Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, LukeSpidey napisał:

No dobra, to niech mi ktoś to teraz wyjaśni jak dwulatkowi. CMA na nie, Unia na tak, czekamy na wynik z USA. Jeśli ten będzie na tak to M$ i ABK stają się jednym, czy jednak Brytole zablokowali wszystko?

Potrzebna jest zgoda wszystkich,  by przejęcie w obecnym kształcie doszło do skutku. 

 

Dlatego Microsoft będzie odwolywał się od decyzji CMA do wyższej instancji. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie musi wyjść z UK, mogą odpuścić gry AB w chmurze na kontach UK albo wg. gry AB w UK, opcji jest wiele z tym że nie o to chodzi MS.

 

CMA ma smarowane od Jima pod stołem, jak wszystkie bzdury o monopolu legły w gruzach i MS oferuje CODa na równych zasadach na 10 lat na konsolach i chyba wszystkie gry AB na konkurencyjnych chmurach  to CMA zmieniło narracje że MS ma większość rynku w chmurze bo dodali ludzi opłacających XGP do xClouda  i tak im wyszło. 

 

Cytat

Financial Times: An European Commission official has suggested that the CMA overstated Microsofts share of the cloud gaming market. Suggesting the 60-70% market share Included many Gamepass subscribers who don't use the cloud feature. This means that the CMA manipulated data to reach their conclusions. A better way to calculate it would have been to use those who use XCloud and calculate the revenue with usage and match this revenue with other cloud providers.

Jak CMA się nie ogarnie to pójdą z nimi do sądu, z tym że wtedy to będzie trwało. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Paolo de Vesir napisał:

Chyba po raz pierwszy odczułem co to znaczy, że każule rządzą rynkiem, bo jako posiadacz Xboxa od 3 generacji mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że z Xboxem nigdy nie było tak źle. :obama: 

No i tu jest właśnie wasz problem. Ja szczerzę mówiąc nie wiem o co te płacze? Sam osobiście nie mam xboxa, ale stanę w jego obronie. Przeglądając ten temat zwróciłem uwagę, że większość osób czuję się oszukana prze Spencera, że nie rzuca co kilka miesięcy jakiegoś dużego hitu. A ja powiem tak, gdzie on powiedział, że będzie rzucał hitami o ogromnym budżecie? Nic takiego nie padło. On zapewniał, że na bieżąco będzie rozbudowywana ich usługa, będą wrzucane gry ich studiów, a czy będą one wielkimi hitami czy nie to inna sprawa. No i to robią. Patrząc na działania MS oni celują w zwykłego gracza, wręcz niedzielnego, który ma trochę czasu i chcę mieć dużą bibliotego do wyboru, opłacając wzamian abonament. On nie myśli waszymi kategoriami, on pewnie nawet nie wie co tam MS ma za studia. On chcę odpalić w chwili wolnej konsolę i móc mieć wybór x pozycji i to dostaje. Ja rozumiem MS, na co im np. 100tys zadowolonych hardcorowych graczy, gdy mogą mieć milony mało wymagających "każuali". Musicie sobie zdać sprawę, że koniec końców ktoś obserwuję słupki i widzi, że kierunek jest właściwy. A to, że hardcorowcy na tym tracą no cóż, tak to już jest. Tych drugich jest jednak więcej, a to znaczy, że leży tam więcej pieniędzy do podniesienia.

Odnośnik do komentarza
19 minutes ago, czarek250885 said:

No i tu jest właśnie wasz problem. Ja szczerzę mówiąc nie wiem o co te płacze? Sam osobiście nie mam xboxa, ale stanę w jego obronie. Przeglądając ten temat zwróciłem uwagę, że większość osób czuję się oszukana prze Spencera, że nie rzuca co kilka miesięcy jakiegoś dużego hitu. A ja powiem tak, gdzie on powiedział, że będzie rzucał hitami o ogromnym budżecie? Nic takiego nie padło. On zapewniał, że na bieżąco będzie rozbudowywana ich usługa, będą wrzucane gry ich studiów, a czy będą one wielkimi hitami czy nie to inna sprawa. No i to robią. Patrząc na działania MS oni celują w zwykłego gracza, wręcz niedzielnego, który ma trochę czasu i chcę mieć dużą bibliotego do wyboru, opłacając wzamian abonament. On nie myśli waszymi kategoriami, on pewnie nawet nie wie co tam MS ma za studia. On chcę odpalić w chwili wolnej konsolę i móc mieć wybór x pozycji i to dostaje. Ja rozumiem MS, na co im np. 100tys zadowolonych hardcorowych graczy, gdy mogą mieć milony mało wymagających "każuali". Musicie sobie zdać sprawę, że koniec końców ktoś obserwuję słupki i widzi, że kierunek jest właściwy. A to, że hardcorowcy na tym tracą no cóż, tak to już jest. Tych drugich jest jednak więcej, a to znaczy, że leży tam więcej pieniędzy do podniesienia.

