Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Michał102 napisał:

Tego do końca nie wiemy, ale być może właśnie się już nieziemsko pocą i tylko magicy z wew studiów sony będą w stanie coś z tego wyczarować. 

Nie siedzę mocno w sprzęcie PC, ale konsolowy odpowiednik peceta to zdaje się coś pokroju 2060 super, a to już srogi przeżytek 

Wydaje mi się, że tu nie o magię chodzi, tylko developerom nie chcę się dopracować swojego produktu. Mamy czasy, że chcą szybko, a później na żywym organizmie poprawiają. Fakt, że akurat Studia Sony w większości dowożą dopracowane produkcję, jednakże z zewnętrznych to mało który to robi. Wydając mocnejsze sprzęty jeszcze bardziej im się nie będzie chciało. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Michał102 napisał:

ale konsolowy odpowiednik peceta to zdaje się coś pokroju 2060 super, a to już srogi przeżytek 

bardziej 2070

 

na premierę nie był przeżytkiem to raz, a dwa przeżytkiem to były radeony 7870/7850 siedzące w konsolach 8 generacji w połączeniu z jaguarem

 

imo dalej nie złożysz PC za 500$ który będzie miał podobne osiągi do konsol 3 lata po ich premierze, chyba że z używanych części

 

jedyne czego brakuje na konsolach to dobrego upscalingu na wzór DLSS, bo taki FSR 2.0 na nich trochę naprawia ale też widocznie wiele psuje

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Bigby napisał:

 

Czyli praktycznie te same karty.

 

Według każdego testu mój JetStream jest nawet odrobinę szybszy od 2070.

teraz pogrzebałem i pisza że nawet 2070 super jest mniej więcej mocy 9 generacji

porównując czystą rasteryzacje, ale tam dochodzi DLSS jeszcze

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Jeśli mówimy o nowych technologiach to rzeczywiście Dolby Vision to powinien być standard w grach - tam gdzie na PS5 jest mleko to przy DV jest piękne nasycenie barw. Do tego bez jebania się w suwaczki, punkty bieli, kontrast, głębokość chuja w dupie i dynamiczne mapowanie tonów.

Na Sony nie ma, bo musieliby płacić 1$ od każdego sprzedanego egzemplarza i uznali chyba, że to za dużo jak na licencję.

Odnośnik do komentarza

Prawo nagłówków Betteridge’a – reguła, zgodnie z którą na każdy nagłówek prasowy kończący się znakiem zapytania można odpowiedzieć „nie”. Prawo to zostało nazwane tak od nazwiska Iana Betteridge’a, brytyjskiego dziennikarza piszącego o technice, aczkolwiek ogólna koncepcja prawa jest znacznie starsza. Zjawisko bywa zwane „prawem Davisa” lub „regułą publicystyczną”. :gayos:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się zaś jak wygląda teraz pozytywny scenariusz dla MS-u - UE zaakceptowała transakcję, CMA ją zablokowało, a FTC będzie się sądzić. I niech będzie, że FTC ów sprawę przegra. Co dalej? CMA zostaje poniekąd przymuszone do zaakceptowania warunków Microsoftów czy w tym przypadku potrzebna jest pozytywna decyzja wszystkich 3 organów? 

Odnośnik do komentarza

Na świecie jest z kilkadziesiąt podobnych organów w różnych państwach. To że jakiś organ nie zaakceptuje nie oznacza, że nie mogą podpisać umowy, będą mieli po prostu ograniczenia w funkcjonowaniu na danym rynku. Uwagę zwraca się na decyzje organów w USA, EU, JP, UK czy Chinach, bo to duże rynki. Jeżeli deal przejdzie w USA i EU, to MS z AB znajdą inne rozwiązanie żeby dystrybuować gry AB w UK, bo rynek który stanowi 7% ogółu, nie zablokuje całej transakcji (co innego USA, które stanowi ~50%).

Edytowane przez SnoD
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Siędzę już kilka miesięcy na xsx i zauważyłem jedną bardzo fajną rzecz. Microsoft nas co chwilę rozpieszcza jakimiś promocjami. Wydaje mi się, że na Sonke aż tak często nie rzucali promocji na PSN. Kiedy nie odpalę konsoli to jest jakaś wyprzedaż. I choć backlog mam jeszcze duży to aż szkoda czegos nie kupić. Dzisiaj np. odpaliłem konsole zrobić parę wyścigów w Forzy a tu promka na THPS 1+2, to wziąłem, ostatnio to samo z Mafią, Control, RE 8 itd. Nawet gierki które człowiek ograł na PS4 jak choćby RDR2 kupiłem ponownie, bo szkoda było nie wziąć. Mega propsy za to dla Microsoftu.

