Skocz do zawartości

The Last of Us - HBO


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie ze rezyser zrobil ten odcinek bo wiedzial ze to jest potrzebne temu forum.

 

Aha chcialem tylko napisac ze dla mnie sceny lozkowe powinny ogolnie wygladac w ten sposob "zainteresowani zdejmują nachy, klada sie do lozka, buziak, gasimy swiatlo i budza sie rano z odpalonym fajkiem, ewentualnie jedzac truskawke"

 

Nie lapie po co w filmie czy serialu to ma trwac dluzej niz chwile.

 

Jak bym chcial se obejrzec ruchanko to wlaczam dedykowane strony. 2 minuty pozniej juz moge skupiac sie na wyzszych celach np rozwalaniu purchlakow :shotgun:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zmieniając trochę temat, bo ileż można pierdzielic o gejowskim odcinku, to wrzucam ciekawą o grzybach

Czytałem też teorie, że grzyb z TLoU nie przejmuje kontroli nad układem nerwowym , tylko nad jej mięśniami, dlatego ofiary są cały czas świadome co się dzieje.

 

Odnośnik do komentarza

Ogladalem o pasozycie ktory przejmuje umysl slimaka (czyli na dobra sprawe takiego wujaszka tez by pewnie dal rade)

 

https://www.crazynauka.pl/slimak-zombie-czyli-atak-przywry/

 

Spoko, ślimak je kupke ptaka bo jest pyszna, tam czai sie mini-klikacz i steruje potem slimakiem zeby ten zamiast sie chowac przed ptakiem to jeszcze mu sie wystawial spacerujac wesolo po roslince. Ptaszek go zjada i cykl toczy sie na nowo dalej. Ciekawe czy slimakom tez sie srednio podobal 3 epizod :/

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Ja tylko wspomnę, że w Chinach (i nie tylko) kordyceps się spożywa jako pewnego rodzaju suplement diety. Najczęściej można go kupić w formie ususzonego grzyba razem z ususzoną, zzombifikowaną larwą ćmy, którą pasożyt przejął. Nazywa się to 冬虫夏草 (ja sobie tłumaczę to na "zimą robal, latem roślina", bo podobno tak to mniej więcej wygląda).

Kordyceps chiński - najcenniejszy pasożyt na świecie

 

Sam odcinek nie jest dla mnie jakimś świętokradztwem, bo w TLoU grałem tylko raz i pamiętałem Billa jako skurczybyka, ale o jego koledze to w ogóle zapomniałem. Tempo siadło, ale nie przeszkadzało mi to jakoś bardzo.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Szwed napisał:

Ja tylko wspomnę, że w Chinach (i nie tylko) kordyceps się spożywa jako pewnego rodzaju suplement diety. Najczęściej można go kupić w formie ususzonego grzyba razem z ususzoną, zzombifikowaną larwą ćmy, którą pasożyt przejął. Nazywa się to 冬虫夏草 (ja sobie tłumaczę to na "zimą robal, latem roślina", bo podobno tak to mniej więcej wygląda).

Kordyceps chiński - najcenniejszy pasożyt na świecie

 

W Polsce też możesz to kupić. Sam próbowałem kilka tabletek. Pobudza ale inaczej niż kawa czy yerba albo energetyk. Ogólnie taka mała ciekawostka po której jakoś inaczej patrzę na koncepcje zjedzenia ludzkiego mięsa :D Jest też chyba kilka rodzajów tego grzyba, który występuje w medycynie chińskiej. To na zdjęciu wygląda jak roślina z korzeniem, a nie zaatakowany robak. Chyba, że to jakaś "przemysłowa" hodowla a to co widać to jakieś larwy. Póki co ten grzyb-pasożyt nie stanowi zagrożenia dla ludzi ale kto wie co tam przygotowują małe chińskie (i nie tylko) rączki w różnych laboratoriach rozsianych po świecie. 

Odnośnik do komentarza

To jest dokładnie larwa, z której wychodzi grzyb i kupuje się/spożywa dokładnie w takiej formie (no, można sproszkować), widziałem na własne oczy ;) W spoilerze lepsze zdjęcie, widać odnóża robaczków

Spoiler

ARCYZIOŁA Kordyceps chiński 50 g

W Polsce widziałem właśnie tylko tabletki (wczoraj nawet na tiktoku mi wyskoczył jakiś "poradnik" jak spożywać - z herbatką albo kawką. Ale jedzenie ludzkiego mięsa? Kurde, stary, to już hardkor :P

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, LeifErikson napisał:

Fenomenu TD nie rozumiem. Moim zdaniem HBO ma lepsze seriale, nawet jak się to zawęzi tylko do kryminałów. 