No i trochę też niektórzy przesadzają z tym "jak u konkurencji jest dobrze". Tam też nie ma za różowo, wychodzi jakaś gra (2 razy do roku) to jest do skończenia w kilka dni i wraca się do multiplatform, które są tu i tu.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, czarek250885 napisał:

A ja powiem tak, gdzie on powiedział, że będzie rzucał hitami o ogromnym budżecie? Nic takiego nie padło

 

Microsoft zapowiadał przynajmniej jedną grę 1st party, z kategorii AAA na kwartał.

 

 

https://www.purexbox.com/news/2021/06/xbox_wants_to_release_a_new_first-party_game_every_quarter

https://news.xbox.com/en-us/2021/06/10/whats-next-for-gaming-highlights/

 

19 minut temu, czarek250885 napisał:

On zapewniał, że na bieżąco będzie rozbudowywana ich usługa, będą wrzucane gry ich studiów, a czy będą one wielkimi hitami czy nie to inna sprawa.

 

Nie można nie zauważyć, że jednak rozbudowa PS+ jest znacznie pełniejsza w duże, wysoko oceniane gry niż XGP który ma potężny zjazd od dłuższego czasu.

 

20 minut temu, czarek250885 napisał:

A to, że hardcorowcy na tym tracą no cóż, tak to już jest. Tych drugich jest jednak więcej, a to znaczy, że leży tam więcej pieniędzy do podniesienia.

 

Można połączyć każuli z corowcami, odstarczać dla obu. 

 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Mylisz sie, Microsoft powiedział oficjalnie   jeszcze w 2021,  że ich celem jest aby co 3 miesiące wypuszczać duży tytuł first party do Game Passa. Stąd zawód, bo nie licząc może drugiej połowy 2021 r. jeszcze nigdy się nawet do tego nie zbliżyli. 

 

Od grudnia 2021 r. nie wydali żadnej dużej gry ( nie odejmując niczego takim tytułom jak Pentiment czy HiFi Rush).   A gra która była promowana jako duży tytuł czyli Redfall okazał się spektakularną katastrofą. Dlatego ludzie delikatnie mówiąc nie są zadowoleni. 

 

Małe gry i indyki, co jakiś czas większy tytuł jak Wo Long albo Plague Tale są spoko, ale Xbox akurat jak tlenu potrzebuje dużych, hitowych produkcji, bo jeśli o nie chodzi posucha trwa już ponad rok. 

 

Od czasu do czasu uda im się wydać bardzo dobrą gierkę, ale od firmy która sama mówi że chce być czołową organizacją first party konkurujacą na równi  Sony i Nintendo trzeba wymagać więcej konsekwencj, zdecydowanie mniej wpadek i płynnej produkcji gier, bez takich przestojów jak w 2022 r. i bez wpadek jak Redfall.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Czoperrr napisał:

No i trochę też niektórzy przesadzają z tym "jak u konkurencji jest dobrze". Tam też nie ma za różowo, wychodzi jakaś gra (2 razy do roku) to jest do skończenia w kilka dni i wraca się do multiplatform, które są tu i tu.

no to też prawda, Sony może mieć na cały rok zapowiedzianego Spidermana 2 i wykupioną ekskluzywność Final Fantasy XVI i raczej nie słychać głosów krytyki że to mało. A Xbox nawet jakby wydał w drugiej połowie roku Forze, Starfielda i Hellblade 2 to jestem pewien że i tak pojawiłyby się głosy, że nie ma w co grać. 

Odnośnik do komentarza

To chyba trzeba obrazkowo, bo sytuacje są zgoła odmienne. Zaznaczam od razu, że postanowiłem wymieniać faktycznie udane gry, bez drobnicy na żółto:

 

2020:

  • PS5 - Spiderman: MM, Demon's Souls, z mniejszych Astro's Playroom i Sackboy: A Big Adventure
  • XSX - kompletnie nic (ewenement na skalę historii konsol)

2021:

  • PS5 - Ratchet & Clank, Returnal, Deathloop, od studiów zewnętrznych Kena
  • XSX - Halo Infinite, Psychonauts 2, Forza Horizon 5, od studiów zewnętrznych Tunic

2022:

  • PS5 - God of War Ragnarok, Horizon Forbidden West, Gran Turismo 7, The Last of Us Part I, od studiów zewnętrznych: Ghostwire Tokyo i Stray
  • XSX - Grounded, Pentiment, Immortality

2023:

  • PS5 - na razie nic
  • XSX - HiFi Rush

Nawet nie ma co tu roztrząsać, bo Sony przyłożyło się do swojego wsparcia - w najbardziej niepomyślnym scenariuszu mają na 2023 Spidermana 2, Frakcje i od studiów zewnętrznych Final Fantasy XVI, to jest potężny kaliber gier. MS w końcu się odkuwa, bo HFR pokazało klasę, Forza dowiezie bez dwóch zdań, ale jest dużo do nadganiania.

