Skocz do zawartości

The Last of Us - HBO


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Wredny napisał:

Do końca zostały 4 odcinki, a my wciąż idziemy do Tommy'ego, gdzie pewnie cała akcja z elektrownią i końmi zostanie pominięta, a gdzie jeszcze uniwerek, zima, Left Behind, David, szpital?

A było info, że całość ma się zamknąć w pierwszym sezonie? Bo jak dla mnie to będzie na dwa, a ewentualne Part II dopiero w trzecim (i czwartym).

Odnośnik do komentarza

Ruszyłem z serialem i póki co zastopowałem na 30 minucie czwartego odcinka. Szczerze mówiąc póki co mnie nie porwało specjalnie. Niektóre motywy które sprawdzają się w grze niekoneicznie fajnie wyglądają w serialu. Wiadomo, że kucanie za murkiem i strzelanie w grze to frajda, ale w serialu w czwartym odcinku joel strzelający zza auta i rozmawiający z ellie już mi jakoś nie pasowało. Nie widzę też jakoś tej nawiązującej relacji między Ellie a Joelem. Tak jak nie hejtowałem tej aktorki co gra ellie bo ma brzydki ryj tak teraz mi nie pasuje do tej roli bo grana przez nią ellie póki co stara się być bardziej smieszką rozładowująca atmosfere, a w gierce była to jednak pyskata smarkula. Trzeci odcinek z billem i frankiem  kompletnie z dupy bo dosłownie nic nie wnosił, wyrwana inna historia i w sumie przedstawiona po chuj. Tak czy siak obejrze do końca bo wiadomo, że będą jeszcze epickie sceny.

 

Ile to ma mieć odcinków?

Odnośnik do komentarza

Nie zapominajcie, że i w grze lato trwało najdłużej. Jesień to tylko spotkanie z Tommym i uniwerek co można zrobić w jednym odcinku. W grze to przecież były głównie sekcje grywalne. Zima to też jeden odcinek. Potem Left Behind, jeden, i szpital w Salt Lake City. Zgadzać się będzie, zwłaszcza, że ostatni też ma mieć 1.5h

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, PanKamil napisał:

Ile to ma mieć odcinków?

 

9 w pierwszym sezonie

 

Co do zakresu pokrycia fabuły to nie było to chyba nigdzie potwierdzone oficjalnie, ale takie są przypuszczenia i ploty, że pierwszy sezon to kompletna jedynka, a w drugim sezonie ma być w jakiejś części ujęta dwójka. 

https://www.nme.com/features/tv-features/the-last-of-us-season-2-cast-release-date-plot-episodes-trailer-3388895
https://www.cosmopolitan.com/uk/entertainment/a42530368/the-last-of-us-season-two-release-date/

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, LeifErikson napisał:

 

9 w pierwszym sezonie

 

Co do zakresu pokrycia fabuły to nie było to chyba nigdzie potwierdzone oficjalnie, ale takie są przypuszczenia i ploty, że pierwszy sezon to kompletna jedynka, a w drugim sezonie ma być w jakiejś części ujęta dwójka. 

https://www.nme.com/features/tv-features/the-last-of-us-season-2-cast-release-date-plot-episodes-trailer-3388895
https://www.cosmopolitan.com/uk/entertainment/a42530368/the-last-of-us-season-two-release-date/

Myślę, że ludzie odpowiedzialni za serial powinni dostać więcej swobody aby przedstawić wydarzenia między part 1 i part 2 bo w innym wypadku serial zakończy się na dwóch sezonach. Jeśli będą kontynuować wydarzenia spoza gry to potem co? czeka nas gra na podstawie serialu?:reggie:

Odnośnik do komentarza

To jest w ogóle bardzo ciekawy temat z twórczego punktu widzenia - co zrobić z materiałem źrodłowym jak ma się do czynienia z czymś tak wybitnym? Wiadomo, że część osób chciałaby trzymania się gry w stu procentach (w sumie to widać tutaj w wątku dość często), ale z drugiej strony czemu by nie potraktować to tylko jako punkt wyjścia, inspiracja i iść dalej? Z wypowiedzi twórców serialu pamiętam, że wspominali, że chcą się trzymać oryginału, bo jest znakomity, co mnie w sumie nie dziwi i nie przeszkadza, bo w grę grałem jakoś zaraz po premierze i tylko w ogólnych zarysach pamiętam historię, ale z drugiej strony można by się zastanowić po co ekranizować jeden do jednego coś, co już jako gra jest bardzo filmowe? 