 

Taka mała ściągawka polecanek serialowych ze stajni HBO, jakby ktoś szukał pomysłów, kolejność przypadkowa (bez oczywistości typu The Wire i Sopranos):

  Ukryj zawartość

The Night Of (kryminał)
Ostre Przedmioty (kryminał)
Mare z Easttown (kryminał/dramat)
Wielkie Kłamstewka (dramat/kryminał)
Od nowa (kryminał/dramat)
Sukcesja (dramat)
Olive Kitteridge (dramat)
To wiem na pewno (dramat)
Six Feet Under (dramat)
Pohamuj entuzjazm (komedia)
Biały Lotos (dramat/kryminał)
Pustkowie (kryminał, czeski w dodatku)
Barry (czarna komedia)
Tokyo Vice (kryminał)
Turysta (kryminał)
Schody (kryminał)
Dochodzenie (kryminał)
Ogrodnicy (dramat/kryminał/czarna komedia)
Castle Rock (horror) 

 

Gdzie jest Boardwalk Empire i jebane Deadwood? Kompania Braci? Pacyfik? Młody Papież i Nowy Papież? Na HBO Max można też obejrzeć kurwa Fargo i genialny The Knick.

Odnośnik do komentarza

Nadrobiłem sobie 2 i 3 ep. Kurcze przecież ta historia jak na razie jest znakomicie przeniesiona na ekran.
Walka z klikaczami świetnie została pokazana. Jak również ta cała wędrówka przez miasto.
Historia Billa i Franka bardzo fajnie pokazana i tu zmiana względem gry wypada bardzo dobrze bo jednak jest to serial a co nie którzy to by chcieli żeby szli po akumulator i się napier*dalali z hordą zarażonych. Niestety ale nie wszystko da się przenieść 1:1 bo gra i film rządzą się swoimi prawami. Przekaz Billa do Joela, że są stworzeni do ochrony innych jest jasny i widać, że to jest moment w którym Joel rozumie jaka jest stawka, szczególnie że stracił już Sarę i Tess.
Początek z Dżakarty bardzo dobry, kolega zwrócił mi uwagę na fakt, że w pierwszym odcinku Joel nie kupił torta, nie jedli śniadania i czegoś tam jeszcze a grzyb przyszedł w produktach mącznych. Super się to wszystko łączy w spójną całość.

I gracze, ku*wa gracze. Jakbym tak miał słuchać i brać na poważnie te wysrywy to ominął by mnie serial i tlou2 a to skąd miał benzynę i mieso, płotek go chroni tyle lat a to Joel daje się podejść ekipie Abby.
Rozbudowana historia Sary i pokazanie skąd się wziął grzyb "Wow super rozwija uniwersum"
Rozbudowana historia Billa i Franka "na (pipi) tu komu gejowski melodramat"
Gracze xD

Uwielbiam postać Ellie i tak, Bella mogłaby mieć przyjemniejszą twarz jednak sposób jej gry mi zwyczajnie pasuje i widzę w niej Ellie. Nie mam zamiaru się dowalać na siłę jak co poniektórzy.

Aż nabrałem ochoty znowu wszystko ograć od A do Z.

  • Plusik 2
  • beka z typa 7
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, malyksg86 napisał:

Gracze xD

ja uwielbiam gracze, zawsze jak jestem w zoo to kupuję paczuszkę w automacie i rzucam im ziarenka obietnic przez kraty a one tak fajnie wyją ,,goty! goty! goty!'' :kekw: ah te gracze figle.
No ep3 to taki na zmarnowanie bo jako osobna całość do obejrzenia z postępową rodziną to ekstra ale jako całość to nie wiadomo na ten moment czemu miał posłużyć. Skoro dwóch owłosionych chłopów znalazło miłość w czasie apokalipsy to nawet Pedro pokocha Ziemniaczexa :bella: jako ojciec córkę? Troszkę to naciągane się wydaje. Ciekawe jakie opinie będą po 4.
 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...