiek zmienia skoro wcześniej i tak wybrałem "bitstream wył".

 

Spotkał się ktoś z podobnymi problemami?

 

Masz w TV i Logitechu Hdmi Arc/eArc?

 

Edit  

 

Nie mogę tak na szybko znaleźć czy Logitech przepuszcza dalej obraz. Bo ogólnie miałem ten sam problem z kinem domowym. Jeżeli podłączenie było konsola - TV - amplituner, to mimo że mój TV przepuszcza dalej dts/dolby w ustawieniach dźwięku na xsx nie mogłem wybrać ani 5.1 ani 7.1 (to oznacza ze xbox przepuszcza dalej dźwięk nie kompresując go), xbox jakby wykrywał tylko TV i dlatego pozwalał tylko na stereo. Dopiero podpięcie xbox-amplituner-TV pomogło, wtedy normalnie mogłem wybrać 7.1 i wszystko śmigało. Tylko żeby tak zrobić Logitech misialby dalej obraz przepuszczać.

Edytowane przez tjery
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Wooyek napisał:

Mnie zaczyna coraz bardziej irytować problem z padami, włączam konsole z pada, (choć często nie da się jej z pada włączyć) pad nie działa, innym razem włączam konsole z pada, pad w menu działa, w grze już nie, pomaga tylko restart konsoli. Do tego słuchawki, które całkowicie zaczęły wyłączać dźwięk, z tym że nie rozłączają się z konsolą, wtf!? 

Coś z łącznością w tej konsoli jest nie halo. I to oba pady się tak zachowują, nie tylko ten z zestawu z konsolą, Elite v2 to samo. 

 

Sprawdź baterie. 

Ja znalazłem jakieś stare aku energizera i miałem podobnie mimo, że były naładowane. Kupiłem nowe akumulatorki i żadnych problemów. Na zwykłych bateriach też jest ok. 

Odnośnik do komentarza

Witam,

 

bardzo prosze o informacje jaka klawaitura + mysz bedzie dzialac na xbox series X.

 

probowalem podlaczyc zestaw COBRA DK02 jednak nie dziala. Niby zestaw przygotowany do xbx ale nie stety nie dzialal. 
 

probowalem klawatury microsoft w menu glownym dziala jednak w grze cyberpunk oraz gta nic nie idzie
 


 

prosze o informacje

Edytowane przez Piotrgr
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, krzysiekp392 napisał:

a pada zaktualizowałeś?

 

Tak, wszystko jest aktualne. 

 

7 minut temu, Michał102 napisał:

 

Sprawdź baterie. 

Ja znalazłem jakieś stare aku energizera i miałem podobnie mimo, że były naładowane. Kupiłem nowe akumulatorki i żadnych problemów. Na zwykłych bateriach też jest ok. 

 

Hmm, to ciekawa teoria, bo korzystam z akumulatorków które mają kilka lat już, ale z drugiej strony Elite v2, ma wbudowaną baterie i też się to dzieje. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Piotrgr napisał:

Witam,

 

bardzo prosze o informacje jaka klawaitura + mysz bedzie dzialac na xbox series X.

 

probowalem podlaczyc zestaw COBRA DK02 jednak nie dziala. Niby zestaw przygotowany do xbx ale nie stety nie dzialal. 
 

probowalem klawatury microsoft w menu glownym dziala jednak w grze cyberpunk oraz gta nic nie idzie
 


 

prosze o informacje

Kto ci powiedział że klawiatura działa z CP czy GTA? Jest lista dedykowanych gier, która klawiaturę/myche wspiera np Sea Of Thieves. Wystarczy poszukać w necie. Wiem na pewno że z xsx działa np Razer Turret.

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.12.2020 o 10:22, Elitesse napisał:

Jest gdzieś lista dostępnych obsługiwanych urządzeń i akcesoriów? Chodzi mi o system dźwięku 5.1 - Logitech z-5500. W ustawieniach systemowych dot głośności i wyjścia audio mam takie możliwości:

- stereo bez kompresji

- 5.1 bez kompresji

- 7.1 bez kompresji

- bitstream wył

 

Przy sprawdzaniu ustawień dźwięku chciałem wybrać opcję 5.1 bez kompresji (cokolwiek to znaczy) jednak po wybraniu wyskakiwał mi bląd systemowy, że mój odbiornik audio tego nie obsługuje. Koniec końców działam ba tym ostatnim "bitstream wył" jednak w grze słyszę dźwięk 5.1 a nie np. stereo. Dźwięk leci po HDMI do TV, a z TV po kablu optycznym do 5.1. Mogę wybrać format bitstream tylko pomiędzy "dolby digital", a "DTS...". W pozostałych przypadkach występuje podobny błąd jak wyżej. Nie wiem czy to cokolwiek zmienia skoro wcześniej i tak wybrałem "bitstream wył".

 

Spotkał się ktoś z podobnymi problemami?

 

 

Wybierasz "bitstream wył" a potem "dolby digital" i masz 5.1. U mnie też konsola do tv przez HDMI a z tv do kina domowego przez optyka. I ładnie działa 5.1.

 

A aby wybrać 5.1 bez kompresji to musisz w ustawieniach wideo wybrać ręcznie rozdzielczość a nie tą "auto". Wtedy da się wybrać 5.1 bez kompresji... Tylko ja wtedy w ogóle na kinie nie miałem dziwięku.

Edytowane przez Emtebe
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@Emtebe@tjery

 

Dzięki Panowie :) ten Logitech nie ma wejścia na HDMI, tylko optyk więc tak się nie uda tego podłączyć. Mimo to dźwięk 5.1 działa tylko nie wiem czy w ten sposób nie tracę na jego jakości - wszystko ustawione tak jak Emtebe to opisał. Będę musiał za jakiś czas pomyśleć nad wymianą systemu audio na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...