Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Ma_niek napisał:

Tak napewno :-D  tym bardziej że każde studio zostało rozbudowane i klepią po dwa tytuły.

hej to zupełnie jak studia XGS, które powiększyły się dwu albo trzykrotnie w ciągu ostatnich lat ;)

nie lubie tego ciągłęgo porównywnia tego co robi xbox, z sony. Prawda jest taka że Sony ma swoją nisze, gdzie produkuje filmowe duże produkcje, z silnymi postaciami i w tę stronę będą szli także w następnej generacji, co jest całkowicie zrozumiałe.

 

ale Xbox Game Studios nie musi ich kopiować.

Mówiąc szczerze to zapowiedziany lineup wygląda jak marzenie: są powroty uwielbianych marek jak Fable, Flight Simulator czy Perfect Dark, są nowe IP jak Everwild od Rare, są gry RPG od mistrzów gatunku jak Obsidian czy Bethesda, jest Halo wracajace do korzeni serii  i ostatecznie są też kontynuuacje starych marek jak State of Decay i Forzma Motorsport. Jedyne co można zarzucić  to to że niestety większość tych gier nie ma nawet wstępnych dat premiery. Ale pod względem samych zapowiedzi to naprawdę ciężko coś im zarzucić. Nie wiem co jeszcze mogliby zapowiedzieć żeby przebić to co mają, chyba Wiedźmina 4.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, ASX napisał:

Prawda jest taka że Sony ma swoją nisze, gdzie produkuje filmowe duże produkcje, z silnymi postaciami i w tę stronę będą szli także w następnej generacji, co jest całkowicie zrozumiałe.

 

Zapomniałeś dodać, że z silnymi postaciami w tym także żeńskimi z dużą ilością testosteronu. :)

Dobra co wy z tym halo, jakby to wyszło w tym roku to gównoburza by była jeszcze większą niż z cybarpankiem. 

No i czy te tga to teraz takie nowe e3. 

No i może przestaniecie się boksować bo wygląda to gorzej niż cw. 

BTW nie chciałbym zobaczyć wpisów Paolo w cw w drugim obozie, a jak tak dalej pójdzie to kto wie. ;)

Edytowane przez lpcl
Odnośnik do komentarza

O jezu kurwa zarówno posty asaxa jak i wezyra są już tak męczące ze nie idzie wytrzymać.

 

jeden wiecznie broni Microsoftu ze hmm no ale MS kupił studia i zapowiada gierki i ktoś ma się z tego cieszyć, a drugi wiecznie się dopierdala ze MS zawiódł bo gry nie wysypują się z rękawa, jakby nikt od pół roku tego nie widział ze Series X będzie póki co stał wsteczna i game passem

 

darujcie sobie ściganie się kto jest większym captain obvious

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, MaZZeo napisał:

O jezu kurwa zarówno posty asaxa jak i wezyra są już tak męczące ze nie idzie wytrzymać.

 

jeden wiecznie broni Microsoftu ze hmm no ale MS kupił studia i zapowiada gierki i ktoś ma się z tego cieszyć, a drugi wiecznie się dopierdala ze MS zawiódł bo gry nie wysypują się z rękawa, jakby nikt od pół roku tego nie widział ze Series X będzie póki co stał wsteczna i game passem

 

darujcie sobie ściganie się kto jest większym captain obvious

 

:fsg:

 

Oj tak, bomby prawdy. Z punktu widzenia konsumenta nie interesuje mnie to, że przejęli studia 2 lata temu i ojejku jejku trzeba teraz pracować, wydali konsole bez ani jednej gry ekskluzywnej (no w istocie Halo Infinite miało wyjśc na XO/PC/Series więc też by nie bylo exem, ale wiecie o co chodzi) i na ten moment jedzie na momentum Game Passa, promki, gry EA tego typu rzeczy są świetnym dodatkiem do tej konsoli, jestem bardzo zadwolony z sprzetu, który MS wypuścił, ale do ch00ja ile można grać w patche do gierek z poprzedniej generacji? A co do Wezyra to widzę, że chłopak się miota (jak zwykle xD dzisiaj jego klaperska strona się przebudziła) i chciałby pokochać Sony pełnym sercem ale coś mu przeszkadza i serio, nie rozumiem trochę Ciebie Paweł, kup PS5 jak bedzie dostępna graj w gry, które tam są i baw się dobrze bo na ten moment to tylko tworzysz w swojej głowie jakąs wyimaginowaną i wyidealizowaną pozycje Sony. Jasne wydają sporo ciekawych i dobrze ocenionych ekskluziwów, sam się dobrze bawiłem w tym roku przy The Last of Us II a przed mną jeszcze Ghost of Tshusima ale nie powoduje to, że patrzę na ich nadchodzace gry w samych superlatywach bo wydali kilkugodzinne DLC do dość generycznego Spidermana, remake gierki z 2009 roku (który by nie wiem jak wyglądał to nadal tylko i wyłącznie odświeżenie starej gry) i fajniutką demówkę Astrobota a przyszly rok cóż - GT7 raczej przeniesione na koncówkę roku, Returnal, który wygląda ciekawie ale no to wydaje mi się mniejszego kalibru gierka i którą już część Ratcheta - czternastą? A i Horizon II - fanem jedynki w ogóle nie jestem więc tak samo mógłbym wejść do tematu PS5 i wylewać żale na to, że Sony mnie rozczarowywuje bo gdzie jest factions do The Last of Us II, dlaczego gry Sony to glownie jeden i tam sam schemat etc, ale po prostu chyba nie widzę w tym sensu? 

 

Zamiast patrzeć przychylnie i bawić się dobrze gierkami, które teraz mamy to szukasz chyba dziury w całym, wyjdą gry to wyjdą, nie wyjdą to nie wyjdą i tak nie robi Ci to różnicy bo żadnego next gena nie kupiłeś.