Odnośnik do komentarza
18 minutes ago, KamilM said:

Siędzę już kilka miesięcy na xsx i zauważyłem jedną bardzo fajną rzecz. Microsoft nas co chwilę rozpieszcza jakimiś promocjami. Wydaje mi się, że na Sonke aż tak często nie rzucali promocji na PSN. Kiedy nie odpalę konsoli to jest jakaś wyprzedaż. I choć backlog mam jeszcze duży to aż szkoda czegos nie kupić. Dzisiaj np. odpaliłem konsole zrobić parę wyścigów w Forzy a tu promka na THPS 1+2, to wziąłem, ostatnio to samo z Mafią, Control, RE 8 itd. Nawet gierki które człowiek ograł na PS4 jak choćby RDR2 kupiłem ponownie, bo szkoda było nie wziąć. Mega propsy za to dla Microsoftu.

Bardziej się rzucają w oczy bo wyświetlają się na kafelku w dashboardzie. Zgadzam się, że promocje są dobre ale tylko jak się kupuje kody na Argentynę :sir:

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Szermac napisał:

No nie wiem, promki też są cały czas na PSN, raz ciekawsze hity wpadają, raz mniej, ale zawsze coś jest.

Dokładnie, większość gier jest w podobnych cenach. Bywa że nawet na pleju są tańsze czasem niż na xie ale nie ma reguły.

Jedynie może Sony aż tak często nie przecenia swoich exów

Odnośnik do komentarza

Może na plejce nie zwracałem na to uwagi, albo tak jak mówicie,  kafelek xboxowy rzuca się w oczy, albo rzeczywiście Microsoft robi częściej promki. Przez cały żywot ps4 a miałem je od premiery kupiłem może z 5 gier cyfrowo. Xsx mam kilka miesięcy a już kupiłem z 10 - 15 gier na live. I wszystko prawilnie za polskie złotówki, bo kody na Argentynę to nie wiem czy to legitne czy jakieś oszustwo. Faktem też jest, że jak zawsze byłem team pudełka, tak teraz tylko cyfra.

Edytowane przez KamilM
Odnośnik do komentarza

No ale dokładnie jak długo? Gdzieś kiedyś czytałem, że dwa razy trzeba kliknąć ten przycisk, żeby się przełączyć. No ale najpierw trzeba przytrzymać ten przycisk, żeby logo Xboksa zaczęło mrugać?

 

OK, już mam: najpierw przytrzymać dłużej przycisk synchronizacji, a później szybko kliknąć go dwa razy.

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, krzysiek923 napisał:

No ale dokładnie jak długo? Gdzieś kiedyś czytałem, że dwa razy trzeba kliknąć ten przycisk, żeby się przełączyć. No ale najpierw trzeba przytrzymać ten przycisk, żeby logo Xboksa zaczęło mrugać?

Jest tak, że klik 2x to połączenie do ostatniej znanej konsoli, a dłuższe przytrzymanie to podłączenie do osoatniego znanego PC. U mnie działa tak, że pad zaczyna mrugać i po chwili jest już gotowy do grania na PC, zanim internety nie podzieliły się tym trikiem to też mnie denerwowało to, że chcę grać na PC i włączając pada włączałem konsolę. Teraz zupełnie inny komfort żyćka jest

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Dragon13 napisał:

Raczej i tak to przejmą. Może nie do końca lipca jak przypuszczali, ale przejmą. Gdzieś już było w jakimś wywiadzie że prezes MS powiedział że będą woleli się zwinąć z UK niż tego nie przejąć. Za dużo znanych i ciekawych marek mają do stracenia. 

 

Nic takiego nie powiedział, ale przejęcie AB pomimo decyzji CMA sugeruje po prostu zdrowy rozsądek. Rachunek jest prosty, więcej MS+AB zyskają na przejęciu z pominięciem UK niż mieliby stracić nawet na całkowitym wykluczeniu UK jako rynku dla gier AB.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...