 

Także nie sądzę, że wypada tu pisać, że Sony nic nie ma albo deprecjonować ich wsparcie w zakresie dostarczanych gier, bo to zwyczajnie jest niesmaczne.

 

Odnośnik do komentarza

Jak długo zieloni muszą ssać pałkę żeby do niektórych tutaj dotarła ich nieudolność?

 

Sony:

- wypuszcza więcej gier

- wypuszcza lepsze gry (exclusive)

- multiplatformy działają lepiej na PS5 niż na XSX

- dotrzymuje terminów albo unika deklaracji

- sprzedaje 3x więcej konsol (current gen)

- ma lepszego pada

- ma równorzędny system abonamentowy (choć musieli nadgonić)

- przejmuje studia szybciej i skuteczniej

- bardziej panuje nad tym co się dzieje i PR-owo lepiej wychodzi z wtop (Redfall vs Forspoken, zupełnie inna skala gównoburzy)

- ciśnie ryzykowne projekty jak PSVR2 (choć tutaj wyczuwam jednak wywrotkę)

- wygrywa w projektach pobocznych (np. serial The Last of Us vs serial Halo :lul:)

 

Biorąc pod uwagę co wyczynia Sony i Nintendo inwestowanie w X-kloca jako jedyną konsolę to jak lizanie zagrajmerskich lodów przez szybę.  Można, ale po co?

 

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, jimmyyy8 napisał:

Jak długo zieloni muszą ssać pałkę żeby do niektórych tutaj dotarła ich nieudolność?

 

Sony:

- wypuszcza więcej gier

- wypuszcza lepsze gry (exclusive)

- multiplatformy działają lepiej na PS5 niż na XSX

- dotrzymuje terminów albo unika deklaracji

- sprzedaje 3x więcej konsol (current gen)

- ma lepszego pada

- ma równorzędny system abonamentowy (choć musieli nadgonić)

- przejmuje studia szybciej i skuteczniej

- bardziej panuje nad tym co się dzieje i PR-owo lepiej wychodzi z wtop (Redfall vs Forspoken, zupełnie inna skala gównoburzy)

- ciśnie ryzykowne projekty jak PSVR2 (choć tutaj wyczuwam jednak wywrotkę)

- wygrywa w projektach pobocznych (np. serial The Last of Us vs serial Halo :lul:)

 

Biorąc pod uwagę co wyczynia Sony i Nintendo inwestowanie w X-kloca jako jedyną konsolę to jak lizanie zagrajmerskich lodów przez szybę.  Można, ale po co?

 

Tutaj nie ma co się burzyć bo globalnie do ludzi dociera co widać po wynikach poszczególnych konsol. Natomiast fani xboxa byli, są i będą i to normalna sprawa.

Odnośnik do komentarza
12 minutes ago, jimmyyy8 said:

Jak długo zieloni muszą ssać pałkę żeby do niektórych tutaj dotarła ich nieudolność?

 

Sony:

- wypuszcza więcej gier

- wypuszcza lepsze gry (exclusive)

- multiplatformy działają lepiej na PS5 niż na XSX

- dotrzymuje terminów albo unika deklaracji

- sprzedaje 3x więcej konsol (current gen)

- ma lepszego pada

- ma równorzędny system abonamentowy (choć musieli nadgonić)

- przejmuje studia szybciej i skuteczniej

- bardziej panuje nad tym co się dzieje i PR-owo lepiej wychodzi z wtop (Redfall vs Forspoken, zupełnie inna skala gównoburzy)

- ciśnie ryzykowne projekty jak PSVR2 (choć tutaj wyczuwam jednak wywrotkę)

- wygrywa w projektach pobocznych (np. serial The Last of Us vs serial Halo :lul:)

 

Biorąc pod uwagę co wyczynia Sony i Nintendo inwestowanie w X-kloca jako jedyną konsolę to jak lizanie zagrajmerskich lodów przez szybę.  Można, ale po co?

 

Z takimi tekstami to wypad do Console Wars, ale chyba jeszcze nie masz tam wstępu jako random.

  • Plusik 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, jimmyyy8 napisał:

- bardziej panuje nad tym co się dzieje i PR-owo lepiej wychodzi z wtop (Redfall vs Forspoken, zupełnie inna skala gównoburzy)

 

- wygrywa w projektach pobocznych (np. serial The Last of Us vs serial Halo :lul:)


Forspoken to gra third party z podkupioną ekskluzywnością, więc rozeszło się po kościach, zwłaszcza że studia Sony regularnie dostarczają sztosa, więc łatwo ten szajs wymazać z pamięci.
A tymi serialami to bym nie wojował, bo TLoU wygląda fajnie na papierze, w sponsorowanych artykułach i zachwytach każuali, ale jest strasznie chujowy, jak się go samemu doświadczy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...