Skocz do zawartości

The Lord of the Rings: Gollum


20inchDT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Rozi

Jako fan uniwersum LOTR, jestem zawiedziony. Ale ta gra od początku zapowiadała się wielką kupą.

 

Natomiast ogrywam teraz grę Powrót Króla z PS2, bardzo przyjemna i wymagająca, z fajnymi mechanikami i walką, oto moje screeny:

ROTK-osgiliath-PC.jpg

lotrrotkheader.jpg?width=382&quality=70&

HC46UnDlZMUDToUmzajTpCOJQDvmLdyKBTFiFvXw

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.05.2023 o 11:54, Rozi napisał:

Jako fan uniwersum LOTR, jestem zawiedziony. Ale ta gra od początku zapowiadała się wielką kupą.

 

Natomiast ogrywam teraz grę Powrót Króla z PS2, bardzo przyjemna i wymagająca, z fajnymi mechanikami i walką, oto moje screeny:

ROTK-osgiliath-PC.jpg

lotrrotkheader.jpg?width=382&quality=70&

HC46UnDlZMUDToUmzajTpCOJQDvmLdyKBTFiFvXw

Ostatnio coś tam sapałeś o nie wrzucaniu screenów z innych gier do tematów. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.05.2023 o 12:00, KrYcHu_89 napisał:

Redfall może odetchnąć z ulgą, jest gorzej oceniana gra w 2023 xD. 

 

Gorszych gier jest masa, tyle że zazwyczaj nikt akurat ich nie recenzuje hehe. Gollum miał solidną promocję od lat, ta marka jest bardzo dochodowa (Embracer mówił w wywiadzie, że gry to obecnie największe źródło zarobku na posiadaniu marki LOTR) i Middle-Earth Ent. dało się przekonać studiu od razu na deal na wiele gier w tym świecie. Deadalic nie jest ogromnym studiem, ale jest całkiem duże, ma prawie 100 pracowników i należy do najbardziej nagradzanych studiów w Niemczech (za swoje przygodówki narracyjne).

 

Wygląda na to jednak, że leży wszystko. Jedni najbardziej jadą po ogromnej liczbie niedoróbek mimo jakże długiego czasu powstawania gry, inni na to, że opowieść jest sztampowa i nie podejmuje w ogóle bogatego znaczenia chyba najlepszej i najbardziej symbolicznej postaci napisanej przez Tolkiena, poza tym, że teraz nim sterujemy w bardzo typowej grze akcji. Jedni piszą, że najgorsze jest to, jak płytki jest gameplay, a inni, że zwiedzany świat jest koszmarnie nudny a lokacje są zaprojektowane jak sprzed 20 lat.

 

Dodajmy do tego na deser fakt, że te recenzje często piszą fani Tolkiena, którzy mają mocne standardy co do tego co ma być jakie prawilnie, i dostajemy kombinację doskonałą - aż trudno uwierzyć, że opisywana gra mogła powstać.

 

I wręcz smutno mi jest dla developerów, którzy na pewno dzisiaj mają ciężki wieczór czytając wiadomości.

Odnośnik do komentarza

Wyskoczył mi na tiktoku koleś co gra w Golluma. Ta gra faktycznie jest tak zła i zepsuta, cos jak z kosza z tytułami za 9,99. Zgony w randomowych momentach, przenikanie przez przeszkody, niełapanie się krawędzi, niedziałające skradanie itd itp. Tam chyba nie było żadnego betatestera, albo kasa się skończyła i wypuścili co mieli.

Odnośnik do komentarza

Niesamowita jest bezczelność producentów, albo ich ignorancja i przeświadczenie, że to się da naprawić jakimiś patchami.
Te twitty o opóźnieniu z powodu chęci dostarczenia jak najbardziej wiernej adaptacji dla fanów to też niezła beka.
Ja nie wiem, czy to jest jakiś syndrom matki, co kocha swoje dzieci mimo wszystko, ale ostatnio tak to wygląda - w przypadku RedFalla reżyser też się podniecał przepięknym, żyjącym światem i jak się ogląda czy czyta te wywiady to się człowiekowi w głowie nie mieści, jak bardzo ich wypowiedzi mijają się z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jak wspominałem, twórcy sami powiedzieli, że gry narracyjne dostają dobre opinie, ale ludzie zamiast je kupować to oglądają na Jutjubie i Twitchu mdr. Przejście na "typową grę akcji 3D" było wymuszone przez rynek, to jedyna droga w górę dla studia gier. 

 

W sumie jedyne co zastanawia mnie w całej historii to czemu Middle-earth im dało prawa do marki LOTR, przecież to jest bardzo wartościowa rzecz (sam szef Embracera w wywiadzie mówił, że gry LOTR zgarniają dużo więcej kasy niż cokolwiek innego związanego z marką). Podobno dlatego, że ich koncepcja była fajna i wyjątkowa. Ale czytając, co ludzie piszą o grze, fani Tolkiena czy niefani, to jakoś nie widzę, żeby wspominali o czymkolwiek specjalnie zaskakującym dla historii i świata fantasy. Może w krótkim pitchu, uczynienie Golluma głównym bohaterem brzmiało jak doskonały pomysł na rzucenie iluśtam dziesiątek milionów.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Teraz jest trail w plusie i kurde nawet fajne to jest (fakt jestem fanem uniwersum). Ograł ktoś cała wersję?

Oceny mega słabe, ale czuć fun gierek AA z czasów PS2 we współczesnej oprawie. Po 1h grani to w życiu nie jest dla mnie gra na 34 meta, a bardziej 6-7/10

Z chęcią przytuliłbym w plusie, gs lub w give awayu.

 

 


aaa przez 1h zero bugów.

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Rtooj napisał:

Ja bym napisał do twórców że jestem recenzentem i jak mi wyślą kopię to dam 4/10 i podniosę średnią.

Ewentualnie, że zagrałem trail i mi się nawet podobało. Mogę być pierwszy co im tak napisał :leo:

Kurde ale grał ktoś jeszcze w tego traila? Naprawdę nie jest tak źle szczególnie jak się jest fanem uniwersum.

@Rozi a ty nie sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...