W pewnym sensie podobny problem miałem z Czarnobylem - trudno jakoś mi było się emocjonować opowieścią, która wiem mniej więcej jak przebiegała i jak się skończy. :) A wiele osób uznaje to za jeden z najlepszych seriali na HBO. Dla mnie to dziwne, ale wydaje mi się, że to wynika tylko z tego, jak się do takich seriali podchodzi - ja jednak bardzo sobie cenię poznawanie nowych historii. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, LeifErikson napisał:

To jest w ogóle bardzo ciekawy temat z twórczego punktu widzenia - co zrobić z materiałem źrodłowym jak ma się do czynienia z czymś tak wybitnym? Wiadomo, że część osób chciałaby trzymania się gry w stu procentach (w sumie to widać tutaj w wątku dość często), ale z drugiej strony czemu by nie potraktować to tylko jako punkt wyjścia, inspiracja i iść dalej? Z wypowiedzi twórców serialu pamiętam, że wspominali, że chcą się trzymać oryginału, bo jest znakomity, co mnie w sumie nie dziwi i nie przeszkadza, bo w grę grałem jakoś zaraz po premierze i tylko w ogólnych zarysach pamiętam historię, ale z drugiej strony można by się zastanowić po co ekranizować jeden do jednego coś, co już jako gra jest bardzo filmowe? 

 

Można było tak zrobić, rozwijając np. wątki, na które nie było miejsca w grze jednak z innym rozłożeniem akcentów niż ma to miejsce. Więcej akcji w klimacie gry, a mniej pustego pierdolenia czy tarzania się dwóch spoconych facetów pod kołderką tudzież w truskawkach... Mam wrażenie, że głównie przez te motywy serial zostanie zapamiętany. Dla jednych jako dzieło wybitne przez te właśnie sceny, a dla drugich wybitnie sprofanowany przez te właśnie sceny... ;) Obecnie to mam wrażenie, że w filmie poza światem w którym są zarażeni, pozostał już tylko główny motyw podróży dziewczynki z "ojcem" do celu. Zrobili z tego nową historię, w której możemy spotkać motywy, które były w grze ale też raczej na odczepne dla graczy. Gdyby tak zamiast tego zrobili spin-off toczący się w tym świecie gdzieś obok głównej historii, to prawdopodobnie było by mniej narzekania. Po tym jak to zrobili, to już wolałbym zobaczyć dłuższą historię np. Sama i Henrego, spotykających się podczas swojej podróży z głównymi bohaterami albo w jakiś sposób dowiadujący się o ich poczynaniach w wykreowanym świecie. Skoro gra już w dosyć filmowy sposób pokazała wszystko to co miała do pokazania, to po co ponownie się za to brać, a przy tym tak kaleczyć oryginał? Odpowiedź jest jedn - dla kasy ;)

 

Godzinę temu, LeifErikson napisał:

W pewnym sensie podobny problem miałem z Czarnobylem - trudno jakoś mi było się emocjonować opowieścią, która wiem mniej więcej jak przebiegała i jak się skończy. :) A wiele osób uznaje to za jeden z najlepszych seriali na HBO. Dla mnie to dziwne, ale wydaje mi się, że to wynika tylko z tego, jak się do takich seriali podchodzi - ja jednak bardzo sobie cenię poznawanie nowych historii. 

 

Dużo ludzi lubi oglądać te historie, które już znają. Czarnobyl podobał mi się bardzo choć też wiedziałem jak to się skończy. Nie wiedziałem jednak o wielu rzeczach, które tam zostały pokazane. Część to fikcja ale film robi naprawdę dobre wrażenie. Zaaranżowanie tego reżysera do TLoU nie ratuje tego serialu. Chwyt marketingowy i skok na kasę ;)

 

Na Apple tv oglądałem ostatnio ekranizację książki Shantaram. Nie wyobrażam sobie tego aby ktoś tak radykalnie odszedł od scenariusza albo robił jakieś inne fikołki jak np. poświęcenie całego epizodu postaci, która jest homo. A jest tam taka.

Odnośnik do komentarza

Połączenie spotkania braci i tej ucieczki przed rebeliantami nawet fajne, ale nie rozumiem czemu Sam był 

Spoiler

głuchoniemy?

Kolejny motyw pod nagrody jak trzeci odcinek? 

Nie podoba mi się motyw z grzybami działającymi jak w stadzie. Na co to komu? Do tego pojebany pomysł z grzybami 

Spoiler

górnikami.

Tym sposobem żadna ze stref bezpieczeństwa już nie istniałaby.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...