Edytowane przez bluber
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Wedlug mnie Sony jest w lepszej sytuacji. Opieraja sie o bezpieczniejsze kontynuacje, ale wiadomo czego sie spodziewac. W przypadku MS jest duzo nowych IP i tak naprawde nie wiadomo co z tego wyjdzie, czy sa to tytuly bardziej nastawione na singla, czy multi. Nawet jak cos mi nie podpasilo na Sonce (np. God Of War, czy Horizon) to mysle, ze latwiej urozmaicic, podrasowac, rozbudowac gameplay, gdy ma sie juz jakies podstawy, niz tworzyc cos zupelnie od nowa. Patrzac jeszcze na to jak MS wyjepal sie na r.yj przy probie dostarczenia swojej najwiekszej marki na premiere najnowszej konsoli to juz w ogole mam obawy o reszte projektow. Tyle lat klepali serie i czlowiek byl pewnien, ze tego nie da sie zjepac, ale jednak u MS wszystko jest mozliwe. Zaczynam sie juz nawet obawiac o Forzy. Maja cysterny gotowki, ale nie potrafia zarzadzac tym co juz posiadaja.  

Edytowane przez bebbop
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na starcie tej generacji jednak jest coś czego wcześniej nie było. PS5 i XsX są wobec siebie komplementarne bardziej niż kiedykolwiek. Nie da się ukryć (i przeczytać ostatnich kilku stron) że PS5 ma ten swój "unique line up" ale mając Xboxa z GPU ma się chyba całe dobro konsolowe pod jednym TV. Mówie tu troche za siebie ale jak popatrze na ostatnie tygodnie to faktycznie gram w Exy z PS ale też non stop odpalam gry i gram na Xboxie właśnie w gry których zazwyczaj nie miałem w kolekcji. Wpada sąsiad na piwko - leci Fifka. Żona dzieci kąpie - męczyk w BF-a, dzieciaki chcą grać - wchodzi Rush a wieczorkiem na luzaku biorę pada który leży obok i gram w coś na drugim sprzęcie. Ani razzu nie złapałem się na tym że mówie "po co mi dwa sprzęty skoro to moge ogrywac na jednym". Nie wiem czy MS poszedł droga inną/swoją celowo czy tak wyszło ale dla kogoś kto gra to super sprawa. A już dla kogoś kto gra bardzo dużo brak którejkolwiek z tych konsol, zwłaszcza z tym co one RAZEM oferują to jak wygranie tylko połowy nagrody. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Panowie, da się jakoś sprawdzić czy zainstalowana gra na Series X, jest w wersji dopasionej dla One X a nie dla zwykłego One?

 

Czy jest to w ogóle możliwe, że dana gra zainstaluje się na XSX w wersji na Xbox One a nie dla Xbox One X? Mowa oczywiście o grze ulepszonej dla One X.

 

Zagmatwane pytanie, ale mnie ciekawie czy konsola może "zainstalować" niepoprawną wersję na przykład przez to, że instalujemy coś z płyty będąc offline.

 

Czy nie ma takiej możliwości i XSX zawsze zainstaluje wersję ulepszoną dla One X o ile oczywiście gra jest ulepszona dla One X?

Odnośnik do komentarza

Czyli offline czy on-line podczas instalacji nie ma wpływu, bo i tak konsola wie co instalować?

 

Tak pytam z ciekawości, bo można na konsoli przy danej grze zobaczyć właściwości pliku i tam jest info o typie konsoli jak i ulepszeniu dla One X i nie wiem czy dobrze to interpretuję.

 

A jeszcze zapytam, jaki macie rozmiar pliku z Cyberpunk na XSX? 59,5 GB wersja 1.0.0.6? Jakoś mało się wydaje jak na grę, która instaluje się z dwóch płyt i na start ma update 47 GB.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Kupił XBOXA i trochę mu się polepszyło, ale też nie dajmy się zwariować. 

 

Prawda jest taka, że dla posiadacza one X kupno Series X i to czysty upgrade jak wymiana karty graficznej i dysku w PC to samo tyczy się przesiadki z PS4 na PS5.

Najlepiej mają osoby, które z ONE X przesiadają się na PS5 i Ci którzy z PS4 wchodzą w Series X, takie osoby na start mają dużo świetnych gier do ogrania w ramach wstecznej a przy Xie pojawia się jeszcze GP.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Soul napisał:

Najlepiej mają osoby, które z ONE X przesiadają się na PS5 i Ci którzy z PS4 wchodzą w Series X, takie osoby na start mają dużo świetnych gier do ogrania w ramach wstecznej a przy Xie pojawia się jeszcze GP.

Potwierdzam. Takiego startu generacji nie mailem nigdy. Przez miesiąc od kiedy odebrałem XSX skończyłem już 2 gry (Ori 2, Gears 4), w Assassinie mam 50h + obecnie gram jeszcze w Man of Madan. Co najlepsze lista się wydłuża zamiast skracać :obama:
 

80h przegrane w miesiąc. To ponad jeszcze raz tyle jak moja miesięczna średnia. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja mam od wczoraj, ale jeszcze za bardzo nie pograłem. Włączyłem dziś dla uruchomienia i aktualizacji. Może siądę wieczorem lub jutro. Co mnie zdziwiło to szybka i ciekawa aktualizacja przez apkę, fajna rzecz. Store i dash chodzą bardzo szybko. Pad jest dziwnie mały, mam długie palce i trochę nieswoje uczucie po padzie od One, pewnie się przyzwyczaję.

 

Po włożeniu płytki i aktualizacji gry, napęd dość głośno pracuje. To tylko podczas aktualizacji tak się dzieje, czy coś nie tak?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...