Skocz do zawartości

The Ascent


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 498
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pograłem dziś sporo. Obecnie jestem na 13 poziomie, zacząłem 4 misję główna. Utknołem na 

Spoiler

robopajaku

Nie mogę sobie z nim poradzić. 

 

Sporo błędów. Tłumaczenie to jakiś żart. Często przeciwnicy zawieszają się na elementach otoczenia. Raz po sprawdzeniu mapy i powrocie do gry na ekranie zostały mi punkty nawigacyjne. Innym razem miałem jakiś błąd to nie mogłem wyjść do głównego menu. Dużo tego. Ale tak, to jest bardzo przyjemnie i trudno mi oderwać się od gry. 

Na największe wyróżnienie zasługuje oprawa audiowizualna, kreacja świata, reakcja otoczenia na nasze działania. Prezentuje się to wyśmienicie. Masa szczegółów, sypiące się murki, efekty wybuchów, dymu - wow. Co najważniejsze - strzelanie wypada satysfakcjonująco. 

Po tych niezbyt optymistycznych recenzjach jestem mega pozytywnie zaskoczony.

 

 

Odnośnik do komentarza

Tłumaczenie w tej grze to jakby Sasin robił. Pierwszy raz zadałem sobie trud, żeby zmienić język w dashu konsoli na hamerykański, bo ktoś podjął kretyńską decyzję o uzależnieniu języka gry od języka systemu konsoli (nie pierwsza i niestety pewnie nie ostatnia gra, która z tego korzysta). Dramat.

 

Ale cała reszta jest takim małym sztosiwem, że beka z ludzi, którzy nie grają, bo ocenka na meta za niska. Bez Game Passa obroniłoby się to bardzo dobrze, a w ramach tego abonamentu to jest no brainer. Tak jak @Wredny napisał, klimat cyberpunku jest tu lepszy niż w CP2077 i jeśli nie ma się alergii na twin stick shootery to naprawdę warto dać temu tytułowi szansę - można się miło zdziwić, tym bardziej, jak ktoś oczekuje totalnego średniaka.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

Witaj w arkologii Grupy Ascent, sięgającej samego nieba metropolii pod korporacyjnym zarządem, która gości przybyszy z całej galaktyki. Wcielisz się w rolę zadłużonego pracownika – niewolnika firmy władającej wszystkim i wszystkimi w twoim dystrykcie. Pewnego dnia rozpoczyna się ciąg katastrofalnych wydarzeń: Grupa Ascent, najpotężniejsza megakorporacja na planecie, bankrutuje w tajemniczych okolicznościach, a przetrwanie twojego dystryktu stoi pod znakiem zapytania. Nie ma innego wyboru. Musisz uzbroić się po zęby i odkryć przyczynę chaosu.

Żebym przypadkiem czegoś nie zaspoilerował, tu opis gry na Steamie.

  • Dzięki 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jesteś zwykłym prolem na usługach habberów, którzy zostali porwani i trza im pomóc, wydobyć ich, co zostali porwani póki co. A dalej co będzie to nie wiem. W ogóle macie już jakiś przedmiot/broń w kolorze, czy same szaraki póki co? Ja latam z karabinem szturmowym Lęk, co go ulepszyłem do v5. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Wszystko było ładnie i przyjemnie, ale wreszcie trafiłem na bossa

Spoiler

pająka

i nie mam pojęcia, jak to ugryźć.
Nie dość, że randomowo przydziela mu level (ja mam 14. a on od 9. do 12.) to jeszcze ten obszarowy atak

Spoiler

ogniem i małe pajączki.

Że nie wspomnę o zbugowanej sytuacji, kiedy bossów miałem dwóch :reggie:
No ogólnie to jakiś debil to zaprojektował :[

EDIT:
OK, wystarczyło pomyśleć i użyć innej broni :kaz:

Odnośnik do komentarza

@Wredny ja się wczoraj od tego bossa odbiłem. Ale skoro jest do pokonania to luzik. Fajne jest to, że na silniejszych przeciwników trzeba znaleźć sposób. Wcześniej w walce z 

Spoiler

mechem, też na początku bił mnie strasznie.

 

Mam pytanie. Może było/jest gdzieś to wyjaśnione, a ja przeoczyłem. Są w grze zamknięte skrzynki (opis + cyferki 1, 2). Co zrobić aby je otworzyć? Rozwijać konkretne umiejętności? 

Odnośnik do komentarza

Małe ostrzeżenie dla użytkowników PC, gra jest skopana. Nie ma żadnego locka na fps-y, GPU non stop działa na 100% próbując wypluć z siebie jak najwięcej klatek bez względu na ustawienia (pokazywało mi 400 przy monitorze 75 Hz). Trzeba bawić się w blokowanie FPS w sterownikach karty. Menusy też jakoś dziwnie działają. Ja poczekam na jakiegoś porządnego patcha i wtedy pogram. Odpalane na Ryzen 1700+16GB Ramu+RX580 4GB

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...