Skocz do zawartości

The Last of Us - HBO


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Miło, że wspomniane zostało The Road (książka jeszcze lepsza - zalecam). Odniosłem więc sobie Last of Us (serial) do Drogi (film) z Mortensenem i faktycznie produkcja HBO wypada blado. Oglądam przez sentyment, a zachwyty nad odcinkiem z Billem i Frankiem tylko pogłębiają frustrację nad zmarnowanym potencjałem opowieści. Nie żeby moja homofobia przysłoniła mi zdolności obiektywnej oceny, odcinek był po prostu słaby, motyw wyjęty z du.py (nota bene) i nijak miał się zarówno do gry jak i reszty aktualnego sezonu. Można zrobić rozczulający, chwytający za serce wątek związku dwóch facetów? Pewnie, że można. Brokeback Mountain niech tu będzie dobrym przykładem. A sam Druckmann nie jest dla mnie wiarygodny jako reżyser serialu i kontynuator własnej opowieści.

Edytowane przez whitesand
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, messer88 napisał:

Jak myślicie, będzie scena z zimy 

  Pokaż ukrytą zawartość

tortury

czy wytną? 

Jak starczy czasu to może. W przyszłym odcinku powinni zrobić cały odcinek o tej bezjajecznej babie która rządzi w tym mieście bo widziałem już że "TROLLE" mają czelność napisać coś złego na odgrywaną role aktorki :pawel:

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.02.2023 o 10:13, Crazy Horse napisał:

Pierwszy 7/10

Drugi 8/10

Trzeci 10/10. :buziak:

Czwarty 7+/10 

Trzyma poziom myślę.

 

Ja mam ostatnio bekę z kumplem nt ocen 0-10, więc na razie tak oceniliśmy serial:

 

1- 10/10

2- 11/10

3- 1/10

4- 11/10

 

Wiem, suchar.

 

Czy dziś wieczorem (piątek) będzie dostępny 5odc czy dopiero jutro?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, messer88 napisał:

Jak myślicie, będzie scena z zimy 

  Pokaż ukrytą zawartość

tortury

czy wytną? 

 

Spoiler

Tortury

 

już były w trzecim odcinku przecież. :dynia:

 

17 godzin temu, addhoc napisał:

Pierwotnie pomyślałem, że to serial wyłącznie dla graczy bo będą w stanie wiele wybaczyć i jarać się potencjalnie dobrym serialem na podstawie dobrej gry. Reszta odpuści po dwóch czy tam trzech odcinkach bo to mocna średniawka. Teraz  dochodzę do wniosku, że to chyba serial dla podtrzymania ego Neila Druckmana. 
Jest jeden kapitalny film z którego wypadałoby wziąć przykład i który nie kosztowałby milionów bo ewidentnie widać tutaj biedę budżetową.

Polecam The Road z Viggo Mortensenem. Film z 2009 roku. Tam jest wszystko czego tu nie ma.

 

Dzięki za ten typ, już miałem pytać czy możecie zaproponować coś na otarcie łez po tym co dostarcza ten serial.

Odnośnik do komentarza

Weterani VHSów rozróżniają. Zresztą przecież każdy czasem coś włączy w tv i tam jest lektor. Ten Olejniczak to jak bohater Mody na sukces (polskie tłumaczenie rox), bo ten typ to czyta. 

 

Jarek Łukomski głównie filmy sensacyjne czyta, jak np. Die hard (polska Szklana Pułapka) i nie ma ugrzecznionego tłumaczenia. 

 

Abstrahując od tego, tej Ellie w wersji serialowej nie zdzierżę :potter: Musiała chyba Komuś często klękać do miecza, że dostała angaż.

Odnośnik do komentarza

O Panowie i Panie to jest to na co  czekałem. Mocny i głęboki odcinek. Było chyba wszystko co definiuje ten świat. Momenty, gdzie ściska gardło i oczy trochę się szklą. Według mnie najlepszy do tej pory zaraz po pilocie. Tak właśnie nadaje się głębi postaciom i wywołuje emocje bez poruszania kwestii seksualności bohaterów. 10/10

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Pupcio napisał:

Jezu ta przywódczyni :dynia: nie mogę patrzeć poważnie na tę kreacje bo w gimbazie miałem babe od biologii która wyglądała identycznie xD

 

Dokładnie, jedyny minus tego odcinka. No ale dikmen musi mieć w scenariuszu chociaż jedną strong independent woman, bo inaczej mu jaja spuchną. Ta nauczycielka biologii pupciokratosa niestety była zupełnie niewiarygodna w tej roli. Powiedz jej kiedyś jak ją spotkasz 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...